forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 crteži strip fanova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Nobody Posted - 26/03/2009 : 19:28:17
evo, otvoriču topic, u koji možete, da stavljate
svoje ,,mojstrovine,,
svako ima nekog omiljenog junaka, a znam da ga je
svaki od nas več probao i nacrtati
stavljajte što više slika, da možemo dodati i po koju
kritiku ....

quote:
Originally posted by Nobody

kad smo več kod crteža Zagora, da stavim jednu
od mog prijatelja (čb i color verzija):





25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlladimir Posted - 22/07/2019 : 07:35:08
quote:
Originally posted by borislav

Super radovi. Puno detajla. To su relativno novi radovi? Kod nekih ne vidim godine kod jedne 2015.



Hvala Borislave.

U principu, radovi su iz iz raznih perioda, u proteklih 6-7 godina. negde su potpisi čak i skriveni na samom crtezu.

borislav Posted - 20/07/2019 : 08:18:17
Super radovi. Puno detajla. To su relativno novi radovi? Kod nekih ne vidim godine kod jedne 2015.
Vlladimir Posted - 19/07/2019 : 23:45:43


Korišćeni razni lajneri, sharpiez, razne četke, tuš i crna tempera.
Vlladimir Posted - 19/07/2019 : 11:39:59
Conan
Razni lineri, pero, četka '' da vinci'' vel.2

Vlladimir Posted - 19/07/2019 : 00:32:18
Adam Wild
četkica no.3 / Winsor & Newton ser.222
razni lineri


Vlladimir Posted - 19/07/2019 : 00:25:10
Andrew Cain vs Damballa



Tuš, četkica no.3 / Winsor & Newton ser.222
lwood Posted - 30/06/2019 : 09:54:43
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by lwood

Nije loše,sviđaju mi se ova dica . Izgledaju ka sablasti.



Malo sam pretjerao s plavom bojom :)

ma kakvi,skroz je ok.
Beva Posted - 29/06/2019 : 15:06:31
quote:
Originally posted by tkosta74

Također, kod akvarela - dopusti da voda učini svoje, ne moraš ispratiti svaki potez do kraja i odluči na što konkretno želiš staviti fokus. To onda izoštri, tj.potrudi se da djeluje bogato i plastično, ostalo slobodno ostavi u skici ili poludovršeno.



Nadam se da ću i mimo tečaja nešto slikati pa ću pokušati primijeniti savjete, na tečaju nije bilo baš vremena. Jedan termin od dva sata tjedno dovoljan je samo za ovakve brzinske radove.

Hvala na savjetima!
tkosta74 Posted - 29/06/2019 : 15:02:26
Dobro je što kombiniraš medije. Također, kod akvarela - dopusti da voda učini svoje, ne moraš ispratiti svaki potez do kraja i odluči na što konkretno želiš staviti fokus. To onda izoštri, tj.potrudi se da djeluje bogato i plastično, ostalo slobodno ostavi u skici ili poludovršeno. i svakako radi studije majstora koji su ti dragi, slikari, crtači, ilustratori...tako se još brže uči.
Beva Posted - 29/06/2019 : 14:25:08
quote:
Originally posted by lwood

Nije loše,sviđaju mi se ova dica . Izgledaju ka sablasti.



Malo sam pretjerao s plavom bojom :)
lwood Posted - 29/06/2019 : 14:06:14
Nije loše,sviđaju mi se ova dica . Izgledaju ka sablasti.
Beva Posted - 29/06/2019 : 13:17:10
Upravo sam završio prvi dio tečaja crtanja i slikanja pa da malo pokažem rezultate. Upisao sam se u biti da crtam, jer drukčije teško uhvatim priliku.

Počinjem od zadnjeg rada, akvarel, slikano po fotografiji:



Akvarel, po predlošku:



Pointilizam, po postavci (ova je za Tonta :D):



Olovka, po predlošku:



Ugljen, po predlošku:



Olovka, po postavci:

doom Posted - 29/06/2019 : 11:38:53
Generalno ja sam zadovoljan, ali ove primjedbe su isto na mjestu. Moze to jos dosta bolje biti, zato i nisam koristio papir od 250 gr jer nisam bio siguran da ce to ispasti dobro pa sam radije uzeo od 100gr za kolor fotokopiranje (onaj sa kojim Claudio Villa boja svoje naslovnice). Vece crne povrsine sam radio sa pentel brush penom, a ostalo sa micron penom. Probao sam malo i sa brause i gillot perima, ali sam brzo odustao, (nekad uopce skoro nikakav trag ne ostavljaju, onda jos vise umocim u tintu pa kasnije nemogu ocistiti) treba tu jos dosta prakse dok se naucim na to.
Vlladimir Posted - 29/06/2019 : 02:03:40
quote:
Originally posted by doom

Probao sam tako nekako, ali prevelika je razlika u samoj slici i oblacicima sa tekstom pa izgleda bas nikako. Sa fotosopom imam samo neko osnovno znanje (ako se cak i to tako moze nazvati), ali mogu probati zapravo postaviti sve bez teksta, ionako mi je prica trash



Matori, samo šibaj radove, u ovom trenu najbitnije je to što crtaš, idi do kraja, prikaži šta si želeo nacrtati. Lako ćemo posle oko priče, ako zatreba pomoć, ili sugestija.

Moj savet ti je da malo opustiš ruku, nekako je previše školski kad su likovi u pitanju, krutost je prisutna. Al' ovo što ti pišem ne shvataj kao neki proser s moje strane, već više kao prijateljsku sugestiju.

Ne znam sa čime crtaš, ali ako trenutno radiš sa percetom, moj ti je savet da tuširaš sa flomasterima/lajnerima, dok ti se ruka ne opusti, pa lagano uz vežbe pređi na perce.


I što se papira tiče, nadam se da radiš na postavi od 250gr-300gr.

A fotoshop, bez nekih ustezanja, samo eksperimentiši, brzo ćeš i sa osnovnim znanjem ući u štos.

I još jedna sugestija, za senke prouči malo Alexa Totha ili Brešu seniora. To će ti biti od velike pomoći za dalje.

Sve u svemu, velika podrška od mene, i samo cepaj brale! biće to još bolje s vremenom. :D
doom Posted - 28/06/2019 : 21:12:16
Probao sam tako nekako, ali prevelika je razlika u samoj slici i oblacicima sa tekstom pa izgleda bas nikako. Sa fotosopom imam samo neko osnovno znanje (ako se cak i to tako moze nazvati), ali mogu probati zapravo postaviti sve bez teksta, ionako mi je prica trash
Vlladimir Posted - 28/06/2019 : 18:47:10
quote:
Originally posted by doom

Tenx za feedbek! Inace imam 22 dovrsene stranice ovog stripa, ali nemam skenera, a neda mi se ici u kopirnicu to rjesavat :)



sta ce ti skener. ako imas ok mobilni fontele, i uz dobro podseno osvetljenje, uslikas tablu ili po kais i to lepo sredis u shopufoto i gotova prica.

doom Posted - 28/06/2019 : 15:48:27
Tenx za feedbek! Inace imam 22 dovrsene stranice ovog stripa, ali nemam skenera, a neda mi se ici u kopirnicu to rjesavat :)
tkosta74 Posted - 26/06/2019 : 07:08:46
Sviđa mi se odnos crno bijelih ploha, anatomija lica bi mogla biti malo mekša.Sve skupa - pogođena atmosfera.
doom Posted - 24/06/2019 : 21:56:17


doom Posted - 24/06/2019 : 21:53:02
Satanik, nekoliko tabli


PijaniPatak Posted - 31/05/2018 : 13:18:02
Kupio sam onu malu glupu olovku za telefon (sa širokim poluloptastim vrhom) da malo spoznam osećaj digitalnog crtanja
Crtanje je sa njom definitivno bezveze
Ali je kolor daleko lakši ovo sam dobio za nekih 30-ak minuta rada (na racunaru sa misem bi mi trebalo bar 2 sata)

mogorovic Posted - 10/02/2018 : 22:50:45
Ja imam takav kip, ustvari kipić, austrougarskog cara Franje Josipa. Također star 100-injak godina.
borislav Posted - 10/02/2018 : 00:31:37
Šta sve ljudi iz prošlosti nadju. Ja sam nedugo našao doprsni kip klint Istvuda iz gline, star preko 100 godina.
PijaniPatak Posted - 09/02/2018 : 13:56:42
Normalno. Mora sve biti na nivou i u aranžmanu, pa makar i kroz austrougarske foto-editore

P.s. sad me spopalo da crtam jednookog Thora klincu zemljaka saputnika. Biće mi veselo u busu do BL
mogorovic Posted - 09/02/2018 : 13:37:01
Je li ti ovaj papir iz Austrougarske?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000