forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Monster i 20th Century Boys za sada

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
provodina Posted - 28/09/2008 : 20:13:37
Monster

Nakon Death Note nisam ni mislija da će me još jedna manga ovoliko
osvojit ... to je uspilo Monsteru još jednoj mangi na vrhu moje ljestvice najboljih ... Toliko kompleksno i intrigantno ispričana priča sa još boljom karakterizacijom likova natirala me da i ovoj mangi posvetim topic kao i Death Note ...
manga te ne uvlači iz početka u priču nego postepeno slažeš kockice dok upoznaješ mnogobrojne likove koji kasnije svi čine jednu veliku cjelinu uz dvojicu glavnih Dr.Tenma i Johan ... Zašto mi je Death Note isprid ipak ... Pa crtež meni nije bolji od dnote,ali ima kompleksniju priču Monster ...Death Note te odmah uvuče u priču dok kod ove mange to ide postepeno i zbunjujuće u početku ... Likovi su još jedan plus za dnote ... Uglavnom bez razlike oboje su mi na vrhu za sada ...
Pišite što mislite o ovoj mangi i vaše mišljenje će i meni pomoći da još više uronim u ovaj svit kvalitetnih mangi ...
Koji prijedlog mangi neće biti na odmet

http://en.wikipedia.org/wiki/Monster_(manga)

20th Century Boys

Genijalna manga nema šta, ali meni osobno nije bolja od Monstera.
Iskreno ne zaostaje puno za Monsterom i Death Note,ali opet ka da je malo pretjerao Urasawa sa tim alternativnim budućnostima.
U globalu s elementima od Stephen King-ovog It i The standa.
Dok su me raniji volumeni navodili kako će ovo biti najbolja manga kasnije se uspostavilo da meni nije pasalo toliko alternativne budućnosti u stilu 70tih.
Dio koji mi se sviđa je glazbeni dio o povijesti rocka, pa tu je i meni drag wrestling i spominajne Hulk Hogana
Ali sama ideja da je cila priča jedna dječja igra i kako dječja igra može napraviti paklenu budućnost je genijalno kao i oznaka Tomodachia koja je super objašnjena
Tipično slaganje kockica i ovdi je vidljivo.
Ovdi imamo tzk. krvno srodstvo dobra i zla kao u Monsteru.
Imamo i četiri mušketira negativca cile priče (od kojih se jedan pokaje jer je ionako bio cilo vrime u 2 planu) koja se kroz cilu mangu očituju kao tri,a onda Urasawa na kraju 22 volumena ti natukne da pogledaš ranije volumene i znat ćeš sve.Da imamo dva dječaka sa maskama
Mogao bi još pisati satima o ovoj mangi.U svakom slučaju vrijedi pročitati jer možda je ovo japanski Watchmen bar meni.
Ili Stephen King u strip izdanju.
Urasawa je spojio sve elemente u jednu priču pa zato imamo ovakvo remek djelo koje mi nije draže od Monstera, ali zasigurno stoji u red najboljih mangi pa i stripova šire.Urasawa je stvarno najbolji mangaka i jedva čekam da krenem sa čitanjem Pluta

http://en.wikipedia.org/wiki/20th_Century_Boys



Ali ostaju neka pitanja otvorena:

Spoiler

Kako je Kenji ostao živ nakon 2000 krvave Nove godine

Tko je nakraju imao te moći ili friend 1 ili friend2 ili niko od njih

Tko je Fukubei bio Katsumata brat ili neki rod jer kad se fukubei gleda u ogledalo vidi bezličnog duha Teru-Bozu tako da je Katsumata vjerojatno bio mu brat


Eto na redu ide Pluto i samo da pitam da li je manga završena ili nije?
Da li ću skontati priču ako nisam čitao Astro Boya?


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 14/08/2016 : 21:45:35
quote:
Originally posted by Markos

Uh, hocu to! Moram nastaviti progoniti japance, možda popuste:)


jesu li popustili?
KuntaKinte Posted - 06/04/2013 : 11:47:51
A ja hoću Scott Pilgrim figuricu!
Markos Posted - 05/04/2013 : 23:49:09
Uh, hocu to! Moram nastaviti progoniti japance, možda popuste:)
DusMan Posted - 05/04/2013 : 22:12:01
quote:
Originally posted by KuntaKinte


Blago tebi kad te Bog darivao tolikim strpljenjem, pa možeš da čekaš 4 godine da VIZ objavi cele Boyse.



I evo nas, četiri i po godine kasnije...

Dado Posted - 26/01/2010 : 03:49:46
Nakon duzeg vremena navratio sam opet u ovaj podforum s Mangama.
Jako mi je drago vidjeti da ima diskusija na temu Mangi, iako ne znam koliko je to uistinu zazivjelo kod nas.
Ali barem me mnogi stripofili vise ne gledaju blijedo kad spomenem Mange, kao prije desetak godina...
Kad se vec spominje prodaja, znam recimo da su mi mnogi dragi naslovi jako lose prodavani,
kao primjerice i oba izdanja iz naslova topica. 20th Century Boys se bio skoro ugasio u Njemackoj...
Ni danas mu prodaja (za njemacke uvjete) nije bajna...
provodina Posted - 28/10/2009 : 15:46:15
Pogledao sam drugi nastavako ovoga filma.nakon što me prvi dio razočarao zbog nekvalitetne glume i previše dokumentarnog pristupa drugi dio se dosta popravio u svemu tome.
Malo se razlikuje od same mange ali je bit ostala ista.Jedina greška je dolazak puno novih likova bez nekakvog uvoda u samu priču.
Šteta je la da je ovo bila možda seija bilo bi bolje.
Uglavnom grand finale tj.3 film bi trebao biti najbolji do sada i baš me zanima kako će sve to rasplesti jel su odstupili od mange.

gutta-la-la, suuuda-la-la
mcn Posted - 11/04/2009 : 09:09:11
>Pluto je kompletiran sa 65 chapterom.The end.

Proccitao prvih osamnaest. A, onako.

mcn
provodina Posted - 11/04/2009 : 00:41:10
Pluto je kompletiran sa 65 chapterom.The end.
Dovoljno sam čekao.Vrijeme je da krenem sa čitanjem ove mange.
Markos Posted - 19/03/2009 : 15:12:06
Što, izasao je! Oh, well:))
DusMan Posted - 19/03/2009 : 01:59:46
quote:
Originally posted by Kornboy

Ja bih si trebao naruciti novi battle royale

Da ne mislis na ovu hc ultimate ediciju? Meni fali jos zadnja knjiga da kompletiram serijal. Lepo izdanje.
provodina Posted - 16/03/2009 : 21:54:46
quote:
Originally posted by Kornboy

^^
Izgleda fenomenalno!
Btw, koliko si dugo cekao da ti stigne narudzba iz Algoritma?? Ja bih si trebao naruciti novi battle royale i vagabond uskoro, pa cisto da znam koliko se ceka...


Ja sam čekao oko 2 miseca.
provodina Posted - 16/03/2009 : 00:27:11
quote:
Originally posted by weljko94

quote:
Originally posted by provodina

Samo da se pohvalim da sam sada ponosni vlasnik ove najbolje mange
Kako samo lipo izgleda na polici




Koliko te je izaslo sve ukupno
I jesi preko amazona naruchivao or?


Naručio sam preko algoritma svih 18 volumena.
Izašlo me 1215 kn sve skupa.
weljko94 Posted - 15/03/2009 : 22:43:04
quote:
Originally posted by provodina

Samo da se pohvalim da sam sada ponosni vlasnik ove najbolje mange
Kako samo lipo izgleda na polici




Koliko te je izaslo sve ukupno
I jesi preko amazona naruchivao or?
provodina Posted - 15/03/2009 : 19:54:34
Samo da se pohvalim da sam sada ponosni vlasnik ove najbolje mange
Kako samo lipo izgleda na polici

Billy_the_Kid Posted - 18/02/2009 : 22:52:56
Ja sam od Death Note-a pogledao samo trailer i to mi je bilo dovoljno, ni ovo vjerovatno necu pogledati da si ne pokvarim jednu od omiljenih mangi
provodina Posted - 18/02/2009 : 18:25:58
Kako sam poviše napisao nadao sam se da neće biti izmišljanja priče i nije bilo ako ne išta drugo.
Istina gluma je tragikomična kao da gledam neki dokumentarac, nema atmosfere uopće pa ni glazbe koja bi trebala bar malo najaviti neku misteriju.
Jedino što su pogodili je izgled glumaca prema likovima iz mange.To je stvarno pogođeno, ali da oni neznaju glumit to je već nešto drugo.

Sve ispada kao da je neko uzeo scenariji i čita i govori glumcima :''Aj sad ti odradi ovaj dio, pa ti onaj, pa napravi koju grimasu''.Točno kao da je sve namišteno , a ne gluma.

Jedini plus je što se drže same priče znači bez izmišljanja kao u Death Note filmu, ali slabašno je to sve.
Ipak je ovo japanski Watchmen koji zaslužuje puno više.Možda se i popravi ima još dva filma,ali prvi film definitivno nema atmosferu iz mange.
KuntaKinte Posted - 13/02/2009 : 11:39:09
Pojeo sam govno i potrošio skoro tri sata svog života i odgledao prvi deo trilogije "20th Century Boys" (doduše, na poslu, pa mi nije toliko krivo). Ne znam šta sam očekivao i čemu sam se nadao... Nadao sam se da u filmu postoji bar trunka atmosfere iz mange.
Ali, avaj.
Režija je tragikomična, baš kao i gluma (mada su klinci OK). Enivej, gluma je na nivou turskih sapunica (nisam gledao nijednu, pretpostavljam da postoje), NARAVNO glumac koji glumi Kendžija je najgori. Scene razgovora su iritantne i maltene negledljive. Jedino vredno u filmu je par scena sa klincima (meni lično najsimpatičnije, izmamile su mi par osmeha, su one sa Donkijem).
Sve u svemu, mlako, bledo, neuverljivo, žali Bože para koje su bačene na film.
Raymond Posted - 10/02/2009 : 00:59:50
jea, tesko mi da ne citam, nekako me svrbi a isto tako volim da citam mange na poslu [kad ima odmor] jer nijesu kao BD po dva kila teske i velike kao atlasi :) tako cu sigurno i ove naceti
DusMan Posted - 10/02/2009 : 00:50:03
Ja sam se na Monstera priključio taman na vreme, tj. pred kraj, tako da nisam imao tu muku. Imao sam muku da mi je postalo zamorno kad sam čitao sve u dahu. Možda su mange ipak bolje kad se čitaju u tom redovnom ritmu? Možda je američki strip najbolje pratiti u sveščicama?




Naaaaaaaaaaaaah...
Ja znam da ne bih izdržao da ih imam pored sebe i da ih ne pročitam.
S druge strane... plašim se da izračunam koliko ću godina imati u trenutku kad izađe poslednji američki 20cb tankobon.
This is all so confusing.
Kad bih samo imao Tardis, mogao bih da odem pravo u željeni trenutak i pokupujem odjednom celu seriju!

Ermmm... Ne obaziri se na mene. Previše Dr Whoa u kratkom periodu. :)
Raymond Posted - 10/02/2009 : 00:33:23
at DusMan: :) ma doci ce i tamo ubrzo..a trebalo bi da su oba dvomjesecna..nesto vidim da su preostali Pluto brojevi dvomjesecni sem br 2 koji je ranije pisalo da izlazi u Apr a sada vidim sljedeceg mjeseca..moze biti ko zna. a ponekad ima i greski na amazonu..

btw. sta mislis poceti citati odmah ili cekati da se nagomila koji tankobon jer sjecam se imao sam problema pratiti Monster seriju malo jer bih zaboravio ponesto izmedju izlaska brojeva ...
DusMan Posted - 09/02/2009 : 22:48:53
Blago tebi, Amerikanče. I to kažem potpuno očajnim i ljubomornim tonom. :(
Nego, ako je verovati Amazonu, Pluto ispada da je mesečno izdanje, pošto piše da drugi tankobon izlazi 17. marta. Ali, to nije slučaj sa 20CB 2 koji je najavljen za 17. april. Biće da su se zeznuli za Pluto dvojku.
Raymond Posted - 09/02/2009 : 21:34:51
dobio sam br 1 Pluto i 21st cent boys i sjajno izgledaju. naspram Monstera su jednu 2cm sire/vise, na malo boljem papiru i plastificirane korice. ...Pluto ima nekoliko str u boji...samo ne znam hocul' poceti da citam odmah ili da sacekam da se nakupi vise brojeva pa odjednom..
provodina Posted - 16/01/2009 : 18:59:18
quote:
Originally posted by Dante1

http://www.youtube.com/watch?v=j7MLVyKGngw

20th Century boys trailer


Samo da nebude kao s filmom Death Note.Aj držim fige da će biti bar u rangu bez puno izmišljanja priče za razliku od originala
Dante1 Posted - 12/01/2009 : 21:53:53
http://www.youtube.com/watch?v=j7MLVyKGngw

20th Century boys trailer
KuntaKinte Posted - 08/01/2009 : 22:33:53
Urasawa se drži Tezukine priče, tako da je sada sa 60. sveskom (ako se dobro sećam, Dushmane help!) tek pregurao polovinu.
Bajdvej, konačno su se pojavili skenatloni "act"-ova 56. do 60.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000