forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Izdanja za MaFest 09: OCI I TAMA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dado Posted - 16/05/2009 : 03:19:27
Etika, moral, zakon, civilizacija, pravila, norme...
To su riječi koje bi nam trebale pomoći da ne zalutamo vijugama ljudskog mozga, stroja koji je sposoban
protegnuti vlastitu stvaralačku profinjenost od jednog do drugog kraja svemira ideja: od užasa soba za mučenje
pa sve do oltara koje podižemo umjetnosti i poeziji.
...
Nailazimo na dvije riječi koje se neprestano dovode u vezu jedna s drugom.
Genijalnost i ludost. Jesu li ta dva pojma međusobno sasvim različita i suprotstavljena
ili se samo radi o licu i naličju jedne medalje?
...
Što je pokretalo Jacka ''Rasparača''?
Koji unutarnji porivi su pokretali Monstruma iz Firenze da ubija po toskanskim selima,
unakazujući tijela svojih žrtava znanstvenom preciznošću? Što pokušavaju dokazati
toliki bombaši-samoubojice, koji se skoro svakodnevno dižu u zrak sa svime oko sebe?
...
Kad naiđemo na slučaj serijskog ubojice, često mislimo da je riječ o osobi obdarenoj iznimnom inteligencijom.
Inteligencijom koja plaši jer nadvisuje, slama i uništava svaku milost. Čovjek se, dakle, mora osloboditi
svake moralne spone kako bi mogao hladnokrvno ubijati ne osjećajući grižnju savjesti.
To se već događalo, događa se i opet će se događati.
...
Mozak uvijek djeluje u skladu s tri urođena pravila vezana uz preživljavanje: obrana, hranjenje i produžetak vrste.
Ali društvo pred čovjeka postavlja pravila suživota. A pravila nisu ništa drugo nego ograničenja,
više ili manje podnošljiva, više ili manje prikladna, ali ipak koja se nameću slobodi djelovanja svakog pojedinca.
Nažalost, neke osobe ne prihvaćaju takva ograničenja i kako bi ostvarili svoj cilj, kakav god on bio,
spremni su žrtvovati bilo što pa čak i živote drugih ljudska bića.
Postoji jedna unutarnja granica čijim prelaskom čovjek može pristupiti drugoj strani sebe kako bi postao kreativan
i destruktivan do krajnjih granica. To je svijet s one strane savjesti, gdje je svaki izbor apsolutan i konačan.
Tako ne postoji milost, već samo crna rupa egoizma spremna progutati sve što joj se nađe u blizini.
Gigi Simeoni zapitao se što bi se dogodilo kad bi jedan nevjerojatno nadaren umjetnik pogledao preko te granice
i ugledao jedan sasvim novi svijet, jedino mjesto koje bi moglo dati život njegovoj najuzvišenijoj umjetnosti.
I tako je nastala priča koju će te uskoro moći pročitati u libellusovom izdanju...

Radnja ovoga brutalnog, mračnog trilera koji je do savršensta oduševio i prevoditelja i nas urednike, kao i mnoge
druge koji su ovo djelo vec čitali na talijanskom, odigrava se u Milanu u prvom desetljeću XX. stoljeća,
gradu koji je rastrgnut između svjetala napretka i sjene zločina...
Iako se poprilično razlikuje od uobičajenih, karakterističnih Bonelli izdanja, ovo djelo je nesumnjivo jedno od
najboljih koje je objavljeno u okrilju te izdavačke kuće.
Mladi umjetnik Gigi Simeoni u punom raskošu svog neupitnog crtačkog i pripovjedačkog izražaja stvorio je ovo djelo
koje nas je jednostavno zadivilo i koje će se vjerujem svidjeti mnogim ljubiteljima stripa.
Posebno nas raduje što će ovo djelo doživjeti premieru kod nas uz prisustvo autora, koji je sajan lik.

Ovo izdanje je crno bijelo, na 304 stranice u A4 formatu, tvrdi uvez, s cijenom od 180 kuna u Libellus knjizari.
S obzirom na dolazak autora na Mafest, za sve kupce nudimo poseban popust, pa ce tako izdanje na Mafestu kostati 150 kuna.
Uz otvorenu mogucnost da se ugrabi od autora kakav crtez ili potpis s posvetom.

Hvala Melini na prekrasnom dizajnu, Doku na sjajnom prijevodu, Zlaji i Franji na tehnickom dijelu pripreme te svim
ostalim suradnicima koji su nam pomogli pri izradi ovoga izvrsnog djela.



Evo i preview od 86 stranica za ovo izdanje: www.libellus.hr/libellus_najava/Oci-i-tama.pdf









25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dosada Posted - 27/03/2015 : 21:09:51
da, prvo napišem svoj komentar pa na čitanje, kaj drugi vele...

strip mi je bil zanimljiv u svakom pogledu. prica ide fino, atmosfera prisutna kroz likove i prostor, crtež dobar ali fali kemije.bar meni. tak da mu dajem čistu četvorku.
teller Posted - 06/12/2013 : 13:43:03
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mpavin

Tebi je svaki libellusov strip za stotku samo zato jer je to libellus, tako da tvoje mišljenje nije mjerodavno i ne vridi ni pišljiva boba.


Amen.
Dovoljno je vidit njegove ocjene na recenzijama
Oči i tama je čitljiv strip, ali ništa više od toga.
Samo unutar Bonellija ima na desetine ili stotine boljih stripova.


bolji je od jeremaje sigurno...



Ako pričamo o recimo Elsie i cesta, slažen se.
Ako pričamo o recimo Zamorče za vječnost ne slažen se.


slazen se...pozdrav care!
NESVRSTANI Posted - 06/12/2013 : 12:59:18
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mpavin

Tebi je svaki libellusov strip za stotku samo zato jer je to libellus, tako da tvoje mišljenje nije mjerodavno i ne vridi ni pišljiva boba.


Amen.
Dovoljno je vidit njegove ocjene na recenzijama
Oči i tama je čitljiv strip, ali ništa više od toga.
Samo unutar Bonellija ima na desetine ili stotine boljih stripova.


bolji je od jeremaje sigurno...



Ako pričamo o recimo Elsie i cesta, slažen se.
Ako pričamo o recimo Zamorče za vječnost ne slažen se.
teller Posted - 06/12/2013 : 12:22:58
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by mpavin

Tebi je svaki libellusov strip za stotku samo zato jer je to libellus, tako da tvoje mišljenje nije mjerodavno i ne vridi ni pišljiva boba.


Amen.
Dovoljno je vidit njegove ocjene na recenzijama
Oči i tama je čitljiv strip, ali ništa više od toga.
Samo unutar Bonellija ima na desetine ili stotine boljih stripova.


bolji je od jeremaje sigurno...
NESVRSTANI Posted - 06/12/2013 : 11:44:17
quote:
Originally posted by mpavin

Tebi je svaki libellusov strip za stotku samo zato jer je to libellus, tako da tvoje mišljenje nije mjerodavno i ne vridi ni pišljiva boba.


Amen.
Dovoljno je vidit njegove ocjene na recenzijama
Oči i tama je čitljiv strip, ali ništa više od toga.
Samo unutar Bonellija ima na desetine ili stotine boljih stripova.
teller Posted - 06/12/2013 : 10:45:42
quote:
Originally posted by mpavin

Tebi je svaki libellusov strip za stotku samo zato jer je to libellus, tako da tvoje mišljenje nije mjerodavno i ne vridi ni pišljiva boba.


možda je i to razlog...vidiš vidiš vraga....zato mi je Agarthijev OČI I TAMA loš....a Libellusov odličan
anto Posted - 06/12/2013 : 09:27:55
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by anto

Nabavih Agartijevo izdanje ovog stripa pre neki dan, i sa velikom nadom bacih se na čitanje.U glavi su mi sve vreme bili komentari tipa "izdanje godine" (ne misli se na boneli, već na sve stripove),"izdanje desetljeća","najbolji strip kojeg sam ikad pročitao.Ubedljivo","remek delo",...Uglavnom, ovo je jedan od najhvaljenijih bonelija ikad.
Nakon pročitanog stripa, samo sam se pitao da li je moj ukus toliko različit od većine ili je luksuznost libelusovog izdanja + cena uticala da ljudi preteraju u hajpu sa SImeonijevim ostvarenjem?



Ne bi reka da je tvoj ukus u pitanju, dovoljno je viditi tko je zapravo najviše hvalio ovaj strip - oni koji su ga objavili i njihovi suradnici.
Dobro si proša s tim Agarthijem, dobi si isti strip duplo jeftiniji a isto veoma kvalitetan. Smišne su im te cijene, zar ne?


pa mogu ti reći da je agartijevo izdanje stvarno sjajno, a cena od 8 evra prihvatljiva.Ipak je to dva i po puta jeftinije od Libelusa.
Ne bih se ja bunio ni da su ga izdali Veseli ili Ludens u većem tiražu,pa čak i sa slabijim kvalitetom, ali za još manje pare.
mpavin Posted - 06/12/2013 : 08:46:43
Tebi je svaki libellusov strip za stotku samo zato jer je to libellus, tako da tvoje mišljenje nije mjerodavno i ne vridi ni pišljiva boba.
teller Posted - 06/12/2013 : 06:46:15
Oci i tama i vjestica su odlucni stripovi,to sto vi nemate ukus sto je dobro....vas je problem a ne simeonijev,agarthijev,libellusov.
mpavin Posted - 06/12/2013 : 02:40:04
quote:
Originally posted by anto

Nabavih Agartijevo izdanje ovog stripa pre neki dan, i sa velikom nadom bacih se na čitanje.U glavi su mi sve vreme bili komentari tipa "izdanje godine" (ne misli se na boneli, već na sve stripove),"izdanje desetljeća","najbolji strip kojeg sam ikad pročitao.Ubedljivo","remek delo",...Uglavnom, ovo je jedan od najhvaljenijih bonelija ikad.
Nakon pročitanog stripa, samo sam se pitao da li je moj ukus toliko različit od većine ili je luksuznost libelusovog izdanja + cena uticala da ljudi preteraju u hajpu sa SImeonijevim ostvarenjem?



Ne bi reka da je tvoj ukus u pitanju, dovoljno je viditi tko je zapravo najviše hvalio ovaj strip - oni koji su ga objavili i njihovi suradnici.
Dobro si proša s tim Agarthijem, dobi si isti strip duplo jeftiniji a isto veoma kvalitetan. Smišne su im te cijene, zar ne?
Ignus Posted - 06/12/2013 : 02:16:38
Izmno loš strip, pročitao sam ga davno u libelusovom izdanju pa se ne sjećam detalja....ali uglavnom jedva sam ga pročitao do kraja..
anto Posted - 06/12/2013 : 01:41:51
Nabavih Agartijevo izdanje ovog stripa pre neki dan, i sa velikom nadom bacih se na čitanje.U glavi su mi sve vreme bili komentari tipa "izdanje godine" (ne misli se na boneli, već na sve stripove),"izdanje desetljeća","najbolji strip kojeg sam ikad pročitao.Ubedljivo","remek delo",...Uglavnom, ovo je jedan od najhvaljenijih bonelija ikad.
Nakon pročitanog stripa, samo sam se pitao da li je moj ukus toliko različit od većine ili je luksuznost libelusovog izdanja + cena uticala da ljudi preteraju u hajpu sa SImeonijevim ostvarenjem?

Elem, da je strip dobar, dobar je.Svakako jedan od boljih bonelija koje sam pročitao.Dobrih 300 stranica sam progutao u cugu, ni u jednom trenutku me ovaj krimi strip u duhu Džeka Trboseka nije smorio.Ali da mi je pomerio granice Boneli strip ostvarenja, definitivno nije.Da me je nešto raspametio, nikako.Priča je dinamična,drži pažnju, na momente i dramatična (daleko više nego 90% stripova SBE produkcije), ali je i šupljikava i često neubedljiva.
Điđijev crtež - pa viđao sam i daleko bolje.Daleko,daleko mi je to od Milaca,Frisende,Ortisa,Fonta,pa i Ferija,...Nije loš; čakštaviše vrlo simpa; ali ništa preko toga.

Od pročitanih stripova iz ove edicije, Oči i tama su mi ponajbolje (ne kažem najbolje, jer mi je Dragonero skoro pa jeddako dobar (hebem li ga, iako ga dosta pljuju, meni je tad kad sam ga čitao odlično legao)) - i svakako ga preporučujem.Mislim na Agartijevo izdanje, ni u ludilu Libelusovo.

A "strip godine","remek delo" i ostalo - ha,ha,ha,ha,... - pa samo danas sam pročitao jedan strip (Lokot&Ključ), koji ga šije tri svetlosne godine.
teller Posted - 13/01/2010 : 12:26:51
Konačno pročitao i to remek dijelo, ljudi to je uživancija za oko i dušu...
ja bi ga nazvao OČI I DUŠA...odlična tečna priča potkrepljena odličnim crtežom...almum godine 2009!
Bravo Libellusovci.
Misko iz Darwooda Posted - 20/10/2009 : 20:02:04
zanimljivo...
Tex Willer Posted - 17/10/2009 : 09:16:22
quote:
Originally posted by teller

Hvala, u prvoj prilici OČI I TAMA če završit između Bonelli legendama na mojoj polici.
Veseli me da se dobro prodaje.



Odlican,ali bas odlican strip
A kako i ne bi kad je Bonelli
teller Posted - 17/10/2009 : 08:37:21
Hvala, u prvoj prilici OČI I TAMA če završit između Bonelli legendama na mojoj polici.
Veseli me da se dobro prodaje.
Gaston Posted - 17/10/2009 : 07:37:29
quote:
Originally posted by teller

ja sam dao prioritet Texu,Mister Noju i ostalima Bonelli perjanicama a sad bi mogo
polako i to nabavit. Moram li požurit? Koliko je toga još na lageru?
Sva čast VČ ali mislim da to izdanje zavređuje HC Libellus.



Lijepo se prodaje, no kako je to izaslo tek prije 5 mjeseci nerealno bi bilo da je vec stiglo do faze rasprodaje. Uglavnom, ne trebas previse zuriti.
teller Posted - 14/10/2009 : 11:37:13
ja sam dao prioritet Texu,Mister Noju i ostalima Bonelli perjanicama a sad bi mogo
polako i to nabavit.Moram li požurit?Koliko je toga još na lageru?
Sva čast VČ ali mislim da to izdanje zavređuje HC Libellus.
anto Posted - 12/10/2009 : 15:28:26
Iskreno se nadam da će VČ ovo objaviti !
mars1 Posted - 12/10/2009 : 13:01:58
Procitah i zadovoljan sam. Zaista dobro.Preporuka.
Poli Posted - 10/10/2009 : 21:36:58
jos je rano, ali jedno je sigurno, kandidat za naj strip album 2009
Kit Carson Posted - 10/10/2009 : 18:10:19
Ja sam ga sad procitao i mogu da kazem samo: OOODLIIIICAAAAN!
Raspucin Posted - 10/10/2009 : 13:42:54
Dobar strip, ali mi je psihologija malo naivna. Nije pogresena, ali je malo nezaokruzena. Mozda i ja posle Pakla ocekujem previse.
tulip Posted - 10/10/2009 : 13:24:56
hvatam zaostatke...
Tema uvijek interesantna, odlično pogođena atmosfera, malo romantike... Jako lijep strip.
dino alic Posted - 11/06/2009 : 21:34:34
da se pridruzim pohvalama.odlican strip.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000