forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kordej i Macan u Pogonu Jedinstvo (11.4. - 19h)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mali_Mate Posted - 05/04/2014 : 20:20:15
U 14. stoljeću kuga je pobila cijelu Europu nakon čega je u njoj preostao samo zombi na kamenu. 666 godina kasnije (2014.) ekspedicija inkaskog carstva tragom glasina polazi u Europu u potragu za izvorom mladosti.

Jedanaest godina nakon posljednjeg zajedničkog projekta na stranom teritoriju (Soldier X, Marvel) Igor Kordej i Darko Macan ponovno udružuju snage na priči iz alternativne prošlosti/budućnosti napučene zombijima.

Svjetskoj premijeri još neobjavljenih materijala, koji će ove godine ugledati svjetlo dana u izdanju francuskog Delcourta, nazočit će čuveni autorski dvojac. Tehničku će im podršku pružiti strip-kritičar Matko Vladanović.

I ne dajte se zbuniti! Iako je Booksa organizirala razgovor, on se neće odvijati u Martićevoj 14d, nego na obali Save, u Pogonu Jedinstvo u sklopu Spekulacije o budućnosti - Ususret SFeraKonu 2014.

Svi ste pozvani!

http://booksa.hr/program/drugdje/razgovor-igor-kordej-i-darko-macan

ostatak programa:

http://booksa.hr/program/drugdje/spekulacije-o-buducnosti-ususret-sferakonu-2014


Pogon Jedinstvo
Trnjanski nasip bb (pored Močvare)
Zagreb

16   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
trolodtroje Posted - 13/04/2014 : 10:50:47
jel izlazi samo na francuskom, il če ga bit i u cro?
DeeCay Posted - 12/04/2014 : 22:29:45
Jao Friki pa nemoj i ti! Dosta je mcn spoilao na samom eventu, htio sam to nekako zatomiti da se ne sjetim, a sad ti ponavljaš!
Spiderman Posted - 12/04/2014 : 22:28:24
Meni je baš dobro da je bilo u petak. Utorak mi nikak ne paše tada sam zauzet sa zvjezdicama :)
Friki Posted - 12/04/2014 : 22:16:44
quote:
Originally posted by DeeCay

Au, to nije utorak, to je u petak





Je, i ja sam se skoro zaletio u utorak u Močvaru. Mali Mate,ne možeš nam tako mijenjati dane. Taman mi je mozak usvojio relaciju Booksa - utorak i sad mi remetiš stečenu naviku .

Uglavnom,bilo je ugodno jučer navečer. Skupilo se 40-50 stripaša.Jedina zamjerka ide na nekompatibilnost Močvarinog laptopa i Kordejevog sticka tako da smo bili uskraćeni za pogled na table budućeg stripa. Macan je predstavio svoj ŠBBKBB koncept da nestankom europskih država glavne svjetske sile postaju Inkaško carstvo i Han dinastija. Priča će izaći u 4 albuma, a svaki album će imati radnju na drugom kontinentu ( zadnji album pokriva Afriku ). Onda je Kordej malo pričao o nastanku stripa. Kako njegov francuski izdavač Delcourt ima licencu za Walking Dead te im je to najtiražniji naslov, svaki novi strip zombi tematike lakše prolazi u procesu odobravanja. Kako je Igor bio zadovoljan Darkovim scenarijem,nacrtao je prvih 8 strana te nagovorio svog koloristu da ih džabe oboji. Stranice je dao uredniku sa sinopsisom za ostatak albuma i priča je odobrena. Macan je spomenuo da će zombiji biti drugačiji od dosadašnjih,moći će se razmnožavati te je u priču ubacio i zombi bebe . Prvi album izlazi u Francuskoj ove godine pa ćemo vidjeti hoće li brzo biti i domaće izdanje...
Macan je bio darežljiv pa je i poklonio 2 albuma dvojici posjetitelja koji su prvi postavili pitanja ( koliko sam vidio , dobili su neki BD album ). To je to, sad čekamo album i kratimo vrijeme čitajući druge stripove.


----------
Trenutačno se sluša: Brendan Perry - Babylon
fikus Posted - 12/04/2014 : 15:54:05
Čak se mogla osjetiti toplina i ugoda mcnovog umjerenog (na trenutke i blagog) pesimizma.
DeeCay Posted - 12/04/2014 : 15:36:15
Been there, done that!

Zanimljiva prezentacija, bez obzira što nisamo imali multimedijalne sadržaje, uživali smo ko da je bila 1950-ta! I Igor i mcn su zanimljivi sugovornici/prezentatori. Puno sreće njihovom novom projetku - zvuči mi super! "Mi mrtvi"
Raven84 Posted - 11/04/2014 : 08:46:26
Ja dolazim, još tko?
DeeCay Posted - 08/04/2014 : 22:41:29
Vjerojatno ću navratiti, strip i SF-a radi...
Spiderman Posted - 06/04/2014 : 22:49:37
doletim :)
Deers Posted - 06/04/2014 : 14:42:34
Eh da sam barem bliže....
Nivox Posted - 06/04/2014 : 14:34:07
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by DeeCay



Gdje je taj pogon? Znam gdje je Močvara, no nisam vidio pogon...



Pogon je, ako se ne varam, desno od ulaza u Močvaru

jednom kad dođeš pred Močvaru, omiriši zrak, slijedi ljude i naći ćeš



Dva su pogona Jedinstvo (pod jednim imenom). Veliki u prizemlju, mali na katu. Oba u istoj "zgradi" gdje i Močvara. Za Močvaru ulaz ravno/lijevo, za Pogon Jedinstvo ulaz desno.
Johnny Difool Posted - 05/04/2014 : 23:20:43
Kordej + Macan = Ko(r)Ma!

jaki Posted - 05/04/2014 : 23:09:27
Kordej+Macan=dobitna kombinacija
jurica Posted - 05/04/2014 : 21:26:02
heh, u subotu ne moram ustati u 5:25 kao u srijedu, pa se možda uspijem i pojaviti.

bilo bi mi superdrago čuti najboljeg hrv. scenaristu i najboljeg hrv. crtača kako govore o svojem novom zajedničkom projektu.
Mali_Mate Posted - 05/04/2014 : 21:18:26
quote:
Originally posted by DeeCay

Au, to nije utorak, to je u petak!
Jel ova promjena znakovita ili ne?

Gdje je taj pogon? Znam gdje je Močvara, no nisam vidio pogon...



nije znakovita

ovo nema veze sa standardnom tribinom, ja sam samo slučajno uključen

Pogon je, ako se ne varam, desno od ulaza u Močvaru

jednom kad dođeš pred Močvaru, omiriši zrak, slijedi ljude i naći ćeš
DeeCay Posted - 05/04/2014 : 20:54:14
Au, to nije utorak, to je u petak!
Jel ova promjena znakovita ili ne?

Gdje je taj pogon? Znam gdje je Močvara, no nisam vidio pogon...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000