forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolja Stanova naslovnica! (novije naslovnice)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Beva Posted - 31/10/2008 : 23:15:37
Vidim da je Milazzo otvorio sličan topic za Milazza, a pošto nemam što raditi večeras, evo da i ja pokrenem jedan o svom omiljenom crtaču... Premalo je komentara o crtežu općenito na stripovi.com u zadnje vrijeme... Dakle, od ponuđenih, koja vam je Stanova naslovnica najbolja? Birao sam po principu: Neobjavljeno u Ex-Yu, da bude malo zanimljivije...





























25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
cronos six Posted - 02/03/2011 : 15:56:23
phobia za fobicne,a ima ih.
Patrix Posted - 02/03/2011 : 14:55:53
Sve su najbolje.Jako teško je izabrati samo jednu.
acestroke Posted - 28/07/2010 : 23:13:53
quote:
Originally posted by Lex No1

La legge della giungla. Meni najlepsa naslovnica od ovih ponudjenih...



Za tu sam i ja glasao ;)
Lex No1 Posted - 28/07/2010 : 23:05:17
La legge della giungla. Meni najlepsa naslovnica od ovih ponudjenih...
dessa Posted - 28/07/2010 : 23:00:40
Isključivo stare(tzv. starine)!! Nove su mi nekako pfhfs, nije to više to.
dessa Posted - 28/07/2010 : 22:42:39
Kao prva je završila Posle ponoći. Idi na link, pa iščitaj celu temu, nema mnogo.
acestroke Posted - 28/07/2010 : 22:34:17
Mislis ova Il Persecutore? Kad ste prije na to glasali, kad je tek izasla prije nekoliko mjeseci?

Koja je onda bila prva?
dessa Posted - 28/07/2010 : 22:26:53
Ta poslednja koju si stavio je završila kao druga najbolja naslovnica ikada, pa eto i odgovora.
dessa Posted - 28/07/2010 : 22:24:15
Baci pogled ovdi: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36656&whichpage=1
acestroke Posted - 28/07/2010 : 21:57:13
Hajde da vidimo koje vam se Stanove naslovne od prosle 2 ili 3 godine najvise svidjaju:










acestroke Posted - 28/07/2010 : 20:58:59
La legge della giungla
Beva Posted - 13/11/2008 : 08:59:27
quote:
Originally posted by IGMAN2

Pa, očigledno je da obojica neznaju što je to olovka, već direktno
crtaju s tušem. A i razumijem ih, pa zašto bi se mučili, kad će im i za taj svoj posao platiti isto kao da su crtali precizno i studiozno i sa velikom količinom truda i strpljenja. Odradit će posao bez neke muke, a deadline će biti još vrlo daleko. Miran posao bez stresnih situacija i svi zadovoljni. Možda i na baš svi...
Ne razumijem jedino glupane poput Castellinija, Roia,Freghieria...,
Što im treba da se toliko muče s tim svojim radovima.
Vidi samo Dall'agola, čovjek se opametio (usporediti Crni čovjek s
npr. Goblinom ili Tamom)




Roi i Freghieri su najbrži crtači u Bonelliju, uz još par njih, tako da ni sam nisi svjestan što govoriš... Stano je 'Priču o Dylanu Dogu' crtao 3 godine, što se i vidi po kvaliteti rezultata, ali je po tebi vjerojatno imao rok od 6 godina... Ali ako ne voliš njih dvojicu, onda sam siguran da ne voliš ni Ambrosinija, Milazza, Marija, Disoa i slične, što znači da su ti draži 'majstori' koji samo odrađuju svoj posao uvijek na isti način, od umjetnika čija djela pršte od vlastitog stila i lakoće crtanja...
IGMAN2 Posted - 13/11/2008 : 00:23:49
Pa, očigledno je da obojica neznaju što je to olovka, već direktno
crtaju s tušem. A i razumijem ih, pa zašto bi se mučili, kad će im i za taj svoj posao platiti isto kao da su crtali precizno i studiozno i sa velikom količinom truda i strpljenja. Odradit će posao bez neke muke, a deadline će biti još vrlo daleko. Miran posao bez stresnih situacija i svi zadovoljni. Možda i na baš svi...
Ne razumijem jedino glupane poput Castellinija, Roia,Freghieria...,
Što im treba da se toliko muče s tim svojim radovima.
Vidi samo Dall'agola, čovjek se opametio (usporediti Crni čovjek s
npr. Goblinom ili Tamom)
Beva Posted - 12/11/2008 : 23:51:26
quote:
Originally posted by IGMAN2

Danas nemam više problema čitati brzinska šaruckanja



Ma ne vrijedi uopće...

Za Trigoa se još i slažem, ali Stano i Alessandrini?!? Brzinsko šaruckanje??? Nemam komentara... Ali nema veze, dobro je dok god ima ljudi koji precrtavaju s fotografija...

IGMAN2 Posted - 12/11/2008 : 23:38:06
Stano ne sjenći lijepo, već razmazuje. Takvo prljanje (pardon na izrazu) crteža meni nikako ne paše i mogu reći da se slažem s Ragom.
Ne mogu da se ne sjetim svog razočaranja crtežom kad je počeo izlaziti Dnevnikov Dylan. Pa još u drugoj epizodi Trigo
Pa prva epizoda Martija -Alessandrini. Šok za šokom.
Ali, čovjek se s vremenom na sve navikne
Danas nemam više problema čitati brzinska šaruckanja
Beva Posted - 12/11/2008 : 23:05:33
Da, puno toga ovisi o navici... Ti vjerojatno voliš i Donatellija, dok je meni užasan... A Stano je nesuđeni arhitekt, otud i dosta ravnih crta... Te 'stonoge' se pojavljuju samo u 'Morgani', inače Stano to lijepo sjenči...
Raga Posted - 12/11/2008 : 22:44:45
- Hehe... Nisam čitao tu epizodu, pa nisam znao da mu je mama :))

- Vidiš ove "stonoge" po licima, a najviše po odjeći od te ženske, to me odma podsjetilo na Cassara :)

- Kao što rekoh, gluma likova je fantastična.

- Možda sam se malo krivo izrazio... Svakako da mi je Ferri iz Am. odiseje puno bolji nego ovaj sadašnji, ali ne mrzim ga ni sad. Nego sjetio sam se Chiarole iz Zaljevskih gusara, gdje je noga ruka i obrnuto.

A eto, usporedi Casertanov crtež gore i Stanov. CASERTANO.
No, možda je to sam stvar navike, Casertanov crtež je puno bliži crtežu u Zagoru na kojeg sam navikao. :)
Beva Posted - 12/11/2008 : 21:55:51
quote:
Originally posted by Raga
Što se mimike tiče, odlično je nacrtano. Ali mena ova ženska izgleda ko Dylan, samo što joj je naljepljena kosa.


Pa to mu je mama, moraju sličiti :)

quote:
Originally posted by Raga
Inače, u ovoj epizodi crtež malo baca na Cassara.


Uvreda... Stano je 100 puta bolji crtač od Cassara...


quote:
Originally posted by Raga
Ne volim Stanov crtež. Mogo sam ga podnjet u Ničijoj priči, ali Zora ž. mrtvaca i ovo mi se ne sviđa.


Ima ti se pravo ne sviđati, naravno, ali objektivno je Stano jedan od najkvalitetnijih strip-crtača... Ima svoj jedinstveni stil, ne pati od hiperrealizma (pogledaj: Villa), crtež mu je nekako poetski... Gluma likova uvjerljiva, jedinstven i fenomenalan način sjenčenja (kojeg nije koristio jedino u Morgani, ne znam zašto)...

quote:
Originally posted by Raga
Ipak više volim čistoću u crtežu i pune linije.



Onda očito jako mrziš Ferrija...
Raga Posted - 12/11/2008 : 21:31:38
Što se mimike tiče, odlično je nacrtano. Ali mena ova ženska izgleda ko Dylan, samo što joj je naljepljena kosa. Inače, u ovoj epizodi crtež malo baca na Cassara.
Ne volim Stanov crtež. Mogo sam ga podnjet u Ničijoj priči, ali Zora ž. mrtvaca i ovo mi se ne sviđa. Ipak više volim čistoću u crtežu i pune linije.
Beva Posted - 10/11/2008 : 23:55:24
To je Sclavijeva zasluga pošto je to najdetaljniji scenarij u Bonelliju ikad, ako se dobro sjećam... A evo ti malo Morgane, pa pogledaj koji je Stano majstor u glumi likova...





Raga Posted - 10/11/2008 : 23:20:26
Casertano mi je puno bolji crtač od Stana.
Desna stranica, 3. vinjeta... najbolje DYD priče, doslovno me zgrozila. Navikli smo u stripovima vidjet Bang.. argh i gotovo. Ali ovdje vidimo doslovno kako je smrt zapravo bolna. Jeza me uhvati kad god pogledam ovu polumrtvu kurvu.
Casertano:
Beva Posted - 09/11/2008 : 11:16:52
quote:
Originally posted by Raga

Ničija priča je iznimka. Gospodin Nitko i snijeg... savršenstvo. Ali kad se sjetim Zore živih mrtvaca - , ali ne bunim se na postavljene naslovnice.




A Priča o Dylanu Dogu? To je tek savršenstvo... Morgana i Zora su dobro nacrtane, mada malo slabije od ove dvije, ali je razumljivo jer je Stano tada još uvijek eksperimentirao i sa samim likom Dylana, i sa stilom...

Ova nova epizoda iz VČ mi je predobro nacrtana... To je Stano kojeg volim... A za crtanje likova, odgovorno tvrdim da je bolji od 90% Bonelli crtača, a onih ostalih 10% su u rangu s njim...
DOMI Posted - 09/11/2008 : 00:37:49
PHOBIA definitivno, ali ni ona s brodom nije loša
Raga Posted - 09/11/2008 : 00:05:25
Ničija priča je iznimka. Gospodin Nitko i snijeg... savršenstvo. Ali kad se sjetim Zore živih mrtvaca - , ali ne bunim se na postavljene naslovnice.
Beva Posted - 08/11/2008 : 10:58:37
quote:
Originally posted by Raga
Inače, Stano prehladno crta, svi likovi su mu zombiji, neko će reć da je to super za strip kao što je Dylan, al ja ga ne volim baš.



A netko će reći da se ti jednostavno ne razumiješ u to... Pa recimo 'Ničija priča', kako je to fenomenalno nacrtan strip!!! Kako je samo Stano dočarao gospodina Nikog (i kako to smiješno zvuči), u očima mu vidiš sav strah i tjeskobu... A to je crtao prije 20 godina!!!

Pa ovaj zadnji Stanov koji sam pročitao od VČ-a, Veliki san... Predobar crtež, rijetki su crtači stripa toliko kvalitetni... Ali dobro, tebi je vjerojatno pojam kvalitete realistčan crtež...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000