forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka 5 - Glista u bijegu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 16/02/2008 : 11:40:06
Glista je pravi mali pokvarenjak! Njegove muljaže nemaju doseg velikih prevara, a građa kršnog suhonjavca ne dopušta mu da sije udarce onako kako bi htio u snovima, ali Glista ima jedan adut: zna se poviti kako vjetar puše... Tako se ovaj simpatičan i atipičan junak zatiče usred trgovine oružjem, nalijeće na beskrajan niz drotova i gangstera i, iako ne bez problema, prolazi kroz ovu pustolovinu vođen svojom "lošom karmom".

Nakon zapaženih Bosanskih basni Lavrič nudi nam ultranapeti triler koji nas pogađa rafalom metaka i naglih preokreta. Ovo je mješavina humora i akcije iz kakve nastaju najbolji policijski romani i koja Lavriču omogućuje da maksimalno iskoristi svoj oštri osjećaj za kadar, liniju i pokret, a tim grafičkim kvalitetama treba dodati izrazito uspješne dijaloge.

Kao i obično, Fibra vam nudi na ogled prvih 17 (http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=15) stranica! Svakako procitati.



Datum izlaska: 15.3.2008, cijena: 75kn.
Za još podataka... http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=40
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 03/12/2017 : 17:34:53
Maestralan crtež uz solidnu ali znalački ispričanu priču. Meni dovoljno. Mislim da mi je ovakav stil crteža najdraži među Lavričevim izričajima.
Jocko Posted - 02/10/2017 : 04:52:00
Glista u bijegu - Podseća me na Autoput sunca po atmosferi, akciji i humoru. Obično kada uzmem da čitam ovakve kraće stripove o 'jednokratnim' likovima pomislim kako to neće biti to, kako je teško da se u toliki broj strana smeste likovi koji će biti nešto više od jednokratnih, do kojih će mi kao čitaocu biti stalo, ali u ovome slučaju je to delimično uspelo. Strip je brz, zabavan, pun opičenog, ''muškog'' i mračnog humora ali ujedno i brutalan. Glavni i sporedni likovi su dovoljno simpatični da sa osmehom na licu završim sa čitanjem ali nedovoljno da bi me ovaj strip raspametio. To je taj tip stripova (i filmova) koji se najteže nakanim da pročitam - pucačina i jurnjava, ali na kraju uvek uživam.
Najdraži momenti stripa: svi momenti sa bakicom, vruća kafa, poster Havaja itd..
4/5
anto Posted - 07/05/2011 : 09:06:44
Nakon razočarenja sa Light&Boldom, pročitao sam Glistu da se malo "povratim".
I nisam pogrešio.
Da li mi je bolja od Bosanskih basni, ne znam, možda i jeste.Dobar krimić.
Preporuka!!
supermark Posted - 01/03/2011 : 23:08:33
ja evropu nisam ni kupio, morat cu onda i to nabaviti!
ne može markos toliko stripova izdati, koliko ih ja mogu kupiti!
Mairosu Posted - 01/03/2011 : 19:48:43
Meni je Glista najslabiji Lavric od ona tri Fibrina, sto doduse vise govori da su Evropa i BB supersvetski kvalitet. Glista mi je simpaticna - ali ne i nesto sto bih citao cesto.
Poli Posted - 01/03/2011 : 19:39:36
Reakcija: !
supermark Posted - 01/03/2011 : 19:22:04
napokon sam i ja nabavio i procitao ovaj strip!
meni je ovo bolje od bosanskih basni :O
samo mi je žao što nije izdan ove godine, uvrstio bih ga u TOP 3, a možda i na prvo mjesto albuma na OSCAR-u
kako to da nitko osim mene i mladje nije komentirao ovaj strip? ocekivao sam puno vise reakcija dosada...
Poli Posted - 07/03/2010 : 16:36:40
quote:
Originally posted by il cattivo

Jel se zna kad izlazi Rdeči alarm i Novi časi?


Po kuloarima se cuje rujan/septembar.
anto Posted - 07/03/2010 : 13:23:33
quote:
Originally posted by mcn

S obzirom da sam nezajažljivo samopromotoran, etogi link na fotoreport i ođe: http://www.darkomacan.com/dnn/Home/tabid/36/EntryID/24/Default.aspx

mcn


Ha,ha,ha,...
Darko , najjači si!
il cattivo Posted - 01/03/2010 : 21:35:03
quote:
Originally posted by ken2

imaš negdje u prvim brojevima Q-a
to bar nije problem nabavit


To sam baš nedavno pročitao, pa zato pitam i za ostatak...
Ali Ninelova informacija je isto vrlo zanimljiva...
Ninel...
Jel se zna kad izlazi Rdeči alarm i Novi časi?
ninel Posted - 01/03/2010 : 15:34:16
IZLOŽBA TOMAŽA LAVRIČA
9. marta u 20 časova je u Modernoj galeriji u Ljubljani otvaranje velike retrospektivne izložbe Tomaža Lavriča. Uz izložbu biće izdat i obiman, 100-strani katalog, u kojem če biti skupljeni i različiti stripovi iz pozamašnog Lavričevog opusa (prvi deo Crvenog alarma, pojedinačne priče iz Bosanskih basna, Novih vremena, Slepog sunca, jednostranih stripova iz Slovenačkih klasika i Ekstremnih sportova, kaiševi legendarne Diareje te nekoliko kratkih stripova, koji dosad još nisu bili objavljeni u albumu). Tekst o Lavriču napisala je Špela Štandeker.

Inače ove godine u Sloveniji izlaze Novi časi (Nova vremena) i Rdeči alarm (Crveni alarm). Potonjeg svakako preporučujem na slovenačkom jeziku pošto je to jedan od stripova, koji prevodom u bilo koji drugi jezik puno izgubi.
ken2 Posted - 01/03/2010 : 14:21:16
imaš negdje u prvim brojevima Q-a
to bar nije problem nabavit
il cattivo Posted - 01/03/2010 : 12:12:35
Nego, jel ima netko Rdeči alarm za prodati, posuditi, iznajmiti? :)
il cattivo Posted - 24/02/2010 : 19:57:16
quote:
Originally posted by Poli

Radi se na tome. :)


Pa hajmo, što se čeka?Želim svakako izdanje i na hrvatskom...
A dok to ne izađe, odoh pogledati Outsider

Poli Posted - 24/02/2010 : 18:22:52
Radi se na tome. :)
il cattivo Posted - 24/02/2010 : 15:02:00
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by dugapuška

Ovo mi je tako pravo leglo da sam odmah potražio i ponovo pročitao "Crveni alarm" iz Q-a.
Jel postoji "Crveni alarm" u formi albuma i koliko ga je uopće nacrtano?



Crveni alarm je izašao u formi albuma 1996 godine u Ljubljani (i naravno na slovenačkom). Izdat je u 700 primeraka i, dakako, rasprodat je. Album sadrži tri priče: Crveni alarm i Crni dani koji imaju po dvadeset stranica, te uvodna epizoda na četiri stranice White riot, u kojoj saznamo, kako je Krt postao panker. Mislim da ta epizoda nije bila objavljena u Kuju. U bliskoj budučnosti očekuje nas još nastavak Krtovih avantura, pa če verovatno kasnije sve zajedno izač u albumu.


Zna li se išta o ovome?
Markos Posted - 11/06/2009 : 08:51:27
Fibrini stripovi uglavnom imaju uvode i dodatne tekstove o autorima, sigurno najvise od svih izdavaca kod nas, ali buduci da dobar dio pisem i pripremam ja, ne mogu sve stici, ne mogu bas napisati sve. I samo je jedan uvodni tekst nepotpisan - onaj na Autocesti sunca, zato sto se radi o tekstovima nekoliko autora koje sam ja prekrojio u jedan veliki tekst.
nazgul Posted - 11/06/2009 : 01:33:15
upravo pročitao glistu i strip me totalno odvalio! lavrič je majstor. markos, odličan izbor 5 +

ipak, imam primjedbu: falio mi je u knjizi nekakav prilog pored samog stripa npr. urednički uvod ili makar kratka biografija autora. to bi dalo fin zaokružen touch ovakvom HC izdanju.

kako to da neka izdanja imaju dodatnu opremu, a neki ne? i zašto se više ne potpisuju uvodni tekstovi?

tnx
Markos Posted - 16/09/2008 : 21:31:51
Prenijet cu cestitke Lavricu prekosutra!
mladjo Posted - 16/09/2008 : 21:16:58
Ovaj glista je fakat dobar. Kao da gledam pola ekipe iz kvarta:)
Btw, Bosanske basne su još bolje. Čak su mi bolje i od Metabaruna. Što je zanimljivo, s obzirom koliki sam SF fanatic:)
BlekenDekara Posted - 19/04/2008 : 14:44:26
quote:
Originally posted by kico

Gerofilijom do slobode!



http://lambiek.net/artists/g/guera_rm.htm

kico Posted - 19/04/2008 : 14:23:20
Gerofilijom do slobode!
Seoskim travama do brzog seksa!
Izvrsno kadriran strip album s odličnim crtežom...
Bravo za Fibru!
BlekenDekara Posted - 11/04/2008 : 13:11:10
quote:
Originally posted by Striparnica BUCH

BlekenDekara!

Ratman ti stiže prvom pošiljkom.
TBC bi ti ga podpisao, ali čovjek nezna da piše, pa ču ti ja ...




fala chika buch!
verujem da tje biti lep ko originalni:))
kico Posted - 10/04/2008 : 18:54:33
!!!!!!!!A critical error has occurred.!!!!!!!
mcn Posted - 10/04/2008 : 18:47:33
S obzirom da sam nezajažljivo samopromotoran, etogi link na fotoreport i ođe: http://www.darkomacan.com/dnn/Home/tabid/36/EntryID/24/Default.aspx

mcn

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000