forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka 3 - Tom's Bar

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 23/09/2007 : 15:38:44


Biblioteka Orka - knjiga 3 - Berardi & Milazzo: Tom's Bar

Tommy Steele je ostarjeli konobar sumnjive prošlosti koji radi u jednom čikaškom kafiću što nosi njegovo ime. Stari vuk s rezignacijom i razočaranjem gleda na sebe i svijet u kojem živi, ali i dalje gaji gotovo očinski instinkt prema najmlađima koji još imaju priliku ne pogriješiti, te solidarnost prema svima onima koji su se, kao i on, iz ovog ili onog razloga, našli u velikom mnoštvu poraženih. Povlači se u stranu kako bi im prepustio glavnu ulogu i poslušao njihove priče, ali sve što im on može pružiti je podrška, razumijevanje i savjet, no ne i spas od, očito, neminovne sudbine...

Natopljen atmosferom crno-bijelih hollywoodskih noir filmova, s galerijom likova iz polu-svijeta koji kao da su sišli sa stranica Chandlerovih ili Hammettovih krimića, "Tom's Bar" je prava mala zbirka bisera iz riznice genijalnog autorskog dvojca Berardi & Milazzo čija će vas ljepota zasigurno oduševiti.


Više (uključujući i preview) na http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=20
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
wintermute Posted - 18/03/2024 : 23:33:42
Evo i mene -- cesto kaskam za svima ali nikad nije kasno.

Ovde me je dovukao DJ/Epicenter sa svojim nedavnim americkim izdanjem. Upravo sam procitao strip i nema sta: cisto 10/10. Inace predgovor americkog izdanja je prevod Markosovog predgovora iz Fibrinog.

Dakle velika preporuka ko je u americi da obavezno kupi ovo od Epicentra kada se pojavi u slobodnoj prodaji. Inace je bio deo Kickstartera zajedno sa The Breath and the Dream (Fibra: Dah i san) -- pogledati http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=54319
Manny Posted - 13/02/2022 : 16:01:53
Odličan strip, samo prekratak. Taman počne uživanje, ono poslednji kadar poslednje epizode. I to takve, da znaš da nakon nje neće doći nastavak. :(
Za muzičku podlogu bih odabrao neki album Stena Geca.
Malo bih zamerio Marku na komentarisanju radnje stripa u dobrom uvodu, možda bi takav tekst trebao da ide u pogovor a ne u predgovor.
Combatrock Posted - 11/02/2022 : 19:44:10
5.000, da ti ne kvarim cenu.
Chief Warhead Posted - 10/02/2022 : 18:42:22
Ova damping cena ukazuje na to da neki čačani znaju nešto o nekim reprintima.
anto Posted - 10/02/2022 : 17:15:44
quote:
Originally posted by AleksandarN

Sinoc sam pokupio vecinu LL biblioteka po sasvim ok cenama od istog prodavca (to je Vladimir Cuk) i hteo sam licitirm za Tom's Bar jer ga jurim neko vreme ali nema sanse da bih dao vise od 4000, sto je mnogo, mnogo je. Bezveze jer Marko nece da radi reprint (barem ne ove godine kako mi je rekao) zato sto znam mnogo ljudi koji jure taj strip i verujem da bi barem pola tiraza otislo odmah. Milazzo je odlican autor, strip je zanimljiv, ne bi bio skup s obzirom na broj stranica tako da... Mislim da bi trebao da se odradi reprint.


slažem se;od tiraža koji bi bio,ne preko 50 komada.

nego,kad si spreman da ponudiš 4k,onda se samo malčice više opruži,i imaš ga kod mene za 5 soma.
I budi srećan jer neće Markos raditi reprint pre nego što objavi kompletnog Ralfa.

edit:za Marsela je ista cena.
ali to je samo za vas,moje pajtaše sa foruma;za neke druge je 50 jura.
Chief Warhead Posted - 10/02/2022 : 16:42:34
quote:
Originally posted by ZoranM

Upravo gledam 8300 din,



Nemojte ljudi bacati tolke pare. Ako baš zapelo, ustupiću moj primerak za 8000 din.
john connor Posted - 09/02/2022 : 13:04:31
A Markos bi postao suvlasnik Timesa...covek zna sta ce ici sta nece, pa cak i njemu se verovatno nekda dogodi da promasi...voleo bih i ja Chaboute omnibus, ko mi je kriv sto sam ga davno razmenio, sada se predomislio, i jos jedan omnibus sa Chabutouteovim delima...

Sada cekam da vidim Inkal box set, verujem da ce biti jedno od najlepsih Fibrinih izdanja...

A ono za cim mogu zaliti su jedino nastavci Ljubavi i Raketa, jedno fenomenalnog stripa, izdatog mozda u pogresno vreme, i ostali nastavci Gospon Jeana, iznimno kvalitetnog, pozitivnog, ljudskog...jos se secam da li bese Barberian ili Berberian :-)
supermark Posted - 09/02/2022 : 12:25:17
quote:
Originally posted by AleksandarN

Sinoc sam pokupio vecinu LL biblioteka po sasvim ok cenama od istog prodavca (to je Vladimir Cuk) i hteo sam licitirm za Tom's Bar jer ga jurim neko vreme ali nema sanse da bih dao vise od 4000, sto je mnogo, mnogo je. Bezveze jer Marko nece da radi reprint (barem ne ove godine kako mi je rekao) zato sto znam mnogo ljudi koji jure taj strip i verujem da bi barem pola tiraza otislo odmah. Milazzo je odlican autor, strip je zanimljiv, ne bi bio skup s obzirom na broj stranica tako da... Mislim da bi trebao da se odradi reprint.




Da mi je 10kn za svaki put kad je neki forumaš prognozirao super prodaju nekog stripa sad bih imao VIP ložu u Camp Nou...
supermark Posted - 09/02/2022 : 12:15:32
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by john connor

Fibra je dostigla kultni status, meni nije jasno da ima ljudi da cekaju po 4 god, i ne kupe strip za 2k npr i onda kada je rasprodat jure, hvataju se za glavu, i pp svaku cenu kupuju...jer ovo nisu sve novi kupci...



ja to zovem aldebaran sindrom



AleksandarN Posted - 09/02/2022 : 10:59:52
Sinoc sam pokupio vecinu LL biblioteka po sasvim ok cenama od istog prodavca (to je Vladimir Cuk) i hteo sam licitirm za Tom's Bar jer ga jurim neko vreme ali nema sanse da bih dao vise od 4000, sto je mnogo, mnogo je. Bezveze jer Marko nece da radi reprint (barem ne ove godine kako mi je rekao) zato sto znam mnogo ljudi koji jure taj strip i verujem da bi barem pola tiraza otislo odmah. Milazzo je odlican autor, strip je zanimljiv, ne bi bio skup s obzirom na broj stranica tako da... Mislim da bi trebao da se odradi reprint.
kasper Posted - 09/02/2022 : 10:17:39
quote:
Originally posted by john connor

Fibra je dostigla kultni status, meni nije jasno da ima ljudi da cekaju po 4 god, i ne kupe strip za 2k npr i onda kada je rasprodat jure, hvataju se za glavu, i pp svaku cenu kupuju...jer ovo nisu sve novi kupci...



ja to zovem aldebaran sindrom
john connor Posted - 09/02/2022 : 08:50:54
Fibra je dostigla kultni status, meni nije jasno da ima ljudi da cekaju po 4 god, i ne kupe strip za 2k npr i onda kada je rasprodat jure, hvataju se za glavu, i pp svaku cenu kupuju...jer ovo nisu sve novi kupci...
Jozzinelli Posted - 09/02/2022 : 03:34:00
Pa, najavio je Markos neko iznenađenje s reprintima, i onda ljudi očekuju da to bude možda Tom's Bar
kao jedno od najprijatnijih iznenađenja koje bi nas moglo strefiti...


Inače, i Marcel Labrume je pretprošle godine na limundu dostigao cenu od skoro 8000 dinara,
samo ne znam da li je u pitanju "pravi" kupac i je li strip na kraju i otišao po toj ceni...




borg Posted - 09/02/2022 : 00:49:12
Nije najavljen reprint. Markos tvrdi pazar oko ovog naslova.



ZoranM Posted - 08/02/2022 : 22:44:10
Upravo gledam 8300 din,ako je najavljen reprint, negde sam to nacuo ili procitao, za strip crno beli od 50 strana ko je to platio prava je budala. Ja ne znam jesam ja teska sirotinja ili drugi ljudi seru pare..
naker Posted - 08/02/2022 : 22:40:42
Lepu cenu je postigao danas na Limundu, ode za 8000din
ZoranM Posted - 08/02/2022 : 22:25:14
Jedno pitanje, jel za ovaj strip najavljen reprint izdanja ove ili sledece godine?
AleksandarN Posted - 13/10/2021 : 12:08:46
quote:
Originally posted by Paka01

Pa evo ti ga
https://www.stripovi.com/aukcije/fibra-toms-bar-berardi-milazzo/18834542/




Cijena prava sitnica! Nema sanse da lihvarima platim toliko. Radije cu cekati jos dve godine na reprint.
Paka01 Posted - 13/10/2021 : 11:58:00
Pa evo ti ga
https://www.stripovi.com/aukcije/fibra-toms-bar-berardi-milazzo/18834542/

A prošle godine je otišao za sitniš:
https://www.stripovi.com/aukcije/orka-3-toms-bar/17008737/

Nego, jedan lijepi Berardi/Milazzo omnibus bi super upao za ovu Fibrinu obljetnicu. U iste korice staviti Tom's Bar, Detektiv Marvin, Tiki i Springville
AleksandarN Posted - 13/10/2021 : 11:47:44
Bilo bi lepo videti reprint ovog stripa. Jedini strip koji nikada nisam video na aukciji niti u prodaji a jurim ga vec dve godine.
Živs Posted - 13/02/2021 : 15:47:20
Fine minijature, pitko i tečno. Crtež je neuvijen, razbarušen, baš poput priča – životan. Vrlo vrijedno štivo.
Shaner Posted - 13/04/2015 : 11:48:43
Da, u pitanju su klišeji. Sve smo to već vidjeli u nekom filmu ili čitali u nekom romanu. Ali Tom's Bar ima i nešto što niti jedan film ni roman nema - Milazzov crtež. Isključivo zahvaljujući crtežu klišeji postaju podnošljivi i strip uspijeva prenijeti emocije. Bar je tako kod mene. Najjači dojam su mi ostavili prizori bez teksta i čini mi se da bi strip bio puno bolji da ga uopće nema. Uz sitne preinake (primjerice: umjesto vijesti na radiju, vijesti u novinama) sve četiri priče bi bile lako razumljive, a pripovijedanje samo pomoću crteža bi donijelo nesvakidašnju poetičnost stripu koji ovako ostaje tek simpatično (iako izvrsno nacrtano) štivo.

6/10

Ernie Pike Posted - 14/05/2013 : 00:17:36
Tom's Bar mi je najbolji od B&M stripova (bolji i od Welcome to Springville) i jedna od ponajboljih Orki.
Ni crtezu ni prici ne mogu naci zamjerke.
Felagund Posted - 12/05/2013 : 21:35:33
Ima vec neke dvije godine da sam citao ovaj strip i ne sjecam se bas dobro koja je koja prica po redu, al se sjecam da su me ona prica gdje Tom ispadne mrcina (mislim da je to prva) i ona zadnja prica gdje se dozna o njegovoj proslosti odusevile i da se samo zbog njih dvije isplatilo uzeti i procitati strip.
maddox031 Posted - 12/05/2013 : 13:55:08
Ovaj strip me naprosto oduševio, tako lagana i fluidna priča, s tolko puno emocija i značenja, uz tako maestralan crtež . jednostavno odlično. Pročitao sam ga u dahu, dva puta

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000