forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Stripalbum "Kad je strip bio mlad" (STRIPFORUM)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Lastan Posted - 10/05/2012 : 19:49:38



www.stripforum.hr



"KAD JE STRIP BIO MLAD"

PRILOZI ZA POVIJEST HRVATSKOG STRIPA

Rudi Aljinović i Mladen Novaković

235 stranica

CIJENA: 180,00 kn

***Ova knjiga je zamišljena kao kratki osvrt na same početke pojavljivanja stripa kod nas,odnosno-kao što i podnaslov govori "PRILOZI ZA POVIJEST HRVATSKOG STRIPA".
U knjizi,osim stripova Andrije Maurovića,Sergeja Mironovića i Waltera Neugebauera,nalazi se nekoliko odličnih tekstova o pojavljivanju prvih strip "uradaka" u Hrvatskoj i okolici(kontekst ondašnjeg vremena i samog razvoja stripa).Knjiga okvirno pokriva sam period nastanka i razvoja stripa,pa do početka drugog svijetskog rata.Novaković u svoja dva teksta "UMJETNOST DVADESETOG STOLJEĆA" i "HRVATSKI STRIP-DOŠAO JE DA OSTANE",upoznaje čitatelja sa razvojem i nastankom svijetskog i domaćeg stripa,dok nas Aljinović kao "bezpogovorni zagovornik činjenica i točnih podataka"(kako ga Novaković opisuje i najavljuje u samom uvodu svojeg teksta) upoznaje sa samim značajkama i vrednotama strip umjetnosti,te nas kroz nekoliko tekstova uvodi u nastanak i prva pojavljivanja stripa u nas.Rudi nas,čitajući njegove tekstove,upoznaje sa samim nastankom i začetnicima samog stripa u Hrvatskoj(tekstovi:"DAN KAD SE DOGODIO STRIP","KAD JE STRIP BIO MLAD"),te nas putem teksta "STRIPOVSKI MOST ZAGREB-OSIJEK-BEOGRAD" upoznaje i dočarava sam utjecaj samog okolnog regiona na naš nacionalni strip.
Tekstovi su vrlo viješto koncipirani i presjecani ubacivanjem nekoliko stripova samih autora ili su nadopunjavani sa zapisima o samim autorima(uz nekoliko vrlo simpatičnih slika samih autora i njihovih suradnika).Uz veliki broj ilustracija ili naslovnica ,u knjizi se nalazi i nekoliko zapisa (razgovora) sa "pionirima" našeg stripa.
-Sve u svemu,vrlo vrijedni zapisi i prilozi povijesti hrvatskog stripa.

*****Knjiga će bit uskoro predstavljena od samih autora,ali će se u slobodnoj prodaji pojavit u malom tiražu od stotinjak primjeraka.Ukoliko ju eventualno želite rezervirat,možete se prijavit ovdje,poslati PM ili se javit na mail adresu: lastan@lastan.hr (posjetitelji mogu knjigu pogledat i rezervirat u striparnici Lastan"(od sutra 11.5 2012)" jer se van te striparnice neće nigdje drugdje distribuirat).
Ponavljam,u slobodnoj prodaji pojavit će se samo 100 primjeraka ove knjige!
P.S
Prilikom rezervacije ove knjige,dovoljno je ostavit ime,prezime i adresu.

Hvala!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lastan Posted - 13/10/2012 : 15:57:54
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Jel ima još koji primjerak?



Ima...
Luca_Torelli Posted - 12/10/2012 : 23:29:13
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Jel ima još koji primjerak?


Mogao sam ti uzeti na popustu kad je bilo... Onda bi se još koji mjesec saftalo to kod mene pa bi konačno došlo i do tebe. Valjda.



Bilo bi to ekstranapacano izdanje KJSBM-a ;)
Ajd', CRŠ je blizu, bit će i tamo popusta.
DeeCay Posted - 12/10/2012 : 23:10:11
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Jel ima još koji primjerak?


Mogao sam ti uzeti na popustu kad je bilo... Onda bi se još koji mjesec saftalo to kod mene pa bi konačno došlo i do tebe. Valjda.
Luca_Torelli Posted - 12/10/2012 : 15:58:27
Jel ima još koji primjerak?
Poli Posted - 01/10/2012 : 20:26:38

Samo Red Sonja kostum moze doci u obzir.


DeeCay Posted - 01/10/2012 : 19:37:18
Mislim da bi bilo puno efektije da promotorice budu kostimirane ili u strip ili u uske crne kombinezone - sve drugo ne dolazi u obzir. Kako bilo vidimo se!
Luca_Torelli Posted - 01/10/2012 : 18:57:43
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by DeeCay

Hehm! Pa u biti, evo što si napisao stranicu prije!

quote:
Originally posted by Lastan
Strip knjiga "KAD JE STRIP BIO MLAD" bit će prezentirana 18.09 2012 u muzeju Mimara u 19.00 sati.
Na prezentaciji će o knjizi govoriti autori same knjige Rudi Aljinović i Mladen Novaković.


A činilo mi se da nešto fali na onoj prezentaciji... Osjećam da će ova druga prezentacija biti puno intimnija. Za sljedeći put prezentacija predlažem da se preseli u Fijaker!



Ma kavi intimnija! Bit će glamurozna!
Velikih će iznenađenja bit na ovoj prezentaciji!



Promotorice s otvorenja striparnice?
Lastan Posted - 30/09/2012 : 22:22:01
quote:
Originally posted by DeeCay

Hehm! Pa u biti, evo što si napisao stranicu prije!

quote:
Originally posted by Lastan
Strip knjiga "KAD JE STRIP BIO MLAD" bit će prezentirana 18.09 2012 u muzeju Mimara u 19.00 sati.
Na prezentaciji će o knjizi govoriti autori same knjige Rudi Aljinović i Mladen Novaković.


A činilo mi se da nešto fali na onoj prezentaciji... Osjećam da će ova druga prezentacija biti puno intimnija. Za sljedeći put prezentacija predlažem da se preseli u Fijaker!



Ma kavi intimnija! Bit će glamurozna!
Velikih će iznenađenja bit na ovoj prezentaciji!
DeeCay Posted - 30/09/2012 : 22:11:40
Hehm! Pa u biti, evo što si napisao stranicu prije!

quote:
Originally posted by Lastan
Strip knjiga "KAD JE STRIP BIO MLAD" bit će prezentirana 18.09 2012 u muzeju Mimara u 19.00 sati.
Na prezentaciji će o knjizi govoriti autori same knjige Rudi Aljinović i Mladen Novaković.


A činilo mi se da nešto fali na onoj prezentaciji... Osjećam da će ova druga prezentacija biti puno intimnija. Za sljedeći put prezentacija predlažem da se preseli u Fijaker!
Lastan Posted - 30/09/2012 : 21:59:46
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Lastan
Prezentacija je u "RAGU" galeriji,11.10 2012, u 18.00 *(Radnička cesta 22,galerija se nalazi u zgradi kraj striparnice "Lastan").
Svi su dobrodošli!


Kakva prezentacija? Niste li to odradili s "Antifašističkim stripom"? Znači, bit će specijalno i za ovaj strip prezentacija ili je meni nešto promaklo?



Prezentacija je za strip-knjigu "KAD JE STRIP BIO MLAD".
Prezentacija u Mimari je bila za antifašistički strip,uz prikaz i ponudu ostalih izdanja od udruge.Pretpostavljam da pitaš jer si za najavu prezentacije u Mimari stavio naslovnicu ovog stripa!?
Sad samo napravi kontra!
Lastan Posted - 30/09/2012 : 21:54:32
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Lastan
Prezentacija je u "RAGU" galeriji,11.10 2012, u 18.00 *(Radnička cesta 22,galerija se nalazi u zgradi kraj striparnice "Lastan").
Svi su dobrodošli!


Kakva prezentacija? Niste li to odradili s "Antifašističkim stripom"? Znači, bit će specijalno i za ovaj strip prezentacija ili je meni nešto promaklo?


Ono kad smo bili u Mimari, to je bilo samo za Antifašistički, a ovo je samo za spomenutu knjigu. Jučer sam bio kod Lastana pa mi je rakao da će i ovaj put biti bogat catering, kao u Mimari.



fikus Posted - 30/09/2012 : 21:35:59
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Lastan
Prezentacija je u "RAGU" galeriji,11.10 2012, u 18.00 *(Radnička cesta 22,galerija se nalazi u zgradi kraj striparnice "Lastan").
Svi su dobrodošli!


Kakva prezentacija? Niste li to odradili s "Antifašističkim stripom"? Znači, bit će specijalno i za ovaj strip prezentacija ili je meni nešto promaklo?


Ono kad smo bili u Mimari, to je bilo samo za Antifašistički, a ovo je samo za spomenutu knjigu. Jučer sam bio kod Lastana pa mi je rakao da će i ovaj put biti bogat catering, kao u Mimari.
DeeCay Posted - 30/09/2012 : 21:23:58
quote:
Originally posted by Lastan
Prezentacija je u "RAGU" galeriji,11.10 2012, u 18.00 *(Radnička cesta 22,galerija se nalazi u zgradi kraj striparnice "Lastan").
Svi su dobrodošli!


Kakva prezentacija? Niste li to odradili s "Antifašističkim stripom"? Znači, bit će specijalno i za ovaj strip prezentacija ili je meni nešto promaklo?
fikus Posted - 30/09/2012 : 12:59:36
quote:
Originally posted by mamlaz

cuo sam da je odlicno proslo. jedva cekam da mi stigne knjiga koju mi je Robert pokupio.



Vidimo se za vikend u Rijeci na pregledu a i da ti donesem stripove i knjige. Unaprijed se ispričavam što knjige imaju potpise autora.
fikus Posted - 30/09/2012 : 12:07:33
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by fikus

Lastane,
Kad bi se mogla očekivati prezentacija?




Danas je u Večernjem listu bio članak o ovoj strip knjizi...

Prezentacija je u "RAGU" galeriji,11.10 2012, u 18.00 *(Radnička cesta 22,galerija se nalazi u zgradi kraj striparnice "Lastan").
Svi su dobrodošli!



Sigurno se možda vidimo.
Lastan Posted - 30/09/2012 : 02:32:15
quote:
Originally posted by fikus

Lastane,
Kad bi se mogla očekivati prezentacija?




Danas je u Večernjem listu bio članak o ovoj strip knjizi...

Prezentacija je u "RAGU" galeriji,11.10 2012, u 18.00 *(Radnička cesta 22,galerija se nalazi u zgradi kraj striparnice "Lastan").
Svi su dobrodošli!
maddox031 Posted - 19/09/2012 : 14:08:39
nema problema

ako je izdanje kao i antifašisticki strip, onda uf :)

samo naprijed
Lastan Posted - 19/09/2012 : 14:04:22
quote:
Originally posted by maddox031

Ratko jesi primio/uocio moju narudzbu/zamolbu za ovu knjigu putem pm :)

hvala ;)




Nisam,ali budem...ne brini.
U striparnici sam,pa ću kasnije pregledat poštu.
maddox031 Posted - 19/09/2012 : 13:54:33
Ratko jesi primio/uocio moju narudzbu/zamolbu za ovu knjigu putem pm :)

hvala ;)
Lastan Posted - 19/09/2012 : 13:43:25
quote:
Originally posted by mamlaz

cuo sam da je odlicno proslo. jedva cekam da mi stigne knjiga koju mi je Robert pokupio.



Je,zgodno.Imaš prilog u današnjem Jutarnjem listu.
Hvala za kupnju knjige.
mamlaz Posted - 19/09/2012 : 13:35:54
cuo sam da je odlicno proslo. jedva cekam da mi stigne knjiga koju mi je Robert pokupio.
Lastan Posted - 12/09/2012 : 01:47:17
Evo napokon i tog predstavljanja.

Strip knjiga "KAD JE STRIP BIO MLAD" bit će prezentirana 18.09 2012 u muzeju Mimara u 19.00 sati.
Na prezentaciji će o knjizi govoriti autori same knjige Rudi Aljinović i Mladen Novaković.

Cijena knjige je 180,00 kn,a na prezentaciji će se moći kupiti po sniženoj cijeni od 150,00 kn.Ova snižena cijena vrijedit će i za sve one koji su se unaprijed predbilježili i rezervirali svoje primjerke u strip knjižari "Lastan".Kupci ovog izdanja koji su se unaprijed predbilježili ili javili u strip knjižaru "Lastan" moći će svoj primjerak podići na samoj prezentaciji ili u "Lastanu" nakon prezentacije!

Informacije možete dobiti na tel. 01/6055-882 u strip knjižari "Lastan" ili putem mail-a: lastan@lastan.hr
Lastan Posted - 13/08/2012 : 22:42:21
quote:
Originally posted by fikus

Možda da razmjestim redoslijed u rečenici.

Prezentacija bi se mogla očekivati kad?




Prezentacija će vjerojatno bit u rujnu i do tada strip album neće bit u prodaji.Kada saznam točan datum i lokaciju,javit ću.
Lastan Posted - 01/06/2012 : 00:06:19
quote:
Originally posted by fikus

Možda da razmjestim redoslijed u rečenici.

Prezentacija bi se mogla očekivati kad?



...nisam čitao forum..bio malo u Makarskoj,obaveze,itd...

Odgovor:
-još ne znam precizan datum.Javit ću par dana prije,čim saznam točnu lokaciju,datum i vrijeme.
fikus Posted - 31/05/2012 : 22:07:24
Možda da razmjestim redoslijed u rečenici.

Prezentacija bi se mogla očekivati kad?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000