forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mystere Posted - 30/01/2010 : 20:02:57
Društvo, ima li tko iskustava sa naručivanjem stripova sa stranice Book Depository. Planirao sam uzeti neke naslove pa me zanima. Gledao sam malo reviewe po netu i vidio dvojake ocjene. Od toga da je sve super pa do toga da su potpuni ignoranti. Ovo drugo se prvenstveno odnosilo na slučajeve kada bi se nešto zakompliciralo, a najčešće je izostajala bilo kakva reakcija iz Book Depositoryja pa me zanima i to kako ste riješavali probleme sa narudžbama ako ste ih imali. Hvala unaprijed.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
gogolfc Posted - 25/03/2024 : 09:55:12
Došla je i meni narudžba 1 kutija i sve je super nikakve nadoplate pakiranje bolje nego sto je bilo na bd
jaki Posted - 22/03/2024 : 15:32:07
👍
Wolfman Posted - 22/03/2024 : 13:45:35
Da je neka bolja manga u pitanju...

EDIT: Javio im i za one troškove i Megan mi odgovorila u roku 4 minuta da je provela refund Svaka čast na brzini.
Spectre Posted - 22/03/2024 : 13:44:42
quote:
Originally posted by Wolfman

Stigao i ostatak narudžbe. Sve je tu plus jedna random manga viška koju nisam ni naručio.



I kako se onda ljutiti na njih??



Wolfman Posted - 22/03/2024 : 13:23:39
Stigao i ostatak narudžbe. Sve je tu plus jedna random manga viška koju nisam ni naručio.

Pretpostavljam da su zato jedan strip poslali zasebno, nakon što su skužili da su u paket stavili neku mangu umjesto tog stripa koji sam naručio. Uglavnom, paket dovezao Overseas i nije bilo dodatnih troškova.
fler Posted - 21/03/2024 : 14:20:12
@Wolfman

Jbg, moraju se nekako osigurati da ljudi neće naručivati pa odustajati..
iako možeš otkazati kasnije, jel, no valjda je pretpostavka da ako odmah platiš
šanse su velike da si voljan i ostati pri narudžbi.
Bome nije lako gurati trgovinu.

Ne znam točno kako ide s kombiniranjem u svim situacijama - obično mi stignu sveske koje čekam,
pa dodam u narudžbu koješta što imaju na lageru u tom trenutku i onda sve skupa platim.
Donekle je automatiziran sustav što se kupaca tiče, imaš tu pull-listu na koju se stripovi miču kako stignu i onda plaćaš kad se skupi,
no gnjavaža je što sve van toga ide preko mejla.. s druge strane, nije često pa nije ni neki poseban problem.
Ali, javi im se pa pitaj za sve detalje, da ti ja sad ne bih nešto krivo rekao.

Archonia - a nemam pojma, rekoh, davno je bilo.
Znam samo onako kroz maglu da me naživciralo što nisu htjeli čekati da se sve skupi,
pa sam dostavu za jednu narudžbu morao platiti u više navrata.
Jednom sam preživio, ali se onda ponovilo, i ćao, nije mi to odgovaralo.
Nebitno, trgovina je, ništa osobno;
možda jednom opet isprobam taj box sistem, toga onda nije bilo.
Wolfman Posted - 21/03/2024 : 13:54:45
quote:
Originally posted by fler
Ma može i kod Walta što god imaju izlistano (ili pitaš),
s tim da je to u biti prednarudžba tj. plaćaš unaprijed (po nižoj cijeni, doduše),
dok za sveske tek kad stignu i to kad se skupi par komada.
Obično cca svaka dva mjeseca, šalju i ranije ako hoćeš.

Spominjao sam da nisam iz Archonije uzimao ništa već dugo,
ne sjećam se svih konkretnih detalja no zapamtio sam da su mi komplicirali sa spajanjem narudžbi, što me onda izlazilo puno više glede dostave.
Ovo što spominješ, s čekanjem da se skupi, onda nije bilo moguće..
valjda je došlo do promjene u međuvremenu, pojma nemam,
ali ne vraćam se jer je Walt jeftiniji.
Bar dok ne nađem nešto bolje, ako ima



Nisam ni ranije imao problema. Tada se trebalo ručno spajati narudžbe kroz web sučelje. A sada sve ide automatski.
Kod Walta mi se ne sviđa plaćanje unaprijed i što možeš kombinirati samo stvari koje izlaze u razmaku dva mjeseca koliko sam vidio. Kako onda funkcionira kombiniranje? Moraš mailove slati?
fler Posted - 21/03/2024 : 13:01:46
quote:
Originally posted by Wolfman

Što se tiče pretplata na pojedine sveske, sad vidim da i Walt ima tu opciju (nisam to ranije vidio). No, njihove pretplate se zasad odnose samo na sveske. U Archoniji se može pretplatiti na sve (tpb, hc, omni, mange).




Ma može i kod Walta što god imaju izlistano (ili pitaš),
s tim da je to u biti prednarudžba tj. plaćaš unaprijed (po nižoj cijeni, doduše),
dok za sveske tek kad stignu i to kad se skupi par komada.
Obično cca svaka dva mjeseca, šalju i ranije ako hoćeš.

Spominjao sam da nisam iz Archonije uzimao ništa već dugo,
ne sjećam se svih konkretnih detalja no zapamtio sam da su mi komplicirali sa spajanjem narudžbi, što me onda izlazilo puno više glede dostave.
Ovo što spominješ, s čekanjem da se skupi, onda nije bilo moguće..
valjda je došlo do promjene u međuvremenu, pojma nemam,
ali ne vraćam se jer je Walt jeftiniji.
Bar dok ne nađem nešto bolje, ako ima
emirem Posted - 21/03/2024 : 09:47:34
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by udarnik007

Ja sam neki dan otkrio ovo https://comicsbugle.com/
Vidim da je free EU shipping no, nisam još uspoređivao cijene...


Npr. 99.90€ je za SW: Tales of the Jedi omnibus, a na amazonu pre-order 147,06€.
Daredevil omnibus (reprint Bendis/Maalev) 79.90€ na comicsbugle, amazon 82,99€, Blackwells 92,99€.



Zanimljivo...jesi narucivao šta?


Ej, danas sam na Bugleu napravio pre-order za DD omnibus 1, Bendis/Maleev, 79.90€, izlazi 08/24.
Gledat cu ovih dana da nesto narucim od njih ima omnibusa, ostecenih i snizenih do oko 20-tak €.




Neki dan sam narucio "SW: Tales of the Jedi" omnibus sa opcijom placanja za tri mjeseca.
Javili su mi mailom da je pre-order uspjesno proveden.
Imam neke u planu da prije kupim nesto sa liste kako bih se uvjerio u pakiranje i brzinu dostave unutar EU.
Ovo sa BW nije lose, kojih par tjedana cekanja, ali bar vise nemam frku sa carinsko-poreznim brojem. Ovaj put paket dosao preko Malmöa. 🧐
Spectre Posted - 20/03/2024 : 17:16:13
Dok je jednostavnost i sigurnost super, meni je razlika u cijeni omnibusa između Archonie i Scifiera po jednom komadu 20+ Eura, a pošto vjerujem da bi i poštarina bila veća to bi bilo vjerojatno i 30 Eura razlike po knjizi. Mislim da ću radije razmijeniti 2-3 maila sa Scifierom. Dok ide ide.

Inače, dio druge narudžbe mi je na putu, baš sam dobio mail od Packete da će Overseas preuzeti paket. Ostatak naručenog trgovina izgleda trenutno nema na lageru pa su poslali mail isprike.
vice Posted - 20/03/2024 : 15:44:01
E fala ti. To mi zvuči baš po mom ukusu. :)
Wolfman Posted - 20/03/2024 : 15:24:31
quote:
Originally posted by vice

Čitajući vaša iskustva, taj Sci Fier mi je sve odbojniji. Inače san tip koji će radije platit bokun više nego se natezat s takvim pizdarijama (pogotovo ako su iritantno opetovane), tako da mi povoljnost istoga ne predstavlja neki veliki plus.

Ovo me podsjeća na Zavvi koji je na koncu cilu Hrvatsku i njenu nesposobnu carinu i poštu stavija na crnu listu i adio. Neće ni ovi dugo.



Tako se i meni sve više čini
Da se nadovežem na tvoj komentar iz druge teme, ali nekako mi ovdje više paše tematski pa ga ovdje lijepim:

quote:
Originally posted by vice

Archonia pretplate mi zvuče kul, moga bih vidit za pokoji naslov.



Meni je kod njih najbolji ovaj Box sustav koji imaju. Možeš ubacivati stvari u svoju virtualnu kutiju kako ti odgovara, ali šalje se tek kad se ispune neki predodređeni uvjeti. Mogu se bez problema kombinirati pre-orderi, stvari koje imaš na pretplati, stvari koje imaju odmah raspoloživo, kao i stvari koje treba naručiti od dobavljača. Nema nikakvih preduvjeta na datum izlaska, tako da u kutiji možeš imati stvari koje izlaze za mjesec dana, kao i stvari koje izlaze za XY mjeseci. Kako naručeni proizvodi pristižu tako se automatski dodaju u tvoju kutiju za slanje. Možeš u bilo kojem trenutku sam odlučiti da ti se sve pošalje, ali imaš i datum svaki mjesec kada se automatski šalje sve što je trenutno u kutiji. Taj datum možeš odgađati sve dok se u kutiji za slanje ne nakupi stvari u vrijednosti preko 150 eura. Jednom kad se prešiša taj iznos onda se datum slanja zaključa i tada više nema odgode, ali i dalje možeš zatražiti da se pošalje odmah (ne moraš čekati točno taj datum). Naplata se radi tek prilikom slanja.

Svaki mjesec dodaju pre-ordere iz Previews kataloga, ja si popikam par stvari koje me zanimaju i to je to više-manje. Ono što je na preplati se automatski doda u kutiju. Ako me nešto zanima, a oni nisu dodali na website, pošaljem im mail i oni to brzo dodaju tako da se može naručiti. Korisnička služba im je stvarno super. Cijene su im veće nego Scifier, ali baš to što kažeš: cijeli proces naručivanja je jako jednostavan i nemaš nikakve brige. Uvijek odlično zapakiraju, a šalje se iz Belgije (ja biram DHL, ali postoje i druge opcije) tako da 100% znam da neće biti problema s carinom, 100% znam da mi neće poslati u random broju pošiljaka koje će dolaziti iz tko zna kojih krajeva svijeta pa da se moram navlačiti s refundiranjem nekakvih troškova. Poštar iz Paket24 (oni dostavljaju DHL pakete) me isto zapamtio pa već imamo protokol gdje da ostavi ako me nema doma

Što se tiče pretplata na pojedine sveske, sad vidim da i Walt ima tu opciju (nisam to ranije vidio). No, njihove pretplate se zasad odnose samo na sveske. U Archoniji se može pretplatiti na sve (tpb, hc, omni, mange).
vice Posted - 20/03/2024 : 14:41:47
Čitajući vaša iskustva, taj Sci Fier mi je sve odbojniji. Inače san tip koji će radije platit bokun više nego se natezat s takvim pizdarijama (pogotovo ako su iritantno opetovane), tako da mi povoljnost istoga ne predstavlja neki veliki plus.

Ovo me podsjeća na Zavvi koji je na koncu cilu Hrvatsku i njenu nesposobnu carinu i poštu stavija na crnu listu i adio. Neće ni ovi dugo.
jaki Posted - 20/03/2024 : 11:27:11
Traćži od SciFiera povrat plaćenog poreza.
Uslikaj račune i pošallji im s zahtjevom za povrat.
Od pošte da tražiš bi dobio odgovor da nema Ioss broja i odjebali bi te ufino.
I moja(prvas i jedina dosad)narudžba je došla u dva puta.Niti su mi oni javili da stiže u dva paketa niti je korisnička služba znala da stiže u dva paketa.Oba su mi došla HP i oba su imala isti IOSS broj.
Za prvi mi je pošta naplatila porez s objašnjenjem da nema IOSS broj pa sad ti budi pametan..
To ide po sistemu koga carinika dospiješ u ruke.
Wolfman Posted - 20/03/2024 : 11:18:36
S drugom Scifier narudžbom problemi
Dobio obavijest da je paket poslan, dobio tracking, treba doći preko Overseasa.
No, danas mi stigao jedan strip iz narudžbe zasebno poštom i na to mi je pošta naplatila davanja:
2.46 eura jer kao nema IOSS te 2.46 eura PDV (8.41 GBP je vrijednost na deklaraciji). Očito je zaračunat PDV od 25%, umjesto 5%, a deklarirano je kao "1 BOOKS".
Od koga sada tražiti refund? Tu je zeznula i pošta (25% umjesto 5%), ali i Scifier (ako je kriva IOSS deklaracija)?
S druge strane, Scifier me uopće nije obavijestio da su poslali u više pošiljki. Sad čekam ovo od Overseasa (ide preko Praga izgleda). Nadam se da je ostatak u tom paketu.
Mislim da mi se neće dalje dati natezati s tim glupostima, a vjerojatno ni njima. Očekujem da u nekom trenutku samo drastično dignu poštarinu za EU
Hajo Posted - 12/03/2024 : 18:53:18
A kakvo im je pakiranje?
BiDi Posted - 10/03/2024 : 18:30:48
quote:
Originally posted by Hajo

Znači Slovenija je neka vrst Bermudskog trokuta?

Za Awesomebooks sigurno.
Hajo Posted - 10/03/2024 : 17:39:39
Znači Slovenija je neka vrst Bermudskog trokuta?
BiDi Posted - 10/03/2024 : 16:28:33
quote:
Originally posted by Hajo

Jel ima ko iskustva s awesomebooks.com? Tamo je, čini mi se, trenutno najjeftiniji taj omni, ali im treba mjesec dana za dostavu.

Mnogo sam naručivao ja i neki moji prijatelji najviše "used book" što je bilo najjeftinije moguće - Ali - nije trackinga pa se neverovatna količina - više od polovine svega naručenog gubilo na putu za Sloveniju - uopšte nije došlo. Zbog slabog iskustva što su trebali uvek vraćati novac onda su skinuli Sloveniju sa liste država u koje šalju.
Hajo Posted - 10/03/2024 : 15:36:51
Jel ima ko iskustva s awesomebooks.com? Tamo je, čini mi se, trenutno najjeftiniji taj omni, ali im treba mjesec dana za dostavu.
Hajo Posted - 10/03/2024 : 15:26:31
Ljudi, trebam savjet. Htio bih negdje nabaviti Legends Of The Monsterverse omnibus (za klinca :D), ali nikad nisam naručivao izdanja na stranom jeziku, pa ne znam odakle krenuti. Po mogućnosti da je vrijeme dostave u granicama normale i da nije preskupo. Hvala!
fler Posted - 07/03/2024 : 22:50:56
Jasno, kad je Kennys u EU.
gogolfc Posted - 07/03/2024 : 20:00:53
Napravio prvu narudžbu 105€ čine se ok cijene,prošle god većinom naručivao s kennys i nikad carine i pdv-a pa bumo vidli
Wolfman Posted - 05/03/2024 : 16:31:38
quote:
Originally posted by BiDi
Da te vidim kako platiš u funtima.

Kada dodješ do kraja -na poslednjoj stranici- naplati ti u eurima jer za slanje u EU kažu da ne mogu naplatiti u funtima.



Meni je na bankovnoj aplikaciji pisao iznos u funtama, a preračunato je naravno u eure prema tečaju banke.

Iznos i valuta transakcije: XX,XX GBP
Tečaj: 0,830563

Uglavnom, u trgovini valuta mora biti postavljena na funte.
BiDi Posted - 05/03/2024 : 16:07:22
quote:
Originally posted by Wolfman

Možeš generalno plaćati u eurima, ali u tom slučaju, koliko sam shvatio, nećeš moći iskoristiti store credit.
Dakle, za primjenu store credita plaćanje mora biti u funtama.

Da te vidim kako platiš u funtima.

Kada dodješ do kraja -na poslednjoj stranici- naplati ti u eurima jer za slanje u EU kažu da ne mogu naplatiti u funtima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000