forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus: TEX KOLOR BIBLIOTEKA 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dado Posted - 20/09/2009 : 01:10:11
Doslo je vrijeme i za najavu Texove kolor biblioteke, o kojoj smo vec prije napisali nekoliko recenica.

Ovo izdanje radjeno je u koprodukciji s drugim izdavacima iz drugih zemalja (Norveska, Finska...)
a sve pod nadzorom i okriljem SAFa u Sloveniji. Samim time na neke detalje nismo mogli utjecati
jer o detaljima su odlucili naravno oni koji to izdanje tiskaju u tisucama, a ne u 500 primjeraka kao mi.
Stoga bih napomenuo nekoliko detalja po kojima se ovo izdanje razlikuje od nasih uobicajenih knjiga.
Dakle format je nesto veci nego je kod standardnih knjiga (i talijansko izdanje je vece od standardnih izdanja),
nema kolornih naslovnica unutra, to nazalost nismo mogli provesti, no mi smo jedini koji izdanje rade
u tvrdim koricama, pa smo zbog toga mogli raditi nase vlastite korice, nas dizajn.
Iako je format nesto drukciji mi smo se odlucili za nas postojeci dizajn Texa, zeljeli smo zadrzati tu povezicu
izmedju standarne biblioteke i ove kolor biblioteke, i kroz jedan mali detaljcic na hrptu naznaciti razliku
izmedju te dvije biblioteke, a taj detalj cete vjerujem svi lako uociti.
Mi bi bili najsretniji da smo mogli utjecati i na format i na izvorne naslovnice, no ovo je bio jedini nacin
da se ovakvo izdanje pojavi i kod nas, i mi smo se odlucili da zbog nas i zbog ostalih ljubitelja
Texovih izdanja iskoristimo ovu prigodu i objavimo Texa u boji na navedeni nacin.

Zelio bih samo naglasiti da je ova biblioteka zasebna biblioteka i nicim nece utjecati na izlazenje ostalih
Texovih knjiga po planu kojeg smo i prije najavili i kojeg se drzimo. Dakle u standardnoj biblioteci idu
i dalje redovne epizode koje do sad nisu objavljene, a kad se to "istrosi", boze zdravlja, onda cemo pricati
o "the best of" epizodama i onim epizodama koje su objavljene ali nekompletno, i tako redom...

Rijec dvije i o cijeni, koja ce biti 250 kuna. Vjerojatno ce mnogim kupcima cijena izgledati visoka, no ona to,
analizirajuci troskove, zasigurno nije. Raditi ovakvo izdanje je jako skupo, iz puno razloga, a da smo ga radili
u vlastitoj reziji sigurno bi bilo skuplje 25-30%. Cijena je odraz stvarnih troskova i najniza je moguca.
A s tom cijenom nadamo se da ce se naci barem 260-270 ljubitelja Texa kojima ce to izdanje nesto znaciti
i koji ce ga podrzati. Za eventualna pitanja, stojimo vam na raspolaganju.

I jos nekoliko detalja: ova knjiga bi trebala biti u prodaji oko 15.10., a druga knjiga iz ove biblioteke,
na kojoj se takodje radi, trebala bi biti u prodaji do sredine 12. mjeseca.



TEX WILLER kolor biblioteka, knjiga 1 - CRVENA RUKA
Tvrdi uvez
Scenarij: G. L. Bonelli
Crtez: A. Galeppini
256 stranica (od cega 10 stranica uvodnog teksta), knjiga sadrzi kompletne price.
Naklada 500 primjeraka
Cijena 250 kuna u Libellus ducanu
Sredinom iduceg mjeseca u prodaji

Veliko hvala Doku, Zlaji, Silviji, Josipu, Mirni, Melini na odlicnoj suradnji i predanome radu...










Za one koji jos nisu mogli vidjeti kako to izgleda u boji, evo i nekoliko stranica iz radne verzije:












25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kit Carson Posted - 06/03/2010 : 22:01:43
A gde ce da postavlja naslovnice novih izdanja?!
lwood Posted - 06/03/2010 : 21:36:39
quote:
Originally posted by REJS

Samo mi nije jasno kako topic Tex u koloru 1,nikako da ustupi mesto topicu Tex u koloru 2.Pa valjda na mladima svet ostaje.Kada izadje Tex 3 ubacite ga u ovaj topic i onako samo njega koristite.
Give new the chance!All we the say.



kad se nikome ne da tražit taj drugi topic
bolje da Dado samo minja naslov ovog topica
Kit Carson Posted - 06/03/2010 : 21:35:06
Da li ovde treba da ostavim post da sam konacno dosao do dvojke?
REJS Posted - 05/03/2010 : 18:11:22
Samo mi nije jasno kako topic Tex u koloru 1,nikako da ustupi mesto topicu Tex u koloru 2.Pa valjda na mladima svet ostaje.Kada izadje Tex 3 ubacite ga u ovaj topic i onako samo njega koristite.
Give new the chance!All we the say.
Curunir Posted - 03/03/2010 : 20:30:24
slabo ti to nesto, tellere...
teller Posted - 02/03/2010 : 07:47:33
neće se ponovit Carsone, častna rendžerska rijeć.
Kit Carson Posted - 28/02/2010 : 00:26:19
quote:
Originally posted by teller

Potpisujem 100%, oni drugi su ko da jih dizajnirala...nama draga osoba iz VČ.



Telleru, sto si dopustio da nam najdraze izdanje padne na drugu stranu?
teller Posted - 26/01/2010 : 10:37:22
Potpisujem 100%, oni drugi su ko da jih dizajnirala...nama draga osoba iz VČ.
Porter Posted - 26/01/2010 : 10:31:28
Daleko najljepsi od Libellusa,ovi svi pomalo vaserski ulickani.
jaki Posted - 26/01/2010 : 06:51:45
ni spomena o HCu
Dado Posted - 26/01/2010 : 03:28:41
http://www.sergiobonellieditore.it/news/1frameset_news.html
lwood Posted - 24/01/2010 : 16:06:23
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by drogsy

Prva epizoda 42 str. ; kraće nego kod Bleka, kod njega je obično 75 stranica za jednu radnju


Zato sto je Blek imao pistolj i pusku sa po jednim metkom, pa dok napuni...
Salu na stranu, prva je epizoda dosta kratka istina, ali je uvodna, poslije iduca ide znatno duze.



i ronija bi po 13 stranica
drogsy Posted - 24/01/2010 : 12:30:23
Još nisam pročitao do kraja , ali mislim da ima oko 5-6 radnji, a u originalnoj seriji to su brojevi 1 i 2
Ha, mladi Kit Carson ima svoj dojam
Sekta Posted - 24/01/2010 : 05:41:38
quote:
Originally posted by drogsy

Prva epizoda 42 str. ; kraće nego kod Bleka, kod njega je obično 75 stranica za jednu radnju

Sad sam zbunjen. Pa koliko onda ima epizoda u prvoj knjizi?
Dado Posted - 24/01/2010 : 01:07:44
quote:
Originally posted by drogsy

Prva epizoda 42 str. ; kraće nego kod Bleka, kod njega je obično 75 stranica za jednu radnju


Zato sto je Blek imao pistolj i pusku sa po jednim metkom, pa dok napuni...
Salu na stranu, prva je epizoda dosta kratka istina, ali je uvodna, poslije iduca ide znatno duze.
Dado Posted - 24/01/2010 : 01:06:04
quote:
Originally posted by drogsy

YEAH BABY !!!!!
Nabavio broj, nisam to mogao prije obznaniti jer sam još morao obaviti neke obveze.Nema što; pravi dragulj(mislim na broj)


Dobro je, ziv si...
drogsy Posted - 23/01/2010 : 20:22:42
Prva epizoda 42 str. ; kraće nego kod Bleka, kod njega je obično 75 stranica za jednu radnju
drogsy Posted - 23/01/2010 : 20:21:36
YEAH BABY !!!!!
Nabavio broj, nisam to mogao prije obznaniti jer sam još morao obaviti neke obveze.Nema što; pravi dragulj(mislim na broj)
teller Posted - 23/01/2010 : 20:00:51
dobio,dobio, ali se od veselja napio ko bačva...da dođe do kompjutora treba prvo pogoditi svoju kuču i ugurati
ključ u bravu...možda mu radim krivicu ali ja mislim da je to razlog da se ne javlja.
Poli Posted - 23/01/2010 : 19:49:20
izgleda da drogsy ipak nije dobio svog primjerka pa se...
teller Posted - 23/01/2010 : 16:25:37
slažem se,cena nije mala ali dok prvo broj ima 250 stranica,broj dva ima 300 a cijena ista.
vknez Posted - 23/01/2010 : 12:34:12
lijepo izdanje ali paprena cijena...
drogsy Posted - 23/01/2010 : 10:46:16
Za deset minuta krećem po njega ; poželite mi sreću
drogsy Posted - 23/01/2010 : 10:45:47
Utjeha bi bila u broju 2 , ali tek toliko da ga prvo pročitam pa se onda ubijem
Kit Carson Posted - 23/01/2010 : 02:54:56
quote:
Originally posted by drogsy

Nadam se da nije , baš sutra idem po njega. Ubit ću se ako su ga rasprodali...


Pazi, imas opciju da se ubijes preventivno, ali ko zna.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000