forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Preacher #3 Ponosni Amerikanci

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 27/05/2009 : 17:58:41


Doslovno sam ga smazao tijekom povratka iz Makarske... Otkačen, lud, perverzan (doduše ne tako ko Jessejeva familija u #2), no odlična zabava! S ozbiljnim momentima tipa "DObri momci" ili "Intervjua s vampirom" do odvratnih nasljednika Kristove loze; jedan kreten, drugi tonski genije s ne baš ugodnom navikom samoregurgitacije... Vidimo Cassidyjevu "origin" priču i još mnogo mnogo toga. Ovaj Garth je prava mješavina Tarantina i KEvina Smitha.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Obi-wan Posted - 03/10/2009 : 19:26:06
quote:
Originally posted by no1

Evo danas na poslu riješio treći trejd,jebote kad pročitam Svećenika:) ne mogu prestati razmišljati o stripu.
Da mi je znati na čemu su bili autori kada su stvarali ovaj strip.
Sada ne mogu dočekati da izađe sljedeći trejd.
A samo saznanje da je strip završio,već me sad baca u bed!
Neponovljiv strip,svima koji nisu čitali Propovednika,ljudi neznam šta čekate.
Navalite!!
Same pohvale,pola ekipe sam navukao na Svećenika!!


Također sam isto tvrdio za Beli Put kada sam počeo s njihovim izdanjima. Najbolji stripovi, najbolji odnos cijena/kvalitet. No, onda dolazi ubojica - spor ritam izlaženja. Puno započetih serijala, a nastavak jednom godišnje ili jednom u 3 godine. A nove ture integrala nikako.

Što se tiče Propovjednika, najbolji strip koji sam ikada čitao!
No, iz već pomenutih razloga, bilo je ovako: Kupio čitav serijal (svih 9 knjiga) na engleskom, pročitao i prodao. I sada mirno mogu skupljati knjige BP-a idućih 10 ili 100 godina i kada skupim na srpskom naravno ponovno čitanje.
Da sam čekao nastavke BP-a za čitanje, mislim da bih poludio, izgubio kontinuitet, razočarao se...
Tako da mi je onaj Vertigo komplet savršeno došao.
sloppy Posted - 03/10/2009 : 17:28:52
u četvrtom trejdu ( ancient history) su speciali saint of killers 1 do 4, the story of you-know-who i the good old boys. (trejd samo s specialima)
u petom trejdu (dixie fried) ima special cassidy - blood & wisky
u šestom trejdu (war in the sun) ima special - one man's war
u osmom trejdu (all ell's a-coming) ima special - tall in the saddle

JefCostello Posted - 03/10/2009 : 15:17:03
mozda ovo pomogne:

http://en.wikipedia.org/wiki/Preacher_ comics
Nameless Posted - 03/10/2009 : 14:29:35
Nedavno sam skinuo sa neta cio serijal ali su redovne epizode(66) odvojene od specijala,tj. nije grupisano u trejdove.Imam nekoliko pitanja.
Da li je Beli put objavio originalna prva 3 trejda ili su sami određivali koliko ce staviti epizoda u jedan broj?
Koliko sam shvatio sa topica u četvrtom trejdu se nalaze 3 specijala: Saint of killers,The story of you-know-who,koji je treći?
U kom trejdu se nalaze specijali:Cassidy blood and whiskey,The good old boys,One mans war i Tall in the saddle?Ako neko zna neka napiše koje se redovne epizode nalaze u trejdovima zajedno sa ovim specijalima.Hvala.
Ignus Posted - 19/09/2009 : 19:06:59
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by Ignus

Ja sam isto bio oduševljen početnim epizodama, onda me oko trećine serijala počela mučiti dosada i razočaran padom kvalitete zadnju trećinu nisam ni pročitao.



Greška, sinko, velika greška...



Davno je bilo pa se ne sječam konkretenog povoda koji me odbio od stripa, ali da mi je bilo zamorno...bilo je.
vope Posted - 19/09/2009 : 18:37:57
quote:
Originally posted by Ignus

Ja sam isto bio oduševljen početnim epizodama, onda me oko trećine serijala počela mučiti dosada i razočaran padom kvalitete zadnju trećinu nisam ni pročitao.



Greška, sinko, velika greška...
Ignus Posted - 19/09/2009 : 17:28:38
Ja sam isto bio oduševljen početnim epizodama, onda me oko trećine serijala počela mučiti dosada i razočaran padom kvalitete zadnju trećinu nisam ni pročitao.
King Warrior Posted - 19/09/2009 : 17:19:12
quote:
Originally posted by no1

Evo danas na poslu riješio treći trejd,jebote kad pročitam Svećenika:) ne mogu prestati razmišljati o stripu.
Da mi je znati na čemu su bili autori kada su stvarali ovaj strip.
Sada ne mogu dočekati da izađe sljedeći trejd.
A samo saznanje da je strip završio,već me sad baca u bed!
Neponovljiv strip,svima koji nisu čitali Propovednika,ljudi neznam šta čekate.
Navalite!!
Same pohvale,pola ekipe sam navukao na Svećenika!!




nema tu matematike, najbolji strip serijal koji postoji.
U 4 trejdu slijedi mala pauza, prije svega saznaje se vise o poslosti Svetog ubice, momka sa dupetom umjesto lica i Cassidyjevih rodjaka.Origtinalne vanredne epizode. Dillon ne crta te price.
4 trejd je nesto kao predah, a u petom ide se punom parom naprijed i slijedi veliko iznenadjenje.
no1 Posted - 17/09/2009 : 22:24:21
Evo danas na poslu riješio treći trejd,jebote kad pročitam Svećenika:) ne mogu prestati razmišljati o stripu.
Da mi je znati na čemu su bili autori kada su stvarali ovaj strip.
Sada ne mogu dočekati da izađe sljedeći trejd.
A samo saznanje da je strip završio,već me sad baca u bed!
Neponovljiv strip,svima koji nisu čitali Propovednika,ljudi neznam šta čekate.
Navalite!!
Same pohvale,pola ekipe sam navukao na Svećenika!!

seinfeld Posted - 20/08/2009 : 13:43:29
Ah Preacher, prvi US-strip koji sam ikada procitao.
Barker Posted - 19/08/2009 : 00:07:42
yup, sad proverih, upravo tebi :)
lepo sto si editirao post, jos sad da born to run editira svoj jer te je quotao :)
fler Posted - 18/08/2009 : 20:15:25
quote:
Originally posted by Barker

I da, ako ubuduce neko lupa detalje koji su itekako bitni, pre svega onima koji citaju samo papir, neka obavezno navede da sleduje SPOILER!
Ovako, otkriven mi je jedan detalj koji mi nije trebao sad i ovde. FAK!
:(



khm, ako ovo ide meni (kao, nisam siguran), duboko se ispričavam.
ne znam šta mi bi, inače spojleri nisu moj stil.
odoh editirat post da još netko ne naleti, i još jednom se ispričavam.
Barker Posted - 15/08/2009 : 18:15:46
Luda, ali nevidjeno luda voznja vam je zagarantovana sa Propovednikom. Ja sam totalno odusevljen kolicinom svega i svacega sto se u ovom stripu nalazi (nezavisno sta od te hrpe mrzite ili volite, ko sto rece uvodnik u ovom broju).

I da, ako ubuduce neko lupa detalje koji su itekako bitni, pre svega onima koji citaju samo papir, neka obavezno navede da sleduje SPOILER!
Ovako, otkriven mi je jedan detalj koji mi nije trebao sad i ovde. FAK!
:(
Stefan850 Posted - 10/08/2009 : 23:16:53
Mene je Preacher vratio stripovima.

Kao klinac sam citao ove italijanske kao i svi ostali i uz to asteriksa, talicnog toma, tin-tin-a, gastona itd.

I onda sam 10 godina kasnije bzvz jednog dana skinuo Preachera, instalirao onaj cbr reader i odusevio se, proslo mi kroz glavu "nisam znao da stripovi mogu ovakvi da budu "
no1 Posted - 30/07/2009 : 21:33:08
Nisam pročitao Ponosni Amerikanci,u biti tek sam prije možda nekih 6mjeseci uopće krenuo čitati stripove Belog Puta.
Da budem iskren najviše sam se plašio prevoda a da ga uopće nisam niti pogledao,i onda sam prvo pročitao Helblazer prijevod OK strip odličan,pa sam došao
do Propovednika prijevod i strip fantastični!
Pa je onda krenulo redom Sin Sity,100 metaka,Teška meta itd itd!
Moram priznati,da Beli Put pomeni izdaje najbolje stripove na ovim prostorima,dobro o ukusima se ne raspravlja al oni su po mom ukusu!
Nego da se vratim na početak,kao sto sam napisao,nisam čitao Ponosni Amerikanac ali sam danas doslovno pojeo Do kraju sveta!!
Nevjerovatan strip,kakva obitelj,"od zla oca i još gore majke"
Uglavnom moram pohvaliti Beli Put na izboru stripova koji su uistinu fantastični!!!
ken2 Posted - 28/07/2009 : 20:28:33
lijepo da si se vratio
di si se potucao
Raspucin Posted - 28/07/2009 : 20:20:47
quote:
Originally posted by ken2

devet ih je, od kojih su 2 u originalu bili izvan glavne serije, nekakvi preacher specijali,
tako je četvrti trejd posvećen saint of killeru, iliti svetom krvoloku (jako dobro prevedeno), njegov život, kako je postao to što je postao.... plus još jedna potpuno bolesna priča s jodyem i T.C.om, dok je u sklopu petog trejda i priča o prošlosti našeg irskog vampira, i fino je uklopljena u glavnu seriju

ma preacher je stvarno zakon, jeben strip, okrutan, otrovan, a opet tako moralan i katarzičan
mene je potpuno osvojio, ne priznajem mu nikakve slabosti, gubljenja ritma, neispunjena očekivanja... sve ono što se nerijetko spominje, za mene je to sve skoro pa savršeno

ipak, drugi trejd hellblaizera je još luđi i bolesniji, ne propustite



Ne propustismo. Helbrejzer je jos teza bolest od Propovednika. Hvala na preporuci, stari druze.
ken2 Posted - 28/07/2009 : 19:06:20
devet ih je, od kojih su 2 u originalu bili izvan glavne serije, nekakvi preacher specijali,
tako je četvrti trejd posvećen saint of killeru, iliti svetom krvoloku (jako dobro prevedeno), njegov život, kako je postao to što je postao.... plus još jedna potpuno bolesna priča s jodyem i T.C.om, dok je u sklopu petog trejda i priča o prošlosti našeg irskog vampira, i fino je uklopljena u glavnu seriju

ma preacher je stvarno zakon, jeben strip, okrutan, otrovan, a opet tako moralan i katarzičan
mene je potpuno osvojio, ne priznajem mu nikakve slabosti, gubljenja ritma, neispunjena očekivanja... sve ono što se nerijetko spominje, za mene je to sve skoro pa savršeno

ipak, drugi trejd hellblaizera je još luđi i bolesniji, ne propustite
sloppy Posted - 28/07/2009 : 12:54:00
u originalu je bilo 9 trejda i ako hoče nešto završit kod belog puta onda moraju izdat sve, inače nema smisla.
Prodigy Posted - 28/07/2009 : 09:17:17
Procitao i 3 tom od Belog puta!
Po meni najbolje od amera sto je ikad izaslo na nasim prostorima(uz napomenu da jos nisam citao Hellblazera).Ni u jednom trenutku nije dosadan,dapace stalno te vuce da citas dalje!Enis je do jaja,a i crtez ne zaostaje puno za pricom.
Jel sa 4-tim tomom(u planu Belog Puta) storija zavrsava ili ima jos toga?
Inace ne pusim amere,ali Preacher rastura!!!
Nightflier Posted - 09/06/2009 : 23:33:53
Boban je na svoj šarmantan način hteo da kaže da je problem sa štampom i povezom rešen i prevaziđen.
Boban Posted - 09/06/2009 : 22:44:51
Otpadanje stripova postoji samo u prvih pet grafičkih novela, ali sam siguran da će se zauvek nalaziti neki drkadžija da se poziva na to i zaključuje kako su izdanja BP loša i jadna.
zlpablo Posted - 09/06/2009 : 15:04:54
Kvaliteta između originala i izdanja BP-a je drastična. (pri ovome ne mislim na prijevod, nego na kvalitetu slika koja je očajna, a da ne govorim da sam u Profilu naišao na neke kojima su zbog lošeg uveza čak otpadale stranice, a stripovi su ganz novi).

Svaka čast za trud ali mislim da se može puno bolje

Općenito preferiram orignalne američke čisto zbog prijevoda.Može prijevod biti izvrstan, ali engleski ima tu neku slikovistost koju se nemože zamijeniti. Od prevedenih stripova kupujem samo francuske, španjolske i te koje ne govorim dobro.
Nightflier Posted - 08/06/2009 : 23:57:00
Uf, drago mi je što smo to razrešili. Već sam pomislio da sam preskočio neke oblačiće. Sad odoh na Sagitu da se izvinim lektorki jer sam posumnjao u njenu budnost. A poziv na pisanje i dalje stoji.
King Warrior Posted - 08/06/2009 : 17:41:19
...end of his dick

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000