forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Lombard integrali i još neke opaske

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Peyo Posted - 22/02/2008 : 09:18:20
Lombard sprema ili je već izdao neke lijepe integrale

http://www.lombard.be/catalogue/Albums.cfm?AlbumID=3610&SerieID=5408&Section=General

http://www.lombard.be/catalogue/Albums.cfm?AlbumID=3692&SerieID=5456&Section=General

http://www.lombard.be/catalogue/Albums.cfm?AlbumID=3688&SerieID=5455&Section=General

http://www.lombard.be/catalogue/Albums.cfm?AlbumID=3608&SerieID=5406&Section=General

http://www.lombard.be/catalogue/Albums.cfm?AlbumID=3607&SerieID=5405&Section=General

Tko zna francuski doći će na svoje, a možda nešto bude interesantno i domaćim izdavačima.

Inače, nadam se ove godine Marinijevoj Škorpiji (Le Scorpion).
Navodno prava drži srpska Dagda, a na engleskom Cinebook. Pa tko prvi ...

Nedavno sam pročitao Bookglobe-ovog Blake-a i Mortimera: Neobičan sastanak. Preporučujem, odlični Van Hamme i Ted Benoit. Podsjeća na X-files. I tu je slična priča, nešto kupujem od Cinebooka, a nešto od Bookglobe-a.



18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
axle munshine Posted - 10/04/2008 : 20:39:51
Adler integral #1,sa prvih pet albuma...ovo bi Bookglobe trebalo da izda,na istovetan nacin...ovo stize u Maju mesecu...

Man_of_Steel Posted - 23/02/2008 : 20:43:53
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Po meni jedino vredi: Intégrale Histoire sans Héros !
Posto pristojno stojim sa Francuskim (sto se citanja tice), mozda i potrazim ovo izdanje...



Dobar si Celicni...kad si samo uspeo da procitas ove stvari...


Ma da.
Za godinu i po dana ucenja Fr. (a mora sae uzeti u obzir da sam krenuo sa nule) i nije tako lose...
axle munshine Posted - 23/02/2008 : 18:28:23
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Po meni jedino vredi: Intégrale Histoire sans Héros !
Posto pristojno stojim sa Francuskim (sto se citanja tice), mozda i potrazim ovo izdanje...



Dobar si Celicni...kad si samo uspeo da procitas ove stvari...
Man_of_Steel Posted - 23/02/2008 : 18:16:44
Po meni jedino vredi: Intégrale Histoire sans Héros !
Posto pristojno stojim sa Francuskim (sto se citanja tice), mozda i potrazim ovo izdanje...
zo Posted - 23/02/2008 : 16:39:35
quote:
Originally posted by Tomislav

Ja bih volio vidjeti HR integral Luc Orienta



Nekako sumnjam da će uskoro. Mislim da nije mnogo publike zainteresirano za njega. Izvori su izdali samo prva dva nastavka i onda ništa. Izgleda da se nije isplatilo
Tomislav Posted - 23/02/2008 : 10:23:03
Ja bih volio vidjeti HR integral Luc Orienta
axle munshine Posted - 22/02/2008 : 20:02:30
quote:
Originally posted by jaki

Aster Blistok-prava ima Strip-agent
Škorpion od Dagde ili Cinebook



Super...iako nema veze s Lombardom...samo da urade Axlea ljudski a ne kao MP...nadam se integralima,ali videcemo...a za Scorpiona nisam znao da ga je Dagda(System comics) obezbedila...ako ga urade kao Bouncera bice to super knjige...
jaki Posted - 22/02/2008 : 17:53:53
Aster Blistok-prava ima Strip-agent
Škorpion od Dagde ili Cinebook
axle munshine Posted - 22/02/2008 : 15:53:07
quote:
Originally posted by ninel

Priča bez heroja iliti po naše U prašumi Mato Grosa je sjajan strip, sećam ga se još iz škole kad smo čitali Stripoteku izpod klupe. Iako mi se Deni kao crtač inače uopšte ne svidja, težko da bi bilo ko uradio bolji strip po sjajnom Van Amovom scenariju (iako mi sad deluje pomalo patetično). Šteta što nisu izdali samo prvi tom, i to naravno crno belo.



I ja sam tada bio odusevljen tim stripom...i ja se secam kad je to bilo u Stripoteci...
Od ovih ostalih o Luc Orientu smo vec raspravljali,ima i topik o tome...bilo bi lepo da to izadje jednog dana...
Peyo Posted - 22/02/2008 : 14:37:56
Išao sam provjeriti za Pantere na

http://www.bedetheque.com/serie-970-BD-Pantheres-(Les).html

i stvarno samo 3 epizode (albuma). Dvije je objavio Cak i jednu Eks.

Što se tiče Rock Derby-ja (Đoke Krake iz Panorame) navodno da se prevodi na hrvatski što daje nadu ...
Renky Posted - 22/02/2008 : 12:06:37
Ne kažem da im išta fali, dapače... izgledaju bolje nego ikad, godine im nisu niti malo naudile

Čak mi je Aidans ode puno bolji nego u nekim drugim situacijama ali nekako mi čudno da sam kao mlađahni tinejdžer volija preteču Witcha ( bez nadnaravnih elemenata


E da... Luca bi volija vidit na jednom mistu ali bi ipak najviše volija vidit u integralima nešto novo i do sada neobjavljeno. Ima i gori par stvari za koje mislim da su kod nas neobjavljene ali opet neki od ovih su ( ili skoro ) nastali prije nego san se rodija... a imam godina, nije da neman
The Hammer of Hell Posted - 22/02/2008 : 11:54:27
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by mcn

Pantere! Baš sam se razniježio, jerbo solo albuma nije bilo godinama za kupiti.


Aaaaaahhhh.... Ne mogu virovat da mi ovo bija drag strip



A šta im fali i danas (bar po sjećanju, jer ih nisam godinama čita:)

3 albuma, vrhunski crtež, malo patetike, takvi se stripovi više ne prave (OK, SiP malčice liči).
Renky Posted - 22/02/2008 : 11:50:40
quote:
Originally posted by mcn

Pantere! Baš sam se razniježio, jerbo solo albuma nije bilo godinama za kupiti.


Aaaaaahhhh.... Ne mogu virovat da mi ovo bija drag strip
Renky Posted - 22/02/2008 : 11:32:42
quote:
Originally posted by ninel

Priča bez heroja iliti po naše U prašumi Mato Grosa je sjajan strip, sećam ga se još iz škole kad smo čitali Stripoteku izpod klupe. Iako mi se Deni kao crtač inače uopšte ne svidja, težko da bi bilo ko uradio bolji strip po sjajnom Van Amovom scenariju (iako mi sad deluje pomalo patetično). Šteta što nisu izdali samo prvi tom, i to naravno crno belo.


A vidiš... meni je super i tako... i odma bi potpisa za integralno c/b izdanje... ako su druge dvi priče na nivou prve, crtački mislim...

No i ambijent prašume bi sigurno lipo izgleda u boji...
ninel Posted - 22/02/2008 : 10:45:00
Priča bez heroja iliti po naše U prašumi Mato Grosa je sjajan strip, sećam ga se još iz škole kad smo čitali Stripoteku izpod klupe. Iako mi se Deni kao crtač inače uopšte ne svidja, težko da bi bilo ko uradio bolji strip po sjajnom Van Amovom scenariju (iako mi sad deluje pomalo patetično). Šteta što nisu izdali samo prvi tom, i to naravno crno belo.
The Hammer of Hell Posted - 22/02/2008 : 09:57:17
quote:
Originally posted by mcn

Pantere! Baš sam se razniježio, jerbo solo albuma nije bilo godinama za kupiti. Ovo ostalo više-manje (možda Luc). "Dvajs't godina poslije" izbjegavam vech godinama e ne bih li se ne razočarao, a Rock Derby sam neki dan pročitao u skenovima i ... ima razloga zašto godinama nije reprintiran. Nije loš, ali je of its times. Prudence ... Ah, tko zna, mozzda uzmem.

mcn



Damn, a već sam se ponadao da će to neko od naših objaviti i da će biti dobar. Šta je to sa Gregom kompletnim autorom kontra Grega scenariste. Ni Nova Novator mi nikad nije sjeo, neobjašnjivo.
mcn Posted - 22/02/2008 : 09:51:21
Pantere! Baš sam se razniježio, jerbo solo albuma nije bilo godinama za kupiti. Ovo ostalo više-manje (možda Luc). "Dvajs't godina poslije" izbjegavam vech godinama e ne bih li se ne razočarao, a Rock Derby sam neki dan pročitao u skenovima i ... ima razloga zašto godinama nije reprintiran. Nije loš, ali je of its times. Prudence ... Ah, tko zna, mozzda uzmem.

mcn

The Hammer of Hell Posted - 22/02/2008 : 09:35:59
quote:
Originally posted by Peyo

Lombard sprema ili je već izdao neke lijepe integrale


Tko zna francuski doći će na svoje, a možda nešto bude interesantno i domaćim izdavačima.

Inače, nadam se ove godine Marinijevoj Škorpiji (Le Scorpion).
Navodno prava drži srpska Dagda, a na engleskom Cinebook. Pa tko prvi ...

Nedavno sam pročitao Bookglobe-ovog Blake-a i Mortimera: Neobičan sastanak. Preporučujem, odlični Van Hamme i Ted Benoit. Podsjeća na X-files. I tu je slična priča, nešto kupujem od Cinebooka, a nešto od Bookglobe-a.



I ja isto. Ako Cinebook potraje, usprkos tome šta su dosta skupi, mislim da će to biti dodatni pritisak na domaće izdavače. Može se pričati šta god tko hoće, ali nije svejedno kad sa tiražima od 500 komada i bestselerima od 300, recimo 50-100 vrlo potencijalnih kupaca već ima izbor za nabaviti francuski album na engleskom godinama prije albuma koji godinama samo šta nije.

Not good.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000