forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No-Mister no fanovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
quaresma Posted - 10/11/2008 : 19:13:15

Mister No - tekst o junaku

Mister No - recenzije

Mister No - facebook

Mister No - Sergio Bonelli Editore

Posto imaju teme za sve bolje junake,za Mister Noa mislim nema...

U djetinjstvu najvise sam volio Zagora i Mikija jer kao klinac daj mu samo pistolje,da se puca i ravno ti do mora

Malo poslije poceo sam sa Noom i ono sto mi se dopada je sto je strip realan...Nije kao Zagor i Blek koji prebiju 20 ljudi jednim prstom i kao ostali koji uvijek namlate druge,vec je junak koji u vecini slucajeva dobije batina

Dzeri Drejk je amerikanac koji doseljava u Amazoniju,tacnije Manaus da odmori od americkog zivota i problema koje ima a ovamo upada u jos vece jer ga pustolovine prate iz dana u dan

On je pilot naivac,osoba koju u vecini slucajeva prevare slatke rijeci musterija zbog kojih uvijek zapadne u probleme koje rijesava sa svojim prijateljom Krugerom

Eto da ne duljim vise,nadam se da je topic ok i da ima jos fanova Nooa
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Beren Posted - 11/01/2021 : 22:27:03

Mister No 7b-10: Rječni pirati (Nolitta/Bignotti)

Nakon što sam završio čitanje, glavni utisak mi je bio da je ovo neujednačena priča. Nolitta briljira u više navrata, prije svega u djelovima u kojima se dočarava način života u Manausu i policijske metode. S druge strane, akcione scene, koliko god bile uzbudljive, predstavljaju teret priči zbog bespotrebnog pretjerivanja i pretvaranja Mister Noa u Ramba prije Ramba, kojem ni desetine rafala iz automatskog oružja ili 20ak bandita ne mogu ništa. U ovoj priči više vrijedi ona vožnja čamcem kroz bespuća Amazonije ili reakcija Mister Noa nakon premlaćivanja od strane policije od cijelog akcionog dijela.

Zbog takvih stvari i epiloga, koji je posebno dobar, ovo mi je najinteresantija priča od početka serijala.

Bignotti je i ovdje nastavio sa crtanjem glava bez pozadine, kao i u Kangačeiru, iako u manjem obimu nego tamo. Jedva čekam da se batali te prakse. Takođe, ni akcione scene mu, za razliku od Disa, nisu baš adut. S druge strane, sjajan je kod crtanja Manausa i džungle.
emirem Posted - 10/01/2021 : 18:41:10
quote:
Originally posted by emirem

Tko prati SBE one Mno kolorce, dokud su stigli i sta mislite kod nas da bude isto kao i kod apeninaca?

Na broju 14 su… "sjene u noci".
1Euro Posted - 10/01/2021 : 15:22:59
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51924
emirem Posted - 10/01/2021 : 15:16:37
Tko prati SBE one Mno kolorce, dokud su stigli i sta mislite kod nas da bude isto kao i kod apeninaca?
1Euro Posted - 10/01/2021 : 14:34:14
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51923
Beren Posted - 09/01/2021 : 15:57:38

Mister No 6-7: Čovjek iz Gijane (Nolitta/Diso)

Jedna nepretenciozna priča, sa dosta opštih mjesta serijala, i natprosječno duhovita. Ima tu i pomalo kritike pogubnog uticaja bijelaca na neiskvarenost domicilnog stanovništva, kao i malo životnih mudrosti. Bilo je i nekoliko klišea i najblaže rečeno pretjeranih reakcija našeg junaka, koje su Nolitti poslužile da pogura priču naprijed, ali u principu je ovo dobro realizovana priča.

Posebno mi se svidio Disov crtež, kojim je debitovao na serijalu, prije svega zbog odličnog kadriranja i dinamike. Takođe, iskoristio je krajolik džungle da nacrta na desetine vinjeta sa najrazličitijim životinjama, od lenjivca, preko raznih ptica, majmuna, jaguara, insekata, gmizavaca, riba, itd. Jedina zamjerka mu ide zbog crtanja lica Mister Noa.
pcoro Posted - 08/01/2021 : 09:48:45
Dobri ljudi su poskenirali prvu, treću i četvrtu epizodu ove nove sage, Mister No: Povratak. Pročitao sam, nije mi puno falila ta druga epizoda jer u trećoj prepričaju što se dogodilo. Za sad nisam oduševljen. Nastavljeno je u stilu redovne serije, nešto kao ono što su izdavali Slobodna i Ludens. Odrađeno je sve što mora biti - uvod, čudne mušterije, koka koju će Mister No osvojiti, birtija, pijanstvo, tuča i onda isplovljavanje u avanturu. Znači, klasična mjesta serijala. Nije za sad to loše ali ni ne vuče previše dalje. Kao što sam rekao, sve mi se čini odrađeno, podređeno odvijanju radnje. Nema nekakvih nadahnutijih scena.

Fali mi onaj retro stil Mister Noa, starinski žanrovski pristup kakav su njegovali Nolitta i Castelli, jedna vrsta obrađivanja radnje karakteristična za te godine, neki šmek koji se sad izgubio.

U prvoj epizodi crta Diso koji je postao sjena svoje sjene i Massimo Cipriani, loš crtač koji je neke stvari odradio skoro amaterski. Kadriranje i postavka stranice su mu užas. U trećoj i četvrtoj epizodi crta Marco Foderà koji jebolji. Stil mu je kombinacija nekog američkog crteža i Milazza. Džungla mu dosta loše ispada ali je podnošljiv.

Za sad mi se čini da treba smanjiti očekivanja na najmanje pa će ovo možda biti ok. Čekam daljnje nastavke.
kasper Posted - 06/01/2021 : 22:46:46
imao je nolita fin broj tih tragicnih epizoda na zagoru negde oko tog kangaicera, pre svega sa donatelijem. sloboda ili smrt, trenutci zebnje, poklic sauka. sa ferijem je to zimska zmija.
kod teksa mi jedino pada na pamet njegova odlicna poslednja epizoda, dva revolvera za dzejsona
kasper Posted - 06/01/2021 : 22:12:02
quote:
Originally posted by manhunter

Jee, bićemo u istom razredu!

jeah, super je biti dete
manhunter Posted - 06/01/2021 : 22:08:15
Jee, bićemo u istom razredu!
kasper Posted - 06/01/2021 : 22:03:02
quote:

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Meni je sve jasno, ali mi ne ide u glavu da neko nema ukusa.

promeni ogledalo ili nacrtaj sebi brkove kad se ogledas

Ne razumem ove fore iz osnovne škole, može pojašnjenje za nas odrasle i priglupe?

obnovi opet osnovnu, trebace ti
manhunter Posted - 06/01/2021 : 22:01:49
quote:

quote:

Ne razumem ove fore iz osnovne škole, može pojašnjenje za nas odrasle i priglupe?
kasper Posted - 06/01/2021 : 21:58:12
quote:

kasper Posted - 06/01/2021 : 21:56:38
ono sto je bitno je i da se posle 45 godina vode polemike o ovoj epizodi, vrh brate!
manhunter Posted - 06/01/2021 : 21:54:32
quote:

quote:

Da mi je znati šta je toliko dobro u tom Cangaceiru, pa ga svi hvalite? Bukvalno kao i prve dve, amaterski i vidi se da ima ideje, ali je izvedba užas.

ah, idi na recenzije pa vidi, pa pitaj sta ti nije jasno.

Zašto bih išao na recenzije, kad postoji ova tema ovde?
kasper Posted - 06/01/2021 : 21:51:01
quote:

Da mi je znati šta je toliko dobro u tom Cangaceiru, pa ga svi hvalite? Bukvalno kao i prve dve, amaterski i vidi se da ima ideje, ali je izvedba užas.

ah, idi na recenzije pa vidi, pa pitaj sta ti nije jasno. nevezano za ovo, zna nekad da bude fina stvar, ovi profesionalci sve usrase
manhunter Posted - 06/01/2021 : 21:46:42
kasper Posted - 06/01/2021 : 21:45:40
quote:
Originally posted by pcoro

Cangaceiro je pokušavanje, uhodavanje što je i prepoznato na forumu sa više strana. Iduća epizoda, Čovjek iz Gvajane je prvi pravi izvrsni Mister No.

mislim da je izmedju te dve epizode proslo neko duze vreme, tj. da su prve epizode nastale ranije u odnosu na datum izlaska pa je redefinisanje lika ocekivano.
a odlicne su obe epizode, kangaicero ima finu ocenu u recenzijama
pcoro Posted - 06/01/2021 : 21:39:23
Cangaceiro je pokušavanje, uhodavanje što je i prepoznato na forumu sa više strana. Iduća epizoda, Čovjek iz Gvajane je prvi pravi izvrsni Mister No.
kasper Posted - 06/01/2021 : 20:19:09
quote:
Originally posted by velka031

Da... Tada se vidjelo kakav će to biti serijal. U ono vrijeme debelo odskočio od stereotipa Bonellija.

mislim da je sam serijal vise odredila u nekoliko narednih godina sledeca epizoda ovog para, takodje odlicna, recni pirati. i ove dve epizode su mi najbolje od ovog dvojca
velka031 Posted - 06/01/2021 : 13:19:53
Da... Tada se vidjelo kakav će to biti serijal. U ono vrijeme debelo odskočio od stereotipa Bonellija.
kasper Posted - 06/01/2021 : 09:10:19
kangaicero je top epizoda, izuetna prica veoma bitna za razvoj bonelija. brutalna, u skladu sa time kakav zivot zna da bude
dombac Posted - 05/01/2021 : 19:55:02
Ima, Zvijezda libellus 102. knjiga.
Spock Posted - 05/01/2021 : 19:01:32
quote:
Originally posted by Beren

Inače, pitam se i je li Nolitta imao drugih ovako moralno problematičnih priča, ili mu se ovdje omaklo. Ne mogu da se sjetim sličnog primjera.

Ima, Tuarezi: https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lms-964-967-tuarezi/764/
Beren Posted - 05/01/2021 : 17:17:40
Drago mi je da ih ima, iako još nisam naišao na takvu priču.

Inače, pitam se i je li Nolitta imao drugih ovako moralno problematičnih priča, ili mu se ovdje omaklo. Ne mogu da se sjetim sličnog primjera.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000