forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 6: Sam samcat

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 31/10/2009 : 21:17:34


Samoća. Hrabrost.

http://fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=102

U prodaji idući tjedan.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 06/01/2023 : 12:59:00
-1

ako je nekome frka,tu sam da mu prijateljski,takoreći,poklonim strip.Jer cena od 50 evra,i jeste poklon.
DzekDenijels Posted - 05/01/2023 : 23:43:18
quote:
Originally posted by sumohrvat

Nikako u omnibus ako je ikako moguće... Jednostavno su preteški za čitanje.


+1
sumohrvat Posted - 05/01/2023 : 22:39:43
Nikako u omnibus ako je ikako moguće... Jednostavno su preteški za čitanje.
Paka01 Posted - 05/01/2023 : 19:20:56
Dobra ideja za omnibus. Bilo bi super kad bi se Sam Samcat i Ribari Nove Zemlje, dva rasprodana Chaboutea, ubacili unutar jednih korica.
borg Posted - 05/01/2023 : 19:07:13
Ni ja nemam ovaj strip. I uzima se naravno.
Jedino možda pitanje za Markosa dal bi išao u omnibus, pa da uz postojeće omnibuse izda još koji i tako sabije Šabutea u nekoliko omnibusa...
Ili kao pojedinačni. I jedno i drugo ima prednosti i mana.
Kako god, i ja rezervišem jedan primerak. :)

john connor Posted - 05/01/2023 : 17:20:06
Izvanredan strip, preporuka kao kuca. Meni je na vrhu, samo mi je Cistiliste bolje.
Jerry Krause Posted - 05/01/2023 : 16:45:50
quote:
Originally posted by sumohrvat

To je definitivno reprint kojeg bih uzeo doslovno iste sekunde nakon što izađe


+1
sumohrvat Posted - 05/01/2023 : 15:15:35
To je definitivno reprint kojeg bih uzeo doslovno iste sekunde nakon što izađe
dapazin Posted - 05/01/2023 : 13:17:46
quote:
Originally posted by Markos

Postoje.



Evo pridružujem se željama!
Biroa Posted - 05/01/2023 : 12:04:24
quote:
Originally posted by Markos

Postoje.



Markos Posted - 05/01/2023 : 10:43:04
Postoje.
Biroa Posted - 05/01/2023 : 10:33:20
Kakve su šanse za reprint Sam samcat?
naker Posted - 13/03/2021 : 20:48:54
Tako malo teksta, a toliko puno toga rečenog. Zanimljivo da 99% scenarija otpada na razgovor između dva ribara i koji se uglavnom svodi na svađu i deranje. Nije autor ovo slučajno uradio, reči često ukaljaju sve što je istinski lepo

Šta znači zaista upoznati samoću, nemati nikoga na vasceloj planeti, uzeti konopac i obesiti se bi bilo kukavičko bekstvo, treba imati hrabrost pa koraknuti u nepoznato, primiti pruženu ruku spasenja koja nas izvlači iz crnila samoće

Snažna pouka za kraj kao jedna svojevrsna pobeda ljudskog duha da nikada ne treba odustati od života jer ima toliko puno toga da pruži
Dok god su srce i um radoznali i teraju te da naučiš nešto novo čovek nikada istinski nije sam, život vredan življenja

Šabute je sjajan
Živs Posted - 24/01/2021 : 21:44:46
Lijepo i dirljivo. Jako. Pjesma tužna života s obećanjem u bolje sutra.
Ili barem mogućnošću istoga.
ninel Posted - 06/11/2020 : 08:11:48
Recenzija stripa Sam samcat na slovenačkom jeziku:
Pesem o samoti in tišini
https://www.ludliteratura.si/kritika-komentar/strip-o-samoti-in-tisini/
lwood Posted - 20/01/2019 : 14:14:01
quote:
Originally posted by Poli


Ker mi je Fibrin strip Sam samcat - Orka specijal 6 ušel (razprodal se je "prehitro"), sem prebral našo izdajo in... wooow! Hudo dobro!

Glede na strani (preko 350) ima strip precej malo teksta, a deluje vse tako kot je treba. V tišini. Deloma težka zgodba, ki preizprašuje naš odnos do ljudi, ki se ne ujemajo v našo predstavo o soljudeh. Predsodki. Tudi staršev takšnih otrok. Pa povsem nepotrebno, morda.

Možni SPOILER!
Me je pa prijetno presenetil razplet, saj me je tista vrv pošteno zmrazila. Ampak nekako se ni ujemalo. Zakaj sedaj? V njem je vseeno toliko življenja, radovednosti, sanjavosti, želel si je odkriti svet. In ko je mornar "navezal" stik z njim, si res ne bi mislil, da se bo sedaj pa tako končalo. Vsaj to. Konec dober, vse dobro... ali pa tudi ne. Tega ne vemo. A upanje ostaja.



Strasna stripcina i zao mi je da sam bacio oko za njom tek kada je bila vec rasprodata. Isto i za njegovim Omnibusom (toga i dalje trazim). Anto, to's prod'o vec?

Zanimljivo je bilo i procitati sve postove unazad od pocetka topica.







I da mi je sada znati sta nam je lwood ponudio kao soundtrack. Valjda neku od MDB.


quote:
Originally posted by lwood

ova pisma odlično ide uz čitanje http://www.youtube.com/watch?v=8T0Ryz-IvMY








https://youtu.be/qborMK4W1ck
Poli Posted - 20/11/2018 : 13:39:16

Ker mi je Fibrin strip Sam samcat - Orka specijal 6 ušel (razprodal se je "prehitro"), sem prebral našo izdajo in... wooow! Hudo dobro!

Glede na strani (preko 350) ima strip precej malo teksta, a deluje vse tako kot je treba. V tišini. Deloma težka zgodba, ki preizprašuje naš odnos do ljudi, ki se ne ujemajo v našo predstavo o soljudeh. Predsodki. Tudi staršev takšnih otrok. Pa povsem nepotrebno, morda.

Možni SPOILER!
Me je pa prijetno presenetil razplet, saj me je tista vrv pošteno zmrazila. Ampak nekako se ni ujemalo. Zakaj sedaj? V njem je vseeno toliko življenja, radovednosti, sanjavosti, želel si je odkriti svet. In ko je mornar "navezal" stik z njim, si res ne bi mislil, da se bo sedaj pa tako končalo. Vsaj to. Konec dober, vse dobro... ali pa tudi ne. Tega ne vemo. A upanje ostaja.



Strasna stripcina i zao mi je da sam bacio oko za njom tek kada je bila vec rasprodata. Isto i za njegovim Omnibusom (toga i dalje trazim). Anto, to's prod'o vec?

Zanimljivo je bilo i procitati sve postove unazad od pocetka topica.







I da mi je sada znati sta nam je lwood ponudio kao soundtrack. Valjda neku od MDB.


quote:
Originally posted by lwood

ova pisma odlično ide uz čitanje http://www.youtube.com/watch?v=8T0Ryz-IvMY




vešmašina Posted - 04/01/2017 : 10:46:57
predivan strip, u svakom mogućem pogledu, tek ga sad pročitao.

razmišljam o glavnom liku i s obzirom na njegov život koliko moraš imati hrabrosti za onaj završni korak...

8,5/10
Shaner Posted - 04/12/2015 : 19:49:39
Chabouteovo meditativno remek-djelo promišlja o samoći, samodostatnosti, ignoriranju drugih i drugačijih, ali i o pružanju ruke drugome, otkrivanju novih horizonata, preuzimanju rizika i odvažnosti upuštanja u nepoznato. Njegov crtež hipnotizira oči, a priča okupira um još dugo nakon sklapanja korica. Jer, svi postanemo Sam samcat u nekom trenutku života, no imamo li hrabrosti promijeniti to?

10/10

ziki Posted - 23/08/2014 : 01:11:34
To je ok. Tako treba biti.
neman Posted - 22/08/2014 : 07:51:18
Nabavio sam ovaj strip i imam dosta praznih (belih )stranica. Zanima me da li je to ok, pošto se numeracija nastavlja posle kao da je bila neka strana.

Primer se može videti i u preview-u http://www.fibra.hr/preview/SamSamcatPreview.pdf , gde su 21/22 stranica skroz bele (tako je kod mene isto u štampanom primerku)
To se posle nastavlja pa su bele stranice 59/60, 89/90103/104, 139/140, 161/162, 171/172, 181/182, 191/192 ... itd da ne nabrajam sada jer ih ima još dosta do kraja. Da li je to falični primerak ili je to umetnička predstava :) sa tim ubačenim belinama. Čudno mi jeošto se numeracija nastavlja posle belina kao da je tu trebalo da bude strip a ne prazna stranica
stbojan Posted - 08/02/2013 : 23:40:07
Meni je strip dobar... Chaboute me odusevljava kako uspeva da "isprica" pricu kroz crtez, odnosno bez preterane upotrebe teksta... i namerno kazem da isprica, a ne da iscrta jer mi se cini da nacin na koji to radi zasluzuje nesto vise od samog znacenja reci nacrtati...
Nacin na koji te crtezom vodi kroz pricu, kadriranje, atmosfera koju kreira... toliko sve nekako izgleda jednostavno, a opet i maestralno... koga "ne kupe" prvih dvadesetak stranica... mozda ne treba ni da cita dalje, verovatno mu se nece ni svideti (voleo bih da gresim)...
No, zivo me zanima da li se tokom rada na stripu i sam koristio recnikom za kreiranje nekih njegovih delova ili je ipak imao sve unapred odredjeno sta ce upotrebiti od reci/tema... bilo bi interesantno za poimanje stripa i price da je ovo prvo u pitanju... mada sumnjam da ce biti da je tako...
zo Posted - 30/08/2012 : 22:05:49
Danas došao na red.

Oduševio sam se kako crtež priča priču i stvara atmosferu. Genijalno, na trenutke čovjek ima osjećaj da gleda film, a ne da čita.

Ideja sa rječnikom je maestralna. Bilo mi je zanimljivo gledati kako je autor prikazao Sam-ovo predočavanje nekih pojmova koje nikada nije vidio ili prije čuo za njih (podologija, Armstrong, oboa, gljive) te nekih koje duboko proživljava i njegovo ponašanje nakon čitanja istih (čudovište, putovanje, Aladin, vila, a posebno zatvor). Super!

Neki su spominjali da strip ima potencijala za nastavak, a ja se iskreno nadam da ga nikada neće dobiti. Ovako ostaje čitatelju da sam piše nastavak.

Spoiler!!!

Fora sa Glorijom mi je odlična.
dupli Posted - 14/05/2012 : 10:43:39
quote:
Originally posted by mister-no

quote:
Originally posted by supermark

mister no, jesi li čitao strip???



Jučer sam ga "pregledao", video sam da dobiva namirnice, ali milim da nije bilo piča. Možda dobija vodu iz kiše:)



Kišu skuplja sigurno. Ima i poprilične kondenzacije oko svjetla svetionika. Struju ima pa može i destilirati ako je frka. Postoje i razni desalinatori na principu osmoze i filtera. I naravno, vodu može dobiti i s namirnicama. Neka dnevno popije 2 litre, za kuhanje potroši još dvije pa zaokružimo da mu max dnevno treba 5 litara kad je rastrošan. Sto litara mu je bez problema dosta za mjesec dana. To znači da mu je kubik dosta za 10 mjeseci. Pranje, čiščenje i slično može raditi i s morem.
supermark Posted - 12/05/2012 : 23:28:57
pa i voda je namirnica!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000