forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Manga - čita se i preporuke...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
alen Posted - 30/08/2007 : 00:08:19
Mangu konzumiram zadnjih godinu dana i trenutno čitkam/kupujem tri serijala:
Lone Wolf and Cub - izvanredno, tako samozatajnog i cool lika u stripu nisam dugo vidio.
Akira - nakon prvog trejda "thumbs up"
Blade of the Immortal - bio sam skeptičan prema ovom serijalu, ali ima epizoda koje su pravi biseri, od filozofije života, smrti itd...

A što vi drugi čitate?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 10/03/2024 : 22:12:48





Tropic of the Sea (Satoshi Kon) (236. str.)


Ribari odveć sujeverni ljudi, a legenda kaže da ako želite da vam mreže budu pune riba onda morate voditi računa o jajetu sirena, i nakon 60. godina vratiti ga moru gde i pripada, ako ne želite da imate posledice.. Ali kako se točak vremena okreće tako se vremena menjaju, a legende postaju zaboravljene, a ljudi se sve više okreću komercijalizaciji i brzom zgrtanju para.. Strip sukobljava ideje staro vs. novo, tradicija vs. progres, uz sveprisutni ekološki motiv očuvanja životne sredine.

Ovo je autoru bila prva dugometražna manga, pa nije teško uočiti početničke greške i na pripovedačkom i crtačkom planu. Jedan od razloga za ovo je što je autor bio opterećen rokovima pa je bio primoran da strip završi u ekspresno kratkom roku. Sam autor je u intervju priznao da neke stvari nisu odrađene najsrećnije i da bi strip bio bolji da je imao više vremena, i da je bio iskusniji. No unatoč ovome mislim da manga nije loše ispala, lepa i jednostavna priča, crtež još lepši.

Korektan jednopuc
nonchalant Posted - 12/12/2023 : 02:13:16


Yoshikazu Ebisu, jedan od najzanimljivijih autora iz čuvenog magazina Garo, po drugi put na engleskom posle "Pits of Hell" iz 2019. zahvaljujući dobrim ljudima iz Breakdown Pressa koji između ostalog pokrivaju japanske autore koji u Evropi nisu dobili tretman kakav zaslužuju. (Masahiko Matsumoto, Seiichi Hayashi itd.)


*čitati sa desna na levo*
Boat racing, klađenje na ovaj sport je u Japanu bilo izuzetno popularno u to vreme. Klađenje (i sveprisutni pachinko koji je ipak vid klađenja iako ga u Japanu ne tretiraju tako iz nekog razloga) je takođe jedan bitan aspekt Ebizuovog života, više o tome u eseju Ryana Holmberga na kraju Pits of Hell.


najnormalnija scena u Ebizuovim pričama


Scena iz priče "Food and Family", jedna mini-horor-odiseja gde glavni lik na kraju radnog dana i primljene plate treba da kupi namirnice za ručak u periodu hiperinflacije, na našem području dobro poznat scenario zadnjih par meseci.

Rekao bih da je ovo još bolja kolekcija kratkih priča od Pits of Hell, još bizarnije, antikapitalističko zezanje (u jednoj priči u Pits of Hell radnici u korporacijama odjednom kolektivno krenu da spavaju na poslu tokom radnog vremena) i pišanje (pun intended) po svim mogućim tabuima koje po meni nikada nije over-the-top jer posle nekoliko strana čitanja shvatite da je u Ebizuovom svetu sve moguće. Ima tu nekih zajedničkih motiva, recimo igranje sa figurama autoriteta (direktori, policajci, ili npr. učitelj koji u jednoj priči ovde objašnjava učenicama gde je razlika između "normalnog" seksa i perverzije/hentai). Ebizuov heta-uma crtež odlično odgovara nekonvencionalnim pričama i rekao bih da deluje bolje nego u prošloj knjizi. Preporuka svima koji žele malo da odmore malo od mejnstrima i istraže japansku avant-garde scenu, na našem području i dalje neistražen kontinent.
maddjuro Posted - 02/12/2023 : 02:12:37
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

YKK nam je neophodan na srpskom, kad-tad.

slazem se



ja je uzimam na engleskom; nedavno su konačno napravili solidnu engl. ediciju.
U pet svezaka ce pokriti serijal. Treći je izašao prošli mjesec
Sneaksie Thiefsie Posted - 01/12/2023 : 05:48:09
Tamakoshi Hiroyuki pauzira rad na svom Gundam serijalu
zbog kancera koji je metastazirao
dakle mrka kapa
Sneaksie Thiefsie Posted - 21/10/2023 : 17:54:39
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

YKK nam je neophodan na srpskom, kad-tad.

slazem se
Giuda Ballerino Posted - 27/09/2023 : 10:16:38
Razljutilo me prije desetak dana axanje Shonen Jump mange "Do Retry", niti 20 epizoda nije trajala. Krene odlicno iako nema neki sirok svijet, japanska malodobna sirocad iz 2. svjetskog rata, sestra oboli od tuberkuloze, brat krece u podzemne box meceve da skupi novce za bolnicu, ali sve u polusaljivom cak i vedrom tonu, sve je pogodjeno ima jos jedan side story s ocem koji je nestao u ratu i onda hladni cancel, autor brze bolje zavrsava seriju u jednom (posljednjem) broju i koristi, po meni, jedinu mogucu fintu kako da zavrsi pricu koju mu je vjerojatno naredjeno finisirati.

Jao Shonen Jumpu kad zavrsi One Piece. Poslije One Piecea pustos.
Giuda Ballerino Posted - 23/07/2023 : 20:27:49


Dosao doma s kupanja, krenuo citati novi Shonen Jump. Trollaju stalno s Luffyjem, na svakoj je naslovnici, dok ga u epizodama nema pa nema.
Giuda Ballerino Posted - 18/06/2023 : 21:34:40
quote:
Originally posted by Heisenberg

Ovo su beše likovi iz MHA i JJK beše? Pošto gore u desnom uglu vidim Itadorija a ovo dvoje su sigurno iz MHA po crtzežu ako se dobro sećam?



Pa to i jesu serijali koji nose Shueishin Shonen Jump, uz One Piece koji je nenadomjestiv.

Jos tu negdje je i Sakamoto Days, ostalo je sve daleko manje bitno.

Boruto, Yu Gi Oh, Spy x Family, Kaiju 8, Dragon Quest i jos par hit serijala dio su drugih magazina ili digitalnih sadrzaja.
Heisenberg Posted - 18/06/2023 : 20:32:20
Ovo su beše likovi iz MHA i JJK beše? Pošto gore u desnom uglu vidim Itadorija a ovo dvoje su sigurno iz MHA po crtzežu ako se dobro sećam?
Giuda Ballerino Posted - 18/06/2023 : 17:15:04
Kupljen novi Shonen Jump, izasao prije 15 minuta. One Piece je na poduzem hiatusu, ali ima se itekako sto za procitati.

[[/url]
Shaner Posted - 12/06/2023 : 12:07:42
Pročitao i drugu knjigu YKK. Divno nešto. Kroz prvu sam se još navikavao na svijet i likove, ali ovdje sam došao spreman i uživao u svakoj stranici. Jedva čekam osmi mjesec!

Shaner Posted - 25/03/2023 : 22:57:21
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Shaner

Samo htjedoh reći da sam danas držao u rukama YKK i zadovoljan sam izdanjem. Očito su radili ispravljenu verziju jer onih grešaka koje se mogu vidjeti na slikama više nema. Doduše, neki dijelovi mi djeluju malo tamniji pa je moguće da su ispravili samo ono na što su kupci ukazali. Što se papira tiče čini mi se isti koji se standardno koristi u američkim manga izdanjima. E sad, ovdje stoji "deluxe" pa je možda trebao biti bolji, ali mene ne smeta. U svakom slučaju, ne bih rekao da je za preskok.





Kako da znamo hoćemo li dobiti prvi printing ili drugi?




S obzirom da je do nedavno bila nedostupna, pretpostavljam da je sad dostupan samo drugi print, ali ako baš hoćeš biti siguran najlakše ti je prošetati se do Znanja u Gajevoj.

Heisenberg Posted - 25/03/2023 : 22:03:27
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by Heisenberg

Ja gledam da nabavim prvi deo Inital D mange na engleskom al nema na BD trenutno, jedino mi govore da gledam onaj AbeBooks gde ture poštarinu 40$, svakako sad ću probati na Blackwells UK da vidim.



Do skoro su kec i još par brojeva bili u Delfiju, svrati ili pozovi knjižaru u Knezu kad te nešto tako interesuje :)

Hvala na informaciji Krešo.
kreŠa Posted - 25/03/2023 : 21:55:26
quote:
Originally posted by Heisenberg

Ja gledam da nabavim prvi deo Inital D mange na engleskom al nema na BD trenutno, jedino mi govore da gledam onaj AbeBooks gde ture poštarinu 40$, svakako sad ću probati na Blackwells UK da vidim.



Do skoro su kec i još par brojeva bili u Delfiju, svrati ili pozovi knjižaru u Knezu kad te nešto tako interesuje :)
Wolfman Posted - 25/03/2023 : 11:58:18
quote:
Originally posted by Shaner

Samo htjedoh reći da sam danas držao u rukama YKK i zadovoljan sam izdanjem. Očito su radili ispravljenu verziju jer onih grešaka koje se mogu vidjeti na slikama više nema. Doduše, neki dijelovi mi djeluju malo tamniji pa je moguće da su ispravili samo ono na što su kupci ukazali. Što se papira tiče čini mi se isti koji se standardno koristi u američkim manga izdanjima. E sad, ovdje stoji "deluxe" pa je možda trebao biti bolji, ali mene ne smeta. U svakom slučaju, ne bih rekao da je za preskok.





Kako da znamo hoćemo li dobiti prvi printing ili drugi?
Heisenberg Posted - 25/03/2023 : 10:49:07
Ja gledam da nabavim prvi deo Inital D mange na engleskom al nema na BD trenutno, jedino mi govore da gledam onaj AbeBooks gde ture poštarinu 40$, svakako sad ću probati na Blackwells UK da vidim.
Paka01 Posted - 25/03/2023 : 08:31:48
Super informacija Mogao bih ga i uzeti onda.
Shaner Posted - 25/03/2023 : 00:45:05
Samo htjedoh reći da sam danas držao u rukama YKK i zadovoljan sam izdanjem. Očito su radili ispravljenu verziju jer onih grešaka koje se mogu vidjeti na slikama više nema. Doduše, neki dijelovi mi djeluju malo tamniji pa je moguće da su ispravili samo ono na što su kupci ukazali. Što se papira tiče čini mi se isti koji se standardno koristi u američkim manga izdanjima. E sad, ovdje stoji "deluxe" pa je možda trebao biti bolji, ali mene ne smeta. U svakom slučaju, ne bih rekao da je za preskok.

jagodanbg Posted - 13/02/2023 : 20:51:18
Ne znam u kojoj temi da postavim ovo pitanje/svoje iskustvo u vezi Planetes, nadam se da ce ovde videti neko ko je procitao. Ne znam da li je do mene, trenutno sam u nekoj jako cudnoj fazi gde mi nista ne drzi paznju (sem jebenog mobilnog telefona, koji isisava zivot iz mene), ali meni je ovaj strip jako konfuzan. Zavrsio 3. tankobon, sutra idem po 4, i jedva cekam da ga zavrsim. I kad zavrsim, ne znam da li da sacuvam pa da probam u cugu ceo serijal da pročitam još jednom, ili da ga prosledim dalje.
Paka01 Posted - 28/01/2023 : 14:19:39
Sretno Džimi, nadam se da će biti nešto od toga. Jako sam zadovoljan s izvedbom Nikad Čovek tako da virujem da bi i ovo ispalo jako dobro (a i nestrpljivo čekam Children of the Sea).
Ovako po recenzijama s interneta nisam baš htio uzimati naslijepo američko izdanje YKK, a sad i nakon KuntaKinteovog komentara definitivno znam da ga neću uzeti. Nisu te stvari toliko jeftine da bi ih uzimao u škart opremi.
Dzimi Gitara Posted - 28/01/2023 : 11:50:48
To što sam i rekao. Ako neko drugi, od izdavača koji imaju izgrađen odnos sa Kodanšom, ne bude nešto uradio po tom pitanju, ja ću predano raditi na tome.
KuntaKinte Posted - 28/01/2023 : 11:46:17
To želiš nešto da nam poručiš?
Dzimi Gitara Posted - 28/01/2023 : 11:42:21
YKK nam je neophodan na srpskom, kad-tad.
KuntaKinte Posted - 28/01/2023 : 11:27:12
quote:
Originally posted by Paka01

https://www.reddit.com/r/YKK/comments/wlc4gp/is_it_just_me_or/

https://www.reddit.com/r/YKK/comments/wwa17c/apparently_a_reprint_of_volume_1_is_in_the_works/

https://www.amazon.com/Yokohama-Kaidashi-Kikou-Deluxe-1/dp/163858544X/ref=sr_1_1?keywords=Yokohama+Kaidashi+Kikou%3A+Deluxe+Edition+1&qid=1662883489&sr=8-1

Ima i slika na ovim linkovima pa pogledajte.



Nisam mogao da izdržim i da čekam bolje izdanje.



Definitivno jeste nešto tamnije, ali ono, nema bolje trenutno, zar ne?
Nisam baš siguran da će da štampaju neku ispravljanu verziju.
Enivej, ova knjižurina skoro trejd formata od 450 i kusur strana je štampana na nekom baš jeftinom polu-roto papiru, a obuhvata prva 3 tankobona, tako da mislim da će biti jedno 5 knjiga ukupno.
Sve u svemu, sraćan što se konačno pojavilo na papiru na engleskom, ne baš srećan izborom papira i pripremom.
Sneaksie Thiefsie Posted - 20/12/2022 : 21:29:22
Murakami kaizoku no musume



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000