forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Moji radovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Milazzo Posted - 06/11/2008 : 10:39:24
Evo, ovdje cu stavljati svoje crteze strip junaka, neke skice...itd. itd ;)

Zasad su samo dvije al se nadam da ce ih (uskoro) biti jos...evo ih:

http://fishinghotpage.com/users/tmp3/marvin.pdf
-Dtektiv Mravin (P.S. - oprostite na losem uploadu ali nisam bas vjest s kompjuterom;)




-Tomy Steel(Tom's bar)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Beva Posted - 24/10/2023 : 15:38:33
quote:
Originally posted by Milazzo

Imam, naravno! To mi je velika želja. Plan napada postoji :)
Čim sljedeće godine objavim prvi autorski strip-album, krećem u konkretniji pitching. Do tada prijavljujem natječaje i bildam portfolio.



Sretno, što se tiče zanata, nemaš problema! Baš bih volio da jednog dana budeš netko i nešto u stripu, a kačio crteže na stripovi.com kao klinac :D Zbog takvih stvari ovaj forum ima smisla!
Milazzo Posted - 24/10/2023 : 11:44:12
Imam, naravno! To mi je velika želja. Plan napada postoji :)
Čim sljedeće godine objavim prvi autorski strip-album, krećem u konkretniji pitching. Do tada prijavljujem natječaje i bildam portfolio.
Beva Posted - 24/10/2023 : 10:04:57
Svaka čast!

Inače, imaš li planove za strip karijeru ili radiš pa što bude? Neki pokušaji prezentacije stranim izdavačima ili nešto slično?
Milazzo Posted - 24/10/2023 : 09:36:37
@Beva, hvala puno, častim pićem ako se ikad igdje sretnemo!

Nije prošla nagrada publike na fejsu, ali sam s radom "Bakina priča" osvojio Grand prix nagradu što je na kraju, naravno, ispalo još bolje.

Teško je prezentirati rad zbog specifičnih dimenzija traka medijapana od 250x30cm, ovdje sam ga uploadao u visokoj rezoluciji:
https://photos.app.goo.gl/p2Gg3kQhBNiUa1d28

Na ovom videu malo trkeljam o idejnoj pozadini samog rada:
https://www.facebook.com/Urbanka.by.Erste/posts/pfbid035CtVMtSDmvSnhWTAuE2vbVLygGEGtVFsNw1Kjo36Hii9SszrzBuwcUDRkaUb5fcZl?mibextid=YxdKMJ

Od sutra se "Bakina priča" može pogledati i na Bijenalu slikarstva u Zagrebu, a nakon završetka te izložbe odlazi u trajno vlasništvo Erste banke.
Samopromocija gotova, over and out!
Beva Posted - 28/09/2023 : 15:40:36
Logirao se nakon nekoliko mjeseci na Facebook samo da lajkam :D

Sretno!
Milazzo Posted - 28/09/2023 : 12:36:08
U sklopu natječaja Erste fragmenata, Erste banka je ove godine otkupila moj rad "Bakina priča". Riječ je o diptihu na medijapan pločama kojeg sam podijelio u prethodnom postu.
Isti će rad kasnije biti izložen na Bijenalu slikarstva.

Trenutno traje glasovanje za nagradu publike na Facebook stranici https://www.facebook.com/Urbanka.by.Erste.
Rad s najviše lajkova/reakcija na fejsu dobiti će nagradu od 500 eura. Kao mladom ubogom umjetniku koji trenutno radi u školi, svaki novčani iznos je zlata vrijedan za daljnji rad
pa pozivam sve forumaše koji imaju Fb račun da okinu lajk na moj rad. Zahvalan do groba!
Sneaksie Thiefsie Posted - 14/09/2023 : 11:52:30
prva tabla me podseca na moje radove na faksu
jbmliga da sam nastavio tako mracno do sada bih bio pod terapijom
kako su nam se vratile vesele devedesete imam potrebu da opet tako
al se ne dam
tako da nije zdravo
pazi se
Milazzo Posted - 12/09/2023 : 18:45:38
Dok nestrpljivo čekate da napokon objavim neku novost vezanu za strip album Abadon kojeg planiram predstaviti 2024., par stranica kraćih stripova koji će svjetlo dana ugledati u strip zbornicima i časopisima ove i sljedeće godine.
Oba kraća stripa obrađuju tematiku sela, prošlosti i lokalne mitologije. To je nešto što me okupira već neko vrijeme, a upravo ti motivi će vjerojatno postati moj drugi strip album, s kojim počinjem negdje iza 2025. Scenarij je dovršen.


Ponovna reinterpretacija stripa Bakina priča koji sam objavi u OHOHOzinu #2, ovog puta izveden isključivo tradicionalnim tehnikama, meni za dušu.
Strip je naslikan na medijapan pločama, a biti će izložen na Bijenalu slikarstva u Zg, kaj mi je velika čast.


Još jedna od Bakinih priča, 3. od 4 izvedene stranice. Tradicionalno tuširanje + digitalno dodana siva.
Šeram baš ovu stranicu jer posjeduje omaž preko Breccijinog lika Ezre.

Puse svima!
Milazzo Posted - 15/12/2021 : 12:29:14
Mali teaser prvog poglavlja, prošireni postav moje diplomske izložbe.

Milazzo Posted - 15/12/2021 : 12:23:05
quote:
Originally posted by Beva

Ne smetaju ni mene, to je tek zanimljiva trivija :D

Znači dvadesetak sati, pitam da se usporedim pošto i sam trenutno radim na jednom stripu. Ja sam nešto brži, ali zato i nekvalitetniji :D

Crtež ti je stvarno na svjetskom nivou, nadam se da će i priča to pratiti pa da dobijemo vrhunski strip.

Inače, ova scena s obezglavljenom žrtvom me podsjetila na sličnu iz Pola :D




U likovni dio stripa sam poprilično siguran, mislim da tu svakako mogu obogatiti scenu nesvakidašnjim slikarskim rukopisom. U svakom slučaju, strašno se zabavljam osmišljavajući table i crtajući svaku novu stranicu. Baš je ono passion projekt...

Priča koju smo napisali nije nešto neviđeno, ali kolega koautor i ja unutar žanrovski poznatih okvira nastojimo ponuditi vlastite motive. Nadam se, uspješno.

Sve je stvar prakse iskreno. Na samom početku, trebalo mi je jako dugo vremena za jednu stranicu. Sada, 70 stranica kasnije, sam mnogo brži.

P.S. I dalje čekam još koju novu epizodu Pola...
Beva Posted - 09/12/2021 : 10:40:57
Ne smetaju ni mene, to je tek zanimljiva trivija :D

Znači dvadesetak sati, pitam da se usporedim pošto i sam trenutno radim na jednom stripu. Ja sam nešto brži, ali zato i nekvalitetniji :D

Crtež ti je stvarno na svjetskom nivou, nadam se da će i priča to pratiti pa da dobijemo vrhunski strip.

Inače, ova scena s obezglavljenom žrtvom me podsjetila na sličnu iz Pola :D

Milazzo Posted - 09/12/2021 : 10:31:43
quote:
Originally posted by Beva

Super ti je stil, Milazzo. Koliko ti otprilike treba (u satima) da završiš jednu tablu?

Nisam dosad primijetio, ali jesu li ti likovi ovdje na drugom kadru zamijenili mjesta? Ili bi prvi trebalo zrcaliti jer je volan na pogrešnoj strani?

Nedavno smo imali zanimljiv topic na tu temu:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52541



Hvala Beva! Za stranicu stripa u prosjeku mi treba cca dva dana rada (fotografiranje referenci, skica, oslikavanje kadrova, Photoshop i upis teksta).
Sveukupno, rekao bih da unutar 20 sati nastane jedna stranica.

Gornji kadar je slučajno ostao zrcaljen. Finalna verzija ove table ima i tekst, a tamo je prvi kadar prepravljen.Ovdje sam stavio verziju bez teksta da bude spoiler free pa je ostala greška u kadriranju.
Odlično oko imaš!

Topic kojeg si stavio sam pratio i bio mi je zanimljiv.
Inače generalno ja nemam problema sa slučajnim promjenama ili nekonzistentnostima iz kadra u kadar ukoliko je sadržajno sve jasno.
Cjelokupan dojam i atmosfera crteža je ono što mene osobno uvuče, a navedeni propusti, koliko god ih je zabavno uočiti, me ne smetaju
Beva Posted - 09/12/2021 : 09:42:06
Super ti je stil, Milazzo. Koliko ti otprilike treba (u satima) da završiš jednu tablu?

Nisam dosad primijetio, ali jesu li ti likovi ovdje na drugom kadru zamijenili mjesta? Ili bi prvi trebalo zrcaliti jer je volan na pogrešnoj strani?



Nedavno smo imali zanimljiv topic na tu temu:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52541
Milazzo Posted - 09/12/2021 : 09:09:27
quote:
Originally posted by Deers

Mislio sam baš na ovo što si naveo, poigravanje realizmom i apstrakcijom. Barem kako ja to vidim pojačava izražajnost detalja. naravno, jedva čekam konačan strip.


Stvarno mi je super da si to uočio na ovom malom broju tabli jer je dosta truda uloženo upravo u taj suodnos realizma i apstrakcije. Na isti način stvaram i svoje slikarske radove pa je stil neminovno prešao i u ovaj strip.

quote:
Sad si me sjetio da sam jednom nešto slično pitao Irenu Jukić Pranjić na facebooku i mislim da sam dobio sličan odgovor. Ako nisam nešto pomiješao. Mislim da je prvi broj čak kompletno dostupan online ali kad se meni ne da čitat na ekranu.



Da, znam da je Irena JP često dobivala slična pitanja i davala slične odgovore
Ja bih rado da Škola hodanja zakorači u malo širu distribuciji, da više ne bude toliko interna... Kao što sam napisao, vidjeti ću što se po tom polju može napraviti pa sve javim!
Milazzo Posted - 09/12/2021 : 08:58:06
quote:
Originally posted by supermark

Ovaj me prvi od tri crteža u tvom zadnjem postu uvukao kao da čitam sandmana
Kada je planiran završetak stripa?



Ova usporedba sa Sandmanom je stvarno lijepa za pročitati

Planirani završetak prvog dijela je ljeto 2022. godine, vjerojatno 7./8. mjesec...
Shaner Posted - 08/12/2021 : 15:36:18
quote:
Originally posted by Milazzo

quote:
Originally posted by Shaner

Nisam neki veliki fan krimi tematike, ali ovo stvarno izgleda dobro. Nadam se da ćemo brzo imati priliku čitati kompletan strip. Sretno u daljnjem radu!



Jako mi je drago da si se javio na ovoj temi. Uvijek volim pročitati tvoje recenzije u Izdavačkom izlogu, mišljenja nam se nerijetko preklapaju...

Drago mi je da si pohvalio izgled ovog mojeg projekta. Upravo je to cilj ovakvih postova, vidjeti malo kako diše tržište te dobiti kakvu povratnu informaciju. Shaneru, hvala na podršci!


Nema na čemu. Imaš jednog sigurnog kupca.

Deers Posted - 08/12/2021 : 13:12:40
quote:
Originally posted by Milazzo
Hvala Deers!
Kada crtam strip, meni je prije svega želja da crtež bude originalan i oku zanimljiv. Volim balansirati na tom rubu između realizma i stilizacije ili apstrahiranja, ali opet nastojim da sve bude posloženo u vizualno smislenu cjelinu.
A možda se tvoje pitanje odnosi na razlike između ovih tabli s puno sivih tonova te isključivo c/b tabli... Tu je izražena razlika zato što se na c/b tablama radi o flashback scenama pa sam crtežom želio izraziti tu distinkciju.



Mislio sam baš na ovo što si naveo, poigravanje realizmom i apstrakcijom. Barem kako ja to vidim pojačava izražajnost detalja. naravno, jedva čekam konačan strip.

quote:
Originally posted by Milazzo
Praksa sa Školom hodanja je bila da se tiska u relativno maloj nakladi, od čega je većina podijeljena - studentima, suradnicima i nekim izdavačima, a velik dio naklade ode u fundus i knjižnicu ALU.
Fanzini, osim na promociji, nisu baš bili dostupni široj javnosti, a mislim da postoje i zakonska ograničenja što se tiče prodaje takvih tiskovina od strane fakulteta (nisam siguran, ali ima neka caka).
Starijih brojeva u opticaju, barem koliko ja znam, više nema.
Meni bi bilo interesantno malo proširiti taj domet koji fanzini ostvaruju, vidjeti ću što se po tom pitanju može poduzeti čim preuzmem upravljačku palicu...




Sad si me sjetio da sam jednom nešto slično pitao Irenu Jukić Pranjić na facebooku i mislim da sam dobio sličan odgovor. Ako nisam nešto pomiješao. Mislim da je prvi broj čak kompletno dostupan online ali kad se meni ne da čitat na ekranu.
supermark Posted - 08/12/2021 : 09:06:12
Ovaj me prvi od tri crteža u tvom zadnjem postu uvukao kao da čitam sandmana
Kada je planiran završetak stripa?
Milazzo Posted - 08/12/2021 : 08:39:35
quote:
Originally posted by Shaner

Nisam neki veliki fan krimi tematike, ali ovo stvarno izgleda dobro. Nadam se da ćemo brzo imati priliku čitati kompletan strip. Sretno u daljnjem radu!



Jako mi je drago da si se javio na ovoj temi. Uvijek volim pročitati tvoje recenzije u Izdavačkom izlogu, mišljenja nam se nerijetko preklapaju...

Drago mi je da si pohvalio izgled ovog mojeg projekta. Upravo je to cilj ovakvih postova, vidjeti malo kako diše tržište te dobiti kakvu povratnu informaciju. Shaneru, hvala na podršci!
Milazzo Posted - 08/12/2021 : 08:35:21
quote:
Originally posted by Deers

Lijepo

Imam pitanje i možda ću reći glupost pa se ispričavam unaprijed. Da li mi se čini ili nekim kadrovima pristupaš (foto)relističnijim crtežom a nekima svedenijim, “stripovskijim”? Da li je ta aliteracija namjerna ili slučajna? Ili je to samo u oku promatrača?



Hvala Deers!
Kada crtam strip, meni je prije svega želja da crtež bude originalan i oku zanimljiv. Volim balansirati na tom rubu između realizma i stilizacije ili apstrahiranja, ali opet nastojim da sve bude posloženo u vizualno smislenu cjelinu.
A možda se tvoje pitanje odnosi na razlike između ovih tabli s puno sivih tonova te isključivo c/b tabli... Tu je izražena razlika zato što se na c/b tablama radi o flashback scenama pa sam crtežom želio izraziti tu distinkciju.


quote:
Originally posted by Deers

I da, znači li to da se može nabaviti fanzini Škola Hodanja od tebe?



Praksa sa Školom hodanja je bila da se tiska u relativno maloj nakladi, od čega je većina podijeljena - studentima, suradnicima i nekim izdavačima, a velik dio naklade ode u fundus i knjižnicu ALU.
Fanzini, osim na promociji, nisu baš bili dostupni široj javnosti, a mislim da postoje i zakonska ograničenja što se tiče prodaje takvih tiskovina od strane fakulteta (nisam siguran, ali ima neka caka).
Starijih brojeva u opticaju, barem koliko ja znam, više nema.
Meni bi bilo interesantno malo proširiti taj domet koji fanzini ostvaruju, vidjeti ću što se po tom pitanju može poduzeti čim preuzmem upravljačku palicu...
Deers Posted - 08/12/2021 : 07:53:19
I da, znači li to da se može nabaviti fanzini Škola Hodanja od tebe?
Shaner Posted - 08/12/2021 : 06:32:20
Nisam neki veliki fan krimi tematike, ali ovo stvarno izgleda dobro. Nadam se da ćemo brzo imati priliku čitati kompletan strip. Sretno u daljnjem radu!
Deers Posted - 07/12/2021 : 23:59:09
Lijepo

Imam pitanje i možda ću reći glupost pa se ispričavam unaprijed. Da li mi se čini ili nekim kadrovima pristupaš (foto)relističnijim crtežom a nekima svedenijim, “stripovskijim”? Da li je ta aliteracija namjerna ili slučajna? Ili je to samo u oku promatrača?
Milazzo Posted - 07/12/2021 : 23:38:27
Regularni update svakih par mjeseci

Diplomirao s prvim poglavljem 'Abadona' u 9. mjesecu, zaposlio se u školi kao učitelj likovnog u 11. mjesecu.

Trenutno sam na 70/150 planiranih stranica prvog albuma, projekt ide polako, ali sigurno. Također, strip-album je prijavljen na natječaj Ministarstva pa držite fige da kapne kakva financijska potpora.
Sve je još uvijek top secret, ali dijelim ekskluzivno još par stranica, čisto da vizualno obogatim ovaj post.



Odabrane table prvog poglavlja (vidljive par postova iznad), kao i proces nastanka samog stripa (dio scenarija, skice, pojedinačni kadrovi) moći će se vidjeti na izložbi u galeriji Crta u Zagrebu od 15. 12. do 29. 12.
Svi ste dobrodošli pogledati izložbu koja predstavlja početno, lagano zagrijavanje terena...



Od ostalih vijesti, valja izdvojiti:

1. vodio sam radionicu stripa koja je održana u sklopu aLu adventa u galeriji Šira u Zagrebu. Poučno i zabavno iskustvo!

2. postajem urednikom strip-fanzina "Škola hodanja" koji izlazi u nakladi Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu te okuplja stripove studenata koji polaze predmete Strip 1 i 2.
Veselim se najavi sljedećeg izdanja koje će izaći u 2022. godini, a sve će pravovremeno biti objavljeno i na forumu!

3. u suradnji s lokalnom varaždinskom Galerijom Kovačić Macolić pripremio sam dva jednostranična stripa s varaždinskim motivima i zimskim ugođajem.
Stripovi su zamišljeni kao prigodni blagdanski pokloni i baš mi je fora da je takav projekt zaživio u mojem rodnom gradu.



Do sljedećeg čitanja - lepi pozdrav!
Milazzo Posted - 16/06/2021 : 11:34:41
quote:
Originally posted by Poli


Zanimljivo!

Ovo bas, bas dobro izgleda. Dosta slicnosti sa nekim poznatima.






Hvala Poli!
S kojim poznatima, bas me zanima? :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000