forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veseli Cetvrtak - Dampyr

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Going-Going Posted - 05/11/2008 : 18:16:37
Izvolte:
30.10.2008.
Kuca krvi
tekst: Maurizio Colombo
crtez: Alessandro Baggi


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lord Vader89 Posted - 23/11/2008 : 19:04:29
quote:
Originally posted by Le Samourai

Mislim, Anakine, da bi sa ovim mogao da otvorish novi topic kad si se vec potrudio, a realno, ne zalaze svi u Dampir topic veselog chetvrtka. Mislim da bi mnogobrojnim fanovima Teksa, Bleka i Mikija ovo bilo interesantno.



Sutra cu, mrzi me sad da se zajebavam sa time.
I....khm....Anakin je izgoreo u vulkanu, tako da....
Ne bih ga ocekivao na tvom mestu jos jedno 20-ak godina!
Le Samourai Posted - 23/11/2008 : 03:01:27
Mislim, Anakine, da bi sa ovim mogao da otvorish novi topic kad si se vec potrudio, a realno, ne zalaze svi u Dampir topic veselog chetvrtka. Mislim da bi mnogobrojnim fanovima Teksa, Bleka i Mikija ovo bilo interesantno.
Lord Vader89 Posted - 22/11/2008 : 23:39:04
Evo ih druze, sve na jednom mestu!

http://www.speedyshare.com/839170940.html
mezzano Posted - 22/11/2008 : 22:56:28
Hvala lorde, car si.

Lord Vader89 Posted - 22/11/2008 : 20:02:34
quote:
Originally posted by mezzano

ne bi bilo lose da ih smanjis i okacis ovde www.speedyshare.com ne treba nikakakva registracija.



Nemas frke, cim sredim, okacicu ti link ovde
mezzano Posted - 22/11/2008 : 19:45:53
ne bi bilo lose da ih smanjis i okacis ovde www.speedyshare.com ne treba nikakakva registracija.
Lord Vader89 Posted - 22/11/2008 : 18:24:05
quote:
Originally posted by mezzano

Lorde, aj ako mozes zapakuj ove fotke, pa ih okaci na Rapid. Bas me interesuje kako izgleda, a imam dial-up, pa se smorim da cekam 20 minuta da mi ucita stranicu. Lakse mi je kad je jedan fajl.

Hvala!



Jel treba da imas account da bi podigao fajl na rapidshare

Ili ako ti odgovara, mogu da ih smanjim, pa da ti posaljem na mail
Lord Vader89 Posted - 22/11/2008 : 18:23:10
quote:
Originally posted by Ultras

Lorde, aplauz za fotke.
Vrhunski raport iz Norveske.
Hvala za utroseno vreme



my pleasure!
mezzano Posted - 22/11/2008 : 17:12:58
Lorde, aj ako mozes zapakuj ove fotke, pa ih okaci na Rapid. Bas me interesuje kako izgleda, a imam dial-up, pa se smorim da cekam 20 minuta da mi ucita stranicu. Lakse mi je kad je jedan fajl.

Hvala!
Lord Vader89 Posted - 22/11/2008 : 17:01:17
quote:
Originally posted by anto

Sale, ti si stvarno u Norveškoj.E onda ću da ti pošaljem Magične Vetrove preko nekih drugara ( kada izađu )



He, he.... Drzim te za rec, onda
anto Posted - 22/11/2008 : 16:18:18
Sale, ti si stvarno u Norveškoj.E onda ću da ti pošaljem Magične Vetrove preko nekih drugara ( kada izađu )
Lord Vader89 Posted - 22/11/2008 : 16:10:41
quote:
Originally posted by Le Samourai

Nema globinja par dana na forumu, mislim da je otishao da uchi Norveshki.





Videcemo kad se pojavi
Le Samourai Posted - 22/11/2008 : 16:05:46
Nema globinja par dana na forumu, mislim da je otishao da uchi Norveshki.
Lord Vader89 Posted - 22/11/2008 : 15:57:52
quote:
Originally posted by Colt

Zar nije tako receno na nekom topiku?



Ne znam druze, ne mogu sve da pratim
Ali ako je tako, razumem onda komentar potpuno
Colt Posted - 22/11/2008 : 15:56:48
Zar nije tako receno na nekom topiku?
Lord Vader89 Posted - 22/11/2008 : 15:56:02
quote:
Originally posted by Colt

Mislim da je ovo fotomontaza...svi znaju da je van Italije Tex gotovo potpun nepoznat strip.



a ja mislim da se ti malo zajebavas
Colt Posted - 22/11/2008 : 15:54:12
Mislim da je ovo fotomontaza...svi znaju da je van Italije Tex gotovo potpun nepoznat strip.
Lord Vader89 Posted - 22/11/2008 : 15:52:06
Evo ovako, bio sam u jednoj radnji sa starim stripovima i u strip biblioteci, pa sam na brzaka uslikao nekoliko Texova, Bleka (Dejvi Kroketa) i Kapetana Mikija.

Sto bi rek'o Going-going : Izvol'te




Nekoliko desetina Texova na gomili. Nazalost nije bilo nikako uslova da ih izvucem, pa da imam vise pojedinacnih slika, ali sta je tu je. ;)




Primer pojedinacnog izdanja




U nizu na polici; kao sto se moze videti, mahom su skorija izdanja, sto ce reci od prethodnih nekoliko godina




Ko zeli da uporedi VC i norvesko izdanje




Jedan od skorijih brojeva, rekao bih....




Jos nekoliko starijih brojeva zajedno


Hvala bradatom ciki iz radnje sa starim stripovima i ostalim medijima sto je pustio Led Zeppelin dok sam bio u radnji!

E, sad se prebacujemo u biblioteku.




Nekoliko razlicitih izdanja Texa u nizu. Tu su Giganti, koji ovde periodicno izlaze pod nazivom "specijalno izdanje"; A4; SC
medju prvima su tzv maxi izdanja koja su u stvari samo 2 price slozene zajedno u jedan povez




Giganti (specijali) izbliza
Inace, njih je izaslo oko 15 komada, ali ih je vrlo tesko naci. Naravno, moze takođe biti da ih je izaslo oko 7-8, a da su pisali originalne brojeve po nslovnicama....ko zna
Inace, ti giganti su jedino od Bonelija sto se ovde moze naci po comic-shopovima


A sad: TA DAAAA! Blek i Miki! Fanovi, balavite!



Kao sto se moze videti, izaslo je 8 Mikija (a i kao sto je Porter rekao) i 9 Blekova. I jedan i drugi se mogu naci u SC i HC, a svaka knjiga sadrzi po jednu pricu
Da....kao sto se takođe moze videti - ovim potvrđujem Blekovo prekrstavanje u Dejvi Kroketa




Miki i Blek spreda




Miki otvoren




Blek otvoren



Zao mi je sto su neke slike malo losijeg kvaliteta, nisam to mogao bas najbolje da odredim gledajuci u mali ekran. Svejdno, mislim da sluzi svrsi, ako nista drugo!


Da li sam nesto izostavio....
Najstarije izdanje Teksa koje sam mogao da pronađem je bilo iz '80, sto ce reci da ga izdaju redovno vec dobrih 28 godina, ako ne i vise.

Da nisam bio u zurbi, malo bih vise slika napravio, i unutrasnjost i sve, necete mi zameriti!

Ako neko ima da pita nesto, ispalite, pa da vidimo da li mogu biti od pomoci!
Lord Vader89 Posted - 18/11/2008 : 20:47:23
quote:
Originally posted by Ferri

Koja glupost pa taj lik je bio stvaran..poznata licnost iz divljeg zapada..




Osusio mi se jezik ako lazem!
mezzano Posted - 18/11/2008 : 17:50:50
Ko kad bi ga mi u Srbiji nazvali Karađorđe, a rodija Mali Radojica!
Ferri Posted - 18/11/2008 : 17:29:05
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Porter

Daleko od civilizovani,ne postuju:roditelje,rodbinu,nastavnike vise manje to je ziva bagra,mi smo bili puno bolji za vrijeme nase mladosti.Vjerovatno sto se covjek bojao da ce ponekad dobiti iza usiju,ovdje toga nema pa valjda to i rasulo nastalao.




I ovde je otprilike tako. Nije bas toliko zadriglo, ali da je omladina raspustena, JESTE! I to samo tako....

Ali, da se vratimo na temu. :)

Potpuno sam zaboravio na norveska izdanja Bleka i Mikija. Valjda sam i automatski iskljucio iz Bonelija, pa mi nisu ni pali na pamet.
Elem - u pravu je Porter, izlazili su Blek i Miki u A4 formatu, i to HC (sta kazes globinjo)!
Nisam siguran po koliko je brojeva izaslo, to cu da se raspitam po ovim radnjicama ovde.... Znaminito je da se Blek ne zove Blek, nego Davy Crocket[:D], a mislim da i Miki ima neko drugo ime, nisam siguran...

A za Dilana uopste nisam znao da ga je bilo ovde!
Ni u jednoj radnji sa starm stripovima i slicno ga nisam video....cudno, mozda je otisao ceo tiraz


Ali zakljucak ostaje, na ovoj teritoriji jedino je Tex postojan, i to vec godinama.



Koja glupost pa taj lik je bio stvaran..poznata licnost iz divljeg zapada..
Lord Vader89 Posted - 18/11/2008 : 14:55:39
quote:
Originally posted by Porter

Daleko od civilizovani,ne postuju:roditelje,rodbinu,nastavnike vise manje to je ziva bagra,mi smo bili puno bolji za vrijeme nase mladosti.Vjerovatno sto se covjek bojao da ce ponekad dobiti iza usiju,ovdje toga nema pa valjda to i rasulo nastalao.




I ovde je otprilike tako. Nije bas toliko zadriglo, ali da je omladina raspustena, JESTE! I to samo tako....

Ali, da se vratimo na temu. :)

Potpuno sam zaboravio na norveska izdanja Bleka i Mikija. Valjda sam i automatski iskljucio iz Bonelija, pa mi nisu ni pali na pamet.
Elem - u pravu je Porter, izlazili su Blek i Miki u A4 formatu, i to HC (sta kazes globinjo)!
Nisam siguran po koliko je brojeva izaslo, to cu da se raspitam po ovim radnjicama ovde.... Znaminito je da se Blek ne zove Blek, nego Davy Crocket, a mislim da i Miki ima neko drugo ime, nisam siguran...

A za Dilana uopste nisam znao da ga je bilo ovde!
Ni u jednoj radnji sa starm stripovima i slicno ga nisam video....cudno, mozda je otisao ceo tiraz


Ali zakljucak ostaje, na ovoj teritoriji jedino je Tex postojan, i to vec godinama.
Porter Posted - 18/11/2008 : 11:10:30
Daleko od civilizovani,ne postuju:roditelje,rodbinu,nastavnike vise manje to je ziva bagra,mi smo bili puno bolji za vrijeme nase mladosti.Vjerovatno sto se covjek bojao da ce ponekad dobiti iza usiju,ovdje toga nema pa valjda to i rasulo nastalao.
---dp--- Posted - 18/11/2008 : 03:04:52
Hej ljudi, pogledajte ovaj link sto ga je stavio Porter, nisam ni sanjao da se Dilan toliko izdavao posvetu. No, mi smo uz Brazilce i Turke najplodniji, ustvari, bolji smo od njih ali i oni su tu u vrhu
---dp--- Posted - 18/11/2008 : 02:48:21
quote:
Originally posted by Porter

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Ultras

Koji jos Bonelli junaci izlaze u Norveskoj?
Imas li neki link?
Kada sam odgledao opus Texa u Finskoj, odusevio sam se



aj probacu da iskopam, pa cu da okacim....pravo da ti kazem, nikad se nisam bavio ovdasnjom strip produkcijom, posto se trudim da sve citam na engleskom (Boneli na srpskohrvatskom)
Proceprkacu, pa cu ti okaciti link, ako ne nađem nista, otici cu do radnje, pa cu uslikati da vidite koliki je obim Texa sto je dosad izaslo!
Oko 500 brojeva, sve u svemu. Izlazi jos negde od 80-ih.
Drugo od Bonelija - NISTA!
Steta, mislim da bi im dobro legli Dilan ili Natan....



Dylan je izlazio u Norge,takodje i Kapetan Miki je izasao na Norveskom u 8 albuma A4 formata.
Finci vole Texa,a i Dylan je izasao do broja 2.
Svedi su izdavali Dylana,Texa,Bleka,Kapetana Mikia....
Dylan je izlazio od 1993-2001,izaslo ca 30 tak brojeva.
Tex je izlazio 50-60 do 80 i neke.
Trenutno ne izlazi nista od Bonnelia jer se omladina drogira i vrsi inceste tako da bi prodaja bila slaba.

Za ljubitelje Dylana ovdje ima popis za cijeli svijet.
http://www.dylandogofili.com/
klikas na ricerca i pretrazujes sta te interesuje.



Nije valjda omladina tako dekadentna tamo gore? Ja sam mislio da su oni svi civilizovani

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000