forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Alvar Mayor

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/09/2008 : 15:32:46
Nakon dugog kašnjenja, konačno...


“Ne može grad postojati samo zato što sam ga sanjao.”

“Slijedi me. Noć je blizu, a kad stigne, pojavit će se Pallpa Asillo, boginja koja se skriva iza lika pume. Povest će te do hrama gospodara tame, Chahuara. Ondje je zatočenica moja jedina kći i kad mjesec nestane s neba, Chahuar će oprati zemlju njezinom krvlju.”

Alvar Mayor je remek-djelo Carlosa Trilla i Enriquea Breccie smješteno u Peru u doba španjolskih konkvistadora. Prateći protagonista otkrit ćemo svijet istovremeno udaljen i blizak našemu, u kojem pustolovina prelazi u čaroliju, a snovi na nevjerojatan način postaju stvarnost.



“Bajke se rađaju iz stvarnosti, ali one su kao ogledala, stoga je prikazuju iskrivljeno.”

“Odaberi što hoćeš za svoju budućnost, ljubav, bogatstvo, slavu, odaberi sada i kad umreš ja ću naplatiti bijednu cijenu i uzeti tvoju iskorištenu dušu koja ti je teret.”

Alvar Mayor je remek-djelo Carlosa Trilla i Enriquea Breccie smješteno u Peru u doba španjolskih konkvistadora. Prateći protagonista otkrit ćemo svijet istovremeno udaljen i blizak našemu, u kojem pustolovina prelazi u čaroliju, a snovi na nevjerojatan način postaju stvarnost.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=3&SeriesID=11
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Živs Posted - 13/06/2021 : 22:11:09
Alvar Mayor je ko dobro crno vino koje se polagano ispija.
Romantičan, poetičan, nestvaran. Na razmeđi sna i jave.
Polako se čita i dugo pamti.

sergej773 Posted - 08/10/2015 : 15:44:59
Počeo pre neki da da čitam, odličan strip, javljam se kad pročitam do kraja i saberem utiske.

Evo prigodnog soundtracka uz strip (Čileanski Folk Doom Metal)
dosada Posted - 10/01/2015 : 10:49:05
fala na odgovoru ;)
Tonto Posted - 05/01/2015 : 15:34:11
quote:
Originally posted by dosada

ima neki poseban naziv za ovu formu kad su sve priče isključivo na 12 stranica?

Kratke priče.
dosada Posted - 05/01/2015 : 13:56:02
ima neki poseban naziv za ovu formu kad su sve priče isključivo na 12 stranica?
axle munshine Posted - 15/03/2013 : 21:17:58
quote:
Originally posted by zo



E da, nedavno sam pročitao Esmeraldu od Meseldžije i moram priznati da mi je on prvi pao na pamet poslije čitanja Alvara. Ne znam točno kada je ovo prvi put objavljeno kod nas, ali moguće da je i on bio pod utjecajem ovog sjajnog autorskog dvojca...



Alvar je isao premijerno u Denisu jos daleke 1978.godine, znaci samo godinu dana nakon svetske premijere...
zo Posted - 15/03/2013 : 14:14:27
Evo konačno sam se i ja dokopao prvog broja Alvara i pročitao. Ostale brojeve imam već duže vremena i čekao sam da nabavim prvi broj da počnem čitati. Sada mi je žao radi toga.

Odličan strip, baš mi je legao. I ja sam ga čitao nekoliko dana, svaki dan po nekoliko priča. Sve za 5, od radnje i crteža pa do same kompozicije stripa. Ove kratke priče, od kojih svaka pomalo dotiče glavnu nit radnje i nosi neku pouku, funkcioniraju fantastično. Omogućuju glavnoj radnji da se tečno razvija u pozadini. Nadam se samo da je kvaliteta u ostala 3 albuma ostala na nivou.

E da, nedavno sam pročitao Esmeraldu od Meseldžije i moram priznati da mi je on prvi pao na pamet poslije čitanja Alvara. Ne znam točno kada je ovo prvi put objavljeno kod nas, ali moguće da je i on bio pod utjecajem ovog sjajnog autorskog dvojca...
anto Posted - 09/03/2013 : 21:56:35
Primenjujući recept, nekoliko priča na dan, isčitah do kraja AM.
Ovo je serijal koji se ne pročita jednom i ostavi sa strane; treba mu se vraćati više puta, čitati ga u različitim trenutcima/raspoloženjima; zahteva i mozganja, ali još više treba mašti pustiti na volju.

JAko neobičan strip, to je definitivno - bajka za odrasle;ima tu svega, simbolike,pouka,mudrosti.
Sama atmosfera koja se doživi tokom čitanja je nekako magična i vanvremenska.

Više su mi se svidele priče koje su prizemnije,realnije nego ove koje su bajkovitije.

Ne mogu da kažem da me je strip "pukao",čak niti da je ispunio moja (visoka) očekivanja, "jednostavno" bih ga okarakterisao kao odličnog.
anto Posted - 26/02/2013 : 12:00:04
to sam otprilike i sam skontao, i zbog toga sam presekao citanje 3. i 4. knjige.

edit: sad strip čitam po nekoliko priča na dan, i zaista je bolji efekat.
Cromwell Posted - 26/02/2013 : 08:53:59
Rekao bih da je osim zasićenja prisutan i krivi pristup.

Kod Alvara je stvar u tome da se kod jednolinijskog čitanja gubi ta draž bajkovitog. Zato se ne bi trebao čitati u šusu nego recimo 1-2 ili maksimalno 3 priče na dan i to najbolje prije spavanja. Barem je tak kod mene (savršeno) funkcioniralo. Tek tada, kada zapravo promisliš o izrečenom dolazi do ''magije''.
Kod Hodočasnika nisam imao osjećaj da je tak izraženo ali kod Alvara stvarno jest.
anto Posted - 25/02/2013 : 23:36:42
Ne znam da li je kod mene nastupilo neko zasićenje čitanjem stripova (opasno sam dao po gasu zadnjih mesec,dva) ili je nešto drugo u pitanju,ali posle pročitana prva dva albuma AM nisam osetio nikakvu specijalnu čaroliju koja se toliko spominje u ovom topiku.
Hodočasnik zvezda mi je odličan,Triljo generalno mi je vrhunski pripovedač, kao i Breccia crtač, ali ovaj strip me za sada nije osvojio.
Dobar je nama šta;ali mi nešto fali.
Ali dobro, ovo je jedan od onih stripova koji te osvajaju sa vremenom, to se jasno vidi - sad ću malo "preseći" čitanje Alvara sa Fontovom bibliotekom, pa mu se vraćam za neki dan.
Porter Posted - 02/03/2010 : 22:19:27
Na mene ostavio suprotan dojam,price kratke i pune zvotnih mudrosti.
Volim kad se nabrzake prikaze nesto sto ostavlja dubok utisak pa ti se neke scene vrte po glavi kojih u ove 4 knjige ima dosta.
Mali primjercic kad Alvar oslobadja prostitutku i ona u nevjerici pita da li je sada slobodna i da li moze raditi sto zeli sa svojim tijelom.
Dobija potvrdan odgovor koji na zalost zavrsava sa harakiriem.
Svaka prica ima svoju koja kao citaoca te navodi na dublje razmisljanje.
Bardho Posted - 07/01/2010 : 22:43:09


Ja sam valjda jedini ovdje kojeg Alvar Mayor nije impresionirao. Šta za reći osim da je za mene strip vrlo dobar i scenaristički i crtački, ali ništa više od toga. Jbga očigledno nije po mome ćeifu.
Barker Posted - 05/01/2010 : 23:15:06
Intenzitet opasno raste u drugoj knjizi!
Mislim da bi mi vise prijalo da su price duze, ovako ocekujemo da se na par strana razresi sve i uglavnom se moze naslutiti u kom smeru ide prica. Naravno da sam ovo citao bar pre 15 godina, odusevljenje bi bilo enormno. Sada samo razmisljam dali da kupujem u sledecoj nabavci.
Alvar opasno lici (vizuelno) na Marafinog Kena! I postoji ta asocijacija, mada daleka, na Corta.
Galerija likova je fantazmagoricna, a za Brecciu nemam dovoljno dobrih reci u vokabularu da bih izrazio odusevljenje.
Barker Posted - 04/01/2010 : 12:49:39
Procitao prvu knjigu.
Uzasno me podseca na Kena, naravno u onim realnijim pricama. Ne mogu reci da sam odusevljen do bola ili tako nesto, ali ovo je vise nego solidno.
Crtez je nesto sto mislim da ne bih ni smeo pomenuti a da ne bude u superlativima :O
I konacno dizajn, ovog puta i ja moram reci, savrseno odradjeno.
A tek boje unutra, crna koja je crnja od noci i bela koja je bela kao dan ;).
tiberije Posted - 12/12/2009 : 08:50:37
Nakon apolutno fantasticnog dela Noce bez kraja, dohvatio sam se jos jednog dela Carlos Trilla, po imenu Alvar Mayor...I sta reci? Trillo je jedan od najboljih scenarista u stripu, u to sam sada nakon nekoliko procitanih radova i i vise nego siguran, a Alvar Mayor...E pa Alvar Mayor je toliko dobar da je to neopisivo, skup kratkih prica, od kojih svaka ima poentu, dubok smisao i znacenje. Kamufliran u oblik avantuuristickog stripa cija je radnja smestena u 16 vek i pocetak Spanske kolonizacije Juzne Amerike, strip prati dozivljaje Alvar Mayora, avanturiste rodjenog iz mesovitog braka izmedju Spanca i indijanke."Pripovetke" koje potom slede su na tragu Hemingveja i Andrica, jer kako drugacije opisati tu savrsenu jednostavnost, koja istovremeno pruza dubinu misli i lakocu kojom se odlikuju samo istinska remek dela. Mislim da je malo ovom delu dati ocenu 10, radije bih rekao da je kvalitet neopisiv.

P.S. U jednom trenutku ljubavnica kaze Alvar Mayoru da ima mapu zlatnog grada i da zeli da je on povede tamo. A on kaze da mu to nije u planu, ona ga pita zar ne zeli pronaci zlato, a on kaze:"Ne zelim pronaci nista, zelim nastaviti traziti"
Mocno!!!
Markos Posted - 24/08/2009 : 16:07:32
Ja sam ovaj tjedan na godišnjem, a tiskara je obećala da će biti gotovi u ovu srijedu. Dakle, ako budu gotovi do ponedjeljka, kad se vraćam, bit će sjajno. Ako ne, čekat ćemo i dalje:(
shommy Posted - 24/08/2009 : 10:16:12
Ima li novih informacija o statusu Alvar Mayor-a br.3 i br.4?
srdjandj Posted - 16/08/2009 : 17:12:53
quote:
Originally posted by shommy
skoro su mi Sambrovi pali sa police(malo vise od 2m) i malo se ulubili(sreca pa imam 2 primerka) pa ne daj Boze da mi se nesto slicno desi sa AV ili SB a nema ih u prodaji.


A to se meni ne može desiti, moji su u vitrini, zatvoreni, zaključani i samo ja imam ključ!
Markos Posted - 16/08/2009 : 17:11:00
quote:
Originally posted by shommy

Kada se ocekuje da budu u prodaju AV 3 i 4?
I kad ih mozemo ocekivati u BGD-u?


A stvarno ne znam. Nema smisla ista govoriti dok mi iz tiskare ne isporuče stripove, jer ne zelim po stoti put najaviti nesto na osnovu njihovih obećanja, pa se onda ispričavati ljudima.
shommy Posted - 16/08/2009 : 16:54:30
Spaghetti brothers.
Mada nije losa ideja i sa Svagdanjom:)
mada su manje sanse za ostecenje Borbe jer ima manje stranica od Spaghettija i zbog kolora brze se procita a 6 knjiga Spaghettija ipak malo izazovu zamor materijala.
Svagdanju sam pozajmio dvojici kolega sa posla i nista joj ne fali ili su bili veoma pazljivi.
Mada neka remek dela volim da imam u 2 primerka,skoro su mi Sambrovi pali sa police(malo vise od 2m) i malo se ulubili(sreca pa imam 2 primerka) pa ne daj Boze da mi se nesto slicno desi sa AV ili SB a nema ih u prodaji.

supermark Posted - 16/08/2009 : 16:22:44
shommy, SB ti je svagdanja borba ili spaghetti brothers?

a plan ti je odličan, iako ću ja ja srdjandjovim stopama :)
srdjandj Posted - 16/08/2009 : 15:57:40
quote:
Originally posted by shommy

Kada se ocekuje da budu u prodaju AV 3 i 4?
I kad ih mozemo ocekivati u BGD-u?

Planiram da u svojoj kolekciji imam po 2 primerka kompleta i AV i SB(jedan za mene a drugi za posudjivanje prijateljima)pa kad neko kaze strip je sranje,smesan i za decu a ja izvoli AV i SB pa vidi bato,a mozda i seko


Ja imam samo po jedan primerak, pa sad da kupim i AV 3 i 4 i NIKOM NE DAJEM!
shommy Posted - 16/08/2009 : 15:23:17
Kada se ocekuje da budu u prodaju AV 3 i 4?
I kad ih mozemo ocekivati u BGD-u?

Planiram da u svojoj kolekciji imam po 2 primerka kompleta i AV i SB(jedan za mene a drugi za posudjivanje prijateljima)pa kad neko kaze strip je sranje,smesan i za decu a ja izvoli AV i SB pa vidi bato,a mozda i seko
supermark Posted - 16/08/2009 : 01:09:54
i spaghetti brothers 1 koje jos mozes naci po knjizarama, nema ih na skladistu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000