forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Umetnost?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 19/11/2008 : 20:55:47
Ovo je copy/paste sa jednog drugog foruma, prvi put čujem za ovo, i već je prošlo, ali sam morao da postavim i ovde:

Pozdrav svima,
molim Vas da shvatite ovo ozbiljno.
2007 godine, samozvani "umjetnik" Guillermo Vargas Habacuc, pokupio je psa sa ulice, vezao ga užetom u umjetničkoj galeriji,te ga izglađivao do smrti.

Nekoliko dana, "umjetnik" i posjetioci ove ekzibicije gledali su mučno i sramotno "remek djelo" temeljeno na psećoj agoniji, sve dok pas nije umro.






Izgleda li to vama kao umjetnost????

ALI TO NIJE KRAJ... THE VISUAL ARTS BIENNIAL OF THE CENTRAL AMERICAN ODLUČIO JE TU "INSTALACIJU" ZAISTA PROGLASITI UMJETNOŠĆU, TAKO JE GUILLERMO VARGAS HABACUC POZVAN DA PONOVI TU OKRUTNOST I 2008 GODINE.

Zaustavimo ga!!!!

Potpišite peticiju!!!! www.petitiononline.com/ea6gk/petition.html



http://www.petitiononline.com/ea6gk/petition.html



UPUTE: Uđete na stranicu i kliknete "sign the petition",
Na slijedećoj stranici "preview your signature",kliknete na to, pa kliknete za odobrenje potpisa"approve signature"

HVALAAAA!!!!






Naravno, peticija je već gotova, ali kao što rekoh, morao sam..
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlaadisha Posted - 30/09/2021 : 14:27:19
A museum says they gave an artist $84,000 in cash to use in artwork. He delivered blank canvases and titled them "Take the Money and Run."

https://www.cbsnews.com/news/jens-haaning-take-the-money-and-run-blank-canvases-kunsten-museum-modern-art-denmark/
manhunter Posted - 22/08/2015 : 16:16:58
Danas se u mom gradu održava Body Freedom Festival, pa sam iskoristio priliku da napravim par fotografija. Umetnost ili ne, performansi su bili zanimljivi.











-jeremija- Posted - 02/11/2013 : 12:56:27
quote:
Najviši i najniži oblik kritike jest neka vrsta aut
obiografije.


S ovim je pobedio, definitivno (Vajld).

Iskreno, mislim da se moderna umetnost trudi da razbije previše granica, gubi na estetici, koja je, nekako, njena najranija odlika, a preveliku prednost daje misli. Insistiranje na intelektualnoj angažovanosti, pritom apsolutno zanemarujući ljudsku potrebu za lepim, je verovatno i razlog zbog koje mnogi to nazivaju "drljanjem" i "škrabotinama koje bi bolje nacrtalo njihovo trogodišnje dete".

Kako je nekada, od vizantijske umetnosti, i proporcija 1 telo = 8 glava, nastao sasvim drugačiji metod slikanja, mešanja boja i proporcija u renesansi, i kako je nekada od popularne muzike nastao rock, te, kako je rušenjem rocka nastao punk, isto tako, danas umetnici teže da razbiju neku novu granicu, i da odu korak dalje. Što je besmisleno, jer neka granica će uvek postojati.

Teži se, valjda, nekoj apsolutnoj slobodi kojom ljudi, što su i pokazali, ne umeju da vladaju.
Andrey Posted - 02/11/2013 : 01:49:32
prve 3 stranice
http://ponude.biz/knjige/o/Oscar%20Wilde-Slika_Doriana_Graya.pdf
Poli Posted - 29/10/2013 : 10:31:12


http://www.pessegadoro.com/2012/08/pawel-kuczynski-e-suas-ilustracoes.html



REJS Posted - 11/04/2011 : 11:32:59
Lepotani,nezna se ko je lepsi.Ljudi koji su menjali bili su karikature.
SnotMan Posted - 08/04/2011 : 13:57:34
hahahahahah
REJS Posted - 30/03/2011 : 18:13:04

U skoli kazu da ste streber,na ulici da ste freak.Ne mozete da potrcite dva koraka a da se ne sapletete,mrzi vas i vi mrzite ceo svet.Nema problema uzmite gitaru ili cetkicu u ruke recite da ste alternativni umetnik,jos bolje osnujte pravac u umetnosti.Podignite vase delo visoko i recite ko ovo ne razume taj je glup,i naravno efekat je tu.Ljudi ce se ucutati i povuci,a vase delo bice ocenjeno kao wooooow.
I ravnoteza izmedju lepote i zdravlja i kretenizma bice izjednacena u svetu gde um caruje a snaga klade valja.
A sada me izvinite idem na promociju nove stranke gojaznih politicara.
REJS Posted - 09/02/2011 : 09:54:15
Tri razloga zasto sam postao psihopata.
1.Kao mali video sam Vorholovu facu i njegovu umetnost.
2.Posle filma Kosa naucio sam da se plasim baba roge.
3.Procitao memoare Carlsa Mensona i shvatio da umetnost moze da boli.
Tako sam ja postao sistematski unisten covek zbog napredne umetnosti 70 godina.
SnotMan Posted - 01/02/2011 : 13:21:36
Preporuchio bih svim konceptualnim''umjetnicima'' da pokushaju pisati.
paro Posted - 05/10/2010 : 20:00:50
Isto kao što mi ni sve ovo nije umjetnost











A bome ni ova hrpa metalne gluposti!!



paro Posted - 05/10/2010 : 18:59:38
quote:
Originally posted by azra x.

Ja sam pre svega slikar,pa tek onda kriticar umetnosti,duze sam se skolovala i vise posvecivala praksi nego teoriji umetnosti.
Zato i mrzim kad neko pokusava da izvrgne ruglu neciji rad,bio on laksi ili tezi,smisleniji ili besmisleniji.
Iza Vorholovih dela stoji odredjeni rad i trud,ma kako minimalan on bio,a iza ovih drugih,cisto izivljavanje,bolesna ekscentricnost i,kako kazes zlocin.

Da se razumemo,ni ja ne cenim preterano Vorhola kao likovnog umetnika,ali,kako si primetio,imam tu profesionalnu deformaciju da opravdavam stvaralastvo i pokusavam da pronadjem neki smisao i ubedim sebe(a i druge)u taj smisao(na raju krajeva,ne bih volela ni da po mom radu neko pljuje jednog dana).
Da samo znate koliko mi je vremena bilo potrebno da naucim da nepristrasno i diplomatski govorim o freskama i manastirima.






znači pogodio sam povjesničarka umjetnosti. Ovo prvo me zbunilo zato jer znam da možeš bit ili umjetnik ili kritičar umjetnosti, ali ne i oboje. Jebiga, jednostavno nejde zajedno.
Isto tako znam da je većina povjesničara umjetnosti zapravo ekipa koja nije uspijela upast na akademiju (eto baš sam zločest, nemoj mi samo bacit urokljivo oko preko monitora ili nešto). Gle, ako se smatraš umjetnicom, znaš da će kritika bit svakakvih, neko će hvalit, drugi će pljuvat, to tako ide jbga. Ali to nije ni važno, važno je šta tvoja djela tebi predstavljaju, ništa drugo. Eto ja sam arheolog, a arheologija se smatra pomoćnom povijesnoj znanošću, pa me se ne može nazvat ni kompetentnim povijesničarom (zajebavaj kolko želiš ), tako da meni isto naravno neke stvari smetaju, al jebiga. Šta se Warhola tiče, da je ostavio trag u umjetnosti - je, da ja vidim taj trag - ne, i to je to.
azra x. Posted - 05/10/2010 : 18:41:49
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by azra x.

Nije tehnika ono sto odredjuje da li je nesto umetnost ili nije. Ono sto danas deluje kao "nista posebno" tada je predstavljalo inovaciju,cak,revoluciju. Mogla bih se ja danas smejati srednjevekovnim freskama zbog proporcije,perspektive i anatomije,i da kazem da tzv.stari majstori 'nisu umeli da crtaju',ali to bi bilo prilicno nerazumno,imajuci u vidu tadasnje okolnosti.

Umetnika i umetnicko delo treba shvatati u kontekstu vremena u kome je nastalo,to je sve. Te freske(koje ja,uzgred receno, ne volim,ali i ne podcenjujem)su nastale u religioznom,"mracnom" srednjem veku gde je sve bilo ograniceno crkvenim propisima,dogmama,kanonima,
a Vorhol je radio to sto je radio u doba nastanka masovne proizvodnje i pop kulture XX veka(cak je i rekao da ne zeli da bude umetnik,vec masina).

Ali onda,ako,kao sto sam rekla,umetnika i umetnicko delo treba shvatati u kontekstu vremena u kome je nastalo,kakvo je onda vreme u kome mi danas zivimo,ako se umetnoscu proglasava ubijanje zivotinje? I,sta je sledece...



Nažalost, ako netko govnima šara po zidu, to meni osobno nije umjetnost. Pošto zvučiš slično kao neki moji kolege, mogu samo pretpostavit da studiraš povijest umjetnosti ili nešto slično, jer pišeš ko tipični školski primjer kritičara umjetnosti (šta sam naučio od starog koji ih mrzi ). Evo ovako, razumijem tvoj stav zato jer ti je to naravno struka, a zato ga i poštujem. Osobno, srednjovjekovne freske ne volim ni ja, ali koliko je vremena i truda uloženo u fresku, a koliko u jednu Andyevu Merlinku. Dobro, uglavnom to je moje čisto osobno mišljenje, isto kao što mi ekipa koja na predstavi piša i sere po pozornici ili po publici također nije umjetnost. Ne znam, možda je to nekom špica. A ovo sa psom po meni nije umjetnost nego zločin i nema nikakve veze ni s Warholom ni s freskama nego jedino možda sa dobrim batinama i oduzimanjem slobode na neko duže vrijeme.



Ja sam pre svega slikar,pa tek onda kriticar umetnosti,duze sam se skolovala i vise posvecivala praksi nego teoriji umetnosti.
Zato i mrzim kad neko pokusava da izvrgne ruglu neciji rad,bio on laksi ili tezi,smisleniji ili besmisleniji.
Iza Vorholovih dela stoji odredjeni rad i trud,ma kako minimalan on bio,a iza ovih drugih,cisto izivljavanje,bolesna ekscentricnost i,kako kazes zlocin.

Da se razumemo,ni ja ne cenim preterano Vorhola kao likovnog umetnika,ali,kako si primetio,imam tu profesionalnu deformaciju da opravdavam stvaralastvo i pokusavam da pronadjem neki smisao i ubedim sebe(a i druge)u taj smisao(na raju krajeva,ne bih volela ni da po mom radu neko pljuje jednog dana).
Da samo znate koliko mi je vremena bilo potrebno da naucim da nepristrasno i diplomatski govorim o freskama i manastirima.


hello Posted - 05/10/2010 : 18:17:25
[/quote]

Da,rekla sam da nema smisla nazivati umetnika ili pravac odvratnim,a ovog sa psom sam nazvala pravim imenom. Ali ako ti njega smatras umetnikom i poistovecujes ga sa onim sto je radio Vorhol(ma koliko osporavan bio),pa mislis da sam rekla nesto kontradiktorno,to je vec druga stvar.
[/quote]E pa moje mišljenje je da ima smisla nazivati umetnika ili pravac odvratnim, a to sam boldajući tvoju rečenicu htjeo i dokazati. Nikoga ja nisam poistovjećivao. Ja njega ne smatram umjetnikom, ali očito ga netko smatra, a samim tim smatram da ima smisla nazvati tako nešto odvratnim, zar ne?
paro Posted - 05/10/2010 : 18:17:06
quote:
Originally posted by azra x.

Nije tehnika ono sto odredjuje da li je nesto umetnost ili nije. Ono sto danas deluje kao "nista posebno" tada je predstavljalo inovaciju,cak,revoluciju. Mogla bih se ja danas smejati srednjevekovnim freskama zbog proporcije,perspektive i anatomije,i da kazem da tzv.stari majstori 'nisu umeli da crtaju',ali to bi bilo prilicno nerazumno,imajuci u vidu tadasnje okolnosti.

Umetnika i umetnicko delo treba shvatati u kontekstu vremena u kome je nastalo,to je sve. Te freske(koje ja,uzgred receno, ne volim,ali i ne podcenjujem)su nastale u religioznom,"mracnom" srednjem veku gde je sve bilo ograniceno crkvenim propisima,dogmama,kanonima,
a Vorhol je radio to sto je radio u doba nastanka masovne proizvodnje i pop kulture XX veka(cak je i rekao da ne zeli da bude umetnik,vec masina).

Ali onda,ako,kao sto sam rekla,umetnika i umetnicko delo treba shvatati u kontekstu vremena u kome je nastalo,kakvo je onda vreme u kome mi danas zivimo,ako se umetnoscu proglasava ubijanje zivotinje? I,sta je sledece...



Nažalost, ako netko govnima šara po zidu, to meni osobno nije umjetnost. Pošto zvučiš slično kao neki moji kolege, mogu samo pretpostavit da studiraš povijest umjetnosti ili nešto slično, jer pišeš ko tipični školski primjer kritičara umjetnosti (šta sam naučio od starog koji ih mrzi ). Evo ovako, razumijem tvoj stav zato jer ti je to naravno struka, a zato ga i poštujem. Osobno, srednjovjekovne freske ne volim ni ja, ali koliko je vremena i truda uloženo u fresku, a koliko u jednu Andyevu Merlinku. Dobro, uglavnom to je moje čisto osobno mišljenje, isto kao što mi ekipa koja na predstavi piša i sere po pozornici ili po publici također nije umjetnost. Ne znam, možda je to nekom špica. A ovo sa psom po meni nije umjetnost nego zločin i nema nikakve veze ni s Warholom ni s freskama nego jedino možda sa dobrim batinama i oduzimanjem slobode na neko duže vrijeme.
azra x. Posted - 05/10/2010 : 18:05:34
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by hello

quote:

Tako je. Endi Vorhol bio je veliki inovator u umetnosti,komercijalan umetnik,doduse kontroverzan. U redu je da se nekome nesto ne svidja,ali nema smisla nazivati neki pravac ili umetnika "odvratnim".

A, kako bi nazvala ovoga sa psom?




Dobro, to nema smisla uspoređivat, pa nije Andy ubijao životinje ili ne znam šta...sisao malo previše acida možda ali to je sve..

Ma boli me za Endija Vorhola, samo mi je upala u oko rečenica "nema smisla nazivati neki pravac ili umetnika "odvratnim", a onda vidim kako je komentirala ovog bolesnika: "Umetnik? Djubre netalentovano bolesno"
Bio jedan trener kadetima u nogometu i prije utakmice upozori djecu da se ne smije psovati sudca, jer on samo obavlja svoj posao, pa onda se dobije još i žuti karton itd.itd, a nije prošlo ni 5 minuta utakmice, a na prvu sudčevu odluku taj trener uleti na teren opsuje mu sve po spisku i zaradi crveni karton



Da,rekla sam da nema smisla nazivati umetnika ili pravac odvratnim,a ovog sa psom sam nazvala pravim imenom. Ali ako ti njega smatras umetnikom i poistovecujes ga sa onim sto je radio Vorhol(ma koliko osporavan bio),pa mislis da sam rekla nesto kontradiktorno,to je vec druga stvar.
hello Posted - 05/10/2010 : 17:58:33
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by hello

quote:

Tako je. Endi Vorhol bio je veliki inovator u umetnosti,komercijalan umetnik,doduse kontroverzan. U redu je da se nekome nesto ne svidja,ali nema smisla nazivati neki pravac ili umetnika "odvratnim".

A, kako bi nazvala ovoga sa psom?




Dobro, to nema smisla uspoređivat, pa nije Andy ubijao životinje ili ne znam šta...sisao malo previše acida možda ali to je sve..

Ma boli me za Endija Vorhola, samo mi je upala u oko rečenica "nema smisla nazivati neki pravac ili umetnika "odvratnim", a onda vidim kako je komentirala ovog bolesnika: "Umetnik? Djubre netalentovano bolesno"
Bio jedan trener kadetima u nogometu i prije utakmice upozori djecu da se ne smije psovati sudca, jer on samo obavlja svoj posao, pa onda se dobije još i žuti karton itd.itd, a nije prošlo ni 5 minuta utakmice, a na prvu sudčevu odluku taj trener uleti na teren opsuje mu sve po spisku i zaradi crveni karton
azra x. Posted - 05/10/2010 : 17:50:53
Nije tehnika ono sto odredjuje da li je nesto umetnost ili nije. Ono sto danas deluje kao "nista posebno" tada je predstavljalo inovaciju,cak,revoluciju. Mogla bih se ja danas smejati srednjevekovnim freskama zbog proporcije,perspektive i anatomije,i da kazem da tzv.stari majstori 'nisu umeli da crtaju',ali to bi bilo prilicno nerazumno,imajuci u vidu tadasnje okolnosti.

Umetnika i umetnicko delo treba shvatati u kontekstu vremena u kome je nastalo,to je sve. Te freske(koje ja,uzgred receno, ne volim,ali i ne podcenjujem)su nastale u religioznom,"mracnom" srednjem veku gde je sve bilo ograniceno crkvenim propisima,dogmama,kanonima,
a Vorhol je radio to sto je radio u doba nastanka masovne proizvodnje i pop kulture XX veka(cak je i rekao da ne zeli da bude umetnik,vec masina).

Ali onda,ako,kao sto sam rekla,umetnika i umetnicko delo treba shvatati u kontekstu vremena u kome je nastalo,kakvo je onda vreme u kome mi danas zivimo,ako se umetnoscu proglasava ubijanje zivotinje? I,sta je sledece...
paro Posted - 05/10/2010 : 17:40:47
quote:
Originally posted by hello

quote:

Tako je. Endi Vorhol bio je veliki inovator u umetnosti,komercijalan umetnik,doduse kontroverzan. U redu je da se nekome nesto ne svidja,ali nema smisla nazivati neki pravac ili umetnika "odvratnim".

A, kako bi nazvala ovoga sa psom?




Dobro, to nema smisla uspoređivat, pa nije Andy ubijao životinje ili ne znam šta...sisao malo previše acida možda ali to je sve..
hello Posted - 05/10/2010 : 17:33:35
quote:

Tako je. Endi Vorhol bio je veliki inovator u umetnosti,komercijalan umetnik,doduse kontroverzan. U redu je da se nekome nesto ne svidja,ali nema smisla nazivati neki pravac ili umetnika "odvratnim".

A, kako bi nazvala ovoga sa psom?
paro Posted - 05/10/2010 : 16:50:32
quote:
Originally posted by azra x.

quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by REJS

Umetnost je kada neko ko ima uticaja na medije kaze da je to umetnost.
Imalo je situacija kada je umetnicko delo bilo..tacka na zidu ili kada slikar umace dupetom boje i onda slika.Jednom je umenost bio i odvratni Edi Worhol ili tako nekako.



@Rejs, ovdje si se stvarno izofiro (provalio). Tebi može da se nešto ne sviđa i da ti bude odvratno, ali trebao si možda drugačije preformulirati svoj stav. Worhol,jedan od največih umjetnika 20 stoljeća ušao je (i to na velika vrata)za sva vremena, u povijest likovne umjetnosti kao vodeći umjetnik novog pravca (u umjetnosti) pod imenom pop-art.



Tako je. Endi Vorhol bio je veliki inovator u umetnosti,komercijalan umetnik,doduse kontroverzan. U redu je da se nekome nesto ne svidja,ali nema smisla nazivati neki pravac ili umetnika "odvratnim".



Iskreno, meni Warhol nije umjetnik, zato jer se koristio sitotiskom koji nema veze s bakrorezom, akvarelom, uljima, pastelama, tušem, olovkom ili ne znam čime. Sitotisak služi za otiskivanje na premetima masovne potrošnje. Pa se probio naravno onim celebrityima koje je prikazao u kontrastima i to je sve. To je meni isto ko da je neko u offset tisku odštampao neke postere, ništa više, al dobro...sto ljudi, sto ćudi. Njegov život je druga stvar, al opet...
azra x. Posted - 05/10/2010 : 16:34:57
quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by REJS

Umetnost je kada neko ko ima uticaja na medije kaze da je to umetnost.
Imalo je situacija kada je umetnicko delo bilo..tacka na zidu ili kada slikar umace dupetom boje i onda slika.Jednom je umenost bio i odvratni Edi Worhol ili tako nekako.



@Rejs, ovdje si se stvarno izofiro (provalio). Tebi može da se nešto ne sviđa i da ti bude odvratno, ali trebao si možda drugačije preformulirati svoj stav. Worhol,jedan od največih umjetnika 20 stoljeća ušao je (i to na velika vrata)za sva vremena, u povijest likovne umjetnosti kao vodeći umjetnik novog pravca (u umjetnosti) pod imenom pop-art.



Tako je. Endi Vorhol bio je veliki inovator u umetnosti,komercijalan umetnik,doduse kontroverzan. U redu je da se nekome nesto ne svidja,ali nema smisla nazivati neki pravac ili umetnika "odvratnim".
paro Posted - 05/10/2010 : 15:27:40
Mogu samo reć ovo, da sam se našao slučajno tada u tom muzeju mislim da bi prvo najvjerojatnije psa iznio van i skratio mu muke, a zatim bi se isto tako najvjerojatnije vratio u muzej gdje bi muke velikog ˝umjetnika˝ tek započele. Htio si muku, evo ti je poremećeni idiote.
Mojim performansom bi završila i njegova umjetnička ˝karijera˝ jer bi ostatak života proveo slineći, pišajući i kenjajući po sebi u bolničkom krevetu.
Iskreno, čudim se kako uopće nakon ovoga lik već nije pobrao dobre batine, a o kretenima koji to nazivaju umjetnošću i pišu mu dozvole za takvo nešto neću ni govorit.
all_ba Posted - 03/10/2010 : 11:19:22
quote:
Originally posted by REJS

Umetnost je kada neko ko ima uticaja na medije kaze da je to umetnost.
Imalo je situacija kada je umetnicko delo bilo..tacka na zidu ili kada slikar umace dupetom boje i onda slika.Jednom je umenost bio i odvratni Edi Worhol ili tako nekako.



@Rejs, ovdje si se stvarno izofiro (provalio). Tebi može da se nešto ne sviđa i da ti bude odvratno, ali trebao si možda drugačije preformulirati svoj stav. Worhol,jedan od največih umjetnika 20 stoljeća ušao je (i to na velika vrata)za sva vremena, u povijest likovne umjetnosti kao vodeći umjetnik novog pravca (u umjetnosti) pod imenom pop-art.
azra x. Posted - 21/09/2010 : 20:19:45
Umetnik? Djubre netalentovano bolesno. Inovacija i sokiranje javnosti?! Zar u tom pravcu treba da progresuje umetnost,samim tim i covecanstvo,sada kada su sve teme i tehnike navodno iscrpljene?
I koja je razlika izmedju njega,i onog monstruma koji je kod nas odsekao sekirom psu Mili sape??? Ovaj je zlostavljao psa u muzeju,a onaj na ulici! Ubiti tu gamad!!!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000