forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 |

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gand Posted - 28/10/2009 : 09:07:30
|


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Darth Ivan Posted - 06/11/2010 : 23:03:38
quote:
Originally posted by Mord

Ne znam kakvi su ostali ali finding nemo u hrv. prijevodu je bomba. Slucajno sam pogledao, iako obicno gledam u originalu.



meni su svi disneyevi crtani filmovi sinkronizirani na hrvatski odlični. hrvatske verzije crtića poput spomenute potrage za nemom, priče o igračkama, aladdina su mi bile jednako super kao i original. premda, kako se ono kaže 'original je nenadmašan', moram priznat da su meni osobno neki bili i bolji od originala (odnosno sinkronizacija određenih likova). u kralju lavova (jedinici) npr. je meni rakan rushaidat, koji je glumio odraslog simbu, bio puno bolji od matthewa brodericka. kao i siniša popović, koji je glumio scara, od jeremyja ironsa.
Sneaksie Thiefsie Posted - 06/11/2010 : 17:17:21
quote:
Originally posted by teller

Živjelo bratstvo i jedinstvo bivše exYuge.Ono što političari ne mogu uspjeva stripovima.

Komuniciramo na jugoslovenskom
Mord Posted - 02/12/2009 : 18:17:30
Ne znam kakvi su ostali ali finding nemo u hrv. prijevodu je bomba. Slucajno sam pogledao, iako obicno gledam u originalu.
Le Samourai Posted - 14/11/2009 : 03:06:21
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

tako sa mja pronasao skoro celu plavu princezu!!!

Dokle cesh ce vishe time hvaliti?!
Bruce Wayne Posted - 14/11/2009 : 02:35:33
Stari sinhronizovani crtaci su izgoreli u rts u 1999. i to je sigurna informacija....stvari koje se sad nalaze na netu su uglavnom radovi entuzijasta koji sa starih vhs kaseta skidaju ton(sinhronizaciju) i lepe na dvd snimke istih crtaca koje skidaju sa neta!!!

tako sa mja pronasao skoro celu plavu princezu!!!
Bob Rok Posted - 12/11/2009 : 10:28:07
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Bob Rok

Nije urbana legenda, ali nije 5. oktobar... Bombardovanje RTS-a '99, tada su izgorele trake sa crtanim filmovima... Meni je oduvek hrvatska sinhronizacija bila odlicna, bilo je toliko crtana u bivsoj Jugi koji su radili, He-man, recimo... Tad je i televizija Beograd to radila profesionalno, mozda se stvari kod nas promene na bolje...


Na forumima o crtanim filmovima kažu da je to izmišljotina, crtane filmove sa starom sinhronizacijom su prikazivali i 2001, a navodno više neće jer se boje onda postati dostupni na internetu.


To je tek izmisljotina, malo glup razlog . Pustali su, ali u okviru Trezora... Dostupni na netu? Pa, i ovako su dostupni, stave crtani sa Boomeranga i prekriju je sinhronizacijom. Mozda, ali ja crtani nisam video od '99. Jedino ako nemaju prava ili imaju tehnickih problema sa trakama...
Lord Vader89 Posted - 12/11/2009 : 08:56:03
a sto je najgore od svega - uveliko su dostupni
delboj Posted - 12/11/2009 : 08:26:43
quote:
Originally posted by Bob Rok

Nije urbana legenda, ali nije 5. oktobar... Bombardovanje RTS-a '99, tada su izgorele trake sa crtanim filmovima... Meni je oduvek hrvatska sinhronizacija bila odlicna, bilo je toliko crtana u bivsoj Jugi koji su radili, He-man, recimo... Tad je i televizija Beograd to radila profesionalno, mozda se stvari kod nas promene na bolje...


Na forumima o crtanim filmovima kažu da je to izmišljotina, crtane filmove sa starom sinhronizacijom su prikazivali i 2001, a navodno više neće jer se boje onda postati dostupni na internetu.
Lord Vader89 Posted - 11/11/2009 : 18:43:26
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Lord Vader89

jedinu prituzbu koju bih ja uputio jeste ta da su crtaci glupi, glupi, glupi, i da ne zasluzuju da nose diznijevo ime!



Disney je radio crtiće za djecu...
Teletabisi su animirani (i odraslima jako glupi) za djecu!
Činjenice govore i u prilog tome da meni animirani Asterix, Lucky Luke... nije nešto zbog toga što je prilagođen djeci, dok sam Asterixov strip nije strip za djecu (barem po mojem mišljenju - ne znam koliko će se ostali složiti s time). U stripovima ima puno, puno činjenica i raznoraznih stvari koje djeca ne mogu razumjeti!



ne kapiram stvarno sta si hteo da kazes, no mozda nisi ni ti mene skapirao.
dakle, rekoh da su ovi (tzv. diznijevi) crtaci koji danas idu na sprskoj nacionalnoj televiziji jedno najobicnije djubre, i da ne zasluzuju da nose njegovo ime.

dakle, ni o asteriksu, ni o talicnom....



aha...
Sorry ne gledam vašu TV pa...
Moja kritika je ima dobru namjeru...



apsolutno, nego videh da se nismo sporazumeli, pa reko da se sporazumemo

kreŠa Posted - 11/11/2009 : 15:09:52
Ja sam odrastao na engleskim crtanim filmovima, tako da mi ni srpska ni hrvatska nisu, sto bi rekao Samuraj, ono kako ja njih cujem.
Ali ipak sam vise odgledao na kasetama one stare (Simic i co.) i uopste mi nije toliko lose.
Bachy Posted - 11/11/2009 : 14:55:35
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Lord Vader89

jedinu prituzbu koju bih ja uputio jeste ta da su crtaci glupi, glupi, glupi, i da ne zasluzuju da nose diznijevo ime!



Disney je radio crtiće za djecu...
Teletabisi su animirani (i odraslima jako glupi) za djecu!
Činjenice govore i u prilog tome da meni animirani Asterix, Lucky Luke... nije nešto zbog toga što je prilagođen djeci, dok sam Asterixov strip nije strip za djecu (barem po mojem mišljenju - ne znam koliko će se ostali složiti s time). U stripovima ima puno, puno činjenica i raznoraznih stvari koje djeca ne mogu razumjeti!



ne kapiram stvarno sta si hteo da kazes, no mozda nisi ni ti mene skapirao.
dakle, rekoh da su ovi (tzv. diznijevi) crtaci koji danas idu na sprskoj nacionalnoj televiziji jedno najobicnije djubre, i da ne zasluzuju da nose njegovo ime.

dakle, ni o asteriksu, ni o talicnom....



aha...
Sorry ne gledam vašu TV pa...
Moja kritika je ima dobru namjeru...
Bob Rok Posted - 10/11/2009 : 11:11:17
Nije urbana legenda, ali nije 5. oktobar... Bombardovanje RTS-a '99, tada su izgorele trake sa crtanim filmovima... Meni je oduvek hrvatska sinhronizacija bila odlicna, bilo je toliko crtana u bivsoj Jugi koji su radili, He-man, recimo... Tad je i televizija Beograd to radila profesionalno, mozda se stvari kod nas promene na bolje...
Le Samourai Posted - 10/11/2009 : 00:26:19
quote:
Originally posted by Gand

Usporedite ove dvije sinkonizacije:
http://www.youtube.com/watch?v=hgaLOnClAt4&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=mdfvugz1_hM

Ova prva sinhronizacija nije ni ova koja trenutno ide, ni ona sjajna koja je ishla kada smo bili klinci - nego neka treca koja je radjena u periodu izmedju - i ochigledno najloshija.

Kruzhi urbana legenda da su mnoge od tih starih srpskih sinhronizacija izgorele prilikom paljenja RTS-a petog oktobra 2000., a da li je to tachno ili ne - ne zna se. Ono shto je sigurno ja da te verzije vishe ne idu na RTS-u. No, ima ljudi koji su ih sachuvali na vhsovima, te ih se mozhe pronaci po netu.

Evo recimo jednog kultnog iz tog zlatnog perioda:
http://www.youtube.com/watch?v=fzWJOix-W_o

Mada, siguran sam da ovo ima mnogo veze sa time ko je shta gledao u detinjstvu. Secam se kako je meni sve u hrvatskoj verziji kao klincu bilo all wrong, a i danas mi prosto to nije ono kako ja "chujem" te likove. Kao shto je, verujem, sluchaj i u Hrvatskoj, samo obrnuto.
Vlaad Posted - 09/11/2009 : 22:15:28
Da ne bude da samo spamujem (daleko bilo ), evo nesto on topic - iz knjige "Nadjite Asteriksa":

Vlaad Posted - 09/11/2009 : 21:56:13
quote:
Originally posted by Gand

Srpska sinkronizacija Tarzana je bila odron. Jednako, nekakav crtic gdje su glavni likovi bili neki dabrovi, sova i jos neka zivina i zivjeli su na farmi. To sam trcao gledati samo kako bi se smijao sinkronizaciji. Fucking katastrofa.
Possible Possum, tj Generalova radnja (valjda od "general store" ). Ljudi, ne znam sta da vam kazem - meni licno i svima koji su odrastali osamdesetih Tarzan, Generalova radnja, Dusko i svi ostali crtaci su bili i ostali zakon. Pogledajte komentare onlajn: gotovo svi se slazu da je ta sinhronizacija bila odlicna. Razumem da vam smeta sto se cuje engleski, sto glumci frfljaju i improvizuju - ali secam se da mi kao klincu nista od toga nije bilo problem, naprotiv.
quote:
BTW
Usporedite ove dvije sinkonizacije:
http://www.youtube.com/watch?v=hgaLOnClAt4&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=mdfvugz1_hM

Zekoslav Mrkva > Usko Dugousko
Pata Dodo > Patak Dacha
Niko ne kaze da je Zekoslav los ili da je Dusko bolji. Tehnicki je ovo na visokom nivou, samo sto ja nemam vise sedam godina pa mi se ne da. Da imam, sigurno bih se lako navikao...
Lord Vader89 Posted - 09/11/2009 : 21:31:05
meni nije losa, samo je bezveze sto se engleski cuje u pozadini.
mora da su prevodili neki sto drze skolu jezika
Tex Willer Posted - 09/11/2009 : 21:25:38
quote:
Originally posted by Gand

Srpska sinkronizacija Tarzana je bila odron. Jednako, nekakav crtic gdje su glavni likovi bili neki dabrovi, sova i jos neka zivina i zivjeli su na farmi. To sam trcao gledati samo kako bi se smijao sinkronizaciji. Fucking katastrofa.

BTW
Usporedite ove dvije sinkonizacije:
http://www.youtube.com/watch?v=hgaLOnClAt4&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=mdfvugz1_hM

Zekoslav Mrkva > Usko Dugousko
Pata Dodo > Patak Dacha








Ne znam ko je radio ovu srpsku sinhronizaciju ali sigurno nisu Nikola Simic i Vlastimir Djuza Stojiljkovic
Pitaj Boga sta je ovo. A da je lose,lose je
Lord Vader89 Posted - 09/11/2009 : 18:01:02
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Lord Vader89

jedinu prituzbu koju bih ja uputio jeste ta da su crtaci glupi, glupi, glupi, i da ne zasluzuju da nose diznijevo ime!



Disney je radio crtiće za djecu...
Teletabisi su animirani (i odraslima jako glupi) za djecu!
Činjenice govore i u prilog tome da meni animirani Asterix, Lucky Luke... nije nešto zbog toga što je prilagođen djeci, dok sam Asterixov strip nije strip za djecu (barem po mojem mišljenju - ne znam koliko će se ostali složiti s time). U stripovima ima puno, puno činjenica i raznoraznih stvari koje djeca ne mogu razumjeti!



ne kapiram stvarno sta si hteo da kazes, no mozda nisi ni ti mene skapirao.
dakle, rekoh da su ovi (tzv. diznijevi) crtaci koji danas idu na sprskoj nacionalnoj televiziji jedno najobicnije djubre, i da ne zasluzuju da nose njegovo ime.

dakle, ni o asteriksu, ni o talicnom....
Bachy Posted - 09/11/2009 : 16:18:48
quote:
Originally posted by Lord Vader89

jedinu prituzbu koju bih ja uputio jeste ta da su crtaci glupi, glupi, glupi, i da ne zasluzuju da nose diznijevo ime!



Disney je radio crtiće za djecu...
Teletabisi su animirani (i odraslima jako glupi) za djecu!
Činjenice govore i u prilog tome da meni animirani Asterix, Lucky Luke... nije nešto zbog toga što je prilagođen djeci, dok sam Asterixov strip nije strip za djecu (barem po mojem mišljenju - ne znam koliko će se ostali složiti s time). U stripovima ima puno, puno činjenica i raznoraznih stvari koje djeca ne mogu razumjeti!
Bachy Posted - 09/11/2009 : 16:11:19
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Ovoga sam video u Grčkoj na sve strane- Trafike, prodavnice, knjižare, sve preplavljeno novim Asterixom! Neznam sa kojim to monstruoznim tiražem idu Grci, ali mogu reći da je zastupljenost Asterixa, Taličnog Toma i drugih junaka sličnog žanra jako velika.

Nasuprot tome, bonelija ni za lek!




Sada će oni neki reći: "Eto nekima nikad dosta!" ali...
Kada bi kod nas tako bilo....
Man_of_Steel Posted - 08/11/2009 : 22:42:09
Ovoga sam video u Grčkoj na sve strane- Trafike, prodavnice, knjižare, sve preplavljeno novim Asterixom! Neznam sa kojim to monstruoznim tiražem idu Grci, ali mogu reći da je zastupljenost Asterixa, Taličnog Toma i drugih junaka sličnog žanra jako velika.

Nasuprot tome, bonelija ni za lek!
Lord Vader89 Posted - 08/11/2009 : 22:17:25
jedinu prituzbu koju bih ja uputio jeste ta da su crtaci glupi, glupi, glupi, i da ne zasluzuju da nose diznijevo ime!
alexts Posted - 08/11/2009 : 22:03:03
quote:
Originally posted by Tex Willer


Ti mislis na onu Mikijevu radionicu ili tako nesto. Tu se ne cuju,ali ako ja razumem nesto Paju
A kako tek dete od 3 godina da razume?
Boda nije los a onaj ko pozajmljuje glas Mikiju mi je los.



Već 2-3 godine, na RTS subotom i nedeljom od 11-13 su Diznijevi crtaći i u tom bloku je bilo raznih serijala od klasičnih Diznijevih crtaća, preko Male sirene, Herkula, Tarzana, Pačjih priča, Vini Pua do najnovijih kompjuterski animiranih.

Sinhronizacija je dobra - prvih meseci je glas Paje Patka bio blizak originalnom (čitaj: teško razumljiv, možda za nijansu i manje razumljiv od originalnog), ali su kasnije promenili i prešli na klasičniju varijantu, potpuno razumljivu. Možda je bilo pritužbi?
Tex Willer Posted - 08/11/2009 : 21:11:26
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Tex Willer


A ja po prvi put sad gledam Diznijeve crtace s njom,nikad me nisu privlacili. Budem li imao jos dece neke cu da pogledam i po 100-200 puta



ajme, sramota!!!!
pa to je lektira! za sve od 7 do 107! nadoknadjuj brzo, videces kako ces da izadjes iz cele price kao kompletniji covek



Uvek sam vise voleo Kojota,Duska,Dacu i ostale
Sad mi se sve vraca ko bumerang
Lord Vader89 Posted - 08/11/2009 : 21:08:16
quote:
Originally posted by Tex Willer


A ja po prvi put sad gledam Diznijeve crtace s njom,nikad me nisu privlacili. Budem li imao jos dece neke cu da pogledam i po 100-200 puta



ajme, sramota!!!!
pa to je lektira! za sve od 7 do 107! nadoknadjuj brzo, videces kako ces da izadjes iz cele price kao kompletniji covek

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000