forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus: MM GIGANTI 1 & 2 - REPRINTI!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dado Posted - 25/04/2009 : 02:16:12
Martin Mystere Giganti 1 i 2 - REPRINT! Naklada je 250 primjeraka.
Vizualnih promjena kao i kod biblioteka MM i MNO skoro pa i nema, postoji jedna "markica" na straznjem dijelu korica
koja oznacava drugo izdanje, te informacija u impresumu da se radi o drugom izdanju.
Jezicno i tehnicki knjige su uskladjene prema nasim aktualnim standardima.

Cijena je zbog troskova naravno visa nego kod prvog izdanja, te iznosi 195 kuna za jednu knjigu.

Izdanja ocekujemo u prodaji za 2 do 3 tjedna.

Gaston i ja se zahvaljujemo svim suradnicima na pomoci u izradi ovih ponovljenih izdanja.










25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 16/01/2013 : 15:28:36
quote:
Originally posted by maddox031

a kako se kosti mogu razaznati ?

osobno meni je ksanadu isto jedan od najboljih Martija ;)


pa kosti, odnosno svete mošti su bele ili svetlije, pa čak i posle više vekova;dok obične brzo potamne.

oko njih se širi "blagouhanije", to jest prelep miris koji se ne može opisati rečima (zato što i nije sa ovoga sveta).Dva puta mi se desilo da sam ovaj miris osetio svojim nozdrvama, i zaista se ne može opisati taj osećaj.

te su mošti često čudotvorne i imaju moć isceljenja, ali samo uz čvrst veru i molitvu - međutim, nekad dolazi do isceljenja i uz odsustvo vere i molitve, a opet po Božijoj promisli

itd
maddox031 Posted - 16/01/2013 : 15:22:42
a kako se kosti mogu razaznati ?

osobno meni je ksanadu isto jedan od najboljih Martija ;)
kasper Posted - 16/01/2013 : 15:19:56
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by kasper

Meni je isto ovo nazivanje Nikole Turcinom jedna od najvecih gluposti u stripu uopste, voleo bih da sam Kasterli kaze zasto je to uradio (sigurno postoji neki razlog). Sam strip opet odlican, al ako uracunam ovo, hm, ne znam sta bih rekao. Inace bio sam crkvi gde je Nikola bio prvobitno pokopan.


mora da si se peo na neku planinu u blizini



Pa bio sam tu negde, ne bas bas visoko, pa smo posetili i Demre sa okolinom. Ima Rusa kolko oces tamo, sve su preplavili.
anto Posted - 16/01/2013 : 15:18:13
quote:
Originally posted by kasper

Meni je isto ovo nazivanje Nikole Turcinom jedna od najvecih gluposti u stripu uopste, voleo bih da sam Kasterli kaze zasto je to uradio (sigurno postoji neki razlog). Sam strip opet odlican, al ako uracunam ovo, hm, ne znam sta bih rekao. Inace bio sam crkvi gde je Nikola bio prvobitno pokopan.


mora da si se peo na neku planinu u blizini
kasper Posted - 16/01/2013 : 15:15:49
Meni je isto ovo nazivanje Nikole Turcinom jedna od najvecih gluposti u stripu uopste, voleo bih da sam Kasterli kaze zasto je to uradio (sigurno postoji neki razlog). Sam strip opet odlican, al ako uracunam ovo, hm, ne znam sta bih rekao. Inace bio sam crkvi gde je Nikola bio prvobitno pokopan.
anto Posted - 16/01/2013 : 00:01:14
Tajna Svetog Nikole
Ovo je za mene veoma posebna epizoda jer se radi o svecu kojega moja porodica slavi odvajkada; pa sam prema njoj pristupio drugačije nego prema ostalim stripovima;osim toga, od ove godine prelazim na slavljenje mladog Nikole (ili letnjeg Nikole) a u čast prenošenja njegovih svetih moštiju iz turskog gradića Demre u Bari, a o čemu govori ova epizoda.
Sa stanovišta običnog stripadžije ocenio bih epizodu kao jednu od boljih Martijevih epizoda - uradili su to Kasteli i Alesandrini na dobar i efektan način i lepo su ovu priču ukomponovali sa prethodnim epizodama.
Međutim, kako i sam odlično poznajem život Svetog Nikole, vidim da je priča oko njega skroz šuplja; pretpostavljam da ona Kasteliju nije ni bila toliko bitna, ali opet je mogao da malo bolje poradi na skupljanju podataka oko S.Nikole - uostalom, nije neki veliki trud pročitati njegovu skraćenu biografiju, ako se već radi strip o njemu - zato dajem Kasteliju jedan veliki minus.Evo zašto:
1.navedeno je da je S. Nikola iz Mira bio turčin - nonsens - on je rođen u Patari,gradu u Likiji (oblast u maloj aziji), a u okolini današnjeg turskog grada Demre - turci su tek dosta kasnije osvojili tu oblast.
2.na 59. stranici ima nekih opisa čuda Svetog Nikole - sve su izmešali i nijedno nije lepo prikazano
3.na 52 stranici se kaže da se kosti svetih ljudi ne mogu razaznati od kostiju običnih ljudi - svašta, ne mogu da verujem da je ovako nešto napisano, čak i u stripu.
....
da ne pišem više, ima tu raznih gluposti - jeste da je ovo strip, ali barem je Kasteli poznat po tome što je temeljito obrađuje materiju o kojoj piše.

Ksanadu
Meni je ova epizoda pun pogodak;jedna od Najboljih Martijevih priča , sigurno među najbolje tri koje sam čitao posle 1992.
Stvarno mi je sve u njoj fenomelno - počev od toga kako je uklopljena sa ostatkom MM univerzume, pa preko odlične doze akcije,misteriozne priče u kojoj se daju neke veoma bitne odrednice za celokupan serijal,..
mikado Posted - 05/08/2009 : 13:22:54
Tako je, ja kupio skoro MM 4-6 na aukcijama po razumnoj ceni.
zeljko Posted - 03/08/2009 : 22:38:06
vjerujem da u slučaju libelusa neće biti primjera:
"baba potpaljivala vatru"
"dao komšiji koji je dao ujaku koji je izgubio"
"igrala se djeca olovkama"
itd...

tako da tih 500 komada je tamo negdje :D
cekaju da budu na aukciji :D samo treba drzati oci otvorene... hahah
Ignus Posted - 03/08/2009 : 21:48:40
Koliko sam ja shvatio, ako se ovi prvi reprinti budu dobro prodavali ( po napumpanim cjenama ) možemo se nadati novim reprintima mada meni osobno ne trebaju, osim već spomenutog SB 1 )

I? kako ide prodaja :)
DOMI Posted - 03/08/2009 : 20:57:46
mnogima će štošta faliti jer je,kako vidim, rasprodano i prvih 6 redovnih MM-a...



__________________________________________________________________________________________________________________________________________
4o godina Alan Forda u Hrvatskoj
dsormaz1 Posted - 27/07/2009 : 17:53:10
Mislim da mnogima fali i da bi htjeli to imati.
Ignus Posted - 26/07/2009 : 21:07:50
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Dado

U ducan je stiglo pa je dostupno od sutra...


Znam da je nevezano za temu, ali kad se vec repriziraju Giganti ima li izgleda i za reprint superbooka br.1?



Potpisujem! superbook br 1 je jedini MM od libellusa koji mi fali.
dsormaz1 Posted - 26/07/2009 : 20:06:33
quote:
Originally posted by Dado

U ducan je stiglo pa je dostupno od sutra...


Znam da je nevezano za temu, ali kad se vec repriziraju Giganti ima li izgleda i za reprint superbooka br.1?
mister-no Posted - 20/07/2009 : 10:27:47
A kad če reprinti ovih reprintova?:)
bvagner3 Posted - 19/07/2009 : 23:24:13
JA SAM NABAVIO 1 I 2,EH SAD MI FALE 3 I 4 ,ČEKAM SAD NJIHOVE REPRINTE :)
zeljko Posted - 19/07/2009 : 23:05:33
:D ljudi ovo ne izgleda opasno kad se gleda kroz kune :D

ali danas slucajno gledam novi spisak i cjenovnik koji dobih od lokalnih distributera :D
kad se pretvori u marke :D

55 komada :D

haha umal se ne onesvijestih :P
sretno ko skuplja... nadam se da je rasprodato :D
Renky Posted - 02/06/2009 : 16:10:00
Naravno, tamo su originalne!
ismolc34 Posted - 02/06/2009 : 15:56:55
upravo sam pročitao ove reprinte i mogu samo reći da su priče u originalima puno bolje
DOMI Posted - 01/06/2009 : 23:00:42


MladenT Posted - 01/06/2009 : 20:52:45
Konacno. Super velka kupnja onda :)
Dado Posted - 01/06/2009 : 19:31:36
U ducan je stiglo pa je dostupno od sutra...
MladenT Posted - 01/06/2009 : 17:30:53
Ima kakvih vijesti kad ce ovo?
DOMI Posted - 25/05/2009 : 00:52:29
Neka bilo tko iz Libellusa javi ovdje čim stignu u dućan
MladenT Posted - 20/05/2009 : 15:47:27
kolko znam jos ne :(
Kant Posted - 20/05/2009 : 14:14:42
Zna li netko jesu li reprinti giganata stigli u Libellus? Hvala!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000