forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Problem sa Wi-fi mrežom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
selanne Posted - 20/12/2016 : 10:27:55
Ekipa, pošto su ovakvi pojmovi za mene špansko selo, nadam se da netko od vas razumije nešto više.
Dakle, u uredu mi je od jučer uspostavljena nova wi-fi mreža. S laptopom sve funkcionira perfektno, a mobitel mi pravi probleme. Uredno prihvati šifru i javlja da je spojen, ali nemam pristupa internetu.
Pomagajte, živi bili!
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
selanne Posted - 21/12/2016 : 21:28:11
quote:
Originally posted by rkpk

Probaj da podesiš enkripciju na ruteru, da bude wpa/wpa2 sa tkip + aes.


Ajde vidjet ću ujutro, hvala.
rkpk Posted - 21/12/2016 : 21:23:54
Probaj da podesiš enkripciju na ruteru, da bude wpa/wpa2 sa tkip + aes.
selanne Posted - 21/12/2016 : 11:54:18
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Imao sam sličan slučaj. Ako u zgradi gdje si ima više mreža, tj. ureda i veća je, samo nađi pravi tren, išuljaj se vani , hodaj hodnikom s mobitelom u ruci, malo maši i negdje će se zakačiti. Nakon što se zakači više se neće otkačiti, tj. svaki dan će se kačiti na istu.
Sad, ako sam išta objasnio



Ma tako mi i jest bilo, ali je toj mreži na koju se kačio slabiji signal, pa sam uzeo ovaj novi ruter u ured. Nije ovo toliki problem, ima okolo još wi-fi mreža, sad više iz inata hoću da vidim do čega je.
selanne Posted - 21/12/2016 : 11:53:06
quote:
Originally posted by hitchhiker

Si probao mobitel na nekoj drugi wi-fi mreži - tamo radi ili isto ne ?



Radi, čak mi radi i na ovoj drugoj mreži koja je na istom katu, ali je malo slabiji signal, pa sam baš zato i stavio novi ruter u svoj ured.
Dwayne_Looney Posted - 20/12/2016 : 16:48:25
Imao sam sličan slučaj. Ako u zgradi gdje si ima više mreža, tj. ureda i veća je, samo nađi pravi tren, išuljaj se vani , hodaj hodnikom s mobitelom u ruci, malo maši i negdje će se zakačiti. Nakon što se zakači više se neće otkačiti, tj. svaki dan će se kačiti na istu.
Sad, ako sam išta objasnio
hitchhiker Posted - 20/12/2016 : 15:12:36
Si probao mobitel na nekoj drugi wi-fi mreži - tamo radi ili isto ne ?
selanne Posted - 20/12/2016 : 12:44:05
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by selanne

Ne radi ni to, sve sam probao, i brisanje mreže s mobitela, restartiranje mobitela, resetiranje rutera... Ne kužim nikako.



Da ti mobitelu nije dodijeljena ista ip adresa kao i nekom od kompova u uredu? (probaj mu namjestit statični IP, i to neki skroz deseti od onoga koji ti je automatski dodijeljen)

Je li mreža restrictana? Možda propušta samo predefinirane MAC-ove?



Moje znanje je dostatno samo da mu promijenim IP na statični.
Nažalost, ni to ne pomaže.
Što se tiče ograničenja, sumnjam da jest, kolega mi je iz drugog ureda upravo bio i on se normalno spojio.
Mali_Mate Posted - 20/12/2016 : 12:18:33
quote:
Originally posted by selanne

Ne radi ni to, sve sam probao, i brisanje mreže s mobitela, restartiranje mobitela, resetiranje rutera... Ne kužim nikako.



Da ti mobitelu nije dodijeljena ista ip adresa kao i nekom od kompova u uredu? (probaj mu namjestit statični IP, i to neki skroz deseti od onoga koji ti je automatski dodijeljen)

Je li mreža restrictana? Možda propušta samo predefinirane MAC-ove?
selanne Posted - 20/12/2016 : 11:56:49
Ne radi ni to, sve sam probao, i brisanje mreže s mobitela, restartiranje mobitela, resetiranje rutera... Ne kužim nikako.
Otto Kraus Posted - 20/12/2016 : 11:18:36
Nista lakše. Samo iskljucis modem iz utičnice, pricekas 30 sekundi, i ponovo ga uukljucis. Provjereno radi

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000