forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kolekcija vs kolekcija ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
C Celtic Posted - 29/01/2015 : 07:55:36
Alan Ford u Super strip biblioteci, prva izdanja, kartonci, nostalgija, visoke cene na aukcijama, ali sa preskočenim epizodama, iz raznoraznih razloga. Alan Ford u Klasiku, Super klasiku, itd, novije, SC i HC, ujednačenog dizajna, pristupačno, ali sve epizode hronološki, bez preskakanja.
Isti slučaj recimo Zagor ili Teks u LMS-ZS u odnosu na kolekcionarske VČ, Ludens ili Libelus.O cenama prvih brojeva sa kraja šezdesetih da ne govorimo.
Da li je "prava" kolekcija prvo nekompletno izdanje ili novije kompletno ?
21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ned_lynx Posted - 30/01/2015 : 03:18:56
A za kojega će ti nešto što će trajati sto godina?
DODSFERD Posted - 29/01/2015 : 23:15:03
Kada se pogleda kolike cijene na aukcijama dostižu pojedini ZS/LMS brojevi puno bolje je te novce uložiti u kolekcionarska HC izdanja pa imaš nešto što će ti trajati i 100 godina ako treba.
bvagner3 Posted - 29/01/2015 : 22:44:39
Za mene su originalni i prvi brojevi samo oni koji su objavljeni u matičnoj zemlji,npr.Zagor koji je prvi put objavljen u Italiji,i tako redom,po tome je na neki način ZS i Lms već reprint,(kada se tome doda još i cenzura,nikakav redosljed,precrtavanje naslovnica i još mnogo toga).Mislim da su od ZS i Lms Zagora puno bolji Ludesovi Extra i redovni,a od njih su još bolji(za kolekcionare i perfekcioniste)kolekcionarska izdanja Libellusa,VČ-a,i Ludensa,eto ima za svakoga,da je bar i sa nekim drugim junacima takva situacija i takva mogućnost izbora,a nostalgija je priča za sebe,na neki način samozavaravanje(bar ja tako mislim),jer niko ne može kupiti vrijeme i godine koje su prošle,ostaju sjećanja,a vi u stvari samo kupujete stari papir....
Kruger Posted - 29/01/2015 : 17:52:28
Trebalo bi ga premjestiti u pdf stripovi.
tinton Posted - 29/01/2015 : 17:27:06
Krivi pdf.
Zagor12 Posted - 29/01/2015 : 16:49:06
Meni je bitno da imam sve epizode serijala, a u kojem su izdanju, obliku, stanju i kakve starosti me gotovo pa ni ne zanima.
boddhisatva Posted - 29/01/2015 : 16:33:45
i ne misli svatko na budućnost kao ja ... ;o)))
Kruger Posted - 29/01/2015 : 16:01:00
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Kruger

Još uvijek postoje ljudi koji će stripove skupljati iz nostalgije i to treba poštovati. Pitanje je jel` ima svih tih stripova koje oni traže na tržištu. Kad opipaju/pomirišu/osjete taj strip iz doba kad su bili mladi postanu veseli i nostalgični.



Naročito kad pofuraju svoju kolekciju Seks stripa u staračke domove... ;o))



Pa nema svatko kolekciju Seks stripa.
Kruger Posted - 29/01/2015 : 15:59:25
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Johnny Difool



Dakle Fibrin ultimativni Rip Kirby a ne onaj razbacan po Stripotekama, Gigantu, Biser stripu, Stripu 81 i gdje već ...





Koliko se ja sjećam Rip Kirbyja nije bilo u Biser stripu. Al` dobro shvatismo poantu.




Moja greška, mislio sam na Super strip Bis u kojem je objavljeno 10 epizoda.





Ma sve O.K., shvatili smo poantu.
mr murdoc Posted - 29/01/2015 : 15:58:17
quote:
Originally posted by Kruger

Još uvijek postoje ljudi koji će stripove skupljati iz nostalgije i to treba poštovati. Pitanje je jel` ima svih tih stripova koje oni traže na tržištu. Kad opipaju/pomirišu/osjete taj strip iz doba kad su bili mladi postanu veseli i nostalgični.

to stoji,strip kao riznica sjecanja
VALTER Posted - 29/01/2015 : 15:21:05
Što se konkretno tiče Alan Forda, Vjesnikova Super strip biblioteka je, nažalost, superiorna Strip-agentovom Klasiku. Previše tipfelera i ispuštenih riječi, što ubija humor.
boddhisatva Posted - 29/01/2015 : 15:03:21
quote:
Originally posted by Kruger

Još uvijek postoje ljudi koji će stripove skupljati iz nostalgije i to treba poštovati. Pitanje je jel` ima svih tih stripova koje oni traže na tržištu. Kad opipaju/pomirišu/osjete taj strip iz doba kad su bili mladi postanu veseli i nostalgični.



Naročito kad pofuraju svoju kolekciju Seks stripa u staračke domove... ;o))
Johnny Difool Posted - 29/01/2015 : 14:42:30
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Johnny Difool



Dakle Fibrin ultimativni Rip Kirby a ne onaj razbacan po Stripotekama, Gigantu, Biser stripu, Stripu 81 i gdje već ...





Koliko se ja sjećam Rip Kirbyja nije bilo u Biser stripu. Al` dobro shvatismo poantu.




Moja greška, mislio sam na Super strip Bis u kojem je objavljeno 10 epizoda.

Kruger Posted - 29/01/2015 : 14:26:18
Još uvijek postoje ljudi koji će stripove skupljati iz nostalgije i to treba poštovati. Pitanje je jel` ima svih tih stripova koje oni traže na tržištu. Kad opipaju/pomirišu/osjete taj strip iz doba kad su bili mladi postanu veseli i nostalgični.
Kruger Posted - 29/01/2015 : 14:23:11
quote:
Originally posted by Johnny Difool



Dakle Fibrin ultimativni Rip Kirby a ne onaj razbacan po Stripotekama, Gigantu, Biser stripu, Stripu 81 i gdje već ...





Koliko se ja sjećam Rip Kirbyja nije bilo u Biser stripu. Al` dobro shvatismo poantu.
lwood Posted - 29/01/2015 : 11:45:34
da ne znan šta ču s novcima vjerovatno bi skuplja ZS/LMS. čisto iz nostalgije.
DODSFERD Posted - 29/01/2015 : 10:25:06
Uvijek dajem prednost izdanju koje je kvalitetnije napravljeno i ako je moguće da ide kronološki, barem kod serijala koje želim redovito skupljati bez preskakanja.
Ludens je svakako bolji od starih Dnevnikovih izdanja ali je opet po svemu kilometrima daleko od recimo Libellusa. Prva izdanja mi ništa ne znače ako zaostaju za reprintima, tu ni nostalgija ne može prevagnuti.
boddhisatva Posted - 29/01/2015 : 10:24:44
Slažem se sa Difoolom
Ja sam obožavao Conana i imao sam ama baš sve na ovim prostorima izdato od njega ali onda sam otkrio koliko je tu neujednačenosti i nesvrhovitosti pa mi se postavio smisao skupljanja serijala na taj način
Tek kada su Beli Put i Darkwood započeli s njime (I onaj Bookglobeov jedanjedini album ovdje uključujem ipak ;o))) započeo sam opet i naišao smisao
Smisao je između ostaloga da ako se započne kolekcija onda mora biti i kontinuiranosti u njoj, da se vidi cijeli razvoj serijala pa se po tome i izgrađuju naša duševna saznanja o nekom serijalu/kolekciji
Johnny Difool Posted - 29/01/2015 : 10:08:11
Bitna mi je kvaliteta izdanja, tiska, prijevoda i kompletnosti, a ne edicija i njezina starost.
Dakle, prednost dajem Fibri, Libellusu, Darkwoodu, Ludensu i Strip agentu, a ne Stripoteci, Gigantu, Superu, ZS-u i LMS-u.
Dakle Fibrin ultimativni Rip Kirby a ne onaj razbacan po Stripotekama, Gigantu, Biser stripu, Stripu 81 i gdje već, Libellusovi Riđobradi i Spirou, SA Alan koji je necenzuriran i najbolje odštampan a ne Vjesnikov, SA integrali Tanguya, Astera itd. a ne Giganti, Superi, Stripoteke, itd., itsl.

igor 12 Posted - 29/01/2015 : 08:56:59
kad sam se vratio stripovima prije tri-četiri godine(nakon 22 godine pauze) planirao sam sakupiti kolekciju Zagora ZS i LMS.
od te ideje me odbila cijena koju neki primjerci dostižu na aukcijama i cenzurirnje nekih epizoda od strane Dnevnika.(ovo o cenzuri nisam znao kad sam ko klinac sakupljao Zagora).
danas imam kolekciju Zagora Extra i ovih redovnih izdanja i sasvim sam zadovoljan.
isto tako je i sa Fordovima,ove prve brojeve(popularni kartonci) imam u klasik izdanju,ostalo je superstrip.
ostaje ta neka doza nostalgije,taj "okus i miris" kada i danas vidim neke naslove u ZS i LMS izdanjima..ali nemam ja toliko love da mogu nostalgiju kupovati
DzekDenijels Posted - 29/01/2015 : 08:19:20
Bilo koje samo da je kompletno, i da ide redom...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000