forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 BUDDHA - Osamu Tezuka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Lord Vader89 Posted - 24/01/2008 : 15:27:42
Jel citao neko ovaj strip

Ja sam procitao samo prvu knjigu, i bas mi se dopala!

Jel ima neko da je procitao celu seriju
Sta mislite o njemu
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
weljko94 Posted - 11/12/2008 : 19:45:06
quote:
Originally posted by DusMan

A na Macanovom blogu link do bloga drugog Macana, a na njemu friski opis obilaska Tezukinog muzeja u rodnog mu mestu. Puno slika!
Slicni opisi se mogu naci na raznim blogovima, ali mi se cini da je ovaj jedini sa naseg govornog podrucja.

http://manekineko.blog.hr/



covece!!!!One makete su suuuper!!!!Fantasticno,svaka cast macanu.
DusMan Posted - 10/12/2008 : 23:54:28
Ta knjižica je meni bila vrlo zanimljiva. Progutao sam je maltene u dahu. Naročito opisi Tezukinog odrastanja.
Snažan utisak na mene je ostavila priča u kojoj su ga američki vojnici (posle WWII) prebili na ulici zato što njegov engleski nije bio baš najspretniji.
tony starks Posted - 10/12/2008 : 20:05:41
http://electricantzine.com/ea1-fred.html
DusMan Posted - 16/06/2008 : 14:20:57
Meni se u glavi vrtelo Macanke i Macankovice, a to mi je zvucalo previse rogobatno. :)

Postoji Tezukina stripovana biografija? Argh. Hoces da objavis to u okviru Q biblioteke? Pleeeease?
mcn Posted - 16/06/2008 : 12:14:36
>A na Macanovom blogu link do bloga drugog Macana

Macanice. :)

Inacce, ima u Tezukinoj stripovanoj biografiji izvadak iz njegovih crtanih putopisa gdje je nacrtao zziriranje i Josska Marussicha i kako im cijeli dan nisu dali jesti. :)

mcn
ridiculus Posted - 14/06/2008 : 22:15:43
Pogledah upravo, sjajno je naći fotografije te rezolucije, kada već ne mogu da odem tamo...
DusMan Posted - 14/06/2008 : 21:53:05
A na Macanovom blogu link do bloga drugog Macana, a na njemu friski opis obilaska Tezukinog muzeja u rodnog mu mestu. Puno slika!
Slicni opisi se mogu naci na raznim blogovima, ali mi se cini da je ovaj jedini sa naseg govornog podrucja.

http://manekineko.blog.hr/
ridiculus Posted - 14/06/2008 : 20:18:05
Pošto vidim da ovde više topika skreće na priču o Tezuki, ko nije video neka poseti ovaj sajt:
http://en.tezuka.co.jp.
To je zvaničan Tezukin sajt na engleskom, i obuhvata sve od kompletnog opisa svih mangi i anima (sa semplovima) do rada Tezukinog muzeja u Takarazuki.
DusMan Posted - 07/06/2008 : 00:46:08
Wow. Jel' postoje neki katalozi, izvestaji o tome?
Mora biti da je neko radio i intervju sa njim.
Dajte jos informacija o tome.
Mr. Bushido Posted - 07/06/2008 : 00:35:24
quote:
Originally posted by DusMan

Posto je ovaj topic nesto najblize Tezukinom hramu na ovom forumu, da vam pokazem sa sam nasao na vikipediji, na spisku Tezukinih radova:
"Jumping, 1984. A 6 minute animation film (not anime style) showing the world from the point of view of a bouncing ball (or jumping child). Each jump of the camera goes higher, each landing is a visual surprise (i.e, a city setting, a jungle, the ocean floor, a battle field in wartime, the depths of Hell, etc.). Jumping won the Grand Prize at the 1984 Zagreb World Festival of Animated Films.[14]"
Da li to znaci da je Tezuka bio u Zagrebu 1984.? Makar da primi nagradu? Macane? Enibadi?


Ne znam je li bio '84, ali je '86 prisustvovao kao član žirija.
DusMan Posted - 06/06/2008 : 22:32:29
Posto je ovaj topic nesto najblize Tezukinom hramu na ovom forumu, da vam pokazem sa sam nasao na vikipediji, na spisku Tezukinih radova:
"Jumping, 1984. A 6 minute animation film (not anime style) showing the world from the point of view of a bouncing ball (or jumping child). Each jump of the camera goes higher, each landing is a visual surprise (i.e, a city setting, a jungle, the ocean floor, a battle field in wartime, the depths of Hell, etc.). Jumping won the Grand Prize at the 1984 Zagreb World Festival of Animated Films.[14]"
Da li to znaci da je Tezuka bio u Zagrebu 1984.? Makar da primi nagradu? Macane? Enibadi?
DusMan Posted - 27/01/2008 : 18:13:21
Komplet svih 5 Adolfa u hcu upravo prodat na Ebayu za 91$. Pocetna cena 49.99$.
:(
DusMan Posted - 27/01/2008 : 14:57:21
quote:
Originally posted by jurica

cisto kao zanimljivost:

kad mi je prijateljica (stripasica) radila u antikvarijatu, najvise su se prodavali skolski udzbenici, a odmah poslije njih NACI knjige (Ante Pavelic i ustace, Mein Kampf i sl.)

postoji trziste za takve stvari :-)


ETO!
Markose, sta cekas?
DusMan Posted - 27/01/2008 : 14:54:36
Cekam da prodje ispitni rok, pa cu onda. Zadnji put kad sam bio (oko Beokona:) nije ga jos bilo.
Duh_koji_hoda Posted - 27/01/2008 : 13:21:23
quote:
Originally posted by DusMan

I ja navijam za interesiranje!
Sa komercijalne strane, nesto sto nosi naziv "Adolf" bi se verovatno super prodavalo medju skins i nazi grupacijama, pa bi se verovatno brzo pokrio.

Da li je nekad nesto od Tezuke objavljeno na ovim prostorima (da ne kazem bivse ju)? Koliko ja znam nije, ali ja sam poznat kao covek koji malo zna.



e pa posto si covek koji malo zna, onda trkom do Alan Forda da kupis Q 21!!!!!!!!!!
jurica Posted - 27/01/2008 : 12:42:23
cisto kao zanimljivost:

kad mi je prijateljica (stripasica) radila u antikvarijatu, najvise su se prodavali skolski udzbenici, a odmah poslije njih NACI knjige (Ante Pavelic i ustace, Mein Kampf i sl.)

postoji trziste za takve stvari :-)
DusMan Posted - 27/01/2008 : 11:36:31
I ja navijam za interesiranje!
Sa komercijalne strane, nesto sto nosi naziv "Adolf" bi se verovatno super prodavalo medju skins i nazi grupacijama, pa bi se verovatno brzo pokrio.

Da li je nekad nesto od Tezuke objavljeno na ovim prostorima (da ne kazem bivse ju)? Koliko ja znam nije, ali ja sam poznat kao covek koji malo zna.
jgoran5 Posted - 27/01/2008 : 08:57:25
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by Markos


Adolf je odlican



a postoji li mogucnost nekakve fibrine adolf knjizice


Nisam se jos interesirao za prava, misli su mi na drugoj strani, ali to mi je svakako jako zanimljivo. Vidjet cemo. (inace, Darko mi je posudio svih pet, zato mi nije bio problem sto su nenabavljive:) )



sam se ti interesiraj..definitivno bi to htio imati na rvatskom
Markos Posted - 26/01/2008 : 15:08:09
quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by Markos


Adolf je odlican



a postoji li mogucnost nekakve fibrine adolf knjizice


Nisam se jos interesirao za prava, misli su mi na drugoj strani, ali to mi je svakako jako zanimljivo. Vidjet cemo. (inace, Darko mi je posudio svih pet, zato mi nije bio problem sto su nenabavljive:) )
jurica Posted - 26/01/2008 : 13:42:35
osobno mi se najuspjesnijim od onoga sto sam do sad procitao ucinio Phoenix: Resurrection, pa ga svesrdno preporucam (na znam za ostale iz Phoenix serije, kazu da nisu na istoj razini).

ako netko slucajno ne zna: nema kontinuiteta ni razloga da se citaju po redu.
DusMan Posted - 26/01/2008 : 11:09:35
gundj. gundj. gundj.
Hajde, Markose, objavi Adolfa vise...
jgoran5 Posted - 26/01/2008 : 11:04:34
quote:
Originally posted by DusMan

Ma kako svi znaju da je Adolf super kad je prva knjiga nenabavljiva godinama?!?! Isto kao i prve dve Astro Boya.



prije jedno 2 godine ih je pajtak imao na lageru pa sam ih uspio pokupiti
jgoran5 Posted - 26/01/2008 : 11:03:14
quote:
Originally posted by Markos


Adolf je odlican



a postoji li mogucnost nekakve fibrine adolf knjizice
DusMan Posted - 26/01/2008 : 01:55:59
Ma kako svi znaju da je Adolf super kad je prva knjiga nenabavljiva godinama?!?! Isto kao i prve dve Astro Boya.
corto33 Posted - 25/01/2008 : 22:35:27
Za preporuku još Apollo's Song, kojeg je nedavno izdao Vertical.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000