forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Fables

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 27/12/2008 : 11:18:24
Interesuje me da li je neko citao ovaj serijal koji je dobio do sada 14 Eisner Awards(stripovski oskar).
http://en.wikipedia.org/wiki/Fables_(Vertigo)

Kako sanse stoje da kod nas ovo izadje u integralima?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 21/03/2024 : 12:19:53
Fables (#151 - 162)


Završi se novi Fables tj. mini serijal od dvanaest brojeva. Početak je obećavao jer je autor konačno imao priliku da iskoristi Petra Pana kao glavnog negativca što mu je originalno i bila prvobitna namera, ali nije bilo izvodljivo zbog nekih pravnih zavrzlama. Kako se priča primiče kraju nekako se izgubio sjaj Fablesa i stiče se utisak da li je uopšte bilo potrebno da se izdaje ovaj mini serijal. Niti je originalni kraj Fablesa bio dobro napisan, niti je ovaj mini serijal popravio utisak oko samog kraja.. Meni je ovo bilo OK za iščitati, ali mogu da razumem zašto mnogi dovode u pitanje koja je poenta ovog nastavka. Nažalost ono što ostavlja gorak ukus u ustima je pravni sukob između Willinghama i DC-a oko raspodele novca i javnog vlasništva.

Naše simpatije su na strani Willinghama i držimo fige da će uspeti da izađe kao pobednik, ali simpatije idu i Buckinghamu jer teško je ne simpatisati sa autorom koji se ubi od posla da crta nove Fables i Miraclemana, a Willingham se posvađao sa DC-jem, dok Gaiman se radije svađa na socijalnim mrežama sa ljudima ubeđujući ih da su Rings of Power i Sandman serije vrhunska ostvarenja, negoli što se trudio oko pisanja scenarija za Miraclemana. Jbg Buckingham.
naker Posted - 31/10/2023 : 20:37:47
#160

Mrtva trka šta sporije izlazi, novi Fables ili Saga. Sto godina se čekalo na ovaj broj, a na sledeći verovatno oko 4 meseca.. A i nije baš prijatan osećaj pratiti novi Fables sada kada se zna priroda odnosa između autora i izdavača..
naker Posted - 17/09/2023 : 08:40:01
Bićeš nam stručni konsultant po ovom pitanju.
going going Posted - 16/09/2023 : 23:59:42
quote:
Originally posted by naker

Koji si ti car goinže, pa kako može ovakva pravna zavrzlama da se reši za dva dana? Kada uđu u priču advokati neće se ovo rešiti još godinama.




Ma ja sam napustio pravni fakultet nakon 2 godine studiranja jer sam video da ne mogu time da se bavim. Zato i moje donekle ishitreno pitanje.
Ali ko ne plati na ćupriji, plati na mostu. Na sadašnjem fakultetu imam jedan pravnički ispit Autorsko pravo i zaštita intelektualne svojine.
Ja pobegao s pravnog da bi me ovde dočekali na voleju na četvrtoj godini.
naker Posted - 16/09/2023 : 23:15:29
Koji si ti car goinže, pa kako može ovakva pravna zavrzlama da se reši za dva dana? Kada uđu u priču advokati neće se ovo rešiti još godinama.
going going Posted - 16/09/2023 : 20:04:09
I sta se desilo na kraju je l jeste ili nije javno vlasnistvo Fables?
naker Posted - 15/09/2023 : 07:31:14
Wow
Wolfman Posted - 15/09/2023 : 06:59:33
https://bleedingcool.com/comics/bill-willingham-declares-fables-is-public-domain-what-will-dc-do-now/

https://billwillingham.substack.com/p/willingham-sends-fables-into-the
naker Posted - 16/04/2023 : 22:35:37



Iščitah nove brojeve Fablesa koji su do sada izašli (#151-158) i mogu reći da ovo uopšte nije loše.

Willingham je prvobitno planirao da glavni negativac bude Petar Pan, ali zbog nekih pravnih zavrzlama to nije bilo izvodljivo, pa je na kraju izabrao Geppetta. Autor sada dobija priliku da ispravi gorak ukus u ustima sa lošim krajem originalnog Fablesa koji nije pružao nikakvu zadovoljštinu i ostavio fanove razočaranim. U novim epizodama Bigbyjeva i Snow Whiteina deca imaju svoje zasebne pustolovine, dok novi negativac plete svoju mrežu.. Ostaje da se vidi šta će se desiti u nastavku, planirano je da ukupno bude 12 sveščica, nadam se da će ih biti više! Buckinghamov crtež standardno odličan.

p.s. Jel me to oči varaju ili u novim Fablesima imamo i mali cameo stupid, stupid rat creaturea iz Boneta?


naker Posted - 21/03/2023 : 21:25:07
Jel čitao neko novi Fables, jel vredi?
naker Posted - 06/11/2021 : 09:03:41
Volim Fables i verovatno će se ispratiti ali nemam nikakva očekivanja od ovoga
Paka01 Posted - 06/11/2021 : 00:19:07
Nekako sam uspio tek sada vidjeti da se Fables vraća dogodine. Broj 151 nas čeka u 5. mjesecu 2022. godine i moram priznati da sam donekle skeptičan. Ovaj povratak glavnoj priči mi djeluje nepotrebno.

https://www.dccomics.com/blog/2021/06/10/fables-returns
sloppy Posted - 30/12/2008 : 01:45:28
pa meni nisu loši ali ima vertigo puno boljih stvari recimo: scalped, northlanders i 100 bullets naravno. čak mi je i loveless bio bolji.
a sa sandmenom se nemože usporedjivat. ja se izvinjavam, ali ja fablese čitam kao malo duži event od x-mena ili tako nešto.
bigby je pljunut wolverine, snow je jean grey, rose je rougue, jack je gambit, goldylocks je mistique i tako dalje.
beli luk Posted - 29/12/2008 : 23:37:27
Meni je ovo takodje najbolji ongoing Vertigo serijal.
Cekam HC, pa da pocne da se nabavlja.
Prvi trejd je OK za uvod, linearna prica i upoznavanje sa likovima, ali tek posle krece prava prica. Odlicno, i po meni daleko bolje od Sendmena. To mi je najizvikaniji strip.
Le Samourai Posted - 28/12/2008 : 02:32:16
Ja ne vidim po chemu je prvi trejd loshiji od sledecih 5-6, ali kakogod bilo, Fables je ongoing koji je svakako u samom vrhu naslova vrednih pracenja u Americhkom stripu uopshte.

No, svakako se ne mora svako slozhiti.
DusMan Posted - 28/12/2008 : 01:31:05
Bezobrazluk... ko će čekati do septembra iduće godine??
Mislim da je ovo pravi trenutak da Markos prizna kad će iz štampe izaći hrvatsko izdanje Fablesa, kako se ljudi ne bi zaletali i kupovali strana izdanja! :P
manhunter Posted - 27/12/2008 : 23:40:58
quote:
Originally posted by DusMan

Tu verovatno ne postoji neki fensi HC definitive ultimate edition?



Postoji. Mislim da će Marko za svoje izdanje uzeti upravo tu verziju.
Markos Posted - 27/12/2008 : 22:52:44
hahahaha:) Kako hoćeš, ali to je samo tvoja interpretacija, ja nisam nista rekao:)
King Warrior Posted - 27/12/2008 : 22:06:52
quote:
Originally posted by Markos

no comment.
;)


znaci u pripremi je pa neces da odajes tajnu...uljepsao si mi dan,preskocicu onda ove bandove na njemackom i cekati na Fibru
Markos Posted - 27/12/2008 : 18:42:06
no comment.
;)
King Warrior Posted - 27/12/2008 : 18:19:04
quote:
Originally posted by DusMan

... u izdanju Fibre!!! :P


to su rijeci sto sam htjeo da cujem
BlekenDekara Posted - 27/12/2008 : 18:14:03
[dushman mode on]

posted by Bill Willingham

Ladies and Gentlemen,

Since I missed the boat giving you folks the first word on the Fables TV pilot, and possible series to follow, let me try to make up for that by being the first to tell you here, long before you'll see it anyplace else, that Fables will indeed be coming out in hardcover.

The format is what the DC people call the "deluxe" treatment, which is the same format that the Y - the Last Man books are getting. These deluxe hardcovers will come out about once a year, until they are caught up with the current Fables trades.

The first Fables deluxe hardback will come out on or around September of '09, in time for the holidays. It will combine issues 1 - 10, basically the first two collections, Legends in Exile and Animal Farm. No word yet on who will be doing the new covers. The extras that were in the two collections will also be included in the deluxe edition, plus maybe a bit more as well.

You can look at the Y deluxe hardback for a good example of the printing and paper quality and such.


[dushman mode off]
DusMan Posted - 27/12/2008 : 18:09:30
... u izdanju Fibre!!! :P
Markos Posted - 27/12/2008 : 18:01:51
nisam provjeravao. Mada, buduci da se dobro prodaje, ocito, onda je samo pitanje vremena kad će se pojaviti!
DusMan Posted - 27/12/2008 : 17:42:45
Tu verovatno ne postoji neki fensi HC definitive ultimate edition?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000