forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Rat-man 4

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 23/12/2011 : 23:23:43


Novi broj Rat-man možete od sutra naći na svim kioscima, a od utorka/srijede u SKAB612 i SNK. Ispričavamo se na malom kašnjenju.

Umjesto smiješne najave, copy & paste smrtno ozbiljnog uvodnika:

Senzacionalno: kiosci uskoro pametniji!

Rat-man se zapravo nikad nije trebao pojaviti na kioscima. Fibra je od svojih početaka bila orijentirana na prodaju po striparnicama i knjižarama, uglavnom zato što su naši naslovi ambicijom i opremom tim mjestima bili prikladniji, ali i zato što su pred nekoliko godina domaći distributeri zamislili nakladnicima naplaćivati papreno skupe namete za svako novo izdanje na kioscima. Nije stoga čudo što mi kiosci nisu bili ni na kraj pameti, nego sam i Rat-mana izvorno bio zamislio u ekskluzivnoj nakladi od pet stotina tvrdoukoričenih primjeraka. Međutim, onda mi je Darko Intrigant, krajem ožujka, dok smo se vraćali sa sajma knjiga u Bologni, spomenuo da su distributeri ukinuli plaćanje ulazne naknade za kioske te mi tako ... stavio štakora u uho.

Iako je rok za pripremu izdanja bio vrlo kratak (stripovi na kioscima se najbolje prodaju ljeti, stoga je prvi broj trebalo objaviti početkom lipnja), iako je hitno trebalo promijeniti postojeće i sklopiti nove ugovore, usprkos velikoj neizvjesnosti, riziku i još devedeset i šest razloga protiv, na kraju sam se ipak odlučio upustiti u kiosk-pustolovinu. Prvenstveno zato što sam smatrao da Rat-man zaslužuje najširu publiku; da su kiosci njegovo prirodno stanište te da današnjim klincima, želimo li da ih strip privuče, treba ponuditi nešto drukčije, svježe i novo umjesto (pra)starih serijala iz našega djetinjstva. Osim toga, kiosci su bili izazov, a izazovu ni Rat-man ni ja ne umijemo odoljeti.

A kad se podvukla crta ispod rezultata prodaje prva tri broja, ispalo je - neriješeno. S jedne strane, Rat-mana je ovako kupilo i pročitalo znatno više ljudi nego da se ekskluzivirao u kartoniranom izdanju; privukao je neke stripoljupce koji ga bez kioska ne bi primijetili i, sve u svemu te na opće čuđenje, nije se osramotio. S druge strane, prodaja ipak nije pokrila sve troškove kiosk-izdanja (a one Rat-manovih helikoptera da i ne spominjemo), pa sam teška srca morao donijeti jedinu logičnu odluku: Rat-man se četvrtim brojem oprašta od kioska. No, ne i od svojih čitatelja! Oni će (a to ste vi ... treba napomenuti jer ipak je ovo Rat-man) nove epizode i dalje svaka dva mjeseca moći kupovati u svojoj omiljenoj striparnici u istoj opremi i (nadam se) po istoj cijeni kao i dosad. Vjerujem kako vam neće biti teško uložiti malo više vremena i truda kako biste se ponovo družili s našim junakom, je l' da?

Je l' da?

Je l' da?

Dotad, trzaj mišića i ... javite Hitnoj neka dođe po
Marka Šunjića
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Cromwell Posted - 20/10/2013 : 09:45:11
Par stvari.
U Rat-manu sam rijetko pronašao neku scenu koja bi mi izmamila smiješak tako da sam odustao nakon prva 3 broja i zaključio da mi takav tip humora jednostavno ne leži. Shvaćao sam većinu poveznica na parodiranje ljudi i događaja iz svijeta medijske zabave ali sve mi je to zajedno sa humorom izgledalo pregaženo vremenom.

Ali! Prije par dana sam pročitao Velikog Ratzingu i smijao se na sav glas ko budaletina. Ima barem 5 scena koje su stvarno urnebesne i jako kvalitetno i vješto urađene.

Zaključak je da je zajeb odustati od ovog pušioničarskog junaka. Moj način će biti da ću štakora posuđivati iz knjižnice i zatim kupovati epizode koje su mi dobre. Bit će to terapija smijehom protiv kolekcionarskog poremećaja.
I još jednom da ponovim: ZAJEB je potpuno odustati od Rat-mana
petar.pan Posted - 21/04/2012 : 15:03:29
ja više volim HC, ali prva 3 su meke korice, pa da mi ne odskače od prosjeka
Poli Posted - 21/04/2012 : 13:18:12
Kako mislis ista cijena???

DeeCay Posted - 20/04/2012 : 22:49:53
quote:
Originally posted by petar.pan

izdanje s mekim koricama, radije (ako tolerirate izbirljivost)



Ako je cijena ista, jel problem što su tvrde korice? Kako se vremena mijenjanju, a nekad je fora bili imati sve HC!
Markos Posted - 20/04/2012 : 22:47:12
Više nigdje, mislim.
petar.pan Posted - 20/04/2012 : 22:08:02
izdanje s mekim koricama, radije (ako tolerirate izbirljivost)
petar.pan Posted - 20/04/2012 : 22:05:45
jel itko zna ima li igdje u splitu kupiti ratman 4?
Markos Posted - 07/04/2012 : 15:20:24
Ići će u turama, da, kao i do sada.
Dermentor Posted - 07/04/2012 : 15:17:40
Pitanje za Markosa. Kako ce izlaziti HC Rat-man? Ovako u turama po 4 ili? Inace kupio sam ova 4 broja HC i vise mi se svidja papir u njima nego SC. Bilo bi super kad bi zlazili usporedno i HC i SC.
Deers Posted - 26/03/2012 : 15:44:08
U svima je tako.
Vorador Posted - 26/03/2012 : 15:04:19
U mom primjerku Rat-Mana # 4 ima jedna prazna stranica, odmah na početku, poslije sadržaja pa me zanima radi li se o pogrešci. Thanks!
Markos Posted - 18/03/2012 : 15:26:21
Rat-man 5 stigao, kao i prva 4 HC Rat-mana.
Ali idem sutra na put, pa se neće pojaviti u prodaji prije četvrtka, kao i Daredevili.
Markos Posted - 15/03/2012 : 11:02:16
Samo što nije.
mamlaz Posted - 15/03/2012 : 10:59:49
jel krece skoro petica?
Deers Posted - 14/03/2012 : 21:45:51
Rat-Man nastavlja i nakon 100. broja: http://docmanhattan.blogspot.com/2011/12/le-grandi-interviste-dellantro-atomico.html#more

Markos Posted - 07/03/2012 : 12:02:24
U tisku je, idući tjedan bi trebao izaći, nadam se.
Poli Posted - 07/03/2012 : 11:42:05
Zna li se vec nesto sigurnije?

Deers Posted - 25/02/2012 : 17:50:45
Super, jedva čekam
Markos Posted - 25/02/2012 : 17:05:04
Broj 5 bi trebao izaći u narednih dva tjedna, ritam bi trebao ostati dvomjesecni.
Deers Posted - 25/02/2012 : 16:54:57
Odlično! Hvala!

Iako pratim redovito izgleda da mi je uspjelo promaknuti...

Onda drugo pitanje: kakav će sada biti ritma izlaženja?
Mr. Bushido Posted - 25/02/2012 : 16:38:42
quote:
Originally posted by Deers

Kako napreduje prijevod?


Gotov je, Macan je već napravio korekturu.

Kao što se može vidjeti na desnoj strani:

http://www.darkomacan.com/
Deers Posted - 25/02/2012 : 16:26:06
Kako napreduje prijevod?
Markos Posted - 31/01/2012 : 20:04:16
Nikakve, još radim na prijevodu
goksi Posted - 31/01/2012 : 17:53:17
Najaviše u Darkwood-u uvoz za sledeći četvrtak. To je 9. februar. Ima li šanse da tu u paketu bude i Rat-Man 5 Marko?
mamlaz Posted - 20/01/2012 : 15:33:32
quote:
Originally posted by sumohrvat

Sigurno Slaven podijelio Slovencima po dva primjerka.Ali nema veze Mamlaze,mi ionako od jučer kupujemo u Zagrebu :)


hehe zivio asteroid i snk:)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000