forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veseli Cetvrtak 06.11.2008.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Going-Going Posted - 05/11/2008 : 18:21:04
Mister No 10
Gvadalkanal
crta: Fabrizio Busticchi & Luana Paesani
pise: Luigi Mignacco



Marti Misterija 2
Povratak u Nedodjiju
crta: Rodolfo Torti
pise: Carlo Recagno


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
manhunter Posted - 16/11/2008 : 00:32:06
Ovo je prošlo, nema potrebe za daljim postovima...
srdjandj Posted - 13/11/2008 : 18:40:16
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by srdjandj

Kvalitet VČ-a je sve bolji i bolji!!!



Upravo kako je Sloba i najavio.


Naravno, Sloba je moj drug!
goksi Posted - 13/11/2008 : 17:39:34
quote:
Originally posted by srdjandj

Kvalitet VČ-a je sve bolji i bolji!!!



Upravo kako je Sloba i najavio.
srdjandj Posted - 13/11/2008 : 17:25:21
Kvalitet VČ-a je sve bolji i bolji!!!
zeljko Posted - 13/11/2008 : 14:33:26
s obzirom na kompjuterske sposobnosti danas i prije 35 godina :D
danas nema opravdnja...:D

a da je ova od ZS odron jeste...
---dp--- Posted - 13/11/2008 : 10:04:18
quote:
Originally posted by Ultras

Mi vodimo raspravu da li je naslov kod Mister Noa podignut previse i da li se kod MM nacinila slovna greska u naslovu, dok je ranije mogla proci ova naslovnica i nikom nista





Pa osim gramaticke greske, za to vreme je solidna. Ova mi inace nije do omiljenih, ali ja te retro Naslovne strane koje us radjene sa cut and paste ali pravim makazama i lepilom prosto obozavam
I like girlz Posted - 12/11/2008 : 19:51:27
teksova je prosto famozna...
Lord Vader89 Posted - 12/11/2008 : 16:53:56
quote:
Originally posted by aragon.sm

hej narode jeste li videli naslovnice za sutra...imal ko kakav komentar?
Zagorova naslovnic mi se bas svidja jedva cekam da procitam pricu,jel neko mozda vec kupio prvi utisci?




I jedna i druga su mi OK!
aragon.sm Posted - 12/11/2008 : 16:26:05
hej narode jeste li videli naslovnice za sutra...imal ko kakav komentar?
Zagorova naslovnic mi se bas svidja jedva cekam da procitam pricu,jel neko mozda vec kupio prvi utisci?
Pajtos Posted - 12/11/2008 : 14:15:03
quote:
Originally posted by mezzano

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen
Što se tiče kritika da smo skrenuli sa teme, jeste tako, ali iskreno malo mi liče na nedobronamerne, ali šta će se, ko će kome nego svoj svome...



Ako mislis da je tako, neka bude.

Mir,b'e,juznjaci,nemo' da nam se smeje cel' svet!
mezzano Posted - 12/11/2008 : 14:05:00
quote:
Originally posted by I like girlz
apsolutno dijelim mišljenje kolege mezzana... ako je već rečeno šta će se "provoditi", neka se i provodi to što je najavljeno...



Jbg, izgleda da smo manjina.

Sutra je novi dan za izdanja, a jos nije otvorena tema 13.11.2008. Oce li biti do kraja dana?
I like girlz Posted - 12/11/2008 : 13:45:14
quote:
Originally posted by mezzano

quote:
Originally posted by manhunter
A šta bi trebali da radimo po vama?? Da kažnjavamo zato što na topicu firme koja izdaje Zagora pričate o Zagoru?? Ok, ne bi trebao da bude glavna tema, ali tema je krenula u tom pravcu..



Ne bi da izigravam nekog mnogo pametnog, ali kada smo (ste) rekli, "od sada nema vise spamovanja po topicima", onda bi trebalo da, upozorite onoga ko prvi skrene sa teme, da se rasprava ne siri.
Ovo je tema o 2 izdanja koja su izasla proslog cetvrtka Mister No - Gvadalkanal i Marti Misterija - Povratak u nedodjiju, a u njoj se stiglo do price ko je i kad crtao Bleka i Kapetana Mikija. Nemam ja nista protiv pisanja o tome, ali time se toliko zapetlja tema, da od 9 stranica, 6-7 nemaju nikakve veze sa ovim izdanjima zbog kojih je tema otvorena.

Postoji tema Veseli cetvrtak u Bonelli podforumu, pa tamo mogu da se raspravljaju sve stvari vezane za Veseli cetvrtak, a u ovoj temi treba da se, iskljucivo, govori o ova 2 izdanja.



apsolutno dijelim mišljenje kolege mezzana... ako je već rečeno šta će se "provoditi", neka se i provodi to što je najavljeno...
mezzano Posted - 12/11/2008 : 10:33:30
Tad nije imao ko da se buni, ako je odobreno na sednici CK. . Al, stvarno urnebesno!
Ultras Posted - 12/11/2008 : 10:19:40
Mi vodimo raspravu da li je naslov kod Mister Noa podignut previse i da li se kod MM nacinila slovna greska u naslovu, dok je ranije mogla proci ova naslovnica i nikom nista

---dp--- Posted - 12/11/2008 : 00:13:25
quote:
Originally posted by Ultras

---dp--- znas da se slazemo u vezi Chiarolle.
Da je on tih godina crtao Zagora, Pini Segna bi mi "pao" kao melem na ranu.



Ultras Posted - 11/11/2008 : 22:57:11
---dp--- znas da se slazemo u vezi Chiarolle.
Da je on tih godina crtao Zagora, Pini Segna bi mi "pao" kao melem na ranu.
Mezzano delijo, ne ljuti se zbog ovih OFF TOPICA
Hvala Bruce Springsteenu na dopuni i Manhunteru na toleranciji
---dp--- Posted - 11/11/2008 : 21:48:47
quote:
Originally posted by Ultras

Evo i ja da lupim jedan OFF u odbranu dvojice dobrih crtaca.
Ako je Ferri otac Zagora, stricevi bi sigurno bili Franco Donatelli i Franco Bignotti.
Donatelijev prvi rad na Zagoru (drugi susret sa Jednookim Dzekom) nije se ni meni svideo kada sam ga citao kao klinac, kao i poslednji radovi (Maxi Zagor 3). Ali covek je nacrtao bar desetak legendarnih prica (Seminole, Pobeda-drugi susret sa Helingenom, Eskim, Vukodlak, Sloboda ili smrt, 12 herkulovih proba, Povratak u Darkvud-treci susret sa Helingenom, Bili Boy iza resetaka, Poklic Sauka, Tropski odred, Smrtonosne ribe, Metalna zvezda, Brodolom na Misuriju, Velika urota (Tkac), zajedno sa Gambom nacrtao je pricu Obracun kod Big beja...).
Franco Bignotti je mnogo manje crtao Zagora i imao je tu nesrecu da je prve price radio sa Cesare Melloncellijem i to su najgore Zagor price ikad. Medjutim, imao je i on odlicnih epizoda (Molok, Pobuna trapera, Rendal Mutant, zajedno sa Ferijem crtao Teror Seste planete, kao pricu sa Winter Snejkom).
Dakle, sa manje ili vise uspeha njih dvojica su nezaobilazni crtaci Zagorovog sveta i sto je jos vaznije - crtali su ga u vreme njegovog "zlatnog perioda". Trebalo bi da sam u pravu jer sam procitao preko 450 Zagor-stripa.
E sada, da li bi ti stripovi bili jos bolji da ih je crtao neko drugi, to je vec drugo pitanje.



Sto se tice novog MISTER NO-a - ODLICAN !



Na primer, Chiarolla? Da je tako bilo, Zagor nikad ne bi ni stigao do zlatnog perioda
mezzano Posted - 11/11/2008 : 21:33:38
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen
Što se tiče kritika da smo skrenuli sa teme, jeste tako, ali iskreno malo mi liče na nedobronamerne, ali šta će se, ko će kome nego svoj svome, ali ipak pozdrav za zemljaka Mezzana!!!



Ako mislis da je tako, neka bude.
Bruce Springsteen Posted - 11/11/2008 : 21:13:39
quote:
Originally posted by Ultras

Evo i ja da lupim jedan OFF u odbranu dvojice dobrih crtaca.
Ako je Ferri otac Zagora, stricevi bi sigurno bili Franco Donatelli i Franco Bignotti.
Donatelijev prvi rad na Zagoru (drugi susret sa Jednookim Dzekom) nije se ni meni svideo kada sam ga citao kao klinac, kao i poslednji radovi (Maxi Zagor 3). Ali covek je nacrtao bar desetak legendarnih prica (Seminole, Pobeda-drugi susret sa Helingenom, Eskim, Vukodlak, Sloboda ili smrt, 12 herkulovih proba, Povratak u Darkvud-treci susret sa Helingenom, Bili Boy iza resetaka, Poklic Sauka, Tropski odred, Smrtonosne ribe, Metalna zvezda, Brodolom na Misuriju, Velika urota (Tkac), zajedno sa Gambom nacrtao je pricu Obracun kod Big beja...).
Franco Bignotti je mnogo manje crtao Zagora i imao je tu nesrecu da je prve price radio sa Cesare Melloncellijem i to su najgore Zagor price ikad. Medjutim, imao je i on odlicnih epizoda (Molok, Pobuna trapera, Rendal Mutant, zajedno sa Ferijem crtao Teror Seste planete, kao pricu sa Winter Snejkom).
Dakle, sa manje ili vise uspeha njih dvojica su nezaobilazni crtaci Zagorovog sveta i sto je jos vaznije - crtali su ga u vreme njegovog "zlatnog perioda". Trebalo bi da sam u pravu jer sam procitao preko 450 Zagor-stripa.
E sada, da li bi ti stripovi bili jos bolji da ih je crtao neko drugi, to je vec drugo pitanje.




Slažem se za Donatellija, što se tiče Bignottija dodao bih i epizodu koju je crtao zajedno sa Ferrijem Akt nasilja/Odlučujući udarac (LMS 21/22) i legendarnu epizodu iz zlatnog Zagorovog perioda Stižu samuraji/Sekira i sablja (ZS 346/347).
Što se tiče kritika da smo skrenuli sa teme, jeste tako, ali iskreno malo mi liče na nedobronamerne, ali šta će se, ko će kome nego svoj svome, ali ipak pozdrav za zemljaka Mezzana!!!
mezzano Posted - 11/11/2008 : 19:48:12
quote:
Originally posted by manhunter
A šta bi trebali da radimo po vama?? Da kažnjavamo zato što na topicu firme koja izdaje Zagora pričate o Zagoru?? Ok, ne bi trebao da bude glavna tema, ali tema je krenula u tom pravcu..



Ne bi da izigravam nekog mnogo pametnog, ali kada smo (ste) rekli, "od sada nema vise spamovanja po topicima", onda bi trebalo da, upozorite onoga ko prvi skrene sa teme, da se rasprava ne siri.
Ovo je tema o 2 izdanja koja su izasla proslog cetvrtka Mister No - Gvadalkanal i Marti Misterija - Povratak u nedodjiju, a u njoj se stiglo do price ko je i kad crtao Bleka i Kapetana Mikija. Nemam ja nista protiv pisanja o tome, ali time se toliko zapetlja tema, da od 9 stranica, 6-7 nemaju nikakve veze sa ovim izdanjima zbog kojih je tema otvorena.

Postoji tema Veseli cetvrtak u Bonelli podforumu, pa tamo mogu da se raspravljaju sve stvari vezane za Veseli cetvrtak, a u ovoj temi treba da se, iskljucivo, govori o ova 2 izdanja.
Ferri Posted - 11/11/2008 : 18:33:44
quote:
Originally posted by andjelt

Da li treba u izdanju veselog cetvrtka da izadje "ciko vitez" ?



Da ici ce 20-tog ovog mjeseca
Ultras Posted - 11/11/2008 : 18:33:07
Evo i ja da lupim jedan OFF u odbranu dvojice dobrih crtaca.
Ako je Ferri otac Zagora, stricevi bi sigurno bili Franco Donatelli i Franco Bignotti.
Donatelijev prvi rad na Zagoru (drugi susret sa Jednookim Dzekom) nije se ni meni svideo kada sam ga citao kao klinac, kao i poslednji radovi (Maxi Zagor 3). Ali covek je nacrtao bar desetak legendarnih prica (Seminole, Pobeda-drugi susret sa Helingenom, Eskim, Vukodlak, Sloboda ili smrt, 12 herkulovih proba, Povratak u Darkvud-treci susret sa Helingenom, Bili Boy iza resetaka, Poklic Sauka, Tropski odred, Smrtonosne ribe, Metalna zvezda, Brodolom na Misuriju, Velika urota (Tkac), zajedno sa Gambom nacrtao je pricu Obracun kod Big beja...).
Franco Bignotti je mnogo manje crtao Zagora i imao je tu nesrecu da je prve price radio sa Cesare Melloncellijem i to su najgore Zagor price ikad. Medjutim, imao je i on odlicnih epizoda (Molok, Pobuna trapera, Rendal Mutant, zajedno sa Ferijem crtao Teror Seste planete, kao pricu sa Winter Snejkom).
Dakle, sa manje ili vise uspeha njih dvojica su nezaobilazni crtaci Zagorovog sveta i sto je jos vaznije - crtali su ga u vreme njegovog "zlatnog perioda". Trebalo bi da sam u pravu jer sam procitao preko 450 Zagor-stripa.
E sada, da li bi ti stripovi bili jos bolji da ih je crtao neko drugi, to je vec drugo pitanje.



Sto se tice novog MISTER NO-a - ODLICAN !
manhunter Posted - 11/11/2008 : 18:31:55
quote:
Originally posted by mezzano

quote:
Originally posted by I like girlz

opet topic postaje užasno zamoran i neinteresantan jer se pretovorio u većneznamkoju raspravu i polemiku o zagorovim crtačima... očigledno VČ-u nije suđeno da ima normalan topic na ovom forumu...



Slažem se. Moderatori su najavljivali kažnjavanje po Dušanovom zakoniku , međutim od toga, izgleda, nema ništa.




A šta bi trebali da radimo po vama?? Da kažnjavamo zato što na topicu firme koja izdaje Zagora pričate o Zagoru?? Ok, ne bi trebao da bude glavna tema, ali tema je krenula u tom pravcu..
andjelt Posted - 11/11/2008 : 18:27:00
Da li treba u izdanju veselog cetvrtka da izadje "ciko vitez" ?
mezzano Posted - 11/11/2008 : 17:34:37
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by Le Samourai

Zagor Zagor Zagor Zagor Zagor Zagor Zagor Zagor. Zagor Zagor. Zagor Zagor Zagor.

Zagor.

P.S. najbolji deo priche - ove nedelje nije ni izashao Zagor.



Šta će tek biti posle ovog četvrtka kad bude izašao!!!



Čekaće se novi Zagor. Onaj što izlazi u decembru!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000