forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Dynamite comics - RED SONJA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gil-galad Posted - 30/05/2009 : 01:47:41


http://www.dynamiteentertainment.com/htmlfiles/c-Red_Sonja.html

Čita li neko? Utisci? Nešto mi se ne čita sken, a nećkam se da li da naručujem... Dogurali su do 49. broja. Kakav je strip u poređenju sa novim Conanom, npr. (koji mi je prilično bez veze...)?

Kreće i spin off Tulsa Doom:



http://www.dynamiteentertainment.com/htmlfiles/p-C725130125460.html
16   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gil-galad Posted - 28/11/2022 : 22:54:22
Krenula je nova serija, koju piše Jim Zub, Unbreakable RS. Istovremeno će raditi na Titanovom Conanu, a već jeste, dok je Simerijanac bio u Marvelu. I ova prva sveska je baš dobra, a konačno i crtež da valja, bilo da je Sonja, bilo Conan... Možda se smeši i neki novi team-up...



Andrej Posted - 27/03/2015 : 10:36:54
Ta je sigurno jedna od boljih no ova mi je ipak najdraža


Mr. Bushido Posted - 27/03/2015 : 09:29:53
quote:
Originally posted by Andrej

Btw. dali je She-devil with sword završio ili još uvijek ide? Nisam pročitao zadnja tri trejda koja su izašla pa ne znam što se događa...


She-Devil with a Sword je završio. Okončan je s brojem 80.

quote:
Originally posted by Andrej

Posebno mi se sviđaju ove naslovnice koje cta Jenny Frison


Ova mi je najljepša.

Andrej Posted - 27/03/2015 : 08:08:09
Prva liga je ovaj novi serijal,iako me ne čudi jer još nisam čitao ništa od Gail Simone a da je bilo loše...
Posebno mi se sviđaju ove naslovnice koje cta Jenny Frison
Ako zadrže ovu kvalitetu nadam se da će dogurati barem koliko i ovaj prethodni serijal
Btw. dali je She-devil with sword završio ili još uvijek ide? Nisam pročitao zadnja tri trejda koja su izašla pa ne znam što se događa...
Mr. Bushido Posted - 27/03/2015 : 01:00:09
Preporučam čitanje aktualnog serijala koji potpisuju Gail Simone i Walter Geovani, kao i vezani crossover Conan/Red Sonja, koji potpisuju Simone, Jim Zub i Dan Panosian.

Stripovi su nabijeni akcijom, ali su obogaćeni sa standardno dobrom karakterizacijom u izvedbi Gail Simone, kao i s dosta ironičnog humora. Sonja je ratnica - opaka, snažna, samouvjerena, ali i smrdljiva i prljava. Ipak, ona je prije svega badass, i svakako opravdava svoj nadimak.

A crossover Conan/Red Sonja sadrži sve to, plus svima nam poznatog Cimerijanca. Tu je i zanimljivi mini-serijal Legends of Red Sonja, omnibus u kojem se Simone pridružila jedna impresivna selekcija autorica i autora.

































King Warrior Posted - 01/06/2009 : 23:50:07
palio sam se na ovu vrstu crteza 90tih dok sam citao Witchblade, u medjuvremenu sam postao alergican na Silvestrijev ili po novom Jim Leejev stil nabildovanih figura
Man_of_Steel Posted - 01/06/2009 : 21:52:06
Stvarno mi zagolicaste maštu ovim vašim silnim tablama i naslovnicama, možda probam ovu Sonju.
Ko zna, možda nam se i posreći... :)
Skappy Posted - 01/06/2009 : 02:08:56
Privjuz:







Skappy Posted - 01/06/2009 : 01:59:34
quote:
Originally posted by King Warrior

da naravno,Dynamitovu seriju mislim.
Reklame poput ovog Linsnerovog crteza su me i napalile na ovaj strip.Bilo je tu jos najmanje dvadeset drugih umjetnika sa crtezima, dobro sprovedena reklama.
Nazalost najgori od njih je crtao strip,Rubi.
Na toj drugoj naslovnici vidi se kako joj crta lice



Onda o ukusima ne vredi raspravljati.

Ja volim i Linsnera i Rubija. A ostali umetnici koji su radili reklamne panele crtali su mini serije i one-shot-ove, - prelistaj, mozda ce ti se nesto od toga dopasti.

Renaud koji je radio velik deo reklamnog materijala crta "Vacant Shell", npr.
Conrad je sjajno nacrtao "Red Sonja vs Thulsa Doom",
a super je i "Queen of the Frozen Wastes".

Ali, ako moram da izaberem jedan DE one-shot da preporucim, to je definitivno Palmiottijev "One More Day" koji crta Liam Sharp. Kad sam video Sharpov crtez, zamalo sam se uneredio od uzbudjenja i miline. A i prica je cisti, izvorni, Howard. Strava.

Ako ti se ni ovo ne dopada, e onda mirno odustani od Sonje. Mada mislim da su za to sanse male.
King Warrior Posted - 31/05/2009 : 10:19:53
da naravno,Dynamitovu seriju mislim.
Reklame poput ovog Linsnerovog crteza su me i napalile na ovaj strip.Bilo je tu jos najmanje dvadeset drugih umjetnika sa crtezima, dobro sprovedena reklama.
Nazalost najgori od njih je crtao strip,Rubi.
Na toj drugoj naslovnici vidi se kako joj crta lice
Skappy Posted - 31/05/2009 : 01:53:20
Evo par primera iz Dynamite-ove Sonje:

Linsner:



RUBI:









Ovo je, po meni, prava Sonja.
Skappy Posted - 31/05/2009 : 01:35:16
quote:
Originally posted by King Warrior

imam prva dva trejda,totalno sam se razocarao,nije bas da je toliko lose ali daleko ispod mojih ocekivanja.Ova slika sto si postavio izgleda dobro,medjutim ukupni utisak crteza nije bas tako dobar,pogotovo odbojno nacrtano Sonjino lice.Sve u svemu stao sam na ova dva trejda i necu sigurno uzeti treci




Da li pricas o Marvel-ovim izdanjima ili Dynamite-ovom serijalu?

Prilicno me cudi taj komentar, (jer, Rubijev stil mi je uvek bio vrlo upecatljiv, uz Frazettu i Buscemu nijedan S&S umetnik me toliko ne odusevljava), posebno da Sonjino lice nije dobro nacrtano.

Taj aspekt Rubijevog crteza mi se najvise dopao - Sonja izgleda bas kako ju je R.E. Howard opisao u romanima. Feralno ali istovremeno plemenito, kao graciozni kanibal. Narocito dobro slika njene blago-jezive, zelene, mackolike oci. Mozda mislis da ti je Sonjin lik , uopste, odbojan a ne stil crteza? - to vec mogu da razumem.

Preporucio sam serijal koji sada izlazi pod okriljem Dynamite Entertainmenta, a uglavnom pisu Michael Avon Oeming & Brian Reed. Da li pricamo o istim izdanjima?
King Warrior Posted - 30/05/2009 : 11:29:47
imam prva dva trejda,totalno sam se razocarao,nije bas da je toliko lose ali daleko ispod mojih ocekivanja.Ova slika sto si postavio izgleda dobro,medjutim ukupni utisak crteza nije bas tako dobar,pogotovo odbojno nacrtano Sonjino lice.Sve u svemu stao sam na ova dva trejda i necu sigurno uzeti treci
culfis Posted - 30/05/2009 : 06:30:57
Skappy Posted - 30/05/2009 : 04:52:38






Skappy Posted - 30/05/2009 : 04:35:13
Jedan od mojih omiljenih stripova. Brutalan, nemilosrdan, prljav ali minimalisticki lep i ispoliran kao haiku.
Iako volim i Conana, Sonja mi je draza - vezan sam za lik, ali smatram i da su crtez i price bolje zadnjih godina.

Opet, ako ti je Conan bez veze mogu da garantujem da te ni Sonja nece privuci. Na kraju, i jedan i drugi Howardov lik zive u istom svetu, mitologija im je slicna, kao i atmosfera prica.

Jedina razlika je da je Conan mozda , marginalno, mracniji i povremeno introspektivan dok je Red Sonja dinamicnija, ekstravertnija krvavija, vise divlja. I kolorizacija prati taj ton - dok u Conanu ima vise senki, sivila, pastela, u Sonji je paleta boja veca i "socnija". Fokus vecine panela je na njenoj crvenoj kosi...ili krvi, koja siklja toliko cesto i sa takvim intenzitetom da se prosto preliva sa stranica.

A scenarija su zaista vrhunski S&S, u rangu jedino Leiberovih Lankhmar prica.

Toplo preporucujem.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000