forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Veseli Četvrtak - Biblioteka Albumi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 06/06/2009 : 17:41:33
strip albumi:
1."Barselona u svitanje" (12.02.2009.)

Nakon Fontove premijere u ediciji "Biblioteka Albumi" u izdanju Veselog Četvrtka,da li nas (i kada) očekuju novi albumi iz ove edicije?
Ili je Fontova Barselona bila samo probni primjerak za izdavanje bilo čega drugog doli Bonellija?
Govora je bilo,ili se meni samo čini,o jednom albumu mjesečno,a prvi je album izdan u drugom mjesecu kako je navedeno gore.
Šapni nam nešto,Dushmane.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kandraks Posted - 31/12/2014 : 12:14:47
Konačno...


going going Posted - 01/03/2014 : 15:12:20



U Francuskoj izasao peti broj!

Preneo sa topika BD noviteti.

vronski 3 Posted - 20/01/2014 : 13:03:20
Nema na čemu Goinže! :)
going going Posted - 20/01/2014 : 00:55:53
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by going going

Kakva vam je ,,Barselona u svitanje" ?

I kakva vam je ova Cetvorka iz ulice Bejker? Vidim nema nigde da se nabavi prvi broj.




Lično mi se "Barselona" dopala, još dok sam je čitao u Zabavniku. Standardni Alfonso Font a priča interesantna, posebno za ljubitelje novije istorije...



I ja sam se nameracio na ,,Barselonu" zbog Fonta, uzecu sigurno ovo!
Hvala Vronski!
vronski 3 Posted - 19/01/2014 : 18:55:39
quote:
Originally posted by going going

Kakva vam je ,,Barselona u svitanje" ?

I kakva vam je ova Cetvorka iz ulice Bejker? Vidim nema nigde da se nabavi prvi broj.




Lično mi se "Barselona" dopala, još dok sam je čitao u Zabavniku. Standardni Alfonso Font a priča interesantna, posebno za ljubitelje novije istorije...
going going Posted - 19/01/2014 : 17:34:19
Kakva vam je ,,Barselona u svitanje" ?

I kakva vam je ova Cetvorka iz ulice Bejker? Vidim nema nigde da se nabavi prvi broj.
nemanja93 Posted - 10/01/2014 : 16:33:45
kazu sledece sedmice izlazi..
Raoul Duke Posted - 04/01/2013 : 13:56:27
Znači da treba da spremaju i treći :)
legaz Posted - 23/12/2012 : 15:58:50
quote:
Originally posted by Raoul Duke

Pa nema ni dve nedelje kako je izasla Valkira.


Pa ja se nekako prebacio da je trebalo za sajam još, a i od obaveza smunto. Meni kao da je prošlo 2-3 meseca. Onda ako je za dve nedelje eto onda još neverovatnije. Pitao sam ih i rečeno mi je da je i drugi broj na izmaku.
Raoul Duke Posted - 23/12/2012 : 12:36:52
Pa nema ni dve nedelje kako je izasla Valkira.
legaz Posted - 22/12/2012 : 22:14:05
quote:
Originally posted by ivan_micic

oooooooooooooooooo,kad ću ovo uzeti


Ako nisi, bojim se da ćeš teže nabaviti. Prvog broja skoro i da nema, a drugi je pri kraju. I ja sam se iznenadio kada sam saznao. Drugi se skoro rasprodao u roku od 2-3 meseca. Neverovatno.
Zlix Posted - 22/12/2012 : 20:40:33
Pročitao sam Zigfrida i Valkiru. Veoma zanimljiva priča, crtež je fenomenalan mada boje nekad znaju biti čudne. Preporuka.
ivan_micic Posted - 06/12/2012 : 19:02:57
oooooooooooooooooo,kad ću ovo uzeti
Imrahil Posted - 06/12/2012 : 13:43:24
kasper Posted - 04/11/2011 : 10:20:27
quote:
Originally posted by ivan_micic

A kad će Siegfried dvica?



Trebala je izaci na leto 2011.
ivan_micic Posted - 04/11/2011 : 08:26:38
A kad će Siegfried dvica?
Tornadomaster Posted - 04/11/2011 : 00:15:01
U Francuskoj izlazi za 7 dana.

marko.djordjevicc Posted - 15/08/2011 : 15:04:32
Pozdrav svima! Zanima me postoji li u Nisu mesto gde bih mogao da nabavim strip albume Veselog cetvrtka? Hvala :))
anto Posted - 04/06/2011 : 10:19:15
Ovih dana isčitah malo albume VČ, pa da iznesem utiske :

Enki Bilal - Animal z - prvi put kada sam ga čitao, doživeo sam blago reazočarenje, priča mi je bila poprilično nerazumljiva na momente, fabula "tako-tako".Međutim na drugu loptu, sve je došlo na svoje mesto.Potvrđujem - opak,ali baš opak strip.

Mo&Mabzon - Do viđenja gospodine - prijatno iznenađenje, lepa i poučna priča, dramatična, zanimljiva,životna.Jedan od onih albuma kakvim nas obično Fibre "časti".Zanima me da li se Markosu dopao ovo delo (ako ga je čitao) ?

Morvan&Drie - Ubistva u ulici Morg - šta znam, nije loše,ali ništa ni posebno.Fan sam Edgara A.Poa, ali mi je daleko zanimljiviji u književnom obliku - možda sam malo i subjektivan, jednostavno ne volim korišćenje poznatih literarnih radova kao scenarističkih podložaka za strip.

SilvanRikar & Mael - u kažnjeničkoj koloniji - uf, ovo mi je bilo baš bezveze

Žoan Sfar - Mali princ - veliki sam fan Malog princa, Sfara takođe strašno poštujem i volim, ali kao što gore napisah, ne volim obrađivanje poznatih knjiga u stripu - tako da me ni ovo nije nešto "dirnulo"
Gil-galad Posted - 10/01/2011 : 16:58:24
Nije mi se preterano dopao Zigfrid...

Crtež već na prvi pogled deluje jako lepo, ali je na momente nepregledan, čemu doprinose i ne baš najbolje uklopljene boje. To posebno dolazi do izražaja kada je reč o tablama na kojima nema zasebnih kvadrata.

Ako će izaći tri albuma ukupno, tj. još dva - pitam se zašto je onda čitav prvi album samo uvod u priču Osim delova koji (sam početak) objašnjavaju kakve veze mali Zigfrid ima s "višim silama", da tako kažem, do kraja je priča prilično mlaka.

Naracija je kao prava linija, ne dešava se ništa spektakularno... A saga o Nibelunzima bi trebalo da bude baš takva. No, dobro, tek kada budem ovo posmatrao kao deo celine, negde u ovo vreme sledeće godine, verujem da će slika biti koliko-toliko drugačija...

Za sada čekamo drugi deo... Baš me zanima da li će doneti nešto više glede priče i scenarija, jer je tema odlična. Za dobar fantasy strip ipak nije dovoljna samo po koja lepo nacrtana epic scena.
Obi-wan Posted - 07/11/2010 : 18:39:54
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Obi-wan
(ni ne znam da VČ izdaje Taličnog)



Sad znaš!


Eto, ipak je nešto korisno izašlo iz mojeg pitanja...
Bachy Posted - 07/11/2010 : 18:38:09
quote:
Originally posted by Obi-wan
(ni ne znam da VČ izdaje Taličnog)



Sad znaš!
Obi-wan Posted - 07/11/2010 : 18:21:52
quote:
Originally posted by Bachy

Hmmmm da...
Vidim da možda ja nisam razumio pitanje koje je postavio gospodin iz budućnosti.
A long time ago, in a galaxy far far away...
Kada me netko pita za kvalitetu stripa ja obično mislim na tehničke karakteristike izdanja ne na priču u stripu...
Mislio sam na kvalitetu priče i crteža, to mi je ipak važnije. Mislio sam da je to jasno.
Moje mišljenje o kvaliteti Taličnog svi (koji s vremena na vrijeme pročitaju štogod na forumu) znadu...
O Taličnom znam dosta, nisam ni pitao o njemu (ni ne znam da VČ izdaje Taličnog)...
Sad ću ja postaviti pitanje Obiju: Kada si pitao za kvalitetu jesi li mislio na tehničke karakteristike ili na priču?
Priču i crtež VČ albuma.
Mišljenja sam da Obi nije mislio na priču jer Talični nije nov na ovim prostorima a pogotovo ova epizoda koje je imala nekoliko reprinata u bivšoj Jugi...
Nikakve veze s Taličnim moje pitanje nije imalo.
Kada kažem kolekcionar ne mislim na one koji samo skupljaju da bi imali nego na one koji skupljaju, čitaju, vole, sanjaju, drže se sa istomišljenicima, šale se na račun spomenutoga...
Naravno.
P.S. Ja nikad svome sinu ne bih odsjekao ruku!
Ni ja. A ni Obi-wan. Takve stvari rade samo oni pod uticajem mračne strane kao što je npr. Darth Vader...


No, sve to nije vrijedno tolike rasprave.
Bachy Posted - 07/11/2010 : 16:07:23
Hmmmm da...
Vidim da možda ja nisam razumio pitanje koje je postavio gospodin iz budućnosti.
Kada me netko pita za kvalitetu stripa ja obično mislim na tehničke karakteristike izdanja ne na priču u stripu...
Moje mišljenje o kvaliteti Taličnog svi (koji s vremena na vrijeme pročitaju štogod na forumu) znadu...

Sad ću ja postaviti pitanje Obiju: Kada si pitao za kvalitetu jesi li mislio na tehničke karakteristike ili na priču?

Mišljenja sam da Obi nije mislio na priču jer Talični nije nov na ovim prostorima a pogotovo ova epizoda koje je imala nekoliko reprinata u bivšoj Jugi...

Kada kažem kolekcionar ne mislim na one koji samo skupljaju da bi imali nego na one koji skupljaju, čitaju, vole, sanjaju, drže se sa istomišljenicima, šale se na račun spomenutoga...

P.S. Ja nikad svome sinu ne bih odsjekao ruku!
Lord Vader89 Posted - 07/11/2010 : 15:24:11
quote:
Originally posted by Bachy

Ja nisam rekao da je album bez veze, rekao sam da ima prolaznu ocjenu...


Opet kazem, covek je pitao koji strip valja, a ne kome korice najbolje sijaju. Ne verujem da osporavas kvalitet epizode, posto vrlo dobro znas da je u pitanju sjajna stvar ()

quote:
Koji strip valja? Zbilja ih ima na izbor...


potpuno irelevantno

quote:
Svi kolekcionari su razumjeli što sam htio reći...


Obi Wan je pitao iz ugla citaoca, a ne kolekcionara, i tuzno je sto se u zadnje vreme ta dva pojma sve vise i vise brkaju.

quote:
Kada mislim na kopiraju Bookglobe mislim na tisak, opremu, font, prodavanje na kioscima...


ok, let me put it this way, ako kazes da od nekoga kopira, taj neko je morao da izmisli to sto je kopirano. znaci li to onda da je BG kopirao Dargaud, Egmont ili Politiku, po tim tvojim kriterijumima tj. ne mozes da spocitavas VCu to, poredeci ga sa BG.
Hence - ako izjava nije neozbiljna, onda je u najmanju ruku nepromisljena

quote:
Ja se ne izdajem za nikakavu lovu a kamoli za fana Asterixa i Taličnog


nisam mislio da se puvas da si ovo ili ono, naprotiv, pokazao si poznavanje i interesovanje za ove stripove, sto je super. pa sam se na to pozivao sa predlogom da malo drugacije sagledas stvari.

quote:
Ti ne razumiješ moju izjavu a ja ne razumijem ovu tvoju :"...ova izjava ti je prilicno neozbiljna. " Čovjek pitao, ja dao svoje mišljenje i svoju ocjenu kao kolekcionar, to što se tebi moje mišljenje ne sviđa nije moj problem


fair enough, samo sto, da li se meni svidja tvoja procena ili ne, to je totalno nebitno, i o tome se i ne prica. prica se o tome da si totalno promasio komentar. opet kazem, covek je pitao kao ljubitelj stripa, ti si nabrojao samo tehnicke osobine jednog izdanja koje si odabrao. point misplaced, nista vise.

quote:
I još za kraj: Kupio sam Taličnog od VČ i najvjerojatnije ću kupiti i sve nastavke do kojih budem uspio doći

Živio!



Takodje i ti!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000