forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Christophe Chaboute

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mord Posted - 20/09/2008 : 22:34:24
Jeli neko citao nesto od ovog autora da da neki komentar?

http://www.bdgest.com/preview-426-BD-tout-seul-recit-complet.html





20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 24/09/2023 : 20:57:31
Osim da je Cistiliste, na vrhu po kvaliteti dela, ostalo ista visoka ravan naravno.

Slazem se da je Chaboute poznavalac ljudse duse.
DzekDenijels Posted - 24/09/2023 : 11:43:47
quote:
Originally posted by naker

Obnavljao gradivo pa iščitao ponovo Čistilište, pa da sumiramo utiske o Chabouteu......

....Da ne ureknem, ali do sada nisam pročitao nijedan loš strip od ovog čoveka, a većinu stvari koje jesam pročitao rangiram visoko. Odličan crtač, odličan pripovedač, odličan poznavaoc ljudske duše i sete. Chaboute je sjajan Nadam se da će neko uskoro uzeti da radi Musée .


Nakeru, svaka ti je kao u Njegoša...
naker Posted - 23/09/2023 : 11:37:36
Obnavljao gradivo pa iščitao ponovo Čistilište, pa da sumiramo utiske o Chabouteu. Po pravilu poređano da se kreće ka boljim stvarima:


- Ribari nove zemlje / Oštar vetar šiba po pučini, a takvi su i ljudi; oštri, tvrdi i namrgođeni čije oči sevaju jer im je svaka rečenica kao psovka dok edukuju novopridošlicu o zakonu mora. Ostaje žal što je strip kako se približava kraju počeo da skreće u nekom drugom smeru, ali Chabouteov crtež uvek na nivou.

.............

- Čistilište / Između raja i pakla se nalazi limbo, čistilište za one koji nakon što umru postaju glas griže savesti ljudima koji su živi. Idealan strip za one koji mrze političare. Šteta što je kraj mlak. Retkost videti Chaboutea u koloru, ali ovaj meštar se konzumira u obe varijante.

.............

- Gorke bajke / Žuti taksi me je razočarao, previše dokumentaristički suvoparno bez neke jake poente, ali ostale priče na visokom nivou. Malo drveta i gvožđa mi je omiljena priča ovog  autora, gorko-slatko, ali udara gde treba. Chaboute je majstor nemih stripova.

- Omnibus / Chaboute mi spada među one retke autore koji su do savršenstva izbrusili talenat pripovedanja kroz c/b grafiku, on kroz crtež i slike tako lako i bez napora čitaocu predstavlja ideje kojima želi da se bavi u svojim pričama.

- Moby Dick / Chaboute je i crtački i pripovedački odlično adaptirao čuveni roman.

- Sam samcat / Šta znači zaista upoznati samoću, nemati nikoga na vasceloj planeti, ali imati hrabrost uzeti ruku spasa i izbaviti se iz crnila samoće. Tako malo teksta, a toliko puno toga rečenog, život je uvek vredan življenja. Chaboute je majstor stripova bez, ili sa jako malo teksta.


Da ne ureknem, ali do sada nisam pročitao nijedan loš strip od ovog čoveka, a većinu stvari koje jesam pročitao rangiram visoko. Odličan crtač, odličan pripovedač, odličan poznavaoc ljudske duše i sete. Chaboute je sjajan Nadam se da će neko uskoro uzeti da radi Musée .
jagodanbg Posted - 13/05/2023 : 13:32:54
Gil-galad Posted - 15/11/2019 : 23:20:13
Mord Posted - 22/09/2008 : 11:21:40
quote:
Originally posted by Markos

Ali bi ti preporucio da se strpis s tim;)



Ok, idem ja onda pronaci neku ruski strip, to niko ne izdaje.
Markos Posted - 21/09/2008 : 22:53:23
Pa dobro, ali prvo trebaju objaviti Gaston i Corto integrale i jos stosta, pa ...
BlekenDekara Posted - 21/09/2008 : 22:26:03
odlichna preporuka.
kolko se setjam spike sa Marloweom od pre nekog vremena - Chaboute je jedan od autora kojeg BP planira raditi.
Markos Posted - 21/09/2008 : 20:50:51
nisam, ne znam koliko kosta (mada je to lako isprobati, stavis u cart i odes u checkout). Ali bi ti preporucio da se strpis s tim;)
Mord Posted - 21/09/2008 : 20:40:54
Sinoc sam pretrazivao pod "chaboute" i "tout seul" pa mi je izbacivao samo neku glazbu, cudno. Jesi narucivao s francuskog amazona? Koliko izadje postarina?
Markos Posted - 21/09/2008 : 20:05:52
Kako nema?
http://www.amazon.fr/Tout-seul-Christophe-Chabout%C3%A9/dp/2749304296/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1222020327&sr=8-1
Mord Posted - 21/09/2008 : 19:59:42
Meni isto jako dobro izgleda, planiram nabaviti negdje pa ucit malo francuski. Samo ne znam s kojeg sajta bi bilo dobro naruciti. Na amazonu nema.
Milazzo Posted - 21/09/2008 : 18:53:56
Dobar je ovaj preview!
Markos Posted - 21/09/2008 : 09:52:40
Imam na talijanskom Zvijer, Djetinjstvo i Pun mjesec. Landru je prica o prvom serijskom ubojici u Francuskoj, dobio sam reading copy od izdavaca, ali kako nije prevedena na eng/tal, nije mi puno posluzila jer ga nisam mogao procitati. Srecom, sljedeci tjedan krecem na tecaj francuskog, pa ce se i to valjda promijeniti.
Mord Posted - 21/09/2008 : 00:27:09
Vidim da su ova 4 (La B#234;te, Pleine Lune, Sorci#232;res, Zoé) skupljena u integral od 528 stranica(25 eura). Jesi citao nesto od toga?

Mord Posted - 21/09/2008 : 00:15:20
Uz pomoc babelfisha:

L' true story of the first French serial killer In 1922, Henri Désiré Landru is recognized guilty of l' assassination of 10 women and d' a man. Nauseous smoke was released from the chimney of its villa of Gambais… One recovered there a cooker of which the pipes had been useful much… In spite of two years d' baited instruction, nobody succeeds in making recognize its crimes with Landru… It n' nothing acknowledged. No corpse was found… Christophe Chabouté revisits this obscure period of l' History which defrayed the chronicle, and where s' tangle up the macabre fact various and the after-effects d' an atrocious war. 144 d' pages; a haletant suspense…

Mord Posted - 21/09/2008 : 00:13:48
Ovo isto jako dobro izgleda:

http://www.ventsdouest.com/dyn/glenat/pagesasp/02cata/planches.asp?EAN=9782749302898&EDITEUR=091&NBTOT=6&NB=1&ACHETER=OUI
Mord Posted - 21/09/2008 : 00:00:25
Gdje nabavljas francuze? Na amazonu?
Mord Posted - 20/09/2008 : 23:58:08
Ovaj "tout seul" mi izgleda jako dobro na ovih par strana sto sam vidio. Pise da izlazi 17.9. 375 strana za 25 eura.
Markos Posted - 20/09/2008 : 23:08:27
Ja sam citao neke njegove ranije radove. Dosta je zanimljiv, ima par dobrih albuma.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000