forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Stigao Leonardo!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 02/06/2009 : 16:18:37
http://www.stripovi.hr/Novost.aspx?news=2617aaf9-9902-4ce8-80c8-530fd0b93dff

Četiri komada...


Prva dva su objavili Izvori.
24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 15/10/2022 : 22:34:49
quote:
Originally posted by Renky

Anto, pratiš li "pozadinsku" radnju? Dva mala zgubidana... Često je zabavnija od "glavne" radnje.


quote:
Originally posted by anto


Misim da me je samo jedna fora iskreno nasmejala,te nekoliko izmamila smešak,uglavnom sam bio ravnodušan,ali svakako sam uživao u nekim drugim detaljima..


Renky Posted - 15/10/2022 : 14:43:15
Anto, pratiš li "pozadinsku" radnju? Dva mala zgubidana... Često je zabavnija od "glavne" radnje.
anto Posted - 15/10/2022 : 01:23:59


Turk&De Grot: Leonardo,genije na (pravoj) strani (Najkula)

Definitivno najimpresivnije (za sada) Najkulino izdanje (uz ogradu da mi nisu stigli Vagabondovi) - 140 tabli jednog od BD humorističkih klasika,serijala koji je popularnost na ovim prostorima stekao u sarajevskom Strip-artu. Strip-Agent je izdao čak 14 albuma,a Najkula je napravila kompilaciju najboljih geg tabli.
Na moju žalost,zgode i nezgode velikog meštra i njegovog učenika nikad mi nisu pogađale živac (ni u Artu,ni u Agentu,pa ni sad u Najkuli),ali dobro,ja sam malo operisan od jednostraničnih geg stripova, i ovo sam uzeo isključivo kao podrška izdavaču,iako sam znao,manje-više,šta me čeka.
Misim da me je samo jedna fora iskreno nasmejala,te nekoliko izmamila smešak,uglavnom sam bio ravnodušan,ali svakako sam uživao u nekim drugim detaljima,kao recimo u prelepom Turkovom old-skul crtežu, scenografiji...,ali i toj nekoj atmosferi koja me je vratila par decenija unazad kad sam gutao svakojake stripove po svakojakim strip revijama.
I opet da ponovim, prelepo izdanje (dokaz da i Simbol može kad hoće) ,ako imalo volite ovaj strip ili klasičan jednotablični humor,nećete pogrešiti sa nabavkom Leonarda.

3.5/5
etmgosa Posted - 11/06/2017 : 08:50:25
Leonarda sam citao svojevremeno u Strip Artu. U Holandiji mi je dolazio pod ruku na buvljim pijacama, prelistao bih ga, ali nisam ga nikad kupio (cak ni za 1 Euro, dobro ocuvane).
anto Posted - 06/06/2017 : 09:36:06
za 35 kuna mogu i da rizikujem.

a rekoh da se Lonarda uopšte ne sećam kako mi je seo kad sam ga nekad čitao u Strip Artu - što verovatno znači da mi se i nije nešto dopao.
NESVRSTANI Posted - 06/06/2017 : 09:22:09
Ja generalno volin geg stripove.
Leonardo mi je daleko najgori.
Gaston, Hogar, Redov Billy su svjetlosnim godinama od Leonarda.
Bill i Bul, Porodica Tarana, sve mi je bolje od Leonarda.

Recimo da je Leonardo jednako duhovit ka novije epizode Lucky Lukea.Dakle jako slabo.
Doduše, ako je stvarno cijena 35Kn uzmi jedan album i provaj. Možda ti se svidi.
anto Posted - 06/06/2017 : 08:23:15
quote:
Originally posted by Peyo

Da, primijetio sam da te geg stripovi baš i ne privlače.

Ova epizoda Leonarda te vjerojatno neće razočarati, e sad, koliko će ti se svidjeti teško mi je procijeniti.

Ja uzimam sve od Turka & de Groota.


i meni su obojica dragi autori;ali slabo ih ima u izdanjima sa ovih prostora.

a taj Leonardo 6 košta 600 dinara ( malo više od 35 kuna) - i da mi se ne svidi mnogo nje strašno.
Peyo Posted - 06/06/2017 : 07:58:17
Da, primijetio sam da te geg stripovi baš i ne privlače.

Ova epizoda Leonarda te vjerojatno neće razočarati, e sad, koliko će ti se svidjeti teško mi je procijeniti.

Ja uzimam sve od Turka & de Groota.
anto Posted - 06/06/2017 : 07:18:56
Bili i Tarana su mi dobri stripovi - 3/5 je po meni sasvim korektna ocena,i stripove koje ocenim sa njom često zadržim u kolekciji.

Ali u principu geg stripove nešto i ne mirišem;al se razmišljam da nabavim taj jedan album gde je cela epizoda.
Peyo Posted - 05/06/2017 : 17:59:56
@Anto

Prvi kojeg se mogu sjetiti je Redov Bili (Beetle Bailey) meni u top 5 američkih novinskih geg stripova.

Bilo je toga još: La mouche (Trondheim!), Tarana (Bringing Up Father, taj strip mi je predobar) i dr.
anto Posted - 05/06/2017 : 16:05:27
A neki stripove koji su mi dobri i duhoviti tebi se nisu svidjeli - kao na primer?
Peyo Posted - 05/06/2017 : 15:34:03
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Peyo

Od prvih 9 nemam osmicu, i sve su gegovi od 1 stranice do nekoliko stranica osim 6-ice koja je 1 cjelovita epizoda, put oko svijeta.


misliš na Genij u šetnji?
Kakva ta epizoda?
Mogao bih je kupiti ako valja,još je i na popustu.



Ne znam što bih ti napisao.

Meni je OK, ali specifičan je to humor. I mene zna zasmetati bezdušno zlostavljanje pomoćnika, a i štosevi su različitog kvaliteta i pomalo ponavljajući.

A neki stripovi koji su mi dobri i duhoviti tebi se nisu svidjeli pa mi je teško procijeniti da li bi ti se ovo svidjelo.

anto Posted - 05/06/2017 : 15:18:24
quote:
Originally posted by Peyo

Od prvih 9 nemam osmicu, i sve su gegovi od 1 stranice do nekoliko stranica osim 6-ice koja je 1 cjelovita epizoda, put oko svijeta.


misliš na Genij u šetnji?
Kakva ta epizoda?
Mogao bih je kupiti ako valja,još je i na popustu.
Peyo Posted - 05/06/2017 : 12:11:09
Od prvih 9 nemam osmicu, i sve su gegovi od 1 stranice do nekoliko stranica osim 6-ice koja je 1 cjelovita epizoda, put oko svijeta.
anto Posted - 05/06/2017 : 09:01:03
jel ovaj Leonardo geg tabla strip ili duža priča? Ja ga pamtim kao geg tablu iz Strip Arta,ali ne mogu da se setim da li mi se dopao ili ne (a mrzim me da vadim Strip Artove iz šteka).
Vidim da je SA gomilu toga izdao (!!??!!) i da su neki brojevi na dobrom popustu u AF.
Obelix Posted - 03/06/2009 : 14:58:12
Ja znam za ovaj strip, ali se uopste ne secam sadrzaja. Sada cu da procitam neku epizodu, mislim da ih ima u Strip Artu?

Taman da vidim kakvi su, pre nego stigne u Beograd ovo iz Hrvatske, pa da znam sta mi je ciniti
axle munshine Posted - 02/06/2009 : 22:14:46
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by zkne

svaki album bookglobea i strip agenta od 48 str u boji je 79 kn, takva cijena je vec godinu dana



sto ne znaci da nije skupo



Sto ne znaci da nije realno...
supermark Posted - 02/06/2009 : 21:56:36
quote:
Originally posted by zkne

svaki album bookglobea i strip agenta od 48 str u boji je 79 kn, takva cijena je vec godinu dana



sto ne znaci da nije skupo
zkne Posted - 02/06/2009 : 19:41:42
Bravo za Leonarda!
zkne Posted - 02/06/2009 : 19:41:18
svaki album bookglobea i strip agenta od 48 str u boji je 79 kn, takva cijena je vec godinu dana
wildboar Posted - 02/06/2009 : 19:39:45
Sto ne izdase ovo kao integral? Rado bih upio ali stvarno je preskupo.
supermark Posted - 02/06/2009 : 17:15:42
80 kn za 48 strana...
skupo
kico Posted - 02/06/2009 : 16:30:16
quote:
Originally posted by Renky
Napokon dobrog, starog, neprisiljenog humora!!!!


Znaš da sam i ja to pomislio.
Renky Posted - 02/06/2009 : 16:28:59
Genijalno!!!!!!!!! I napokon! Napokon dobrog, starog, neprisiljenog humora!!!!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000