forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Restauriranje i popravak starih stripova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
bvagner3 Posted - 25/10/2009 : 09:21:37
Primjetio sam da se traži ovakav topik,a nisam našao da ima koji na tu temu,dakle ovdje možete ostavljati svoje postove,slike,i sve druge ideje vezane za popravak starih izdanja,(a i novih koji su na ovaj ili onaj način oštečeni),opisivati načine popravaka,(krpanja,ljepljenja,farbanja,ravnanja,sastavljanja,rastavljanja itd.),te naravno materjale i opremu(boje,ljepila,printere i sl.),tako da razmjenjujemo ideje,radimo kvalitetnije popravke i opčenito pomažemo jedni drugima u održavanju i popravcima svojih (oštećenih)stripova. Još sličnih topika:http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16588 , http://forum.stripovi.com/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=89 ,i još toga na tu temu:http://boards.collectors-society.com/ubbthreads.php?ubb=postlist&Board=30&page=1 , http://boards.collectors-society.com/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=3448848#Post3448848
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
corto33 Posted - 22/01/2021 : 10:22:59
Prije i poslije:

[url=https://ibb.co/YdL9qg6][/url]
[url=https://ibb.co/Y2Z5ZbS][/url]
corto33 Posted - 22/01/2021 : 09:57:41
Moraš i pokušat što više zategnut stranice ali pažljivo, da ne popusti ljepak i rstvori se strip. :)
Kod strip albuma ne treba toliko paziti.
ken2 Posted - 21/01/2021 : 22:53:34
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by ken2

ne znam je li to bilo
ali kako ispravljate zakošene hrbate
prvenstveno mislim na zs lms



Ideš strpljivo okretat stranice jednu po jednu sa suprotne strane.
Znači počneš sa zadnje strane i okreneš strip na glavu i listaš jednu po jednu stranicu.




probat ću ovu manga taktiku
ako je fake news, bome ću se uključit u covid rapravu
Renky Posted - 21/01/2021 : 22:10:11
quote:
Originally posted by corto33

Ideš strpljivo okretat stranice jednu po jednu sa suprotne strane.
Znači počneš sa zadnje strane i okreneš strip na glavu i listaš jednu po jednu stranicu.




Manga jbte
corto33 Posted - 21/01/2021 : 21:39:06
quote:
Originally posted by ken2

ne znam je li to bilo
ali kako ispravljate zakošene hrbate
prvenstveno mislim na zs lms



Ideš strpljivo okretat stranice jednu po jednu sa suprotne strane.
Znači počneš sa zadnje strane i okreneš strip na glavu i listaš jednu po jednu stranicu.
ken2 Posted - 21/01/2021 : 17:43:44
ne znam je li to bilo
ali kako ispravljate zakošene hrbate
prvenstveno mislim na zs lms
PaoloRivera Posted - 21/01/2021 : 17:29:45
Karton, koža ili imitacija kože (ili neko platno), ljepilo i puno znanja i vještine :)
wesskowaz Posted - 19/01/2021 : 00:39:53
Super je ovaj video. Imam par knjiga mekog poveza koje bih mogao da odradim tj. ukoričim.
Još da se raspitam gde da nabavim korice tj. materijal.
PaoloRivera Posted - 18/01/2021 : 21:21:44
quote:
Originally posted by jaki

Da ali sam se pitao zašto.Sad znam.Sentimentalno.Zar je moglo drukčije?


Ma bitno da smo mi to izveli na čistac
jaki Posted - 18/01/2021 : 17:32:08
Da ali sam se pitao zašto.Sad znam.Sentimentalno.Zar je moglo drukčije?
PaoloRivera Posted - 18/01/2021 : 16:55:21
Eto, za mene baš ovaj strip ima sentimentalnu vrijednost jer je jedan od prvih koje sam kupio kao klinac, no nebitno. Svakom njegovo veselje valjda, ne?
PaoloRivera Posted - 18/01/2021 : 16:52:05
...
jaki Posted - 18/01/2021 : 16:04:06
ma OK ali restaurira se nešto rijetko ili skupo a ne nešto što se može kupiti za 10 kuna? a uostalom ovo nije restauracija već ukorićavanje.
PaoloRivera Posted - 18/01/2021 : 13:51:29
Pa da se igram u Ilustratoru, naravno

Volim restaurirat knjige, nema nekog drugog, praktičnog objašnjenja
jaki Posted - 18/01/2021 : 13:46:07
Čemu ovo?
Moga si nabavit glanc primjerak tog Forda i gotovo?
PaoloRivera Posted - 18/01/2021 : 13:42:09
Pronašao sam doma stari primjerak AF Specijala Grof Monte Cristo koji je unutra sasvim dobro očuvan, ali ima oštećenje na prednjoj korici: https://u.cubeupload.com/PaoloRivera/D894D28F86D4467D9344.jpeg

Budući da sad već neko vrijeme surađujem s jednom knjigovežnicom u Zagrebu, a svojedobno sam naletio na YouTube tutorial o tome kako se stare knjige mekog uveza relativno jednostavno može konvertirati u tvrdi uvez (https://www.youtube.com/watch?v=ADKyXu8ZnwQ), razmišljam da taj svoj primjerak odnesem u knjigovežnicu da s njim naprave isto.

Pa sam tom prilikom izdizajnirao ovu pripremu za otisak na tvrde korice po uzoru na Alan Ford klasik ediciju:



Inače ne skupljam Alan Fordove, ali ne volim da se stripovi i knjige općenito bacaju ako se mogu popraviti. A i ako bih se jednog dana odlučio na skupljanje Fordova, bili bi to Klasik HC-ovi pa bi se ova knjižica mogla lijepo uklopiti s njima.

P.S. Strip-agent, zaposlite me
stripnik Posted - 11/01/2021 : 13:00:21
Stavljate li i vi ovaj Acid-Free Paper - Archival Paper u stripove?
jaki Posted - 11/01/2021 : 00:59:24
borg Posted - 10/01/2021 : 01:06:02
quote:
Originally posted by kandraks

quote:
Originally posted by Tex Willer

Kako resavate problem kad su korice krive?
Radi se o HC stripovima. Npr. Linkoln,kako sam ga dobio tako su se iskrivile korice,pod pritiskom se malo vrate ali nije to to?

Edit: Bukvalno zinu,a i papir je vlazan i talasast. Da li to ne odstoji dovoljno u stampariji ili sta?
Svejedno,ima li nekog resenja?




Ovo i mene zanima, da li je neko imao sličan problem?




Ja sam imao par takvih stripova.

Stavim ih na policu u garderobni ormar, i preko stavim nekoliko Sandman-a.
Posle par dana prav ko strela...
jaki Posted - 10/01/2021 : 00:26:34
kandraks Posted - 10/05/2015 : 22:59:13
quote:
Originally posted by Tex Willer

Kako resavate problem kad su korice krive?
Radi se o HC stripovima. Npr. Linkoln,kako sam ga dobio tako su se iskrivile korice,pod pritiskom se malo vrate ali nije to to?

Edit: Bukvalno zinu,a i papir je vlazan i talasast. Da li to ne odstoji dovoljno u stampariji ili sta?
Svejedno,ima li nekog resenja?




Ovo i mene zanima, da li je neko imao sličan problem?
igor 12 Posted - 24/03/2015 : 14:29:33
ima taj korektor sigurno u knjižari za kupit
baš ću vidjet ovih dana i kupit ga i isprobat
javim ti jel pacijent preživio
DODSFERD Posted - 24/03/2015 : 13:09:14
Ja nisam takvo nešto koristio ali sam vidio kod jednog kolege s posla da koristi neki brisač na vrhu kemijske s kojim je brisao tintu kada nešto pogriješi u službenoj knjizi. Ne znam kako bi se taj brisač ponašao na naslovnici stripa jer stranice ovih naših knjiga, osim bijelih polja razdvojenih okomitim i vodoravnim crnim crtama, nemaju drugih boja. Koliko sam uspio primjetiti, taj put je dosta dobro skinuo tragove tinte bez oštećenja crnih crta. Baš bih ga tražio da isprobam brisač ali taj kolega trenutno ne radi jer je na godišnjem.
igor 12 Posted - 24/03/2015 : 12:23:42
ma nešt sitno stripova

a jel nema neki korektor il tak nešt za kupit
koji skida tintu a ne oštećuje papir?
DODSFERD Posted - 24/03/2015 : 12:20:38
Treba izdvojiti dobar dio dana za taj postupak (ovisi koliko si vješt u photoshopu) ali opet treba imati i kvalitetan uređaj koji će besprijekorno obaviti zadatak.
To se isplati ako imaš puno takvih stripova, ako je samo njih nekoliko onda je jeftinije kupiti ih ponovo (ako baš nisu u pitanju niski brojevi ZS i LMS-a).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000