forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Raspucin Posted - 27/04/2009 : 17:48:02
Kazi bar nesto, majstore. Sta nam spremas za predstojece praznike?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 19/02/2020 : 22:05:11
Pa tiskaju manje stranica po arku
going going Posted - 19/02/2020 : 22:03:24
Je l zna neko kako onda to izvode stamparije Rotografika Subotica i Simbol Petrovaradin?
koze123 Posted - 19/02/2020 : 08:59:54
E Markose hvala na objašnjenju. To me je zanimalo, i ima logičan razlog, koji nama "laicima" nije poznat, uglavnom. Super što će ove godine biti više deluxe/absoluta.
DiSkAcH Posted - 19/02/2020 : 05:57:02
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Ove će godine u Fibri izaći 10 "malih" amerikanaca i 22 "deluxe/absolute".

*10 malih - 3 kriminala,2 slipera,3 eks mašine,2 bajke=10 albuma;jel se woking dedi ovde računaju?panišer platoon?

*22 delukse/absolute - 3 prometeje,6 betmena,2 družbe pere kvržice,1 heliša u helu,1 nik fjuri,2 planetarija=15 komada;kalvin se ne računa u ovu skupinu? a možda bude više betmena.
quote:
Originally posted by DiSkAcH

10 ''malih amera''.
Nadam se da je tu Kriminal, Ex Machina, TWD 4 i Bajke.
Ne znam iskreno zašto vam je taj format problem, meni su ti ''mali ameri'' baš odličan format.
Više su mi bzvz ameri tiskani u velikom formatu,a crtež obično ne bude dovoljno detaljan da iskoristi blagodati većeg formata.
BTW, upravo po treći put čitam Metabarune, ovaj put u Fibrinom izdanju i baš guštam, baš mi je primjetna razlika u veličini naspram BP izdanja.

+1
osim što si izostavio sliperse.

Dakle po ovome je Fibrino izdanje Metabaruna ultimativno...da se izrazim američanski.
anto Posted - 18/02/2020 : 19:21:28
quote:
Originally posted by Markos

Ove će godine u Fibri izaći 10 "malih" amerikanaca i 22 "deluxe/absolute".

*10 malih - 3 kriminala,2 slipera,3 eks mašine,2 bajke=10 albuma;jel se woking dedi ovde računaju?panišer platoon?

*22 delukse/absolute - 3 prometeje,6 betmena,2 družbe pere kvržice,1 heliša u helu,1 nik fjuri,2 planetarija=15 komada;kalvin se ne računa u ovu skupinu? a možda bude više betmena.
quote:
Originally posted by DiSkAcH

10 ''malih amera''.
Ne znam iskreno zašto vam je taj format problem, meni su ti ''mali ameri'' baš odličan format.
Više su mi bzvz ameri tiskani u velikom formatu,a crtež obično ne bude dovoljno detaljan da iskoristi blagodati većeg formata.
BTW, upravo po treći put čitam Metabarune, ovaj put u Fibrinom izdanju i baš guštam, baš mi je primjetna razlika u veličini naspram BP izdanja.

+1
osim što si izostavio sliperse.
DiSkAcH Posted - 18/02/2020 : 18:45:09
10 ''malih amera''.
BTW, upravo po treći put čitam Metabarune, ovaj put u Fibrinom izdanju i baš guštam, baš mi je primjetna razlika u veličini naspram Humanoidsovog izdanja kojem sam imao i prodao (26cm, a i veće od ČK izdanja, Beli Put nisam još vidio). Gimenezov crtež zaslužujuje najveći mogući format. ;)
Markos Posted - 18/02/2020 : 18:34:35
https://en.wikipedia.org/wiki/Paper_size

"The United States, Canada, and the Philippines[1] primarily use a different system of paper sizes from the rest of the world."

U Hrvatskoj nema tiskare koja može izvući taj američki 17 x 26 format na svojim europskim strojevima. Tiska se na B1 arku (70,7 x 100 cm), gdje stane 16 stranica B4 (17 x 24) na jedan arak. Ako se ide na 17 x 26, onda umjesto 16 na arak stane samo 8 stranica, a gotovo pola papira se baca, pa je cijena tiska tada kao da se tiska Absolute format (21 x 32), gdje isto stane 8 stranica na arak. Kako to neke tiskare u Srbiji to mogu izvući, ne znam, možda imaju starije strojeve koji mogu primiti veće papire, ne znam, baš bi me zanimalo objašnjenje.

U svakom slučaju, Fibra varira između Absolute formata i B4 formata, u principu poanta je da kraće serijale ili graphic novel uglavnom stavljam u Absolute, jer na jednom izdanju se može podnijeti tako skuplji tisak i povećana cijena stripa, a na dužim serijalima ne. Sad ćemo isprobati nešto tipa američki deluxe format (19 x 28,5) na nekim naslovima u bliskoj budućnosti. Ove će godine u Fibri izaći 10 "malih" amerikanaca i 22 "deluxe/absolute", tako da tvoja tvrdnja da je "smanjenje nažalost najčešće rešenje" ne stoji.
koze123 Posted - 18/02/2020 : 17:21:50
Isto tolika je razlika u visini između originalnog formata i A4, pa pravi razliku. Ne bih rekao ni da je samo centimetar, ali svejedno, ovo je moje mišljenje, ako je već u originalu strip takav, voleo bih da ga čitam ili tako ili na većem formatu (koji se obično naknadno rade u Americi), a smanjenje je nažalost najčešće rešenje. Nije da sad nešto zakeram, ali već kada se govori o formatima ovo prvo treba imati u vidu.
Poli Posted - 18/02/2020 : 16:09:15

Centimetri zivot znace!

Shaner Posted - 18/02/2020 : 16:00:22
Ako sam dobro shvatio, originalni format je centimetar širi i isto toliko viši. Meni se ne čini kao tako velika razlika.

koze123 Posted - 18/02/2020 : 15:12:01
Razumem uštedu na papiru, ali ne razumem ovo "neodgovarajući formati papira"? Ušteda ili ne, ne sviđa mi se to, Skalpirani su u punom formatu mnogo bolji, Panišer takođe itd.
jaki Posted - 18/02/2020 : 15:08:17
Ušteda na papiru kod tiskanja.
Neodgovarajući formati papira itd..
koze123 Posted - 18/02/2020 : 14:55:05
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vukozec

Ja glasam za više izdanja manjih dimenzija, format poput Ja ubijam divove, Skalpirani ili Arapin budućnosti je najugodniji za čitanje.

Slažem se.

Uvek sam se pitao zašto Amerikanci prosto ne idu u svom izvornom formatu, već u ovom smanjenom. To je nešto što ume da mi zasmeta kod svih izdavača koji to rade, posebno ako su u pitanju stripovi sa veoma dobrim crtežima koji time apsolutno ništa ne mogu da dobiju.
Red Marquis Posted - 18/02/2020 : 13:50:29
quote:

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by jaki

premontirane table

Takozvane "skalpirane" table .

Jasno da ne Little Nemo. Samo iskazujemo potporu stripovima koji su originalno u tom formatu.

Baš tako. Kolorka je kolorka i s razlogom no.1 edicija, ali ovakvih stripova bi i ja više. Pogotovo što je većina indie comicsa tog formata, a toga je najmanje.
Shaner Posted - 17/02/2020 : 20:28:17
quote:
Originally posted by Peyo

quote:

premontirane table

Jasno da ne Little Nemo. Samo iskazujemo potporu stripovima koji su originalno u tom formatu.

alexts Posted - 17/02/2020 : 14:17:02
HELLBLAZER u bilo kojoj varijanti je poželjan.
jgoran5 Posted - 17/02/2020 : 13:22:38
Eh što bi volio kad bi nas Markos razveselio s ovime za recimo Uskrs

https://www.previewsworld.com/Catalog/AUG190663
Peyo Posted - 17/02/2020 : 13:15:57
quote:

premontirane table

jaki Posted - 17/02/2020 : 13:12:53
premontirane table
verab Posted - 17/02/2020 : 11:09:38
quote:

quote:

Ja glasam za više izdanja manjih dimenzija, format poput Ja ubijam divove, Skalpirani ili Arapin budućnosti je najugodniji za čitanje.

Slažem se.

Little Nemo in Slumberland u formatu Skalpiranih?

Svašta.
Shaner Posted - 17/02/2020 : 10:55:39
quote:

Slažem se.

jaki Posted - 17/02/2020 : 10:51:53
slažem se a još i na roto papiru i mekih mat korica
vukozec Posted - 17/02/2020 : 09:53:52
Markos Posted - 16/02/2020 : 20:31:34
quote:
Originally posted by verab

je li izvedivo nešto poput Taschenovog izdanja, 34x44 cm, 360 str. 500 kn?

Ne znam, trebalo bi provjeriti cijenu tiska za taj format, nikad nisam tiskao tako veliko, to je problem i uvezati, mislim da se to ne može u HR strojno uvezati tvrdi uvez u tako velikom formatu, nego da mora ručno ili negdje vani.
jaki Posted - 16/02/2020 : 20:19:02
ovo ko na pazaru cijenkanje:)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000