forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Tražim naslov filma

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Govinda Posted - 16/03/2009 : 15:02:47
Vlak je upitanju...poznati film prije kojih 20-30 godina. Jedan strojovođa non stop izbacuje nekog skitnicu koji se vraća na vlak cijelo vrijeme.

unaprijed hvala
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Govinda Posted - 06/02/2024 : 16:12:31



quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

jbte samo nalazite izgovore da popijete
kako ne kazete nesto tipa
nacepacu ti metar drva za ovo
ili
unecu ti po tone peleta

Sneaksie Thiefsie Posted - 14/09/2023 : 09:42:25
jbte samo nalazite izgovore da popijete
kako ne kazete nesto tipa
nacepacu ti metar drva za ovo
ili
unecu ti po tone peleta
Jozzinelli Posted - 09/08/2023 : 22:35:32
quote:
Originally posted by mladeNS

Da li je mozda ovaj - Private Lessons: Another Story?



To, Mladene, koliko vidim iz ovih nekoliko slika, to je baš taj!
A opis filma me sad podsetio da se latino šofer zove Raul, baš tako.
Još ako uspem nekako da provalim pod kojim naslovom je film bio objavljen kod nas, ne verujem da je originalni naslov skroz preveden,
al' to je sad manje bitno, samo kad si mi pomogao da ga konačno otkrijem na imdb-u...

Hvala ti puno! Ako se nekad budemo upoznali, imaš piće od mene za ovo!


mladeNS Posted - 06/08/2023 : 09:01:26
quote:
Originally posted by Jozzinelli

U poslednje vreme mi je došlo da ponovo tražim film koji sam nekoliko puta gledao na tv-u otprilike u periodu 1995-1997,
ne mogu da se setim baš tačno koje, ali neke od tih godina.
Eto, nije mi palo na pamet tad da zapišem bar domaći naslov. Verovatno sam ga u to vreme znao napamet, pa sam mislio da će mi
ostati u sećanju godinama, kao što su mi, doduše, mnogi drugi domaći naslovi stranih (manje poznatih) filmova iz tog perioda
ostali urezani, nekad i nakon samo jednog gledanja, al' ovaj sam u međuvremenu zaboravio...

Uglavnom, glavni lik je jedna žena umetnički erotski fotograf ili snimatelj, možda ujedno i modni dizajner.
Onako, mršavija je, ima plavu ili svetlo-smeđu, kraću, talasastu kosu.
Ima bogatog muža, a ljubavnik joj je njihov šofer limuzine, latino tip, klasičnog mačo izgleda, crne, kratke, kovrdžave kose, debelih usana, sa bradom od tri dana.

Kasnije idu jahtom na krstarenje, vode i šofera, ona želi da ga koristi kao model za svoje snimanje
zajedno sa jednom mladom devojkom, isto njihovom prijateljicom ili manekenkom, šta li je već.
Samo, na setu on odbija da snima scene na plaži sa tom mladom devojkom, jer je ipak zaljubljen u svoju gazdaricu,
dok ona u njemu vidi samo seksualnu avanturu, ali joj donekle i prija ta njegova naklonost.

Ima i scena kad ona zaboravi svoju kameru, torbu sa snimcima ili šta već na susednom ostrvu, pa se gliserom vraća sa šoferom da je uzmu,
a onda ih zatekne oluja na ostrvu i oni, šta će, kud će, vode ljubav tamo u plićaku, možda ne baš tokom oluje,
verovatno pre toga, pa dok su se zabavili malo duže, naišla oluja.
Čini mi se da i njen muž sumnja u njihovu vezu, ali se pravi lud.
Moguće da i on ima seksualnu vezu sa ovom mlađom devojkom, ne sećam se najbolje...

Uglavnom, film podseća na one filmove španskih reditelja iz perioda 80-ih i 90-ih,
ali je valjda na engleskom, možda ipak na španskom ili francuskom jeziku, ko će se setiti.
Žanr bi se mogao definisati kao ljubavna erotska drama ili kako već, takoreći erotski "slice of Life",
nema nekog trilera i krimi-zapleta, bar koliko se sećam. Nisam siguran ni kako se završava film,
da li je glavna akterka na kraju ostala sa mužem ili odlazi sa šoferom.
Probao sam da tražim na IMDB-u preko nekih ključnih reči iz opisa filma, i ne ide, ipak je to B produkcija, malo je teže za otkrivanje...





Da li je mozda ovaj - Private Lessons: Another Story?

https://www.imdb.com/title/tt0110896/

Jozzinelli Posted - 23/07/2023 : 17:21:39
U poslednje vreme mi je došlo da ponovo tražim film koji sam nekoliko puta gledao na tv-u otprilike u periodu 1995-1997,
ne mogu da se setim baš tačno koje, ali neke od tih godina.
Eto, nije mi palo na pamet tad da zapišem bar domaći naslov. Verovatno sam ga u to vreme znao napamet, pa sam mislio da će mi
ostati u sećanju godinama, kao što su mi, doduše, mnogi drugi domaći naslovi stranih (manje poznatih) filmova iz tog perioda
ostali urezani, nekad i nakon samo jednog gledanja, al' ovaj sam u međuvremenu zaboravio...

Uglavnom, glavni lik je jedna žena umetnički erotski fotograf ili snimatelj, možda ujedno i modni dizajner.
Onako, mršavija je, ima plavu ili svetlo-smeđu, kraću, talasastu kosu.
Ima bogatog muža, a ljubavnik joj je njihov šofer limuzine, latino tip, klasičnog mačo izgleda, crne, kratke, kovrdžave kose, debelih usana, sa bradom od tri dana.

Kasnije idu jahtom na krstarenje, vode i šofera, ona želi da ga koristi kao model za svoje snimanje
zajedno sa jednom mladom devojkom, isto njihovom prijateljicom ili manekenkom, šta li je već.
Samo, na setu on odbija da snima scene na plaži sa tom mladom devojkom, jer je ipak zaljubljen u svoju gazdaricu,
dok ona u njemu vidi samo seksualnu avanturu, ali joj donekle i prija ta njegova naklonost.

Ima i scena kad ona zaboravi svoju kameru, torbu sa snimcima ili šta već na susednom ostrvu, pa se gliserom vraća sa šoferom da je uzmu,
a onda ih zatekne oluja na ostrvu i oni, šta će, kud će, vode ljubav tamo u plićaku, možda ne baš tokom oluje,
verovatno pre toga, pa dok su se zabavili malo duže, naišla oluja.
Čini mi se da i njen muž sumnja u njihovu vezu, ali se pravi lud.
Moguće da i on ima seksualnu vezu sa ovom mlađom devojkom, ne sećam se najbolje...

Uglavnom, film podseća na one filmove španskih reditelja iz perioda 80-ih i 90-ih,
ali je valjda na engleskom, možda ipak na španskom ili francuskom jeziku, ko će se setiti.
Žanr bi se mogao definisati kao ljubavna erotska drama ili kako već, takoreći erotski "slice of Life",
nema nekog trilera i krimi-zapleta, bar koliko se sećam. Nisam siguran ni kako se završava film,
da li je glavna akterka na kraju ostala sa mužem ili odlazi sa šoferom.
Probao sam da tražim na IMDB-u preko nekih ključnih reči iz opisa filma, i ne ide, ipak je to B produkcija, malo je teže za otkrivanje...

ReemCP Posted - 22/03/2023 : 11:29:14
29th Street (1991.), onaj lik Frank Pesce koji stalno ima sreće otkad se rodio za razliku od njegova oca, pa onaj listić od lota kojeg je dobio..
Izvrsna gluma, a ta scena mi je odlično odglumljena
Jako drag film iz djetinstva.

Scena na 6:09 min. videa do 6:23 min.

prop_ovednik Posted - 22/03/2023 : 11:18:03
I, koji je naslov :) ?
ReemCP Posted - 20/03/2023 : 23:05:58
Ako netko može pripomoći, mada mislim da ću se sjetit.
Pričao sam sa nekom osobom o filmu, ali ne mogu se točno sjetit kako se zove, iako mi je skoro na vrhu jezika.

Ima scena gdje sin odlazi od svog starog, bila je neka, nazovimo je, manja svađa, a stari ide za njim i viče (nekoliko puta) "i'm not a loser", "i'm not a loser"..
Mislim da to viče sa vrha stubišta, ali nisam posve siguran.



Edit: NVM, uspio pronać!
xilrion Posted - 03/03/2023 : 10:47:26
quote:
Originally posted by il cattivo

Evo nađem screenshot na mobu i ne mogu se sjetiti iz kojeg je ovo filma...




The return of swamp thing
https://youtu.be/g6UoSzEObNA
wesskowaz Posted - 20/12/2022 : 00:03:38
Kako je to bio dobar crtać. Uživao sam kao klinac.
il cattivo Posted - 19/12/2022 : 14:13:54
Evo nađem screenshot na mobu i ne mogu se sjetiti iz kojeg je ovo filma...
naker Posted - 27/03/2022 : 09:08:25
To je to Tnx

Za ovo drugo samo pamtim scenu gde deca trče po pisti bežeći od aviona koji prete da slete na njih.. Kao klinji mi je to bilo nešto najstrašnije ikada. Ali ne sećam se ničega konkretnijeg :(
Mr. Bushido Posted - 27/03/2022 : 00:09:28
quote:
Originally posted by naker

Lako pitanje: kako se zove onaj stari francuski avanturistčki crtać gde je glavni lik devojka koja podseća na heroinu iz stripa Nošeni vetrom? Sećam se mora, brodova, mačevanja..


Marianne Premiere?

naker Posted - 26/03/2022 : 23:20:53
Drugari ajde pomagajte

Lako pitanje: kako se zove onaj stari francuski avanturistčki crtać gde je glavni lik devojka koja podseća na heroinu iz stripa Nošeni vetrom? Sećam se mora, brodova, mačevanja..

Teže pitanje: mislim da je isto francuski crtać u pitanju, možda japanski, ali jedino čega se sećam je neka farma sa pistom po kojoj su sletali oni stari avioni. Glavni junaci su deca. Bio sam ubeđen da je u pitanju neki Miyazakijev crtać ali nije :(

Cuvam starudije Posted - 15/03/2022 : 13:24:19
Pronasao sam.

https://m.imdb.com/title/tt2438644/
fandango Posted - 15/03/2022 : 08:39:07
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Nikako ne mogu da se setim ni imena glavnog glumca ni filmova. Mislim da su norveski, svaki film jedan detektivski slucaj, isti glavni glumac. Mislim da je bilo 4 razlicita.



Stariji ili noviji filmovi? Ako ciljas na starije, nisu norveski, ali sjecam se da su devedesetih isli svedski filmovi o Martinu Becku i onda nesto poslije i filmovi o Kurtu Wallanderu.

Imaju i novije verzije s drugim glumcima, ali ovo dolje su meni definitivne verzije.

Martin Beck:




Kurt Wallander:

Cuvam starudije Posted - 14/03/2022 : 20:12:06
Nikako ne mogu da se setim ni imena glavnog glumca ni filmova. Mislim da su norveski, svaki film jedan detektivski slucaj, isti glavni glumac. Mislim da je bilo 4 razlicita.
Red Marquis Posted - 19/12/2021 : 21:15:48
To je, hvala. Verovatno ga zato i nisam mogao naći jer sam bio uveren da je izašao kasnije.
ivan_micic Posted - 19/12/2021 : 16:41:23
quote:
Originally posted by Red Marquis

Negde sredina osamdesetih do ranih 90-ih. Mislim.
Lik odlazi na neko krstarenje sam. Uglavnom kad se vrati, ako se dobro sećam, muškarci nisu mrtvi, već su samo impotentni. Valjda je nešto bilo u vodi, a ovaj je pio flaširanu na krstarenju. I onda histerija, kad se sazna da ima još jedan muškarac spreman za akciju.
I ono čega se još sećam da su svetske vlade zasedale povodom njega, i on treba da spava sa po jednom predstavnicom svake zemlje da bi se civilizacija nastavila a Kina je tražila pošalje dve kao najmnogoljudnija zemlja na svetu,

Nije erotski film, komedija. Od onih straight-to-video B movies...



https://m.imdb.com/title/tt0071677/
I nisu osamdesete

Tek sad vidim da me je tonto preduhitrio 😜 to je kad mijenjaš pelenu i pišeš
Tonto Posted - 19/12/2021 : 16:15:18
quote:
Originally posted by Red Marquis

Negde sredina osamdesetih do ranih 90-ih. Mislim.
Lik odlazi na neko krstarenje sam. Uglavnom kad se vrati, ako se dobro sećam, muškarci nisu mrtvi, već su samo impotentni. Valjda je nešto bilo u vodi, a ovaj je pio flaširanu na krstarenju. I onda histerija, kad se sazna da ima još jedan muškarac spreman za akciju.
I ono čega se još sećam da su svetske vlade zasedale povodom njega, i on treba da spava sa po jednom predstavnicom svake zemlje da bi se civilizacija nastavila a Kina je tražila pošalje dve kao najmnogoljudnija zemlja na svetu,

Nije erotski film, komedija. Od onih straight-to-video B movies...

Percy's progress.
Red Marquis Posted - 19/12/2021 : 15:28:20
Negde sredina osamdesetih do ranih 90-ih. Mislim.
Lik odlazi na neko krstarenje sam. Uglavnom kad se vrati, ako se dobro sećam, muškarci nisu mrtvi, već su samo impotentni. Valjda je nešto bilo u vodi, a ovaj je pio flaširanu na krstarenju. I onda histerija, kad se sazna da ima još jedan muškarac spreman za akciju.
I ono čega se još sećam da su svetske vlade zasedale povodom njega, i on treba da spava sa po jednom predstavnicom svake zemlje da bi se civilizacija nastavila a Kina je tražila pošalje dve kao najmnogoljudnija zemlja na svetu,

Nije erotski film, komedija. Od onih straight-to-video B movies...
ReemCP Posted - 19/12/2021 : 12:53:43
Nije taj, zapravo nije niti jedan od tih nastavaka.
Mislim da sam našao, 99% sam siguran, samo još da provjerim tu scenu (tako da ne treba više tražiti, hvala).
ivan_micic Posted - 02/12/2021 : 13:42:33
Policijska akademija 4
ReemCP Posted - 02/12/2021 : 13:11:20
Tražim jedan film, iako nažalost znam samo jednu scenu, a i siguran sam da je snimljen prije 1990. godine.

Naime, jedan od negativaca onako nonšalantno u prolazu, u šetnji probije djetetu balon s cigarom (mislim da je bila kubanska). I to je to, tako mi je poznata ta scena, a nikako da se sjetim u kojem filmu sam to vidio.
Poli Posted - 25/04/2021 : 13:25:49

Da, trebala bi biti...
https://www.imdb.com/title/tt0090455/



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000