forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Will Eisner - Ugovor s Bogom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mord Posted - 30/05/2009 : 17:18:40
Ovo mi se stvarno svidja. I tematika i izvedba.

Da li su i drugi stripovi od Eisnera tako dobri, ili je ovaj iznimka?
16   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 26/12/2022 : 22:15:17
Ma mislio san na kovanicu graphic novel. Em su to i dalje stripovi em se time samo implicira da su bolji od drugih, "običnih" stripova. I sam Eisner kaže da mu je to bilo potrebno da bi uspio prodati "Ugovor", a kritici da bi bez srama prihvatila strip. Danas nema smisla da tako razdvajamo stripove.

Slažem se da sam se nespretno izrazio.

alexts Posted - 26/12/2022 : 21:52:00
quote:
Originally posted by Deers


Početak crtanog romana ili grafičke novele, ne nužno kao nešto novo koliko je to nešto napokon dobilo ime koje establishment može prihvatiti. Koliko je na kraju to bilo dobro ili loše, vrijeme će pokazati. Mislim da je vrijeme da nestane.



??

Upravo jeste bilo novo - strip, koji je celina (nije epizoda), sa "ozbiljnom" temom, koji se prodaje u knjižarama u luksuznijoj opremi, a ne na kioscima ili samo u specijalizovanim strip prodavnicama je bio novina u USA.

Ovim se ne negira da je bilo sličnih pokušaja i pre i da je u Evropi to i ranije bilo uobičajeno. Sam naziv "grafička novela" zaživelo je tek neku godinu kasnije, ali termin "strip" za svaki strip je na većini tržišta i dalje ostao dominantan.

Vreme je pokazalo da je to bilo dobro, jer da nije na stripovi.com forumu pričali bi samo o nekolicini preostalih stripova sa kioska. 95% izdavaštva ne bi postojalo ovde.

Ovo o nestanku zvuči bizarno, naravno da neće.
Deers Posted - 26/12/2022 : 21:06:02
Na ponovno čitanje je i dalje Ugovor dobar strip. Zanimljive priče, anegdotalne ali dosta dobro opisuju život u toj zgradi u Bronxu 30-tih godina.
Početak crtanog romana ili grafičke novele, ne nužno kao nešto novo koliko je to nešto napokon dobilo ime koje establishment može prihvatiti. Koliko je na kraju to bilo dobro ili loše, vrijeme će pokazati. Mislim da je vrijeme da nestane.
Mord Posted - 28/05/2013 : 09:11:47
Treca knjiga mi je dosta losija od prve dvije.
Mr. Bushido Posted - 27/05/2013 : 23:09:38
quote:
Originally posted by Smomo8

Koji je njegov najbolji strip ?


Pa, ovisi koga pitaš, ali mislim da bi se većina odgovora kretala između Ugovora s Bogom i serijala The Spirit.
Smomo8 Posted - 27/05/2013 : 22:36:43
Koji je njegov najbolji strip ?
Deers Posted - 27/05/2013 : 22:27:50
Dobar Ugovor s Bogom. Jednostavno dobar. Razumljivo zašto je imao tolik utjecaj.
Gil-galad Posted - 19/09/2011 : 16:28:42
Naš B92 skroz zatajio s Eisnerom...
Mord Posted - 16/09/2011 : 21:35:57
Pa citam ja. Ali bi volio da ipak izadju sva tri. :-)

Sto se tice zavjere, nju sam procitao i ne svidja mi se. Strip je iskoristen da se objasni nesto i mozda ima edukativnu, povijesnu vrijednost ali ne nalazim u tom stripu nista drugo. Susta suprotnost ugovoru s bogom.
Mr. Bushido Posted - 16/09/2011 : 20:41:50
quote:
Originally posted by Mord

Napokon. U najavi je vec godinama. Tko ce sad docekat treci dio.


Stripovi su tematski povezani i mogu se bez problema čitati odvojeno.
Mord Posted - 16/09/2011 : 19:48:16
Napokon. U najavi je vec godinama. Tko ce sad docekat treci dio.
Mr. Bushido Posted - 16/09/2011 : 19:03:39
Čini se da bi Vedis uskoro trebao izdati Eisnerovu Snagu života, drugi dio trilogije koju čine još i Ugovor s bogom i Dropsie Avenue.

quote:
Snaga života: grafička novela / Will Eisner; urednik izdanja Veljko Krulčić; [prevoditeljica Jasenka Majpruz].
Zagreb: Vedis & V. D. T., 2011.
152 str.; 21 cm.
Prijevod djela: A life force


Mord Posted - 31/05/2009 : 21:22:44
To je nastavak Ugovora s bogom, to cu svakako uzeti. Zanima me kakva je zavjera?
zkne Posted - 31/05/2009 : 19:39:36
u pripremi je Snaga zivota!
Mord Posted - 31/05/2009 : 18:35:37
Vidim da je izasao i "zavjera" u izdanju vedisa. Ne znam sto jos imaju u planu izdati.
sloppy Posted - 31/05/2009 : 02:35:00
jesu, dobri su. to je will eisner. the plot mi je jedini da mi je bio malo manje dober ali inače je gospodin eisner jedan od glavnih ne samo američkog nego i svetovnog stripa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000