forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Julia - Julia fanovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
dzoni Posted - 05/08/2009 : 14:37:13

Julia - tekst o junakinji

Julia - recenzije

Julia - facebook

Julia - Sergio Bonelli Editore

evo mislim da jos nije otvoren fan klub za juliju pa sam ga ja pokrenuo.bas bi voleo da neka kuca nastavi izdavanje ove junakinje,stvarno kvalitetnog krimi stripa.pa ko zeli moze da napise nesto
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 03/12/2019 : 08:23:47
Priča: Giancarlo Berardi
Scenarij: Giancarlo Berardi i Lorenzo Calza
Crtež: Paolo Di Clemente
Naslovnica: Cristiano Spadoni

https://www.sergiobonelli.it/julia/2019/11/29/albo/la-casa-dei-veleni-1007455/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1575045164361.jpg--.jpg?1575045164000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1575045164733.jpg--.jpg?1575045165000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1575045165121.jpg--.jpg?1575045165000
ReemCP Posted - 23/11/2019 : 07:29:29

46. Smrt ima žensko lice

Scenarist: Giancarlo Berardi & Lorenzo Calza
Crtač: Ernestino Michelazzo

Julija je bolesna! Ima gripu, a njena kućna pomoćnica Emily ima svoje "posebne" metode kako da Julija ozdravi. Ispočetka mi je tak lik Emily bio pomalo iritantan, ali ipak je to sada drugačije i nekako taj dio s njom, koliko sam skužio, više je zadužen za humor. Nekako simpatično. Julija se uvijek može osloniti na nju. Ubojicu odmah upoznajemo u ovoj priči, osoba koja vješto mijenja svoje identitete, a kod njezinih žrtava je sve nekako nepovezano pa Julija i ekipa (Webb i Irving) imaju sve samo ne lak zadatak dokučiti o čemu se radi. Tragovi ih čak odvode na Floridu gdje će saznati neke ključne stvari..

Svidjela mi se ova priča, zanimljiva je i tih 130 stranica proleti samo tako. Crtež mi se isto dopao, a naslovnica je baš pogođena za ovu priču i lijepo je prezentirana.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 9) = 84%

-
-

47. Krv u sobi broj 3

Scenarist: Giancarlo Berardi & Giuseppe De Nardo
Crtač: Valerio Piccioni, Steve Boraley & Laura Zuccheri

Na samom početku zatječemo muškarca koji se budi u sobi hotela, sa krvavim nožem i ženskim mrtvim tijelom pored sebe! Naravno, ovo izgleda jako jednostavan slučaj, budući da je tu sve jasno što se dogodilo. Još kad nešto kasnije saznajemo da taj lik ima već dosje, sve upućuje na ono što se dogodilo. Ali Julija tako ne misli i "kopajući" oko žrtve s kime se sve družila, polako se povećava broj kandidata tko bi mogao biti pravi ubojica..

Još bolja priča od prethodne, zaista uživancija. Julija i Webb su ovdje u par navrata imali žustru raspravu, a Irving u pozadini likuje - zakon! Jedino mi se kraj nije nešto naročito svidio, nekako mi bilo to prejednostavno rješenje da je baš taj lik ubojica. Ono, toliko detaljne istrage oko likova i na kraju da tako jednostavno ispadne. Ali unatoč tome, i ova priča se čitala u jednom dahu.

(priča: 9, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 9) = 87%

-
-

48. Čovek iz Buenos Ajresa

Scenarist: Giancarlo Berardi & Maurizio Mantero
Crtač: Enio Legisamon

Ovdje paralelno pratimo tri događanja. Jedan od tih događaja, ispočetka, jest kao nekakav "flashback" lika po imenu Danijel Ortega, prisjećanje iz prošlosti za vrijeme državnog udara u Argentini kad je bio još samo dijete. Kroz epizodu se ti "flashbackovi" povremeno opet pojavljuju i autor nas na taj način upoznaje s tim likom i njegovim razlogom dolaska u Garden City. Sa druge strane upoznajemo profesora Solarija, koji je naizgled "najbolji tata na svijetu" i odličan kao osoba.

Tu je i naša Julija i prikaz njene svakodnevnice, ovaj put ima nekakvih problema sa instalacijama u kući i izgleda da će biti potrebno renoviranje. Julija je zabrinuta jer troškovi sigurno neće biti mali, ali svom srećom, ima lika po imenu Leo Baxter koji je na neki način, pored kućne pomoćnice Emily, "anđeo zaštitnik" i pomaže joj da je "zli" ljudi ne prevare. I u prethodnoj epizodi joj je bio od iznimne pomoći.

Naizgled, sva ta tri događaja koja pratimo, naročito ovih novih likova, nemaju nikakve veze, ali kasnije se njihove priče isprepleću i dobivamo jasniju sliku (iako smo pomalo mogli i zaključiti kamo ova priča vodi). Ovo nije možda tipična krimi priča Julije, nešto drugačija, ali na dobar način ispričana. Čak glavni negativac (ako ga možemo tako nazvati), dođe nam ga žao na kraju. Crtež mi je odličan, pogotovo način na koji je prikazano to "prisjećanje" lika Ortege, kao "nedovršene" vinjete, ali opet lijepe i jasne o čemu se tu radi.

(priča: 9, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnica: 7) = 94%
ReemCP Posted - 18/11/2019 : 12:50:48
Stiglo mi danas još ponešto Julije

solar Posted - 01/11/2019 : 16:03:34
Priča: Giancarlo Berardi
Scenarij: Giancarlo Berardi i Maurizio Mantero
Crtež: Giuseppe Candita
Naslovnica: Cristiano Spadoni

https://www.sergiobonelli.it/julia/2019/10/29/albo/tigre-19-1007292/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1572346274127.jpg--.jpg?1572346274000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1572346274391.jpg--.jpg?1572346274000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1572346274698.jpg--.jpg?1572346274000
ReemCP Posted - 22/10/2019 : 18:45:21
quote:
Originally posted by Lenco

Je li darkwood izdao sve originalne brojeve od 1-44, jer vidim da se negdje po forumu spominje broj 28 u smislu kao da ije izdan, sto je s tim?

Mislim da si krivo skužio, nisu oni pričali o Juliji, već o JDJP serijalu.

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Zaštitnički nastrojena rokenrol kućna pomoćnica s majčinskim instinktima.
Julia napasnika mlatne s pepeljarom u torbi, a Whoopi ga prebije s partfišem.
I onda obje zapjevaju "I feel good!" pred prestravljenim mačkom.

Pomoćnica je tu većinom za onu humorističnu komponentu, i skroz prikladno osmišljena po tom pitanju.

Hvala što si je ovako ukratko opisao, meni će trebati bar 10-ak epizoda da prođem pa da malo skužim te odnose među likovima, te same likove i što od njih mogu očekivati (iako se nešto i moglo pročitati i saznati na samom uvodu stripa). Kao što mi je već dobro poznata ekipa iz Nick Raidera, tamo me najviše živcira onaj njihov šef "Ćao draga", ali dobro na neki način što imamo i takvog lika u tom serijalu.
bonjovi4ever Posted - 22/10/2019 : 07:11:49
quote:
Originally posted by ReemCP

A tko ce ih razumjet fora mi je u ovom serijalu sto su likovi nalik na poznate glumce, samo ona kucna pomocnica Whoopi Goldberg (ili sto je vec), zivcira totalno . Mozda je njen lik tako i zamisljen.

Zaštitnički nastrojena rokenrol kućna pomoćnica s majčinskim instinktima.
Julia napasnika mlatne s pepeljarom u torbi, a Whoopi ga prebije s partfišem.
I onda obje zapjevaju "I feel good!" pred prestravljenim mačkom.

Pomoćnica je tu većinom za onu humorističnu komponentu, i skroz prikladno osmišljena po tom pitanju.
bonjovi4ever Posted - 22/10/2019 : 07:06:34
quote:
Originally posted by Lenco

Je li darkwood izdao sve originalne brojeve od 1-44, jer vidim da se negdje po forumu spominje broj 28 u smislu kao da ije izdan, sto je s tim?

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/julia-ju-drkw-28-nevidljiva-smrt/31961/0/
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/julia-ju-sr-28-la-morte-invisibile/70132/1/

Netko bulazni s tim.
Lenco Posted - 22/10/2019 : 04:04:10
ReemCP Posted - 19/10/2019 : 00:37:53
A tko ce ih razumjet fora mi je u ovom serijalu sto su likovi nalik na poznate glumce, samo ona kucna pomocnica Whoopi Goldberg (ili sto je vec), zivcira totalno . Mozda je njen lik tako i zamisljen.
bonjovi4ever Posted - 18/10/2019 : 18:41:41
Nema smisla kriti, kad čovjek mora piti.
Bambusi, gemišti i Grička zasad. Volim diverzificirati "istražne" resurse.
Onaj "krasnopis" ti je tipičan za ženski kontemplatorij, odnosno njihova promišljanja.
Teško je to razumjeti.
Volim žene. Ali ih ne razumijem.
Zato je Julija skroz ok.
DOMI Posted - 18/10/2019 : 18:18:23
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by jasa

pretjeraste s ovim fan topicima

IMA LI ŠANSE DA NEKO OTVORI DŽUDAS FAN TOPIK....

ReemCP Posted - 18/10/2019 : 18:15:37
Ja sam nabrzinu pročitao: "Reem, moraš više čitati, a manje piti ;)

Izgleda da je tako, vjerojatno ste vi pisali već da ta priča ide u prva 3 broja, ali sam bio zaboravio. Svakako moram ponovit čitanje prvog broja i nastavit dalje :)

Jedina zasad zamjerka su mi font slova u onim didaskalijama, kad Julija ide doma pa onaj tekst kad razmišlja.. pisano onim nekim krasopisom, ja jedva uspijevam odgonetnuti što tamo piše, pa sam neke te rečenice i preskakao. To me malo zamorilo..
bonjovi4ever Posted - 18/10/2019 : 16:08:03
Reem, moraš više čitati, a manje pitati ;)
Kontrast 2 Posted - 18/10/2019 : 15:39:17
To je trodelna priča.

ReemCP Posted - 18/10/2019 : 14:50:01
Sinoc sam procitao prvi broj Julije. Dojam je vrlo dobar sa zanimljivim prikazom likova, samo velika kolicina informacija odjednom za nekoga koji tek krece sa upoznavanjem serijala. Tako da cu ponoviti citanje prvog broja.

Jedino me kraj iznenadio, toliko mucenja, analiza i svega oko slucaja i ta "osoba" na kraju uspije pobjeci?! Znam da je autor i ujedno tvorac Kena, ali valjda ce bit ponekad i smisleniji kraj od ovog 1.broja.
solar Posted - 13/10/2019 : 21:04:29
Variant naslovnica 254. broja za Lucca comics

https://www.sergiobonelli.it/home/2019/10/13/gallery/julia-giallo-metallizzato-1007169/
risbozg Posted - 13/10/2019 : 17:57:35
opa, još malo pa stiže...
Stark Posted - 13/10/2019 : 17:25:40
https://www.facebook.com/108217520553200/posts/138112117563740/

Golconda je objavila mali tizer na Fejsu
ReemCP Posted - 12/10/2019 : 00:24:27
I jos Shaner, da netko (DW ?!) u dogledno vrijeme objavi i broj 45, svi sretni :)
Shaner Posted - 11/10/2019 : 23:09:10
Pročitao i zadnja dva broja u izdanju Darkwooda, 43 i 44. Poslednji randevu ne odskače puno od prethodnog broja i još jednom se razrješenje doima zbrzanim. S druge strane, Napuklo ogledalo je već bolje i drži pozornost od uvodnih scena koncerta pa sve do nepredvidivog i tužnog kraja. U svakom slučaju, i ove epizode potvrđuju Juliju kao uravnoteženo dobar serijal i prava je sreća što ćemo ju i dalje imati prilike čitati.

ReemCP Posted - 11/10/2019 : 12:24:41
Steta sto VG nije nastavio, sva izdanja sto su pokrenuli su imala smisla, a i lijepo napravljena.

quote:
Originally posted by petarStripovi10

Premda je meni DW izdanje vrhunsko, mat naslovnica i kvalitetan bijeli papir.

Rezervirao sam si dosta njihovih brojeva Julije, uskoro ce i oni doci. Ne znam kako izgledaju, imam JDJP kolekciju, vjerojatno mozda u tom stilu. A poslije svega toga ide Golconda, cak 3 izdavaca Julije ce bit na polici
Shaner Posted - 11/10/2019 : 11:06:25
Zadnja četiri VG broja. I mogao se i taj veliki format kupiti na kioscima, čak su stripovi bili upakirani u vrećice. Inače, nakon poduže pauze pročitao 42. broj Julije - Dan špijuna. Interesantno, ali nedovoljno razrađeno. Puno likova na malo stranica. Crtež solidan. Sad idem vidjeti što kažu preostala dva broja.

petarStripovi10 Posted - 11/10/2019 : 10:59:16
quote:
Originally posted by wesskowaz

Nisam znao da je VG imao razlicite formate dok je isla Julija.

Da, samo zadnja tri broja koji je VG izdao su u većem i užem "američkom" formatu. Fora su s obzirom da nema puno takvih kioska izdanja. Premda je meni DW izdanje vrhunsko, mat naslovnica i kvalitetan bijeli papir.
Stark Posted - 11/10/2019 : 10:28:37
Mislim da su tada odustali od kiosk prodaje i odlučili u većem formatu prodavati samo u knjižarama.
ReemCP Posted - 10/10/2019 : 23:48:52
Nisam ni ja znao ali ovaj veći format je baš fora.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000