forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Jonah Hex

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 24/07/2014 : 10:21:08
Jonah Hex je antiheroj i glavni lik nekoliko western serijala izdavačke kuće DC Comics. Stvorili su ga scenarist John Albano i crtač Tony DeZuniga. Debitirao je 1972. godine u serijalu All-Star Western, koji će par brojeva kasnije promijeniti ime u Weird Western Tales. Hex će biti glavna zvijezda serijala sve do 1977. godine, kada će dobiti vlasiti serijal.

U vrijeme kada se pojavio, Jonah Hex je u mnogočemu bio nesvakidašnji western strip. Riječ je o razdoblju kada je filmska inačica žanra prošla kroz neke značajne promjene. Američki i europski western filmovi nudili su jednu znatno realniju i suroviju sliku Divljeg zapada. Hex je dobar odraz ovoga procesa u stripovskom smislu. Od malih nogu ga je zlostavljao njegov otac, te ga u jednom trenutku i prodao u roblje plemenu Apača. Tijekom Amneričkog građanskog rata borit će se u vojsci Konfederacije. Nakon rata će postati lovac na glave i lutati Divljim zapadom u potrazi za svakojakim ološom.

Najupečatljivija karakteristika Hexovog lika jest njegovo unakaženo lice. Desna strana njegovog lica toliko je unakažena da ima veliku rupu na obrazu i djelomično otkriveno oko. Njegova unutrašnjost nije bitno ljepša od njegove vanjštine. Hex nema nimalo prijateljsku osobnost, ciničan je i po potrebi vrlo brutalan. Ipak, drži se jednog striktnog kodeksa časti i pružit će pomoć onima kojima je potrebna.

Albano će potpisati nekih desetak epizoda svoje kreacije, nakon čega će uzde preuzeti scenarist Michael Fleisher. Iako je Albano poprilično jasno definirao lik, Fleisher će ga dodatno obogatiti i zaokružiti. Ponudio nam je uvid u njegovu bolnu prošlost i obogatio serijal jednom šarolikom galerijom likova. Iako je u serijalu naglasak bio na realističnom prikazu likova i okoliša, Fleisher nije bio nesklon nekim nesvakidašnjim zapletima. Ukratko, stvorio je jedan napeti western-serijal koji vas vuče da ga pratite iz broja u broj.













































Godine 1985. serijal Jonah Hex je ugašen, a u posljednjem je broju Hex prebačen u postapokaliptičnu budućnost. Njegovu borbu za život u brutalnoj budućnosti Fleisher je ispripovjedao u novom serijalu, jednostavno naslovljenom Hex. Serijal je trajao 18 brojeva. U jednom nama nepoznatom trenutku Hex će se vratiti u prošlost, jer je Fleisher već nekoliko godina ranije, u specijalnom izdanju naslovljenom Jonah Hex Spectacular, prikazao njegovu tužnu konačnu sudbinu.









25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 16/07/2020 : 23:45:45
ka'ce "domaće" izdanje Džone?
zna li neko nešto?
anto Posted - 05/12/2019 : 00:07:28
mirišem da je došlo vreme da se Heks pojavi na nekom od jezika eks-Yu republika;sledeća,eventualno ona tamo iza je prelomna.
Mr. Bushido Posted - 07/07/2019 : 17:52:15
quote:
Originally posted by Cromwell

Početni Hex je za današnje pojmove apsolutno neprobavljiv. Prije par godina sam ga se pokušao uhvatiti od početka i ubrzo odustao.

Priče su prilično neatraktivne i sadržajem i stilom i mislim da bi isto osjećao i netko tko bi pokušao čitati početne Texove a odrastao je na američkom stripu.
Osim toga problem su i totalno polomljeni žargonski dijalozi ('muh, 'morruw,'gitcha, wh'ckin')- za prosječnog europljanina ipak previše neprohodno.

Nasuprot tome Two Guns Mojo je vrhunski strip i bez problema mi ulazi u top 5 amera koje sam pročitao!
Zaista ga ne mogu dovoljno preporučiti. Šokantan, uvrnut i na trenutke jebeno smiješan. Esencijalni primjer kako bi trebalo stvarati pravi Southern Gothic/Weird West strip.
Ko voli cinični crni humor - masthevuša i ne okreći se sine, ovo se ovo čita u šusu!


Ne bih se složio. Početni Hex je jebeno zabavan strip.
alexts Posted - 04/07/2019 : 23:40:09
Za moje pojmove, početni Hex je nešto što ću obavezno nabaviti.
Cromwell Posted - 04/07/2019 : 19:28:00
Početni Hex je za današnje pojmove apsolutno neprobavljiv. Prije par godina sam ga se pokušao uhvatiti od početka i ubrzo odustao.

Priče su prilično neatraktivne i sadržajem i stilom i mislim da bi isto osjećao i netko tko bi pokušao čitati početne Texove a odrastao je na američkom stripu.
Osim toga problem su i totalno polomljeni žargonski dijalozi ('muh, 'morruw,'gitcha, wh'ckin')- za prosječnog europljanina ipak previše neprohodno.

Nasuprot tome Two Guns Mojo je vrhunski strip i bez problema mi ulazi u top 5 amera koje sam pročitao!
Zaista ga ne mogu dovoljno preporučiti. Šokantan, uvrnut i na trenutke jebeno smiješan. Esencijalni primjer kako bi trebalo stvarati pravi Southern Gothic/Weird West strip.
Ko voli cinični crni humor - masthevuša i ne okreći se sine, ovo se ovo čita u šusu!
fandango Posted - 04/07/2019 : 16:46:13
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by fandango

Za sve zainteresirane, u maju 2020. izlazi DC: Jonah Hex: The Bronze Age Omnibus Vol. 1.

Izdanje sakuplja Hexova prva pojavljivanja, konkretno:

One of the greatest and most memorable Western characters in comics, Jonah Hex rode the high plains in search of vengeance and justice in these 1970s stories collected here for the first time.

A former Confederate soldier, Hex traveled from town to town helping those in need, stopping evildoers but often exacting a high price.

Collects adventures from ALL-STAR WESTERN #10-11, WEIRD WESTERN TALES #12-14 and 16-38, JONAH HEX #1-17 and JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #159-160.


Oho, mislim da je pravo vrijeme da prodam bubreg.



S obzirom da kaze Vol. 1, pripremi se na prodaju vise organa
fandango Posted - 04/07/2019 : 16:45:07
quote:
Originally posted by jaki

Imam prvi showcase i lijepse izgleda u cb nego li u boji.a jos kad dodamo sjajan papir i tezinu onda mi takvo izdanje nije po volji.



Sto ljudi, sto cudi.
jaki Posted - 04/07/2019 : 15:35:33
Imam prvi showcase i lijepse izgleda u cb nego li u boji.a jos kad dodamo sjajan papir i tezinu onda mi takvo izdanje nije po volji.
Mr. Bushido Posted - 04/07/2019 : 13:40:53
quote:
Originally posted by fandango

Za sve zainteresirane, u maju 2020. izlazi DC: Jonah Hex: The Bronze Age Omnibus Vol. 1.

Izdanje sakuplja Hexova prva pojavljivanja, konkretno:

One of the greatest and most memorable Western characters in comics, Jonah Hex rode the high plains in search of vengeance and justice in these 1970s stories collected here for the first time.

A former Confederate soldier, Hex traveled from town to town helping those in need, stopping evildoers but often exacting a high price.

Collects adventures from ALL-STAR WESTERN #10-11, WEIRD WESTERN TALES #12-14 and 16-38, JONAH HEX #1-17 and JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #159-160.


Oho, mislim da je pravo vrijeme da prodam bubreg.
fandango Posted - 04/07/2019 : 13:36:35
Za sve zainteresirane, u maju 2020. izlazi DC: Jonah Hex: The Bronze Age Omnibus Vol. 1.

Izdanje sakuplja Hexova prva pojavljivanja, konkretno:

One of the greatest and most memorable Western characters in comics, Jonah Hex rode the high plains in search of vengeance and justice in these 1970s stories collected here for the first time.

A former Confederate soldier, Hex traveled from town to town helping those in need, stopping evildoers but often exacting a high price.

Collects adventures from ALL-STAR WESTERN #10-11, WEIRD WESTERN TALES #12-14 and 16-38, JONAH HEX #1-17 and JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #159-160.
brni Posted - 07/07/2018 : 10:03:23
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Da, bit će zanimljivo vidjeti što će biti s Hexom nakon ovoga.



Evo vec je proslo gotovo 4 godine od Bushidovog posta i jos uvik nema nikakvih naznaka da li ce se serijal ponovno pokrenuti, jedino sto je izaslo nakon All-Star serijala je meni jako dobar Palmiottijev specijal..



Nadam se da ce Palmiotti/Gray run izbaciti netko od nasih izdavaca, svaki put kad ga citam sve mi je bolji..

Od ostalog sta sam cita su Landsdalove price Two-Gun Mojo, Riders of the Worm and Such i Shadows West sada skupljene u jedan trejd, malo drugaciji pristup junaku ali jednako dobro.

https://www.amazon.com/Jonah-Hex-Shadows-Joe-Lansdale/dp/1401247156/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1530950742&sr=8-1&keywords=jonah+hex+shadow
Mr. Bushido Posted - 16/03/2018 : 03:00:20
Umro je Michael Fleisher.

https://icv2.com/articles/news/view/39892/rip-comics-writer-michael-fleisher
anto Posted - 17/04/2017 : 10:30:01
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by anto

nego,
ovi radovi pre Palmiotija i Greja,odnosno tamo gde je Dezuniga crtač - da li je to objavljeno u nekim trejdovima?

na svom poslednjem hexu je bio samo senka nekadasnjeg majstora:

http://www.theouthousers.com/index.php/newspreviews/8508-dc-offers-a-first-look-at-jonah-hex-no-way-back-ogn.html


hmmmm
stvarno loše
Vlaadisha Posted - 17/04/2017 : 04:08:50
quote:
Originally posted by anto

nego,
ovi radovi pre Palmiotija i Greja,odnosno tamo gde je Dezuniga crtač - da li je to objavljeno u nekim trejdovima?

na svom poslednjem hexu je bio samo senka nekadasnjeg majstora:

http://www.theouthousers.com/index.php/newspreviews/8508-dc-offers-a-first-look-at-jonah-hex-no-way-back-ogn.html
anto Posted - 16/04/2017 : 23:50:04
hvala B.
Mr. Bushido Posted - 16/04/2017 : 23:34:50
quote:
Originally posted by jaki

misliš,pravom papiru?



Ovisi koga pitaš.
jaki Posted - 16/04/2017 : 23:10:51
misliš,pravom papiru?
Mr. Bushido Posted - 16/04/2017 : 22:27:28
quote:
Originally posted by anto

nego,
ovi radovi pre Palmiotija i Greja,odnosno tamo gde je Dezuniga crtač - da li je to objavljeno u nekim trejdovima?


Objavljen je jedan trejd u boji, Jonah Hex Classic Tales: Welcome to Paradise, koji reprinta jednu selekciju početnih epizoda, nekih desetak.

Objavljene su i dvije knjige iz edicije Showcase Presents: Jonah Hex, koje reprintaju sve epizode iz serijala All-Star Western i Weird Western Tales, te prve 22 epizode Hexovog mjesečnog serijala. S time da je Showcase Presents po kvaliteti sličan Marvelovoj nekadašnjoj Essential ediciji. Znači, svi stripovi su crno-bijeli i tiskani na jeftinom papiru.
anto Posted - 16/04/2017 : 14:34:22
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by raic1922

Ima li Hexa na hrvatskom jeziku?


Nema, ali u bivšoj državi je objavljeno nekoliko epizoda u publikacijama Eks i Strip zabavnik.


Bušido,ovde si sve sjajno objasnio glede ovog junaka;nadam se,kao i ti,da ćemo ovo uskoro videti i u domaćem izdanju (s tim što kod mene domaće znači na srpsko/hrvatskom jeziku).

nego,
ovi radovi pre Palmiotija i Greja,odnosno tamo gde je Dezuniga crtač - da li je to objavljeno u nekim trejdovima?
ninel Posted - 05/12/2014 : 09:18:31
Stvarno, sad sam pogledao Čistku u Peradajzu i prva i poslednja stranica
su potpuno drugačije nacrtane, ne znam kako da nisam to već sam primetio...
Ostalih Hexova od Garcie Lopeza znači nije bilo objavljivano kod nas. Baš šteta.
Mr. Bushido Posted - 05/12/2014 : 02:58:44
quote:
Originally posted by ninel

Jedno pitanje, zna li neko, koliko epizoda Jonaha Hexa koje je
crtao Jose Luis Garcia Lopez je bilo objavljeno kod nas?
Ja znam za epizode u Eksu br. 161, 162, 163, 164 i u Strip
zabavniku br. 115. Ima li još nekih?


U petom broju prvog serijala Jonah Hex objavljen je reprint epizode "Welcome to Paradise", koja je originalno objavljena u desetom broju serijala All-Star Western.

Bio je to Hexov debi, koji potpisuju John Albano i Tony DeZuniga. Kada je epizoda reprintana u serijalu Jonah Hex, dodane su joj dvije stranice, jedna na početku i druga na kraju, koje potpisuju García-López i Michael Fleisher. Radnja novih dviju stranica odvija se u sadašnjosti, dok je reprint smješten između njih kao flashback.

Ova verzija epizode, s novim početkom i krajem, objavljena je u Eks Almanahu br. 165, pod naslovom "Čistka u Peradajzu".
ninel Posted - 02/12/2014 : 12:22:06
Jedno pitanje, zna li neko, koliko epizoda Jonaha Hexa koje je
crtao Jose Luis Garcia Lopez je bilo objavljeno kod nas?
Ja znam za epizode u Eksu br. 161, 162, 163, 164 i u Strip
zabavniku br. 115. Ima li još nekih?
jaki Posted - 07/10/2014 : 10:30:52
desetina.
Mr. Bushido Posted - 07/10/2014 : 09:15:34
quote:
Originally posted by raic1922

Ima li Hexa na hrvatskom jeziku?


Nema, ali u bivšoj državi je objavljeno nekoliko epizoda u publikacijama Eks i Strip zabavnik.
Mr. Bushido Posted - 07/10/2014 : 09:13:38
quote:
Originally posted by dicmanjac

Ja sam jednostavno oduševljen stripom (moram nastavke nabavit šta prije), i puno zahvaljujem Mr.Bushidu na preporuci.
Nisam nikad zna pisat,pa nisam siguran oće li ova moja poruka koga uvjerit da nabavi i pročita strip....ali toplo preporučam ;)





Drago mi je da ti svidjelo.

I mislim da si sasvim dobro sročio svoju preporuku. Veselim se tvojim daljnjim dojmovima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000