forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Serpieri (System Comics)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
SPQRoma Posted - 01/08/2017 : 10:47:11
U pretrazi sam pokušao naći ovu temu, ali osim Druune i ostalih bRezobraznih topika nisam uspio naći, tako da ako postoji ista ili slična tema, molim moderatore da ih spoje i da mi ne zamjere.

Dakle, u izdanju System Comicsa do sada su izašla četiri broja Serpierija.

1. Šaman


2. Lakota


3. Crvenokošci


4. Džon i Meri


Vaši utisci?
20   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
wesskowaz Posted - 02/10/2018 : 22:03:38
markotamara Posted - 19/06/2018 : 02:29:56
procita sam LAKOTA,vrhunski crtez,fantasticno izvedena prica o Ludom konju i Custeru
Sad se bacam na ostalih 4 albuma
kad bi bar jednu pricu za Zagora nacrta...snovi...
shalilo6 Posted - 21/12/2017 : 17:02:21
Sve je cb al je odličan. Pogotovo naslovna priča
teller Posted - 18/12/2017 : 21:05:37
Nisam jos kupio..ali imam u planu..kolor?...steta,mozda ga i obojim za sebe..
SPQRoma Posted - 18/12/2017 : 17:04:41


Peti broj, meni možda i najbolji. Prva priča, koje uopšte nema na naslovnici, je vrh. Ni druga nije loša, ali prva razvaljuje.
alexts Posted - 03/08/2017 : 04:10:23
RS Magazin.
ivanl Posted - 03/08/2017 : 00:58:11
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by ivanl
Inace bas sam procitao, zadnja dva albuma ove Serpieri collection, i sjecam se da su neke epizode davno izlazile kod nas.
Crno bjele. Ne znam vise u kojoj reviji. (Ko ce sve pamtiti).


U Vjesnikovom Maxiju je bilo par priča, u broju 10 je priča Mi-que'nape'ska, koja se verovatno nalazi u jednom
od ovih izdanja... Zanimljivo je da je otisak bolji u Maxiju nego u ovim albumima, bar koliko sam ih ja prelistao, najverovatnije su skinuti sa nekih skenova, kao što kažeš...
I u originalu su izgleda išli u crno-belom otisku, sudeći po izdanjima na bedeteci: https://www.bedetheque.com/serie-35345-BD-Lakota.html

Sad, ne znam kakve dubokoumne priče očekujete u westernima, pogotovo što su ovo kraće priče,
ova u 10. broju Maxija za mene ima dovoljno "veliku pouku" (da upotrebim Mrkvin izraz) kada stari Indijanac izgovara na kraju:

- Nismo shvaćali način borbe bijelih ubojica, mi smo bili drugačiji.
Duboko smo osjećali čudesni smisao života i možda je to razlog što ste vi pobijedili.




da Maxija se sjecam. Ali bilo ih je jos na ovim prostorima, provjericu...
Jozzinelli Posted - 02/08/2017 : 20:11:38
quote:
Originally posted by ivanl
Inace bas sam procitao, zadnja dva albuma ove Serpieri collection, i sjecam se da su neke epizode davno izlazile kod nas.
Crno bjele. Ne znam vise u kojoj reviji. (Ko ce sve pamtiti).


U Vjesnikovom Maxiju je bilo par priča, u broju 10 je priča Mi-que'nape'ska, koja se verovatno nalazi u jednom
od ovih izdanja... Zanimljivo je da je otisak bolji u Maxiju nego u ovim albumima, bar koliko sam ih ja prelistao, najverovatnije su skinuti sa nekih skenova, kao što kažeš...
I u originalu su izgleda išli u crno-belom otisku, sudeći po izdanjima na bedeteci: https://www.bedetheque.com/serie-35345-BD-Lakota.html

Sad, ne znam kakve dubokoumne priče očekujete u westernima, pogotovo što su ovo kraće priče,
ova u 10. broju Maxija za mene ima dovoljno "veliku pouku" (da upotrebim Mrkvin izraz) kada stari Indijanac izgovara na kraju:

- Nismo shvaćali način borbe bijelih ubojica, mi smo bili drugačiji.
Duboko smo osjećali čudesni smisao života i možda je to razlog što ste vi pobijedili.

ivanl Posted - 02/08/2017 : 11:12:41
Da, ove si slike postavio kad smo pricali o Druni prije dva mjeseca...
Inace bas sam procitao, zadnja dva albuma ove Serpieri collection, i sjecam se da su neke epizode davno izlazile kod nas. Crno bjele. Ne znam vise u kojoj reviji. (Ko ce sve pamtiti). Taljansko izdanje nisam nikad imao u rukama, i neznam da li je bilo kolorno. Davno je Serpieri ovo crtao, 77,78 i 79 mislim. Iako nisu dubokoumne price, vec se tu vidi sva crtacka raskos i umjece. Pravi genijalac. Sto se System comics izdanja tice, bilo bi bolje da je hc, ali onda bi isle prituzbe o skupoci, nepotrebnom luksuzu... papir i otisak: malo vise truda je trebalo, ali ko zna kako su "skinuli" epizode. S nekog skena, sigurno nisu s originalnih radova. Gore je jedan clan rekao kako se crtez nazire sa stranice na drugu stranicu... kod mojih 4 albuma, to nije slucaj. Sve skupa, meni se svida ovaj trud Sytema da prikupi radove ovog vrsnog majstora, i samo naprijed. Da bog da sve objavili od "starog lava"...

Tutta Posted - 01/08/2017 : 21:43:21
Evo kad je došao u Frankfurt, potpisivati, crtati itd.


Su 05.03.2016 - Frankfurt/m








Mrkva Posted - 01/08/2017 : 19:22:48
quote:
Originally posted by cerichus

Imam ovo izdanje. Crtež fantastičan, priče onako (treba uzeti ipak u obzir i vrijeme nastajanja). System šlampavo odradio - papir neadkvatan, crtež probija na drugu stranu, blijed otisak... Zna li neko da li je ovo originalno išlo u koloru? Nekako mi fali boja uz Serpierijev crtež.



E upravo ovo! Daleko od toga da se kuzim, ali imam sindrom umornog oka zbog nedostatka boje.
cerichus Posted - 01/08/2017 : 19:11:56
Imam ovo izdanje. Crtež fantastičan, priče onako (treba uzeti ipak u obzir i vrijeme nastajanja). System šlampavo odradio - papir neadkvatan, crtež probija na drugu stranu, blijed otisak... Zna li neko da li je ovo originalno išlo u koloru? Nekako mi fali boja uz Serpierijev crtež.
risbozg Posted - 01/08/2017 : 18:23:26
tpkaj uvijek -- c ---ne možeš omanut
DiSkAcH Posted - 01/08/2017 : 15:28:19
Ma NHF, ja te samo malo zezam, zato sam i stavio smajlija, ja sam zadnja osoba na ovom forumu koja bi trebala nekom popovat oko pravopisa :D
ivanl Posted - 01/08/2017 : 14:55:04
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ivanl

Nema tu nikakve filozofije i velike poruke. Ovdje je na djelu crtać virtuoz i to je sve. Opet kažem, strip je vizuelni medij i ovdje se to vidi na djelu, u punoj crtačkoj snazi. i to je to... Serpieri!



Kontradiktoran si


E viš, kad koristiš tipkovnicu s kvaćicama iznad slova, nakon dugo vremena, onda ti se ovo događa. Umrtve ti mozak ovi smartphonvi, tableti, samsunzi, i phonovi, sranja... u dalekom bijelom svijetu...
DiSkAcH Posted - 01/08/2017 : 14:33:23
quote:
Originally posted by ivanl

Nema tu nikakve filozofije i velike poruke. Ovdje je na djelu crtać virtuoz i to je sve. Opet kažem, strip je vizuelni medij i ovdje se to vidi na djelu, u punoj crtačkoj snazi. i to je to... Serpieri!



Kontradiktoran si
ivanl Posted - 01/08/2017 : 14:28:40
Nema tu nikakve filozofije i velike poruke. Ovdje je na djelu crtać virtuoz i to je sve. Opet kažem, strip je vizuelni medij i ovdje se to vidi na djelu, u punoj crtačkoj snazi. i to je to... Serpieri!
Mrkva Posted - 01/08/2017 : 13:30:12
Zgodno, ali zaboravljivo. Ko random epizoda Bonanze, samo sto nije ispunjeno istom vrstom patetike i nema "velikih" pouka.
Crtez super, ali prepreprevise natrpan za moje"citalacko" oko. Obozavam samo gledati u te slicice dugo i bas uzivam: no ne mogu ga citati onako kako ja inace citam, relativno brzo.
Sve ovisi sto covjek trazi u trenutku citanja :)
SPQRoma Posted - 01/08/2017 : 11:43:00
Jbg, izdanje se zove Serpieri, ne mogu ja da izmišljam i stavljam nešto drugo (western...). :)

Ja sam pročitao sve četiri broja, nisu loši, ali zato crtež razbija, što je i logično. Kratke pričice, bez neke pretjerane radnje.
Poli Posted - 01/08/2017 : 11:37:26

Pa, kad je naslov topica "Serpieri (System Comics)", onda slobodno stavi i naslovnice Drune ovdje, da budu svi njegovi stripivi ovde. Ili da se "prepravi naslov u nesto tipa Serpieri western (System Comics)".

Da budem ontopic, nisam jos citao pomenuta cetiri izdanja. Ali me zanimaju, (no, ocigledno ne dovoljno kad jos nisu dosli u prvi plan blitzkrieg puljenja za stripovima). Mislim da ni cena nije preterana za SC (meko koriceno, ne System Comicsovo ) izdanje, a o prevodu ne mogu nista reci.



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000