forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Raspucin Posted - 05/02/2009 : 18:03:55
Ko je za? To bi bila prava stvar. Voleli bi je i oni koji su Dilana citali ranije, a i mi koji smo taj strip zavoleli sada.
Imao bi i par sugestija za dizajniranje boka stripa. Nije mi se dopalo ovo Zagorovo resenje.
Zagor se prodaje odlicno iako je sve to vec izlazilo u raznoraznim edicijama. Mislim da bi bilo i 500 Dilanovih postovalaca.
Daklem, dajte nam Dilana od prvog broja. Dilana ! Dilana ! Dilana !
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dzoni Posted - 12/05/2022 : 01:35:29
lepo ali to je sve na kasicicu..vc sam otpisao odavno (sem dilana)
djukak Posted - 11/05/2022 : 16:56:09
Izašla nova 28. Knjiga

nenno Posted - 09/04/2014 : 14:26:27
quote:
Originally posted by elfak nish

Hehe...i ja sam imao Seventh son of a seventh son

Sada mi ostala samo No prayer...



Ontopik-fin stiker .Lepo odradjeno





Što bolje paše uz Dylana od Iron Maiden pa nekako u isto vrijeme sam počeo čitati Dylana i slušti njih tamo sredinom 80-ih
DODSFERD Posted - 09/04/2014 : 09:22:45
quote:
Originally posted by King Warrior
Nemam nista protiv mata, bas naprotiv, mat korice smatram cak i boljim, ali sada uzasno izgledaju ovi brojevi poredani sa mixom sjaja i mata.


Ima jedna metoda kojom se to može riješiti samo što je malo rizična.
Ove sjajne korice mogu postati mat ako im skineš onaj tanki najlon kojim su presvučene, samo to treba raditi vrlo pažljivo da ne skineš i nešto boje sa korica.
Ja sam ovo pokušao sa jednim rokovnikom koji je bio sjaj pa sam ga uspio pretvoriti u mat... ali razumljivo je da se teško odlučiti primjeniti tu metodu na strip.
going going Posted - 09/04/2014 : 00:42:34
quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by going going

Jel na kraju svake knjige ima analiza za svaku epizodu unutar knjige ili to samo ponekad?




Unutar svake knjige



Hvala elfače!
elfak nish Posted - 09/04/2014 : 00:19:16
quote:
Originally posted by going going

Jel na kraju svake knjige ima analiza za svaku epizodu unutar knjige ili to samo ponekad?




Unutar svake knjige
going going Posted - 08/04/2014 : 21:57:01
Jel na kraju svake knjige ima analiza za svaku epizodu unutar knjige ili to samo ponekad?
King Warrior Posted - 24/02/2014 : 19:54:02
Pa mogu li ovi iz VC ista ljudski odraditi?!
Nemam nista protiv mata, bas naprotiv, mat korice smatram cak i boljim, ali sada uzasno izgledaju ovi brojevi poredani sa mixom sjaja i mata.
Htjeo sam izgurati barem prvih 20 knjiga, one najbolje DD epizode da imam u HC kolekciji.
dzoni Posted - 24/02/2014 : 19:43:30
da...od tada je sve mat
King Warrior Posted - 24/02/2014 : 18:24:39
Dobio sam DD VCKI br. 17 i 18, ono sto mi je odmah zapalo za oko je da su u matu, prvih 16 su sa sjajnim koricama.
Je li to promjena korica, ili izdaju sada sjaj i mat?
CZdravko Posted - 15/04/2013 : 00:10:30
@DOMI - Hvala, sta cu, jednostavno nisam mogao da odolim... pa dokle ide - ide... Imam sve ovo (i ostalo od Dylana) i u kiosk ex-YU izdanjima (od Dnevnika, preko svih srpskih i hrvatskih izdavaca), ali ne da mi se za sada to prodavati... sta cu kad sam emotivno vezan za njih...

@elfak nish - Ova je "izlozena" jer je posebna... Naime potpisana je od strane samog Dickinsona kada je 1994. bio u Sarajevu. Poklon od prijatelja kojem se Bruce licno potpisao na ovu plocu.
elfak nish Posted - 13/04/2013 : 23:26:17
Hehe...i ja sam imao Seventh son of a seventh son

Sada mi ostala samo No prayer...



Ontopik-fin stiker .Lepo odradjeno

DOMI Posted - 13/04/2013 : 21:59:44
Bravo, Zdravko... Rijetko tko skuplja paralelno po dva kolekcionarska izdanja,, svako je dobro na svoj nacin ali Libellusova su uistinu "kraljevska"...



44 god. Alan Forda u HR
CZdravko Posted - 04/04/2013 : 09:58:10
Ovdje na slici desno se najbolje vidi razlika u hrbatima kod Libellusa i Veselog Cetvrtka. Kod Veselog su cak neki brojevi malo manji formatom od drugih.
Libellus razvaljuje dizajnom i color naslovnicama unutra, dok Veseli ubija tekstovima na kraju svake knjige. Iskombinovati ovo dvoje i dobili bi ultra-giga-mega-tera izdanje, do tada kupujem oba dok mognem podnijeti...



Novi sticker u radnoj sobi!
Ekipa iz super radnjice RuKom u srcu Bascarsije u Sarajevu je zasluzna za ovu ljepotu koja krasi moj ormar. Preporucujem da ih posjetite i vidite kakvih sve cuda imaju, a ako niste u mogucnosti evo par linkova:
www.rukom.net
www.facebook.com/pages/Rukomnet/161913967171196
DOMI Posted - 31/03/2013 : 17:23:44
općenito u životu svaku stvar treba dovršiti
kako treba, a ne polovično ;
na kraju, zašto bi se baš sve moralo "uprosječiti"? knjige su iznadprosječna izdanja i takve trebaju biti i grafički uređene..

44 godine Alan Forda u HR
Tex Willer Posted - 30/03/2013 : 16:29:30
quote:
Originally posted by Jasko

Ma dobro, postoje dva dobra izbora, te svako moze birati :)




Samo je zalosno da sav trud ljudi koji vrhunski rade svoj posao na DD i vecini ostalih izdanja VC (mislim naravno na one koji brinu o "sadrzaju unutar knjige") bude upropasten zbog odluke jednog ili par ljudi koje interesuje samo finansijski aspekt a "ima(ju) moc" (citaj pare).
Da je neko drugi izdavac, neki entuzijasta kao Markos ili Dade, s ovakvom ekipom koja radi na izdanjima VC - to bi bila nenadjebiva izdanja.
Jasko Posted - 30/03/2013 : 16:04:27
Ma dobro, postoje dva dobra izbora, te svako moze birati :)
star-duster Posted - 30/03/2013 : 15:47:10
quote:
Originally posted by vronski 2
... Tražimo savršenstvo od DD kolekcionarskog izdanja kao da smo i mi sami svršeni i bez ijedne greške i mane...


Da li shvataš da mi ne tražimo nemoguće stvari kao npr. uvez zlatnim koncem, 3D holograme i slične gluposti? Samo tražimo da neko odradi svoj posao kako treba, što je sasvim moguće i ne zahteva neki poseban napor ni vreme. Ne zahteva čak ni znanje, samo malo pažnje i više poštovanja prema svom radu i čitaocima.

Nekoliko nas je ovde argumentovano objasnilo da se taj posao pripreme štampe može odraditi savršeno. Dakle, ne pričamo o eventualnim greškama u štampariji, nego o tome da neko za svojim računarom nije hteo da odvoji nekoliko minuta po knjizi (koja izlazi na 3-4 meseca) i da odradi posao pristojno.

I dobra su poređenja kolege forumaši napravili kada su uporedili VČ sa izdavačima koji zaista vole strip i zaista poštuju svoje čitaoce. Kod svih navedenih izdavača dimenzije stripova su konstantne u jednoj ediciji, otisak je konstantno dobar, boje na rikni ne variraju, font je isti, ne menjaju mat i gloss korice usred serijala, logoi i naslovi su uvek na istom mestu itd. A baš kod tih detalja VČ omane (i ne govorim o kiosk izdanjima, već o kolekcionarskim).

I nemoj, molim te, da mi kažeš kako VČ radi odličan posao za onoliko koliko košta. Uostalom, Darkwood sada izdaje stripove savršeno tehnički opremljene, a za zaista pristojnu cenu.
Nije stvar u novcu, već u pristupu poslu. Ne moraju ljudi iz VČ ama baš ništa da ulože osim malo više pažnje, što nikako neće povećati cenu stripa.


Tex Willer Posted - 30/03/2013 : 15:41:34
quote:
Originally posted by star-duster



Na svu sreću, ima i ljudi koji su na mojoj stani, koji cene kvalitet i očekuju ga od izdavača ako ovaj svoje izdanje reklamira kao kolekcionarsko.




Apsolutno tacno. Nedavno sam u nekom drugom topiku napisao da nemam vise para za takva izdanja, besparica je, kupujem samo vrhunski kvalitet jer su to najjeftinija izdanja, kupis ih jednom i zavrsio si posao.
Zato sam otkacio Ludens (koji nije umeo da izgura jos taj jedan broj da se spoji sa VC), VC zbog svega sto si naveo + otiska koji jako varira u svim izdanjima i sad konacno imam savrsenu kolekciju - "celih" 8 Libellusovih knjiga DD, 4 kolorca + Maxije, almanahe i specijalce (dok im se ne pojavi alternativa)
vronski 2 Posted - 30/03/2013 : 14:05:41
quote:
Originally posted by legaz





Inače Dilan na ovoj naslovnoj izgleda kao neki odrtaveli gej...
vronski 2 Posted - 30/03/2013 : 14:03:18
Sasvim je u redu želeti da se ima izdanje kvalitetno odštampano i grafički urađeno tako da bude prijatno za oko. Takođe se slažem da 2.200 dinara, pa i 1600 koliko iznosi sa maksimalnim popustom nije nimalo beznačajno u današnje vreme besparice, naprotiv, i normalno je za takav novac očekivati kvalitet. Ipak, toliko kritikovati rikne i da li natpisi stoje "pod konac" kada se poređaju mislim da je zaista preterano. Tražimo savršenstvo od DD kolekcionarskog izdanja kao da smo i mi sami svršeni i bez ijedne greške i mane...
dante Posted - 30/03/2013 : 13:38:16
Evo savrsenog primjera: Libellusov Oci i tama je izasao 2009., a Vjestica ove godine. Znaci iako je pauza izmedju izdanja bila 4 godine, obzirom da se radi o izdanju istog autora unutar iste izdavacke kuce, kada ih stavite jedan strip uz drugi dobijete ovo:

aved Posted - 30/03/2013 : 12:23:41
Vronski, sta ce nam odjeca u boji i lijepo dizajnirana kada nam samo sluzi da se utoplimo i da fakticki ne budemo goli. Ne mogu da vjerujem da neko zeli plavu, crvenu, zutu ili sarenu odjecu. Mislim, cemu potreba za tim jer nema nikakvu funkciju, a mozemo svi bez problema nostiti neka siva nazgrapna odijela.

Ima osoba koji su pedantni za razliku od nekih i koji vole da im je nesto uredno za novac koji daju. Osim tih pedantnih osoba postoje i pedantni izdavaci kao sto je Fibra, Darkwood, Phoenix Press, Libellus tako da ne vidim ni jedan razlog za neki izgovor za ovaj prospust od Veselog u vezi Dylanovih knjiga
DOMI Posted - 30/03/2013 : 11:38:52
quote:
Originally posted by star-duster

quote:
Originally posted by boddhisatva

to su one male stvari i sitnice koje život čine i čovjeka bezgranično raduju dok ih gleda u dosadnim kišnim noćima kao današnja, dok čita stripove u polumraku svoje tople dnevne sobe
i evo meni se sviđa kako su lijepo poslagani i tako raznoliki oni mačevi na Darkwoodovim izdanjima Konana, pa sve nešto dok ih gledam toplo mi bude... ;o))))


Tačno tako! Upravo o tome se radi.
Ljudi koji imaju razvijeniji osećaj za estetiku znaju da cene te detalje i tu preciznost i da zaista uživaju u tome.





podržavam, naravno ;

ova izdanja ne glume KNJIGU već su otisnuta kao KNJIGE ; prema tome, trebaju izgledati kao svaka edicija izdanja koja se zovu "Knjiga"...

A ako je netko vidio kolekciju bilo koje serije knjiga sa grbavim hrbtom, gore-dolje brojevima i slovima, neka to skenira i pošalje ovdje...
u zadnjih 35 godina nisam to vidio niti u jednoj knjižari,,

ovdje niti nije bilo riječi da "netko NE ČITA strip", u postu je riječ o šlamperaju u grafičkoj pripremi..

44 godine Alan Forda u HR
star-duster Posted - 30/03/2013 : 09:07:45
quote:
Originally posted by boddhisatva

to su one male stvari i sitnice koje život čine i čovjeka bezgranično raduju dok ih gleda u dosadnim kišnim noćima kao današnja, dok čita stripove u polumraku svoje tople dnevne sobe
i evo meni se sviđa kako su lijepo poslagani i tako raznoliki oni mačevi na Darkwoodovim izdanjima Konana, pa sve nešto dok ih gledam toplo mi bude... ;o))))


Tačno tako! Upravo o tome se radi.
Ljudi koji imaju razvijeniji osećaj za estetiku znaju da cene te detalje i tu preciznost i da zaista uživaju u tome.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000