forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MARKETPRINT - Sajam knjiga Bgd + Cene

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zmcomics Posted - 06/10/2009 : 12:30:28
Evo, i Marketprint da ima svoj "izdavacki topik"...
http://www.stripoteka.co.rs

Baneeeee.... turi dole slicicu, mrzi me da sada ucim da postavljam slicice. Znam da je lako, al' imam puno "teskih" poslova, pa bih izbegao da bas sada ucim ono sto ti vec znas...

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Mord Posted - 03/12/2009 : 13:03:52
Ovo nije prvi put da je kompletiran. :)
PR0T0N Posted - 03/12/2009 : 12:22:27
Kompletiran serijal, cestitke MarketPrintu. :)

http://www.happynovisad.com/strip/boa-mori-vasja.4644.html

cat claw Posted - 03/11/2009 : 23:21:03
Tornadomaster Posted - 02/11/2009 : 23:41:08
Svaka vam čast! Samo ću to reći!
Pazario sam Bluberijeve integrale i oduševljen sam!
Ljepota za oči i... biser kolekcije!
---dp--- Posted - 01/11/2009 : 23:48:12
quote:
Originally posted by cat claw

Poslao sam opet ali ti se link cudno ponasa. Posalji ti meni mejl na
catclaw(majmun)sbb.rs



Pa kad bi znao na kakvoj "kanti" ja radim, ne bi te cudilo da se ta kilavost prosirila i na "link"
cat claw Posted - 01/11/2009 : 22:11:46
Poslao sam opet ali ti se link cudno ponasa. Posalji ti meni mejl na
catclaw(majmun)sbb.rs
---dp--- Posted - 01/11/2009 : 02:19:34
quote:
Originally posted by cat claw

Poslao.
Pitao. Stripotekin klub citalaca postoji.



Shmrc... izgleda da si poslao na mail iz profile-a jer nisam nista primio... Plz, 'ajd probaj ponovo na infogen@gmail.com

P.S. BTW, uradio sam sample obrade jedne strane onoga o cemu smo pricali... mozda su nam kriterijumi razliciti, ali ipak mislim da ces promeniti misljenje u pogledu kvaliteta ovoga sto imam kad vidis ovaj primer
cat claw Posted - 01/11/2009 : 00:37:40
Poslao.
Pitao. Stripotekin klub citalaca postoji.
---dp--- Posted - 31/10/2009 : 02:36:02
Bane, ne mogu da ti poseljem PM preko foruma, a ni e-mail. Mozes li da mi posaljes svoju e-mail adresu na: infogen@gmail.com
cat claw Posted - 31/10/2009 : 01:52:36
Ih, pa Stripoteka ima svoj klub citalaca vec deset godina. Ali, ne pitaj me kako i da li radi. Mozda Zlatko zna nesto vise o tome. Ja znam da smo slali obavestenja o izdanjima clanovima, ali je onda sve to postalo malo bezveze uz internet, forume itd. Provericu sta ima (ili nema).
drakulloni Posted - 31/10/2009 : 01:46:42
Samo napred i hrabro

Mozemo sigurno da se strpimo. Pitao sam cito da imam uvid.

A mozete i vi da organizujete nekakav klub citalaca. To je sad IN
cat claw Posted - 31/10/2009 : 00:13:38
Planirano - dva godisnje
Realizovano - jedan godisnje na misice
Planira se - dva godisnje
Bice realizovano - khm.... dva, ako nam nebo ne padne na glavu.
Ma, mora biti dva, sada dolazi sest najboljih epizoda, tj Bluberijeve zlatne godine
General Zuta glava, Sasavi Svaba i Ciuvava.
Steta je TO razvlaciti.
drakulloni Posted - 30/10/2009 : 23:59:07
Ja sam danas pazario Bluberija, prvi album.

Zanima me u kom vremenskom intervalu izlaze albumi
zmcomics Posted - 23/10/2009 : 13:42:57
Cene albuma na sajmu će biti sledeće:
Ratnici sa Akbara 1–4 (550 dinara); Petar Pan 1–6 (550 dinara); Aster Blistok(500 dinara);
Točak (500 dinara); Fol (500 dinara); Hauard Blejk (650 dinara); Tornjevi Boa Morija 1–13 (700 dinara);
Tornjevi Boa Mori 14 (900 dinara); Džipsi 1–3 (550 dinara); Krejzi Ket (650 dinara); Akvablu (550 dinara);
Do visina Olimpa (1.200 dinara); Princ Valijant (mek) 17–19 (900 dinara);
Princ Valijant (tvrdi) 17–19 (1.600 dinara); Bluberi 1–2 (800 dinara); Bluberi 3 (1.000 dinara);
Komanča 1–11 (350 dinara); Bernard Prins 1–14 (350 dinara); XIII 1–19 (350 dinara);
Kosmički putnici 1–6 (400 dinara); Cat Claw (700 dinara)

Takođe bi skrenuli pažnju da su ovo sajamske cene i da će nakon Sajma biti sve cene korigovane,
te je ovo idealna prilika da obavite povoljnu kupovinu!!!

Euro je oko 93 dinara!

cat claw Posted - 23/10/2009 : 09:43:07
A sta cemo sa tablama kao sto je ova iz Mladjovog primera?
Bilo bi ruzno da nisu cele... a ima ih dosta u kasnijem periodu.
Polutke su se radile zbog velicine originala. Crtaci (posebno oni sa slabijim vidom) vole sto vece...
Raymond Posted - 23/10/2009 : 06:52:29
Ja bi volio da vidim Bluberryja u grande formatu [nesto kao 30 x 40 cm!]...ne sve brojeve nego neke od ovih posle broja 15 cini mi se...ili ako je to previse za nase prilike onda u A4 formatu [italijanski format -landscape na engleski...zaboravih na nasem sada kako se kaze] i to po pola originalne stranice iz BD albuma....imao sam ova dva zadnja albuma limited edition koji su printani tako u Fr za kolekcionare...[sjebao sam se i prodao nekim Kvebekanima]...

Znaci stranica 1 bi bila 1A, stranica 2 1B [onako kako je izgleda Giraud vecinu tih tabli crtao. Cesto se tako crta u Fr izgleda, po dvije A4 karton hartije za jednu tablu zbog lakoce ili sta??

Da se uradi nekoliko tih remek djela bilo bi super.
cat claw Posted - 23/10/2009 : 00:32:26
Eto, vidis i sam kolko ljudi i koliko cudi... Zaista svako na svoj nacin gleda manje vise sa stanovista ukusa a ne poznavaoca.
Simptomaticno je da naslovna koja bi na svim akademijama dobila desetku zbog izuzetnih grafickih vrednosti (Le Spectre aux balles d or) nije dobila ni jedan glas dok je kataloska ilustracija za ljubitelje zeleznice visoko plasirana.
Valjda zato sto smo se kao mali vise igrali sa vozicima nego sa planinskim ludacima...
mladjo Posted - 23/10/2009 : 00:02:40
Evo, ovdje smo malo raspravljali ( i glasali ) o tome
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34148&whichpage=1

Da, Angel face je izvrsna naslovnica. Meni u Top 5, uz bok Slomljenom nosu, Mister Blueberry-u, Dustu i Fantomskom plemenu.
Ali nisu ni ostale daleko...
cat claw Posted - 22/10/2009 : 23:28:56
quote:


Ma znam da jesu. Čisto malo sanjarim...
Osobno mi je Slomljeni nos najbolja



Meni Angel Face. Pogledaj cizme i bocu s picem... tri poteza, a fotografija... Svidja mi se i Duh sa zlatnim mecima, ali mu zameram one cikice oko vatre, vise bih voleo da je matori sam na steni...
cat claw Posted - 22/10/2009 : 23:18:11
quote:
Originally posted by Renky

Zato su neki, kao pravi pristojni dečki, na vlastitoj naslovnici potpisali izvor inspiracije



Jedna od najgorih koje sam u zivotu uradio... brrr. Bas sam bio mlad i mislio sve najbolje o sebi
Hmm. Ko zna zasto je to dobro...?
mladjo Posted - 22/10/2009 : 19:56:35
quote:
Originally posted by cat claw

Bluberijeve naslovne JESU Giraudov kolor, i to je sasvim druga prica. Majstor je majstor. Te naslovne bi sigurno dobro izgledale i cb, ali kao sto od vestacke boje u stripu nema koristi, nema koristi ni od skidanja autorove boje.




Ma znam da jesu. Čisto malo sanjarim...
Osobno mi je Slomljeni nos najbolja
Renky Posted - 22/10/2009 : 19:51:38
Zato su neki, kao pravi pristojni dečki, na vlastitoj naslovnici potpisali izvor inspiracije
cat claw Posted - 22/10/2009 : 19:30:34
quote:
...Svaku bi se moglo okačiti na zid kao sliku. Jednog dana možda i uramim koju i stavim u dnevnu sobu...


Sve osim Coveka sa gvozdenom sakom i jos dve tri koje je uradio u nekom drljaj sto vise maniru. A Covek sgr je jos i kompoziciono nedostojan njegovog renomea.
Interesantna je njegova naslovna za Stazu Sijuksa. Giraud se obicno cuvao da se izvorna fotografija (ako je ima) koja sluzi za referens previse prepoznaje. Medjutim, ovde su Ralph Taeger i fotografija iz serije Hondo ostali skoro nedirnuti.
Ovde su dva primera kako su neki drugi umetnici protumacili tu fotografiju koje na webu jednostavno nema (????!!!).


cat claw Posted - 22/10/2009 : 19:14:36
Bluberijeve naslovne JESU Giraudov kolor, i to je sasvim druga prica. Majstor je majstor. Te naslovne bi sigurno dobro izgledale i cb, ali kao sto od vestacke boje u stripu nema koristi, nema koristi ni od skidanja autorove boje.
mladjo Posted - 22/10/2009 : 16:23:51
lijepo je pričati s ljudima od kojih se može čuti dosta korisnih informacijaova c7b je također čista harmonija. Ono što bi mene veselilo je kad bi se mogle nabaviti c/b verzije naslovnica. Baš bih htio vidjeti Slomljenog nosa, Gvozdenog konja i ostale i u c/b varijanti
Inače Blueberryjeve naslovnice su po meni remek - djela za sebe. Svaku bi se moglo okačiti na zid kao sliku. Jednog dana možda i uramim koju i stavim u dnevnu sobu...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000