forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Alan Ford 83 i 84

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 08/05/2009 : 10:55:36




Eno ih u knjižari "Stripovi na kvadrat".

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
sawitch Posted - 14/05/2009 : 23:04:41
A ima li ista od Maxmagnusa HC?????
DOMI Posted - 14/05/2009 : 21:46:42
Opa!
sawitch Posted - 14/05/2009 : 07:42:10
Hvala na obavestenju... Jedva cekam da ih pokupim...
globinjo Posted - 14/05/2009 : 04:04:33
Stigla su četiri najnovija Alan Forda u tvrdom uvezu:

Alan Ford 81: Bijeg Arsena Lupige
Alan Ford 82: Putovanje Raketom
Alan Ford 83: Najcrnja kronika
Alan Ford 84: Narednik Gruber

u snk...
srdjandj Posted - 13/05/2009 : 10:02:13
Nisam zaboravio, nego ja cu se zadovoljiti sa ovih 26.
DOMI Posted - 13/05/2009 : 00:03:07
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Panon

quote:
Originally posted by Bob Rok

Mada, ja mislim da je AF klasik nesto najbolje sto imamo u stripovima na ovim prostorima (Briksijev prevod, lele majko )... Primer, 85. sam godiste, brat je stariji od mene 5 godina, on me je i navukao na AF... Prvi broj koji sam citao je Zatocenik kule, mislim 90... Crno beli strip, pet godina, ne znam da citam, gledam slike... Privlaci me crtez, iako danas gledano, je ocajan... (Ne mogu se setim kako se bese zove onaj najgori. sto je crtao i Prividjenja, g.. mi se jedu kad citam njegove stripove)... Tako da jedine brojeve koje sam kupovao, bile su na pijaci, uglavnom preko broja 250 (Vjesnik numeracija)... A kako Vjesnik nije reprintovao u tim brojevima, od Arsena Lupige, pa do 80, otprilike, nisam siguran, sada mi je ovo prva prilika da ih procitam... Tako da posle 25. godina imam sansu da skupljam klasike (koji se ne raspadaju) sa Briksijevim prevodom i originalnim naslovnicama... Ziv bio klasik, i veliki poraso



Čuj, nemam ja ništa protiv AF Klasika, dapače, meni koji sam '88. godište, ovo je izvanredna prilika da ga čitam i skupljam i uživam u ranim epizodama
Samo mi je bezveze što se pojavljuju varijacije na temu tipa ''AF Kolor biblioteka''...


AF kolor je specifican po tome sto ce izdati, koliko sam upoznat, samo 13 epizoda koje su dozvoljene da se oboje, dakle ukupno 26 stripova, 13 epizoda svaka sa po dve razlicite naslovnice i gotova kolekcija! I nema vise, jos 5 komada i imamo AF kolor kolekciju!
Bar se lako skupi!




39 !zaboravio si 13 iz HC verzije
Zagor-te-nay Posted - 12/05/2009 : 23:21:01
ha, ha, šalim se :-) Vi koji imate para, samo kupujte HC ja sam osuđen na SC...
[/quote]

Dobro...
Panon Posted - 12/05/2009 : 23:10:50
A, šta mi vrijedi što bi mi HC stripovi bili vječni. Kad bih krepao, bacili bi ih u vatru Toliko o vječnosti

ha, ha, šalim se :-) Vi koji imate para, samo kupujte HC ja sam osuđen na SC...
Renky Posted - 12/05/2009 : 22:32:40
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by Renky

Jeba te! Na kojin san ja to opijatima rasta kad me se AF nikad nije dojimija. Bilo je simpa scena i "citat" materijala ali... No moran priznat da jebački izgleda u HC verziji.



Ma, priznaj ti nama da te je Sawitch nagovorio da postujes ovde hvaleci HC



Hi hi hi...

Ma ne, lipo izgleda i SC izdanje ali ovo u HC je ultimativno, za vječnost i nekako mi djeluje kao jedno od rijetkih koje zaslužuje HC. Naravno osim stripova A4 formata.
Bob Rok Posted - 12/05/2009 : 22:21:44
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by Bob Rok

... Prvih dvesta brojeva ...




Ja imam toleranciju i za narednih 100 brojeva
U tom jubilarnom broju 300 raskrinkavaju Velikog Cezara, koliko se secam...
One epizode koje slede kasnije su totalno nepotrebne i kamo srece da su planski od broja 250 poceli da osmisljavaju kraj redovnog serijala.

Znaci, kada za nekih 16-17 godina izadje Klasik 300 prestacu da kupujem Alana Forda

Tuzno


Ja ne bih mogao... Tesko bi mi bilo da svarim, Prividjenja, O.Z.V., Ljevoruki udara, Crni gusar, Cetvoroclana banda, i ostale grozne epizode, posle 200-ke... A i Primamljiv poziv mi je prilicno tupava epizoda, ne znam sto se majao sa bratom blizancem... Glupost... Mandja serijal je ono sto je OK, ali mogu i bez toga... ...
Ultras Posted - 12/05/2009 : 22:20:05
quote:
Originally posted by Renky

Jeba te! Na kojin san ja to opijatima rasta kad me se AF nikad nije dojimija. Bilo je simpa scena i "citat" materijala ali... No moran priznat da jebački izgleda u HC verziji.



Ma, priznaj ti nama da te je Sawitch nagovorio da postujes ovde hvaleci HC
Renky Posted - 12/05/2009 : 21:59:20
Jeba te! Na kojin san ja to opijatima rasta kad me se AF nikad nije dojimija. Bilo je simpa scena i "citat" materijala ali... No moran priznat da jebački izgleda u HC verziji.
Ultras Posted - 12/05/2009 : 21:34:38
quote:
Originally posted by Bob Rok

... Prvih dvesta brojeva ...




Ja imam toleranciju i za narednih 100 brojeva
U tom jubilarnom broju 300 raskrinkavaju Velikog Cezara, koliko se secam...
One epizode koje slede kasnije su totalno nepotrebne i kamo srece da su planski od broja 250 poceli da osmisljavaju kraj redovnog serijala.

Znaci, kada za nekih 16-17 godina izadje Klasik 300 prestacu da kupujem Alana Forda

Tuzno
Bob Rok Posted - 12/05/2009 : 16:36:50
quote:
Originally posted by Panon

quote:
Originally posted by srdjandj

Vazno je da svi volimo Alan Ford!





A posebno Klasik


Pre svega klasik... Prvih dvesta brojeva ... Dok neko ne zameni ishlapjelog Bankera...
Panon Posted - 12/05/2009 : 16:33:08
quote:
Originally posted by srdjandj

Vazno je da svi volimo Alan Ford!





A posebno Klasik
srdjandj Posted - 12/05/2009 : 16:09:13
Vazno je da svi volimo Alan Ford!
Panon Posted - 12/05/2009 : 14:03:52
Ja čuo da se AF kolor biblioteka sastoji od 12 (24) komada...
srdjandj Posted - 12/05/2009 : 13:23:34
quote:
Originally posted by Panon

quote:
Originally posted by Bob Rok

Mada, ja mislim da je AF klasik nesto najbolje sto imamo u stripovima na ovim prostorima (Briksijev prevod, lele majko )... Primer, 85. sam godiste, brat je stariji od mene 5 godina, on me je i navukao na AF... Prvi broj koji sam citao je Zatocenik kule, mislim 90... Crno beli strip, pet godina, ne znam da citam, gledam slike... Privlaci me crtez, iako danas gledano, je ocajan... (Ne mogu se setim kako se bese zove onaj najgori. sto je crtao i Prividjenja, g.. mi se jedu kad citam njegove stripove)... Tako da jedine brojeve koje sam kupovao, bile su na pijaci, uglavnom preko broja 250 (Vjesnik numeracija)... A kako Vjesnik nije reprintovao u tim brojevima, od Arsena Lupige, pa do 80, otprilike, nisam siguran, sada mi je ovo prva prilika da ih procitam... Tako da posle 25. godina imam sansu da skupljam klasike (koji se ne raspadaju) sa Briksijevim prevodom i originalnim naslovnicama... Ziv bio klasik, i veliki poraso



Čuj, nemam ja ništa protiv AF Klasika, dapače, meni koji sam '88. godište, ovo je izvanredna prilika da ga čitam i skupljam i uživam u ranim epizodama
Samo mi je bezveze što se pojavljuju varijacije na temu tipa ''AF Kolor biblioteka''...


AF kolor je specifican po tome sto ce izdati, koliko sam upoznat, samo 13 epizoda koje su dozvoljene da se oboje, dakle ukupno 26 stripova, 13 epizoda svaka sa po dve razlicite naslovnice i gotova kolekcija! I nema vise, jos 5 komada i imamo AF kolor kolekciju!
Bar se lako skupi!
sawitch Posted - 12/05/2009 : 13:13:52
Ma taj kolor je glupost.. Svako duplanje mi je suludo.. Imam HC 1-80 koji je hronoloski sredjen, i vecan jer su tvrde korice.. Sve ostalo je bezveze..
Panon Posted - 12/05/2009 : 13:09:45
quote:
Originally posted by Bob Rok

Mada, ja mislim da je AF klasik nesto najbolje sto imamo u stripovima na ovim prostorima (Briksijev prevod, lele majko )... Primer, 85. sam godiste, brat je stariji od mene 5 godina, on me je i navukao na AF... Prvi broj koji sam citao je Zatocenik kule, mislim 90... Crno beli strip, pet godina, ne znam da citam, gledam slike... Privlaci me crtez, iako danas gledano, je ocajan... (Ne mogu se setim kako se bese zove onaj najgori. sto je crtao i Prividjenja, g.. mi se jedu kad citam njegove stripove)... Tako da jedine brojeve koje sam kupovao, bile su na pijaci, uglavnom preko broja 250 (Vjesnik numeracija)... A kako Vjesnik nije reprintovao u tim brojevima, od Arsena Lupige, pa do 80, otprilike, nisam siguran, sada mi je ovo prva prilika da ih procitam... Tako da posle 25. godina imam sansu da skupljam klasike (koji se ne raspadaju) sa Briksijevim prevodom i originalnim naslovnicama... Ziv bio klasik, i veliki poraso



Čuj, nemam ja ništa protiv AF Klasika, dapače, meni koji sam '88. godište, ovo je izvanredna prilika da ga čitam i skupljam i uživam u ranim epizodama
Samo mi je bezveze što se pojavljuju varijacije na temu tipa ''AF Kolor biblioteka''...
Bob Rok Posted - 12/05/2009 : 12:13:32
Imao sam do pre mesec SC, bolji nego HC, bas zato sto vise lice na strip, a ne na strip-album (vala koliko kosta, mozes klincu za rodjendanski poklon da odneses :)... MNOGO sam se iznervirao kada mi s raspao pri citanju, Kad srce radi..., jedan od mojih najomiljenijih epizoda, paramparcad... Steta, da se strip-agent, malo vise potrudio oko lepka, sada bih sustizao kolekciju (do 70. broja za godinu dana), a ovako, sve ispocetka... :(
srdjandj Posted - 12/05/2009 : 12:04:26
Vidi, veliki sam fan Alan Forda, kupujem ga od detinjstva, fali mi samo jedan Vjesnikov za celu kolekciju, pa prema tome neko bi rekao da ne treba ni da kupujem AF klasike.
Ali kupujem ih bas iz razloga toga sto idu redom po italijanskoj numeraciji i iskljucivo iz kolekcionarske strasti, ali iskljucivo u SC verziji, mogao sam da kupujem i u HC verziji, medjutim, pored svega ostalog sto sam nekada kupovao, bilo mi je previse da dajem trostruko samo zbog tvrdih korica. I nekako me nisu privukli na pocetku.
Jeste HC je kvalitetniji, verovatno moze da se cita slobodno bez bojazni da ce se odlepiti, sve je to u redu, ali mnogo lepse deluje AF klasik u SC verziji, nekako je to to za taj strip, ovo u HC verziji mi je , verujte, vrhunac perverzije!
Naravno, ukusi su razliciti i o tome ne raspravljam, svako ima pravo da kupuje ono sto zeli!
Samo da dodam na kraju, ziveo Alan Ford!
Bob Rok Posted - 12/05/2009 : 11:53:39
quote:
Originally posted by Panon



Ma, sva ta kolekcionarska izdanja, od AF Kolora do Zagor klasika, su osmislili okorjeli kapitalisti kako bi dodatno zaradili na strip-kolekcionarima koji žele posjedovati svako izdanje.
Ja ne nasjedam na te konzumerističke klopke neoliberalizma


Mada, ja mislim da je AF klasik nesto najbolje sto imamo u stripovima na ovim prostorima (Briksijev prevod, lele majko )... Primer, 85. sam godiste, brat je stariji od mene 5 godina, on me je i navukao na AF... Prvi broj koji sam citao je Zatocenik kule, mislim 90... Crno beli strip, pet godina, ne znam da citam, gledam slike... Privlaci me crtez, iako danas gledano, je ocajan... (Ne mogu se setim kako se bese zove onaj najgori. sto je crtao i Prividjenja, g.. mi se jedu kad citam njegove stripove)... Tako da jedine brojeve koje sam kupovao, bile su na pijaci, uglavnom preko broja 250 (Vjesnik numeracija)... A kako Vjesnik nije reprintovao u tim brojevima, od Arsena Lupige, pa do 80, otprilike, nisam siguran, sada mi je ovo prva prilika da ih procitam... Tako da posle 25. godina imam sansu da skupljam klasike (koji se ne raspadaju) sa Briksijevim prevodom i originalnim naslovnicama... Ziv bio klasik, i veliki poraso
Panon Posted - 12/05/2009 : 11:33:24


Ma, sva ta kolekcionarska izdanja, od AF Kolora do Zagor klasika, su osmislili okorjeli kapitalisti kako bi dodatno zaradili na strip-kolekcionarima koji žele posjedovati svako izdanje.
Ja ne nasjedam na te konzumerističke klopke neoliberalizma
Ultras Posted - 11/05/2009 : 23:07:52
quote:
Originally posted by srdjandj

Zato mi ne treba AF u HC verziji, jer za isti strip da placam trostruku cenu samo zbog tvrdih korica, ne pada mi napamet!




Bravo !

quote:
Originally posted by lwood

ja ne kupujen uopće kolor AF.koji će mi k?




Bravo !

quote:
Originally posted by Panon

Jasno, hebeš AF Kolor! I tako je ružno obojen, nema šanse da ću to ikad kupit




I treci put: Bravo !

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000