forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus: TEX WILLER biblioteka, knige 25 i 26

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dado Posted - 16/08/2009 : 03:02:27
Za sve ljubitelje neumoljivog rendzera imamo dvije nove knjige:

Knjiga 25 - KANADSKI POBUNJENICI - ukupno 396 stranica - 3 naslovnice unutra, cijena 170 kuna u ducanu Libellus
scenarij: Guido Nolitta - crtez: Fernando Fusco

Knjiga 26 - ZMIJSKO GNIJEZDO - ukupno 278 stranica - 3 naslovnice unutra, cijena 140 kuna u ducanu Libellus
scenarij: Gianluigi Bonelli - crtez: Aurelio Galleppini

Veliko hvala u Gastonovo i moje ime Melini, Mirni, Doku, Silviji, Dekari i Zlaji
na njihovu predanu radu kako bi ova izdanja bila na najvisoj mogucoj razini!

Pocetkom iduceg mjeseca trebalo bi biti u prodaji...











25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Curunir Posted - 25/10/2009 : 16:02:47
samo za klasu? vec vidim Gastonov izraz lica "pa je l' se Aco to poceo drogirati od silnih pacijenata?"
Aco Posted - 25/10/2009 : 08:22:40
Kanadski pobunjenici su dobri,ali ipak ih ne bih svrstao kao najbolje u Tex Willer biblioteki.Malo su mi razvučeni,posebno u prvih 100-ak stranica gdje se u biti ništa ne događa(osim Donovanove izdaje), ali to je standard za Nolittu i to su samo sitne zamjerke,svejedno je ovo jedna dobra,baš epska epizoda s tim da šteta što nema više scena mučenja Texa i Brandona;-))Malo mi je glupo da se pobunjenjici u biti pobiju međusobno pa tako ispada da Tex i Jim nisu ništa napravili.
Fusco još nije onakav kakvog ga obožavam (kao što reče kolega kasper, sa grubim facama a la bizoni)i čini mi se da se na kraju ipak malo švercao (ne zamjeram mu,ipak je trebalo nacrtat 400 stranica) ali ipak je njegov crtež za klasu bolji od npr. Letterija.
REJS Posted - 05/10/2009 : 14:58:11
Potpuno si u pravu za sve pa i zato da se necemo sloziti za ova dva navedena stripa,ali ipak svaka cast za ovo sto si rekao.
Ukusi se razlikuju od generacije do generacije mene stariji brojevi vezuju za neke lepe trenutke a tebe ovi noviji naravno.
kasper Posted - 05/10/2009 : 12:00:52
Cuda su mogucna, cika REJS i ja gledamo na pobunjenike isto . Ako to nije preporuka onda ne znam sta je . Sto se tice crteza, najbolji Fuscov rad uposte i jedan od najbolje nacrtanih Texeva (malo pred kraj slabi crtez al nista strasno). Sta bi sa covekom kasnije , one face njegove postace mi negledljive.
Inace ovaj bi mi Tex dosao odmah iza Carsonove proslosti i Na putu za utvrdu Apachi (oko ovoga se dakako necemo sloziti).
REJS Posted - 05/10/2009 : 01:52:32
Potvrdujem, Kanadski Pobunjenici je za sada Tex sa najboljom pricom i crtezom,mislim od ovih koje je izadao Libelus.
Tex Willer Posted - 29/09/2009 : 14:27:25
quote:
Originally posted by kasper

Popularno pitanje ovih dana... koliko ce brojeva sve popularnijeg Texa mozemo ocekivati do kraja godine?



Nek me demnatuju Dado&Dado ako gresim ali trebalo bi Tex biblioteka 27-30,Tex almanah 5 i Tex u boji 1 i 2.
Mimo Libellusa jos kiosk izdanja Lu i VC i 4 Texonea SA.
kasper Posted - 29/09/2009 : 13:37:45
Popularno pitanje ovih dana... koliko ce brojeva sve popularnijeg Texa mozemo ocekivati do kraja godine?
REJS Posted - 27/09/2009 : 09:54:01
Dosao sam do Kanadskih Pobunjenika ,i prelistavajuci ga mogao sam da vidim da mnogo bolje izgleda od mnogih brojeva do sada.
teller Posted - 25/09/2009 : 20:35:12
moram se složit za gore nabrojane epizode.
A što se Libellus knjiga tiče, ako več El Muerto nije najbolji Tex do sada, naslovnica je
vrhunska, čak u usporedbi sa dobrom Galepovom.
REJS Posted - 25/09/2009 : 20:09:47
Celog zivota sanjam da od Texa ponovo procitam epizodu koja ce dostici slavu:
18.Osvete Apaca
221.Vrac Dijablera
556.Zendinog Sklonista to su epizode od kojih moze da se rikne, a za sada jos uvek ove tri nemaju konkurenciju u Libelusovim epizodama.Kada bude neka prica ovog ranga skinucu kapu i priznati da je bolja.
kico Posted - 25/09/2009 : 16:14:40
quote:
Originally posted by mpavin

O čemu se radi u knjizi 26, može neki kratak sadržaj, Dado ili bilo tko?


Taman počeo...
Tex iz pera Gianluigi Bonellija je onaj totalno čvrsti,zajebani Tex.
Pljačkaju se pošiljke zlata iz rudnika "Golden well",ubijeni su neki Pinkertonovi agenti,a Tex sa svojom bandom dolazi da rasvijetli misteriju ovih pljački.
Zasad vrlo,vrlo dobro.
MaTex Posted - 25/09/2009 : 16:10:43
quote:
Originally posted by Aco

Eto vidiš što su ti ukusi a bio sam se spreman okladiti da se El Muerto sviđa svim fanovima Tex Willera.Meni sigurno jedna od Top 10 epizoda,baš zbog toga što je pomalo neobična,Tex ne riješava sve u tren oka,nije najpametniji i svemoćan, pokazuje emocije i mora se dosta pomučiti da se odbrani od starog Paca Ordoneza.Također,to je epizoda sa možda najjačom završnom scenom kad su stripovi TW u pitanju,stvarno odličan revolveraški obračun na groblju,uz onaj sat i mjesečinu,Tex hladan kao špricer a Ordonez mokar i nervozan..pa ljudi to vam je ko da je Sergio Leone to režirao.I onda kad Tex sa rupom u ramenu pošalje grobara gore, da ima još jednog s kim može pričat.F-E-N-O-M-E-N-A-L-N-O!
Da ne zaboravim i odličan Galepov crtež i dobru naslovnicu (i Galepova i zamjenska Villina). Stvarno ne znam zbog čega se to ljudima ne sviđa a npr. epizode sa Yamom i Kinezima da;-))


kasper Posted - 25/09/2009 : 15:18:45
quote:
Originally posted by teller

onda če se mi dopast.Super!



Ima neke brljoke, al da je odlican u celini... to jeste.
teller Posted - 25/09/2009 : 14:59:40
onda če se mi dopast.Super!
kasper Posted - 25/09/2009 : 14:45:12
Procito Kanadske pobunjenike. Strip ko siven za one koji su hvale Muerta i Lov na coveka . Dakle imamo svetu trojku sada
Tex Willer Posted - 25/09/2009 : 14:05:07
quote:
Originally posted by Aco

Stvarno ne znam zbog čega se to ljudima ne sviđa a npr. epizode sa Yamom i Kinezima da;-))



I te dve su mi medju najslabijima od ovih sto je izdao Libellus
S tim sto moram da se ogradim,meni nijedan Tex nije los,samo mi se ovi svidjaju manje od ostalih.
Tex moze da bude samo manje ili vise dobar
Aco Posted - 25/09/2009 : 13:30:27
Eto vidiš što su ti ukusi a bio sam se spreman okladiti da se El Muerto sviđa svim fanovima Tex Willera.Meni sigurno jedna od Top 10 epizoda,baš zbog toga što je pomalo neobična,Tex ne riješava sve u tren oka,nije najpametniji i svemoćan, pokazuje emocije i mora se dosta pomučiti da se odbrani od starog Paca Ordoneza.Također,to je epizoda sa možda najjačom završnom scenom kad su stripovi TW u pitanju,stvarno odličan revolveraški obračun na groblju,uz onaj sat i mjesečinu,Tex hladan kao špricer a Ordonez mokar i nervozan..pa ljudi to vam je ko da je Sergio Leone to režirao.I onda kad Tex sa rupom u ramenu pošalje grobara gore, da ima još jednog s kim može pričat.F-E-N-O-M-E-N-A-L-N-O!
Da ne zaboravim i odličan Galepov crtež i dobru naslovnicu (i Galepova i zamjenska Villina). Stvarno ne znam zbog čega se to ljudima ne sviđa a npr. epizode sa Yamom i Kinezima da;-))
DR Posted - 25/09/2009 : 10:50:52
quote:
Originally posted by mars1

quote:
Originally posted by REJS

Iskreno do sada nije bilo nekih posebnih epizoda.
Mnogohvaljenog El muerta smatram slabom i dosadnom epizodom,nadam se da ce sledeci brojevi doneti bolje price.


I ja se slazem da je ovo losija (ako ne i najlosija) epizoda od dosadasnjih Libellus izdanja.



El Muerto je epizoda koja zaslužuje dvostruku ocjenu, nešto kao 4/9.
Tex je strip akcije, gdje su Tex i društvo aktivni sudionici koji planiraju i preuzimaju inicijativu. U El Muertu su oni potpuno pasivni do zadnjeg dvoboja. Atmosfera je dobra, kao i scena gdje Tiger ubija izdajnika bez dvoboja (zato ocjena 9), ali to nije pravi Tex, Tex ništa ne radi, ne preuzima inicijativu, zato ocjena 4 (možda previsoko, možda bi i 3 bilo dosta).
Bilo je već epizoda gdje su ostali bili uhvaćeni i Tex ih je morao spašavati, ali i tada su svi bili puno aktivniji nego u El Muertu. Jedini aktivni potez četvorke u stripu je Tiger koji poluoporavljen kreće za Texom, spašava ga i ubije izdajnika.
mars1 Posted - 25/09/2009 : 07:45:36
quote:
Originally posted by REJS

Iskreno do sada nije bilo nekih posebnih epizoda.
Mnogohvaljenog El muerta smatram slabom i dosadnom epizodom,nadam se da ce sledeci brojevi doneti bolje price.


I ja se slazem da je ovo losija (ako ne i najlosija) epizoda od dosadasnjih Libellus izdanja.
tex2 Posted - 25/09/2009 : 07:05:26
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by REJS

Iskreno do sada nije bilo nekih posebnih epizoda.
Mnogohvaljenog El muerta smatram slabom i dosadnom epizodom,nadam se da ce sledeci brojevi doneti bolje price.



Isto,meni je El Muerto u par najgorih sto se tice Tex Biblioteke,a toliko je hvaljena na UBC i uopste.
Ona dvodelna kad Texa strpaju u zatvor mi je najbolja od svih,bolja i od Lova na coveka



isto razmišljam
Tex Willer Posted - 24/09/2009 : 22:57:57
quote:
Originally posted by REJS

Iskreno do sada nije bilo nekih posebnih epizoda.
Mnogohvaljenog El muerta smatram slabom i dosadnom epizodom,nadam se da ce sledeci brojevi doneti bolje price.



Isto,meni je El Muerto u par najgorih sto se tice Tex Biblioteke,a toliko je hvaljena na UBC i uopste.
Ona dvodelna kad Texa strpaju u zatvor mi je najbolja od svih,bolja i od Lova na coveka
Kit Carson Posted - 24/09/2009 : 22:04:45
Meni je i dalje "Lov na coveka" nenadjebiv. Jednostavno, jedna prica koja odudara od ostalih Texova.
REJS Posted - 24/09/2009 : 21:54:58
Iskreno do sada nije bilo nekih posebnih epizoda.
Mnogohvaljenog El muerta smatram slabom i dosadnom epizodom,nadam se da ce sledeci brojevi doneti bolje price.
J.C.Debs Posted - 24/09/2009 : 21:50:07
[quote]Originally posted by mpavin

O čemu se radi u knjizi 26, može neki kratak sadržaj, Dado ili bilo tko?
Tex i Karson odlaze u gradić Silverton,ondje hara banda pljačkaša zlata koja je več sredila dva pinkertonova agenta.Pljačke se odvijaju po istoj šemi,banda napada poštansku kočiju koja prevozi zlato iz obližnjeg rudnika i potom nestaje.Istragom i uz pomoć lokalnog konjušara naši junaci nanjuše da je u igru upleten i lokalni bankar te brat vlasnika rudnika.Cijelo vrijeme Kit i Tiger čuvaju leđa Texu i Karsonu glumeči lovce na ucjene, slijedi dosta pucnjave i šaketanja, te konačnim obračunom u bankarevoj vili.
Bilo bi interesantno izbrojiti koliko su to puta Texa pokušali utopiti ko na kraju ove epizode.Mislim valjda da je ovo stoti put
Sve u svemu klasik.
teller Posted - 24/09/2009 : 10:41:12
mene do sada nijedan Tex nije razočarao a ako mogu preporučit tu su
12 Lov na čovjeka
16 El Muerto
17 Sastanak sa smrću

te su mi vrhunske iako je takvih bar pola objavljenih do sada.
Ova zadnja sa Kanadskom policijom obečava, vidjeću kad se je dočepam.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000