forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Bartender

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
badseed Posted - 10/10/2016 : 20:17:40



Bartender Vol 1 + Bartender Vol 2 + Bartender Vol 3

Bartender je slice of life manga koja je izlazila od 2004 do 2009 godine kroz 21 knjigu. Autori su Kenji Nagatomo (crtež) i Araki Joh (scenarij). Budući da volim vina, logično je bilo čitati zanimljivu, ali na trenutke repetetivnu mangu Drops of God, a ovo je nešto slično tome dok je tematika ipak malo šira i kroz tu "likvidnu notu" prate se kokteli, žestice, ali i vino i pivo.

Inače klasificiram si mange po danima, nekada mi paše nešto "pametno", nekada nešto opuštajuće itd. Ovo je nešto onako leđero, čitam jer me zanima tematika vezana za Food&Beverage svijet...

Manga nije izašla u engleskom prijevodu, pa sam osuđen na scanlatione. Prvi volume Bartendera ima dosta paralela sa Drops of God - majstor barmen Ryu Sasakura, zna sve trikove posla i ima savršenu ruku da napravi "božansku čašu". Nakon povratka iz Parisa, bira posao u poznatom baru Lapin. Tu upoznaje Miwu, unuku bogatog vlasnika hotela koja mu postaje prijateljica, a kao kontra ubačen je lik bahatog elitnog barmena koji je svima u poslu uzor.

Prva knjiga me dosta podsjetila na spomenutu Drops of God, djelovalo mi je dosta slično postavljen kostur (makar u manga svijetu se to može reći za veliki broj naslova). Druga i treća su
lagano osvježenje, slice of life u punom smislu te fraze budući da Sasakura gotovo u svakom poglavlju ima jednog gosta sa svojim specifičnostima. Neki imaju ljubavne probleme, neki su korumpirani političari, a Sasakura je tu da prema svima bude ravnomjeran, jer je to eto kodeks top barmena. Svaki segment je pozitivan, jer se kroz njegova pića i ćakulu na baru sve može okrenuti na dobru stranu.

Kod tekstova o Drops of God spomenuo sam određena kultna vina o kojima se najviše pričalo, tu nema poante jer su kroz ova poglavlja knjige prošli kroz 40+ alkoholnih (i nekih bezalkoholnih) pića. Sazna se dosta informacija vezanih za historijske činjenica nekih poznatih "kapljica"...

Par crteža:




forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.05 seconds. Snitz Forums 2000