forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Star Wars stripovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 25/07/2008 : 18:34:22
Evo jednog linka gdje se može vidjeti popis SW stripova i ostali važni podatci.
http://www.wheelon.com/comics/star_wars_comics.htm
Također poziv da preporučite vama omiljeni SW strip...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 08/12/2023 : 19:51:29
Isao bacit pogled za SW "tales of the Jedi" iz serije epic collection i kako nedostaje ta famozna jedinica, a marvelu u programu su vazniji superheroji,tako da epici idu sporije.
Najavljen omnibus.

STAR WARS LEGENDS: TALES OF THE JEDI OMNIBUS

The origin and early days of the Jedi order! Thousands of years before A New Hope, before lightsabers and hyperspace, a group of beings on a distant planet strive to balance the mysterious Force - until a stranger arrives, and the doors to the galaxy are thrown open! Millennia later, in the wake of the Sith Empire's reign, two Jedi legends emerge: Nomi Sunrider and Ulic Qel-Droma! But when Exar Kun covets the secrets of the Sith, will dark knowledge corrupt both him and Ulic? Only Nomi may have the answer to their fates! As war turns Jedi against Jedi, who will survive - and who will be lost to history? Collecting STAR WARS: DAWN OF THE JEDI - FORCE STORM #1-5, STAR WARS: DAWN OF THE JEDI - PRISONER OF BOGAN #1-5, STAR WARS: DAWN OF THE JEDI - FORCE WAR #1-5, STAR WARS: DAWN OF THE JEDI #0, STAR WARS: TALES OF THE JEDI - THE GOLDEN AGE OF THE SITH #0-5, STAR WARS: TALES OF THE JEDI - THE FALL OF THE SITH EMPIRE #1-5, STAR WARS: TALES OF THE JEDI #1-5, STAR WARS: TALES OF THE JEDI - THE FREEDON NADD UPRISING #1-2, STAR WARS: TALES OF THE JEDI - DARK LORDS OF THE SITH #1-6, STAR WARS: TALES OF THE JEDI - THE SITH WAR #1-6, STAR WARS: TALES OF THE JEDI - REDEMPTION #1-5, and material from STAR WARS TALES #23 and DARK HORSE COMICS #7-9.


1336 stranica
U prednarudzbi cijena je 147,49€.


DRAŽEN Posted - 05/06/2022 : 12:29:23
Mene zanimaju STAR WARS stripovi i nadam se da će jednog lijepog dana neki od izdavača iz EX YU početi izdavati STAR WARS stripove kao omnibuse ili slično STAR WARS EPIC COLLECTIONu. Da li neko od forumaša kupuje ta izdanja?
Paka01 Posted - 02/07/2021 : 11:47:46
Pogledaj i u Torpedu, možda imaju štagod.
GitaristRoko Posted - 02/07/2021 : 11:37:16
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Možda ih imaju u Menartu ili Znanju. Ako ne, mislim da ti je online kupovina jedina alternativa.



Hvala, ići ću vidjet, pa javim kakvo je stanje.
Mr. Bushido Posted - 02/07/2021 : 02:38:22
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Gdje se u Zagrebu mogu naći Star Wars stripovi? Stripovi na kvadrat nemaju, a Asteroid ima tek nekoliko onih najtanjih stripova od 20-30 stranica. I to ne kompletne serijale.


Možda ih imaju u Menartu ili Znanju. Ako ne, mislim da ti je online kupovina jedina alternativa.
GitaristRoko Posted - 29/06/2021 : 12:11:01
Gdje se u Zagrebu mogu naći Star Wars stripovi? Stripovi na kvadrat nemaju, a Asteroid ima tek nekoliko onih najtanjih stripova od 20-30 stranica. I to ne kompletne serijale.
jaki Posted - 07/01/2020 : 00:50:14
trle Posted - 03/12/2016 : 23:52:45
Ovo je super. HVALA!
alexts Posted - 03/12/2016 : 23:12:28
quote:
Originally posted by trle
Da li su SW izlazili tih 80'tih igdje više osim u Strip Artu?



Denis. PZ. Vidi ovde, sad pronađoh stranu:

https://holonetserbia.com/2016/07/23/star-wars-stripovi-u-ex-yu-strip-revijama/

cerichus Posted - 03/12/2016 : 23:05:32
quote:
Originally posted by trle

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

jebeš to smeće, najnovija Marvelova izdanja Star Wars stripova su remek djela naspram toga smeća.....



Radove Manninga i Ala Williamsona (posebno ovog drugog, čiji je rad na SW briljantan) može nazivati smećem, samo onaj ko u glavi ima smeće umesto mozga.



Jedan od razloga zašto volim strip je zbog Williamsonovih radova na SW s početka 80'tih. Nekako, u njima je najbolje prenešena "atmosfera" sa filmova. Baš ovih dana čitam epizode objavljene u Strip Artu (većina ih je bila tu objavljena). Neprevaziđeno.

Maning nije baš za ovakvu vrstu stripa, gdje je preciznost crtanja tehnike esencijalna. Da li su SW izlazili tih 80'tih igdje više osim u Strip Artu?


Jesu izlazili u Politikinom zabavniku - adaptacija filma čini mi se.
trle Posted - 03/12/2016 : 22:44:12
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

jebeš to smeće, najnovija Marvelova izdanja Star Wars stripova su remek djela naspram toga smeća.....



Radove Manninga i Ala Williamsona (posebno ovog drugog, čiji je rad na SW briljantan) može nazivati smećem, samo onaj ko u glavi ima smeće umesto mozga.



Jedan od razloga zašto volim strip je zbog Williamsonovih radova na SW s početka 80'tih. Nekako, u njima je najbolje prenešena "atmosfera" sa filmova. Baš ovih dana čitam epizode objavljene u Strip Artu (većina ih je bila tu objavljena). Neprevaziđeno.

Maning nije baš za ovakvu vrstu stripa, gdje je preciznost crtanja tehnike esencijalna. Da li su SW izlazili tih 80'tih igdje više osim u Strip Artu?
mladjo Posted - 28/11/2016 : 20:47:37
Dobro, ajmo mir...
alexts Posted - 28/11/2016 : 19:02:12
Dugujem izvinjenje FelipeKajetanu, ali kad neko uleti dok ozbiljni ljudi razgovaraju o (ipak) vrednom stripu, sa "jebeš to smeće", bez ikakvih argumenata, to zna da isprovocira čoveka.
Lord Vader89 Posted - 28/11/2016 : 14:17:41
Al Eks dominacija


inace predobra vest, upiskio sam se od srece
alexts Posted - 28/11/2016 : 01:27:25
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

jebeš to smeće, najnovija Marvelova izdanja Star Wars stripova su remek djela naspram toga smeća.....



Radove Manninga i Ala Williamsona (posebno ovog drugog, čiji je rad na SW briljantan) može nazivati smećem, samo onaj ko u glavi ima smeće umesto mozga.
FelipeKajetano Posted - 27/11/2016 : 23:47:59
jebeš to smeće, najnovija Marvelova izdanja Star Wars stripova su remek djela naspram toga smeća.....
cerichus Posted - 27/11/2016 : 09:50:10
Možda Darkwood objavi?
Cromwell Posted - 27/11/2016 : 09:05:21
Uopće nisam neki SW fan ali ovo bih u domaćem izdanju uzeo instantno!
Još i onaj topli starinski kolor
Mr. Bushido Posted - 26/11/2016 : 23:25:53
quote:
Originally posted by Peyo

Čini se da ide u 2 verzije:




Ovo je reprint reformatirane verzije stripa, koja je objavljena u sveščićima.
Peyo Posted - 26/11/2016 : 23:11:28
Čini se da ide u 2 verzije:

Mr. Bushido Posted - 26/11/2016 : 15:20:03
Napokon ćemo dobiti cjeloviti reprint novinskog stripa, počevši s pasicama Russa Manninga.

quote:
Star Wars, Vol. 1
Russ Manning, Steve Gerber, Don Christensen, Russ Helm (w) • Russ Manning, Alfredo Alcala (a) • Al Williamson (c)

The first of three volumes that present, for the first time ever, the classic Star Wars newspaper strip from 1979-1984 in its complete format — including each Sunday title header and “bonus” panels in their meticulously restored original color. Initially the color Sundays and black and white dailies told separate stories, but within six months the incomparable Russ Manning merged the adventures to tell brand new epic seven-days-a-week sagas that rivaled the best science fiction comics of all time. Volume One contains 575 sequential comic strips from the strip’s premiere on March 11, 1979 to October 5, 1980.
HC • PC • $49.99 • 260 pages • 11” x 8.5” • ISBN: 978-1-63140-872-4
The classic strip collected in its entirety for the first time!
Advance solicited for April release!


Windwalker Posted - 29/03/2014 : 22:45:00
Kako su pokvarili dojam ovom promjenom loga. Mrzim kad tako nešto naprave.
Ili ovo s tim Vectorom.
A inače bi baš lijepo izgledalo.
brko17 Posted - 29/03/2014 : 19:19:21
Trebao sam malo prokopati po topicu američkog stripa, da bih pronašao temu o Star wars stripovima.

Mislio sam da ce biti popularniji nego što izgleda jesu. Osobno sam veliki fan čitave franšize, tako da navlakuša na SW stripove uopće nije bila u pitanju .

Evo da s vama podjelim svoju skromnu kolekciju( vecinom je riječ o Omnibusima zbog financijske pristupačnosti, nadam se da se rasti):




Vidim da je licenca prešla u ruke Marvela, znači ništa od nastavka meni vrlo dobrog Invasiona ili !?
trle Posted - 22/09/2013 : 16:19:11
A da li je još osim u SA i PZ negdje još izlazilo kod nas SW stripova? Ono, na engleskom stripovi (i na drugim stranim jezicima)mi nisu posebno zanimljivi, pročitam ali ne sakupljam. Ima li najave da bi neko kod nas (mislim na govorno područje HR, BiH, SR, CG)mogao početi izdavati ove stripove (i to hronološki -ako je ikako moguće :))?

Od Maninga se sjećam nekih radova - izgledalo je prilično bezveze (njegov crtež mi je dobar samo u Tarzanu gdje mogu proći neki likovi, ali u SW mi je to izgledalo prilično ...), kakvo je mišljenje ostalih?
Sa Williamsonom je sasvim drugačije, SW svijet je kao za njega stvoren (npr. u Fil Koriganu sve je nacrtano lijepo, sve je OK ali nekako mi nešto fali, ono nešto da se taj strip pravo voli), i očigledno da njemu leže priče koje maju mnogo tehničkih detalja, tehnologije, brodovi, računari, oprema... I onda to nešto što u Filu fali u SW se pretvorilo u atmosferu obavijajuće misterije koja je utkana u priču.
trle Posted - 22/09/2013 : 16:12:29
A da li je još osim u SA i PZ negdje još izlazilo kod nas SW stripova? Ono, na engleskom stripovi (i na drugim stranim jezicima)mi nisu posebno zanimljivi, pročitam ali ne sakupljam. Ima li najave da bi neko kod nas (mislim na govorno područje HR, BiH, SR, CG)mogao početi izdavati ove stripove (i to hronološki -ako je ikako moguće :))?

Od Maninga se sjećam nekih radova - izgledalo je prilično bezveze (njegov crtež mi je dobar samo u Tarzanu gdje mogu proći neki likovi, ali u SW mi je to izgledalo prilično ...), kakvo je mišljenje ostalih?
Sa Williamsonom je sasvim drugačije, SW svijet je kao za njega stvoren (npr. u Fil Koriganu sve je nacrtano lijepo, sve je OK ali nekako mi nešto fali, ono nešto da se taj strip pravo voli), i očigledno da njemu leže priče koje maju mnogo tehničkih detalja, tehnologije, brodovi, računari, oprema... I onda to nešto što u Filu fali u SW se pretvorilo u atmosferu obavijajuće misterije koja je utkana u priču.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000