forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 17 - Sharaz-De

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 31/08/2009 : 15:08:37


Poput grafičke skulpture, remek-djelo tisuću i jedne noći vizualno je iznova izmaštano u umjetnosti Serggia Toppija. Sharaz-De, želi li nanovo ugledati zoru, svake večeri mora ispripovijedati priču koja će nagnati kralja da je ostavi na životu. To joj i uspijeva, ona to čini opisujući svemir demona i vještica, svijet u kojem srca ljubav mori do smrti i u kojem srca ostaju tvrda do smrti. Unutar sharaz-de nalazi se cijeli Baghdad, kao i sve kamene pustinje mašte, cijelo jedno barbarsko društvo u kojem se ono čudno i bajkovito pojavljuje kao jedini lijek za nepravdu... Za umjetnika poput Toppija to je pravi poziv na slavlje. Svijet koji nam vraća još je uzvišeniji od žarkih geometrija panorama, od raskoši palača, od upalih lica opaljenih pustinjskim suncem i strastima. A u svima njima, ona, Sharaz-De, umiljata i mudra stvarateljica svjetova.


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=95
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
igor23 Posted - 09/07/2023 : 14:20:13
quote:
Originally posted by izivko

Čitam The Collected Toppi od Magnetic Pressa i trenutno sam na 6. knjizi, Japan.

Uživam u njegovim pričama. Rekao bih da niko ne poznaje ljudski karakter i prirodu kao Toppi. Po meni vrh strip umjetnosti!

Ja sam se jučer susreo tek prvi put s Topijem .Sve pohvale :)Danas je Kolekcionar na redu:)
izivko Posted - 09/07/2023 : 14:00:21
Čitam The Collected Toppi od Magnetic Pressa i trenutno sam na 6. knjizi, Japan.

Uživam u njegovim pričama. Rekao bih da niko ne poznaje ljudski karakter i prirodu kao Toppi. Po meni vrh strip umjetnosti!
igor23 Posted - 09/07/2023 : 13:16:13
8.9/10
don_draper Posted - 13/10/2022 : 15:33:49
Mjerkao sam ove Toppijeve knjige nekoliko godina i razmišljao o tome kada početi čitati ovo. Moram biti iskren pa reći da nisam bio kupljen na previewe i nije mi se činilo kao nešto što bi mi se svidjelo. Iz današnje perspektive mogu reći da sam gadno pogriješio i da će ovih nekoliko dana druženja s Toppijevim djelima biti vrlo dobar odabir.
Sharaz-de je Toppijeva interpretacija djela proisteklih iz 1001 noći. Baš kao i originalan materijal i ovaj strip ima tu neku bajkovitu, nadrealnu orijentalnu atmosferu. Ne znam puno o probranoj selekciji priča, ali svaka od njih u neku ruku se gradi oko nekog obrata koji će prenijeti pouku. Likovi su razni i često uključuju fantastične elemente i klasični kontrast dobra i zla. Osim što su same priče kvalitetne i kvalitetno izvedene, tekst kojim su formirane je jako dobro odmjeren i doziran. Ipak, kad je riječ o Toppiju, glavnu riječ uzima crtež. A on je fenomenalan. Melem za oči. Spada u neku muzejsku zbirku, ali eto imam privilegiju da je i među knjigama na mojoj polici. I to je ta nenadmašiva blagodat ovog stripa. Na običnom papiru imamo vrhunski oblikovane, detaljno i posvećeno iscrtane i sjajno postavljene crteže. Njihova statičnost dodatno stvara veličanstvenost i ide ruku pod ruku s tekstom i njegovom atmosferom. Kroz isti crtež, Toppi iscrta cijelu jednu pripovjednu liniju i više događaja objedini. Genij crtanja, genij stripa. Andiamo avanti.
5/5
risbozg Posted - 16/07/2022 : 17:01:24
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by risbozg

bravo Marko..



Tnx



supermark Posted - 16/07/2022 : 14:12:27
quote:
Originally posted by risbozg

bravo Marko..



Tnx
risbozg Posted - 16/07/2022 : 13:42:52
bravo Marko..
Markos Posted - 15/07/2022 : 10:57:35
Dobra vijest za sve koji su ga propustili: Sharaz De je ponovo u prodaji.
Živs Posted - 03/11/2021 : 23:29:11
Čarobno. I priče i crtež. Poput nekih snova.
Chui Posted - 10/01/2021 : 22:44:44
Ovo je bio moj prvi susret sa Toppijem i to je bila ljubav na prvi pogled. Nevjerovatan crtać, slike toliko žive, kao da se ljudi pretvaraju u životinje, životinje se stapaju s krajobrazom i opet iz krajobraza izranjaju ljudi. Jedan od najboljih ikada.
naker Posted - 16/11/2020 : 12:27:31
Šeherezadine bajkovito epske priče koje kriju veliku mudrost za one koji pažljivo slušaju uparene sa skulpturama zidanim bogovskim dletom i čekićem velikog meštra Topija
Da li je išta više potrebno tražiti od jednog stripa

Hvale vredan potez reprinta jer dugo mi je ovo stajalo na listi za nabavku pošto sam napravio početničku grešku ne uzeći na vreme prvo izdanje
Greška koju neću napraviti dvaput, Serđo ne trpi takvu neozbiljnost
risbozg Posted - 06/10/2020 : 14:05:45
+1
Peyo Posted - 03/10/2020 : 13:42:04
Meni osobno najdraži Toppi.
AleksandarN Posted - 03/10/2020 : 12:09:19
Jos uvek nije dosao na red za citanje ali ne mogu da opisem koliko sam srecan jer sam ga konacno nabavio.
Zula Posted - 03/10/2020 : 10:41:55
Sharaz Deder ispričaj koju priču...

Ne mogu prestati čitati Toppijeve priče kao što ni Shahriyar nije mogao prestati slušati Sharaz-De.
Iako je ona pričala 1001 noć, kod mene je trajalo 11 dana - za 11 priča.
Kad mi se Sharaz-De malo slegne, čitat ću i neke druge stripove, ali stalno se sjećajući Toppijevih i čekajući neke nove...

Ocjena: izvan kategorije ocjena
john connor Posted - 19/09/2020 : 12:28:38
I vise nego odlican...
kasper Posted - 19/09/2020 : 09:23:42
ok, i taj je odlican
Markos Posted - 19/09/2020 : 09:21:42
Ne, na Kolorka papiru, ipak ima dosta kolora.
jaki Posted - 19/09/2020 : 08:53:52
quote:
Originally posted by kasper

da li je ovaj stampan u drakulinom papiru?


Padni mi na grudi dete
kasper Posted - 19/09/2020 : 07:05:42
da li je ovaj stampan u drakulinom papiru?
lwood Posted - 19/09/2020 : 06:00:54
Ludnica
Markos Posted - 19/09/2020 : 01:02:22
400
Shaner Posted - 19/09/2020 : 00:46:05
Svaka čast! Ja ga imam, ali siguran sam da će se reprint lijepo prodavati.

Kolika je naklada?

AleksandarN Posted - 18/09/2020 : 21:37:23
quote:
Originally posted by Markos

Dobra vijest za sve koji su ga propustili: Sharaz De je ponovo u prodaji.



To bre!!!
Markos Posted - 18/09/2020 : 21:30:30
Dobra vijest za sve koji su ga propustili: Sharaz De je ponovo u prodaji.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000