forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Koji sve Dilani Extra nisu Extra?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Le Samourai Posted - 30/11/2008 : 16:21:50
...nego nikada ranije objavljena izdanja?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
IGMAN2 Posted - 01/04/2011 : 16:13:59
Ma, Acestroke, ne znam otkud ti dojam da mi se moraš pravdati zbog bilo čega, posebno zbog svog ukusa (De gustibus...)

kako je krenulo, nećeš me primiti ni na svoj site
acestroke Posted - 01/04/2011 : 16:08:12
quote:
Originally posted by IGMAN2

Upravo sam ti zato i stavio sken Castellinijevog Dylana.
Ako ti je to Mr Universe, onda ok.



Pa nije samo njegov Dylan previse misicav, nego i ostali likovi. Nemam upravo ispred sebe skenove Horror Paradise epizode, ali sjecam se da su likovi previse misicavi, isto i u Posednuta Kuca, onaj Shelly-in momak/zarucnik je superherojski nacrtan. Nisam reko da mi se Castelinijev crtez ne svidja, u Nathanu je sasvim ok, ali jednostavno smatram da je pogresan za Dylana, to je sve. Nisam htjeo da vriedjam one ultra fanove Castelinija, you know? Ako si ti jedan on njih, onda sorry friend.
IGMAN2 Posted - 01/04/2011 : 16:06:27
o--ooo izgleda da netko nešto briše
IGMAN2 Posted - 01/04/2011 : 16:04:39
Upravo sam ti zato i stavio sken Castellinijevog Dylana.
Ako ti je to Mr Universe, onda ok.
acestroke Posted - 01/04/2011 : 16:00:59
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by acestroke

@IGMAN2:
meni se Castelinijev crtez ne svidja tako puno zato sto je previse superherojski, svi likovi su previse razvijeni, i u one dvije Dylanove epizode sto je nacrto Dylan izgleda ko neki body builder. Covjek je radio dobar posao kad je crto Nathanove naslovnice, ali totalno je pogresan crtac za Dylana






Da citiram samog sebe, i da samo vidim je si li pazljivo procito sto sam upravo napiso. Drugi ga crtaju sa misicima, to jeste, ali u Castelinijevim rukama covjek je Mr. Universe, a ne iztrazivac nocnih mora. key word u mom paragraphu odozgo: PREVISE
IGMAN2 Posted - 01/04/2011 : 15:56:35
quote:
Originally posted by acestroke

@IGMAN2:
meni se Castelinijev crtez ne svidja tako puno zato sto je previse superherojski, svi likovi su previse razvijeni, i u one dvije Dylanove epizode sto je nacrto Dylan izgleda ko neki body builder. Covjek je radio dobar posao kad je crto Nathanove naslovnice, ali totalno je pogresan crtac za Dylana




OK...Amer koji ne voli SH
U redu, Acestroke, ne sviđa ti se Castellinijev stil- i to je sasvim OK. Imaš pravo na svoje mišljenje, kao što i ja imam pravo da mi se sviđa i ne bi uopće reagirao da Checee nije krenuo džonom. Dobro, objasnio je da se samo zajebaje, ali pustio je duha iz boce...

Kao što rekoh -imaš pravo na svoje mišljenje, al ako ga javno iznosiš trebalo bi biti i utemeljeno.
Već sam negdje mogao pročitati izjavu sličnu ovoj tvojoj(ne znam je li i ta bila tvoja, ili si se automatizmom složio s nekim i preneo poruku, bez da išta provjeriš), pa kad se ponavlja, hajde da je riješimo.

Dakle, Castellinijev 'bodibilder Dylan' i Castellinijev 'superherojski' strip- 'totalno pogrešni crtač za Dylana' Pa da vidimo...





Casertanov Dylan


Dall'Angol-


Piccatto-



Roi-


Stano-


Ventura-


Villa-


itd...

Ima još nekih sličica (npr Libellusov kolor Dylan #2, gdje se ne bi ni pred Conanom posramio), ali ne želim uništavati stripove skeniranjem.

Dakle, kako se da vidjeti, niti je Dylan takav mršavko, kako kažeš (svi mu crtaju trbušnjake i dobre prsne mišiće), niti je Castellinijev Dylan Hulk, zar ne?

Ne kažem da ti se Castellini mora sviđati, ali tvoja izjava ne stoji.

emirem Posted - 01/04/2011 : 10:38:54
Sve je to postalo pepeo i dim...
Shvatite da nikada necemo imati originalne numeracije od ikoga ( mozda Tex Libellus) ali Zagor , DD tesko da ce ikada ako ne bi isli DD-a po trobrojima kao NN od pocetka,pa DeAngelis nacrta naslovnice za DD!
Checee Posted - 31/03/2011 : 11:33:16
acestroke Posted - 31/03/2011 : 02:38:52
@IGMAN2:
meni se Castelinijev crtez ne svidja tako puno zato sto je previse superherojski, svi likovi su previse razvijeni, i u one dvije Dylanove epizode sto je nacrto Dylan izgleda ko neki body builder. Covjek je radio dobar posao kad je crto Nathanove naslovnice, ali totalno je pogresan crtac za Dylana
IGMAN2 Posted - 31/03/2011 : 02:17:43
Ma koliko se može biti ozbiljan u ove sate
Mislim, vidi mene -lik koji ima sve Mr Noeve, Nathane, Dylane...itd, da pljuje po tome što ga zanima.
Teška Shizofrenija

Castellini dobrano odskače (možda i ne na bolje, ali svakako vrlo drukčije)od svih drugih Bonellievih crtača. I,očigledno, ili ti se to ne sviđa, ili ti se jako sviđa.
Kod mene(opet podvojena ličnost nastupa)-jako mi se sviđa, ali i ne sviđa mi se što mi odvlači pažnju s samog čitanja. Naime, počnem čitati i uhvatim se da samo listam i listam gledajući slike.
A to baš i nije smisao stripa.

Što se tiče kopiranja ideja filmova- pa to se radi od same prve epizode i,može se čak i reći da je to postalo i pravilo- mislim da nema popularnijeg horora koji nije obrađen kroz Dylana i smatram da radi toga ne gubi na kvaliteti.
al ako misliš reći da ovdje nije tipični melankolični Dylan- slažem se
Checee Posted - 31/03/2011 : 01:37:01
IGMAN2@

Ma sve su to foliranti. To je tendencija da se bude drugaciji posto-poto!

Ja kapiram ostalo sta ti pises, ne znam da li ti kapiras da se ja zajebajem celo vreme?

Nego, znas da su zaista izvanredna kadriranja i u jednom i u drugom stripu.
Kastelini se narocito dobro sluzio i rakursima, i jeste nabudzio jednu dobru dinamiku smerova koji atakuju i na oko i mozak.
Samo, zaista je "sesto" nagovestaj blagog zamora u smislu onog metastripovskog kod sklavija, doduse, nema ga toliko i u ovim ranijim epizodama, ali zato u njima ime one krucijalne DD poetike koja se ovde gubi u konglomeratu akcionih i podosta homage momentima (Shining / Shock / Poltergaist..) sto malo intenzivira pad "onog" kvaliteta...
Ali, kazem NEVERMIND!
IGMAN2 Posted - 31/03/2011 : 01:29:28
Acestroke -nisam mislio samo na čisti crtež, već na kadriranje, rakurse-perspektive (koje su sve iste-gledane u visini očiju), režiranje akcionih scena...i sl.
IGMAN2 Posted - 31/03/2011 : 01:24:21
Nema 'padanja u vatru'- ono 'ne slažem se' je bilo samo parafraziranje Acestrokeovog odgovora na tvoj post

Što se tiće Dylanovog ne snalaženja s tehnologijom (a i Nathanovog), to je OK- dio njihovog šarma.

Checee Posted - 31/03/2011 : 01:17:12
quote:
Originally posted by IGMAN2


Bonelli s druge strane... ne mjenja previše



Ni Dilan.
Nikako da prihvati kompjuter, mobilni telefon boze sacuvaj!

Stano se menja.
Nebonelijevski crtac.


Ma ok, Frend

nije ovo bas toliko ozbuiljna tema za padanje u vatru...
acestroke Posted - 31/03/2011 : 01:16:25
quote:
Originally posted by IGMAN2

Stvar je jednostavna - Uzmi Bonellijev strip iz 60-tih i danas (čast izuzecima npr-N.Never, neki Dylani) i današnji - i ništa se nije promjenilo. Stil crtanja i pričanja priče -isti.

U drugim kućama možeš vidjeti razliku između svakog desetljeća.
Prate promjene u modernim medijima (film, videoigre) i prilagođuju se novom čitateljstvu.

Bonelli s druge strane... ne mjenja previše



I don't know about this. Dylanov crtez je iz 80-ih id 90-ih, uopste nije iz 60-ih, nije faktuelno, niti u stilu. Mislim, crtez Zagora i Texa iz 60-ih jest bio ocajan, ali ostali junaci nisu dosli do 70-ih i 80-ih, i vecina crteza u Dylanu, Nathanu i Mr. No je puno bolje nego u 60-im. Ne bi reko da se nista nije promjenilo, puno toga se u stvari jeste promjenilo...
IGMAN2 Posted - 31/03/2011 : 01:13:47
Stvar je jednostavna - Uzmi Bonellijev strip iz 60-tih i danas (čast izuzecima npr-N.Never, neki Dylani) i današnji - i ništa se nije promjenilo. Stil crtanja i pričanja priče -isti.

U drugim kućama možeš vidjeti razliku između svakog desetljeća.
Prate promjene u modernim medijima (film, videoigre) i prilagođuju se novom čitateljstvu.

Bonelli s druge strane... ne mjenja previše
Checee Posted - 31/03/2011 : 01:01:38
quote:
Originally posted by IGMAN2

A opet.. ako stvarno volite, da tako nazovem, Bonellijevu školu stripa, sa vrlo monotonim kadrovima, perspektivama i akcionim scenama iz 60-tih godina... onda mogu razumjeti ovakve izjave.




Ja ne razumem o cemu Vi pricate?
Checee Posted - 31/03/2011 : 00:55:59
Smiri nmalo zivce, IGMAN2. Rileks, care!
Ko te tera da se slozis?

Sto se mladog Kastelinija tice, "sesto culo" mu je prva epizoda koju je crtao, i generalno, i ja mislim da je on poprilicno dobar crtac, ali tu je imao nekih 23 godina i vidi se da je hteo da pokaze sve sto je znao...
S crtezom u vezi rekao bih - koristi (zloupotrebljava) shrafuru, tackaste rastere...kombinuje cuda i muda...
I "Sesto" i "Direktni prenos" je njesra u sustini, gledano kao scenario/prica...

IGMAN2 Posted - 31/03/2011 : 00:49:11
quote:
Originally posted by Checee

Sesto culo & Direktni prenos - nista posebno, stavise skart. (déj#224; vu )
Video sam kako umires je solidan, Gospodar tisine jeste jedna od dosta boljih epizoda.



NE slažem se!
I to- i te kako se ne slažem!
Šesto čulo i Direktan prenos SU jedni od najbolji Dilana ikad!
Superioran crtež, superorno kadriranje i genijalno nelinearno vođenje priče.

A opet.. ako stvarno volite, da tako nazovem, Bonellijevu školu stripa, sa vrlo monotonim kadrovima, perspektivama i akcionim scenama iz 60-tih godina... onda mogu razumjeti ovakve izjave.
S ovoim stvarno nikog nisam mislio vrijeđati (niti stripove iz 60-tih), ali što je zastarjelo je zastarjelo. I ovo je jedan od većih razloga zašto Bonelli nema uspjeha u svijetu.
DOMI Posted - 30/03/2011 : 17:58:34
možda i Ludens (ili Libellus) krenu s DD-knjigama (trobrojima) pa ugledamo i preskočene priče... veći dio ekipe koja redovno kupuje DD sigurno će uzimati i knjige tako da je prodaja zajamčena
__________________________________________________________________________________________________________________________
42 godine Alan Forda u HRDD opet među nama
Mairosu Posted - 30/03/2011 : 16:52:32
Sesto culo je gotivna uspomena iz mladosti, ali se ne odrzava 20 godina kasnije.
acestroke Posted - 30/03/2011 : 16:33:26
quote:
Originally posted by Checee

Sesto culo & Direktni prenos - nista posebno, stavise skart. (déj#224; vu )
Video sam kako umires je solidan, Gospodar tisine jeste jedna od dosta boljih epizoda.


Slazem se
Checee Posted - 30/03/2011 : 16:27:25
Sesto culo & Direktni prenos - nista posebno, stavise skart. (déj#224; vu )
Video sam kako umires je solidan, Gospodar tisine jeste jedna od dosta boljih epizoda.
Patrix Posted - 30/03/2011 : 15:23:40
quote:
Originally posted by kiky

Ne, zbog problema sa autorskim pravima Šesto čulo, Direktni prenos, Video sam kako umireš i Gospodar tišine nikada nisu reprintana, ali su ubačene ove "zamjenske" kako bi se održao originalni kronološki red.


Jedne od najboljih epizoda - izbačene!
acestroke Posted - 30/04/2010 : 20:13:45
quote:
Originally posted by provodina

To su i oni Dylan Dogovi na kojima ne piše extra



Ozbiljno?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000