forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Kosmicki putnici

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
axle munshine Posted - 23/08/2008 : 19:39:22
Glenat krajem ovog meseca objavljuje reizdanje prva tri albuma kultnog serijala "Les Naufrages du Temps",kod nas poznatijeg kao "Kosmicki putnici",Paula Gillona i Jean Claude Foresta.Pokojni Forest je inace pisao scenario samo na prva cetiri albuma,a na preostalih sest Gillon je kompletan autor.Uradjene su i nove naslovne.Marketprint je izdao prva cetiri albuma ovog serijala,crno belo i SC,i vec duze vreme nema pomaka...Ovaj serijal zasluzuje integralno izdanje,ceo serijal u tri ili cetiri knjige bio bi pravi potez i nesto sto bi se sigurno prodalo...


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 08/05/2014 : 23:41:00
Ali vaš post je efektniji i sažetiji od mog, tako britko izložen.

Hvala kolega, ali da nije bilo vašeg, ni moj post ne bi došao do tih visina.
Zoroasterixx Posted - 08/05/2014 : 18:44:30
quote:
Originally posted by anto

ma zezam se - nego mi je bilo simpa kako kad gledam tvoj post, kao da gledam sveo ono šta sam ja napisao ali u jednoj rečenici.
I mislim da je tvoj post mnogo efektniji od mog.



Hehe, hvala :)
Ali ne bih se složio jer je tvoj post detaljniji i zanimljiviji.
U svakom slučaju, za konačan zaključak moram ga pročitati još jednom jer ima nekih stvari koje su mi bile nejasne prvi put.
anto Posted - 07/05/2014 : 23:50:31
ma zezam se - nego mi je bilo simpa kako kad gledam tvoj post, kao da gledam sveo ono šta sam ja napisao ali u jednoj rečenici.
I mislim da je tvoj post mnogo efektniji od mog.
Zoroasterixx Posted - 07/05/2014 : 23:46:25
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Upravo sam pročitao Kozmičke putnike...mogu reći da mi se strip svidio, ali mi ne spada u vrhunske stripove poput ranog Astera Blistoka. Često mi je djelovao konfuzno i teško za praćenje. S druge strane, crtež je odličan, a priča te tjera da čitaš dalje.


jesi li ovo sažeo moj post ?


Mogu se uvelike složiti s tvojim komentarom iznad. Možda sam ga trebao citirati. Sori ako je djelovalo kao kopiranje.
Čini mi se također, ovako na prvi pogled da dodam, da je strip bolji nakon što ga je preuzeo Gillon (nakon četvrtog broja).
anto Posted - 07/05/2014 : 23:38:22
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Upravo sam pročitao Kozmičke putnike...mogu reći da mi se strip svidio, ali mi ne spada u vrhunske stripove poput ranog Astera Blistoka. Često mi je djelovao konfuzno i teško za praćenje. S druge strane, crtež je odličan, a priča te tjera da čitaš dalje.


jesi li ovo sažeo moj post ?
Zoroasterixx Posted - 07/05/2014 : 23:25:19
Upravo sam pročitao Kozmičke putnike...mogu reći da mi se strip svidio, ali mi ne spada u vrhunske stripove poput ranog Astera Blistoka. Često mi je djelovao konfuzno i teško za praćenje. S druge strane, crtež je odličan, a priča te tjera da čitaš dalje.
Ne znam koliko ima smisla uspoređivati ovo sa Asterom koji je po stilu i radnji sasvim drugačiji strip (iako dijele početni koncept - potraga za ženom).
Ipak, za konačni dojam morat ću ga pročitati još jednom.
stbojan Posted - 05/05/2014 : 23:19:47
Uzivao sam u ovom stripu... prve tri epizode sam citao dosta ranije (MP izdanje), a eto ostatak sam imao prilike sada... i kada sagledam celinu, apsolutno sam zadovoljan ovim stripom, dobar je to SF, dobar i drugaciji... kreativno, mastovito sa puno razlicitih idejnih resenja u odredjenim situacijama kada se mozda to i ne ocekuju u tolikom obimu... u par albuma sam imao utisak da se na svake dve/tri strane pojavljuje nesto potpuno novo, neka nova originalna ideja (pa makar ona bila i u detalju) da sam se zapitao odakle ovaj covek crpi toliku stvaralacku energiju i imaginaciju za sve ovo... uistinu genijalno... isto vazi i za crtez, maksimalno uzivanje...

Kao i u svakom stripu, ako se traze i ovde se mogu naci odredjene mane... mozda na nekim mestima "brz" protok vremena u radnji/prici ili moguci "preambiciozni" odnos izmedju glavnog lika i svih njegovih "pratilja", nekad mozda i "preteska" ili "teze razumljiva" (tehnoloska, ali i druga) objasnjenja, ali realno sve je to minorno u odnosu na neverovatnu kolicinu mastovitosti i fantazije koje uz sjajan crtez prevashodno dominiraju ovim stripom... preporuka za ljubitelje SF-a, nema greske... moze svakako i jeftinije MP cb izdanje u 10 pojedinacnih albuma...
anto Posted - 01/05/2014 : 22:33:23
U predgovoru drugog integrala, Žan Pjer Dione, pisac istog, kaže: Onima koji mi kažu "Crtež je dobar, priča zanimljiva, ali nešto mi tu smeta." sa svom učitivošću koja me u ovom trenutku krasi jer se nikada ne upuštam u polemike (najčešće su gubitak vremena), reći ću im da su magarci koji ne znaju promatrati".

Često sam razmišljao o ovome tokom čitanja, jer sam sve vreme KP doživljavao baš na taj način - sjajan crtež koji dočarava svu hladnoću ove mračne kosmičke epopeje;priča dovoljno zanimljiva da te vuče da je pročitaš u cugu;ali definitivno mi tu nešto smeta, nešto nedostaje da bih KP nazvao prvoklasnim stripom.
Ne znam da li je to način pripovedanja koji mi je ipak na trenutke prenaporan ili je možda to moglo biti malo tečnije ili ne znam ni sam.Ali konačan utisak je da sam pročitao jako dobar strip, koji je mogao biti još mnogo bolji.

Izdanje je, kao što smo se već svi složili, besprekorno - najbolje od BG u mojoj kolekciji (a imam preko 100 albuma od ovog izdavača).
CB ili kolor, glede diskusije sa prvih stranica topika - pa, crno bela varijanta stripa je dobra, ne bih mnogo žalio ni da imam takvu verziju u kolekciji, ali je kolorna iz mog ugla definitivno bolja.
Sam strip (pričam o svih deset epizoda), kao što rekoh već, mi je bio konfuzan u prvom albumu, malo i u drugom, od polovine drugog do kraja četvrtog odličan, od 5. do 8. na trenutke odličan na trenutke pretežak za praćenje, a zadnje dve priče su mi se više dopale od prethodnih četiri.
U svakom slučaju, ovo je strip koji je više ozbiljan nego što je zabavan, što mu nikako nije mana.
Dr. Zistis Posted - 18/02/2014 : 20:28:06
Konacno i dvojka...sad citanje,listanje...i opet citanje i prelistavanje...ma bravo
I hvala
Dr. Zistis Posted - 26/01/2014 : 23:48:29
Nadam se da nema greske jer cu se roknuti...toliko cekanja...Hocuuu
axle munshine Posted - 23/01/2014 : 22:01:01
Ne sumnjam da je i druga knjiga odradjena kao i prva...znaci vrhunski...
IGMAN2 Posted - 23/01/2014 : 21:46:27
Mat ili sjajno, sjajno ili mat, mat ili...
pitanje je sad
ili kako bi Mišković na to rekao -




Usput, je li netko kupio integral... dojmovi?
axle munshine Posted - 17/01/2014 : 23:04:52
quote:
Originally posted by anto

hmmm; i ja sam uvek pre za mat papir.
(nadam se da axle ne čita ovaj topik)



Pa zar i ti sine Brutuse...mislim, Anto, bre...
axle munshine Posted - 17/01/2014 : 23:03:08
quote:
Originally posted by jaki

u pravu si Astere
Ali i stara boja mi je draža nego ova nova.
Međutim,kako baš nekog izbora i nemam uzet ću ovo BG izdanje(prvi već jesam).
Nadam se da će sada kad je izašao i drugi(zadnji)integral,da će oni koji dosad nisu kupili prvi kupiti obadva.



Pazi, ovde je na novom koloru radio tim ljudi, i po meni odradjen je odlican posao...novi kolor je dao novu dimenziju vec ionako sjajnom stripu...naravno, subjektivni osecaj i percepcija je nesto o cemu ne vredi mnogo raspravljati, tako da predlazem da ostanemo na tome da se u nekim stvarima ne slazemo iako volimo iste ili slicne stripove...
jaki Posted - 17/01/2014 : 20:15:22
u pravu si Astere
Ali i stara boja mi je draža nego ova nova.
Međutim,kako baš nekog izbora i nemam uzet ću ovo BG izdanje(prvi već jesam).
Nadam se da će sada kad je izašao i drugi(zadnji)integral,da će oni koji dosad nisu kupili prvi kupiti obadva.
anto Posted - 17/01/2014 : 19:48:47
hmmm; i ja sam uvek pre za mat papir.
(nadam se da axle ne čita ovaj topik)
axle munshine Posted - 17/01/2014 : 18:51:32
quote:
Originally posted by jaki

Nije baš da nismo imali alternative dok smo čekali ovaj drugi integral.
Stripoteka pa onda Marketprint albumi.



Sve je to OK, ali ovo je ultimativno izdanje, ceo serijal u dve luksuzne knjige, sa novim, sjajno odradjenim, kolorom...san svakog kolekcionara i ljubitelja ovog serijala, a i dela pokojnog maestra Gillona...a, da, i sve to na kvalitetnom, sjajnom, papiru, koga ti inace "obozavas"...
jaki Posted - 17/01/2014 : 00:14:49
Nije baš da nismo imali alternative dok smo čekali ovaj drugi integral.
Stripoteka pa onda Marketprint albumi.
split85 Posted - 16/01/2014 : 22:35:02
Napokon
Ernie Pike Posted - 16/01/2014 : 22:29:07
Napokon. Ovo smo zbilja dugo čekali.
anto Posted - 16/01/2014 : 22:02:41
the end
Dermentor Posted - 16/01/2014 : 21:39:11
Koliko toga jos ima?
anto Posted - 16/01/2014 : 21:04:12
sjajno!
axle munshine Posted - 16/01/2014 : 21:01:52
Najzad da i ovo docekamo...naslovna je upravo ona koju sam i ocekivao...
Mr. Bushido Posted - 16/01/2014 : 19:21:37
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.ae66f6979595406aba6f2b4dea102367.brodolomci-vremena-integral-2.aspx


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000