forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 80. rođendan Hermann Huppena

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
smogy_boy Posted - 17/07/2018 : 11:35:17
Dragi naš Hermanne,
Sretan 80. rođendan i još puno dobrih stripova kojima Nas veseliš već skoro 50 godina, od Bernarda Prince-a, Comanche, Jugurthe, Jeremiaha, Tornjeva Boisa Maurya, Nicka, Sarajevo Tanga, Caatinge i mnogih drugih strip albuma.
Poživio Nam još dugo, dugo . . .
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 21/07/2018 : 16:47:00
Sretan mu rođo, a Jeremiah mi je u top 10 naj stripova!

Meni se čak i njegov crtež sviđa;)
smogy_boy Posted - 19/07/2018 : 22:00:16
hvala Poli
mozda se jos neko javi
Poli Posted - 19/07/2018 : 17:22:25
quote:
Originally posted by smogy_boy

nego kada smo vec kod Hermanna, kada ce se nastaviti s izdavanjem Integrala (koje je zapoceo Strip Agent i objavio 3 do sada)?
imate li kakvu informaciju?
hvala svima



4. integral je za sada izasao u Srbiji i Sloveniji, a za Hrvatsku ti ne bih znao, moguce je da ce ga izdavati Udruga CRS (kao ostale Hermannove stripove?) ili ostaje pod Strip-agentom, nesto se ne prica o tome, ali mozda ima tu na forumu netko tko ima vise (sakrivenih) informacija.

Jozzinelli Posted - 19/07/2018 : 08:11:54
quote:
Originally posted by smogy_boy
moja jedina namjera je bila čestitati rođendan čovjeku čiji rad iznimno cijenim


Hermann je poručio da ti se zahvaljuje na čestitkama, i on tebe puno pozdravlja!
ivanl Posted - 18/07/2018 : 23:03:10
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ROJ RENK


Upoznao sam ga. Sedeli smo u basti memog restorana pored mora i pricali dosta dugo.
Nismo pricali o godinama tako da me je iznenadilo da ima samo 80. Mislio sam da je stariji. Jer ja nisam bas mlad a zavoleo sam njegove stripove jos kao klinac. Takodje tvrdim da je za njegov uspeh u svetu stripa imao Greg. Bez njega tesko da bi postigao ovo sto je danas.
I da budemo iskreni, vise od njega dobrih stripova nema. Bez obzira na zelje ljibitelja stripa sirom sveta godine cine svoje.
SRECAN RODJENDAN i uzivaj u zasluzenoj penziji.




Slažen se. Jeremiah(stari), Comanche,Bernard, Tornjevi, zbog toga će mi uvik bit među najdražima, ali već odavno nije napravija nešto dobro.


S obje tvrdnje kolega se moram sloziti. Ni ja nisam mlad, upoznao sam ga na prvom Mafestu, "udria" mi je placenika u Sarajevo tango i Babet u Tornjevima...imam i Kurdya...bla,bla...
Ali stvarno nije dugo nista dobro napravija. Narocito one sulude scenarije sa sinom smatram bezveze, kao "one shot" albume...
Meni Bernarda Princea, nista nemoze zamjeniti. Pa Jeremiah i ostalo drustvo... a citao/gledao sam ga jos kao klinac u Stripoteci u Jugurthi...tog stripa se majstor Huppen takorec odrekao, a eto meni je vec tada kao djecaku, to izgledalo nevjerovatno.
smogy_boy Posted - 18/07/2018 : 22:56:16
Istina, godine su napravile svoje.
nego kada smo vec kod Hermanna, kada ce se nastaviti s izdavanjem Integrala (koje je zapoceo Strip Agent i objavio 3 do sada)?
imate li kakvu informaciju?
hvala svima
NESVRSTANI Posted - 18/07/2018 : 22:12:07
quote:
Originally posted by ROJ RENK


Upoznao sam ga. Sedeli smo u basti memog restorana pored mora i pricali dosta dugo.
Nismo pricali o godinama tako da me je iznenadilo da ima samo 80. Mislio sam da je stariji. Jer ja nisam bas mlad a zavoleo sam njegove stripove jos kao klinac. Takodje tvrdim da je za njegov uspeh u svetu stripa imao Greg. Bez njega tesko da bi postigao ovo sto je danas.
I da budemo iskreni, vise od njega dobrih stripova nema. Bez obzira na zelje ljibitelja stripa sirom sveta godine cine svoje.
SRECAN RODJENDAN i uzivaj u zasluzenoj penziji.




Slažen se. Jeremiah(stari), Comanche,Bernard, Tornjevi, zbog toga će mi uvik bit među najdražima, ali već odavno nije napravija nešto dobro.
ROJ RENK Posted - 18/07/2018 : 21:18:45

Upoznao sam ga. Sedeli smo u basti memog restorana pored mora i pricali dosta dugo.
Nismo pricali o godinama tako da me je iznenadilo da ima samo 80. Mislio sam da je stariji. Jer ja nisam bas mlad a zavoleo sam njegove stripove jos kao klinac. Takodje tvrdim da je za njegov uspeh u svetu stripa imao Greg. Bez njega tesko da bi postigao ovo sto je danas.
I da budemo iskreni, vise od njega dobrih stripova nema. Bez obzira na zelje ljibitelja stripa sirom sveta godine cine svoje.
SRECAN RODJENDAN i uzivaj u zasluzenoj penziji.
smogy_boy Posted - 18/07/2018 : 12:02:19
bravo Poli
ovakav komentar je primjereniji.
naravno da njegov crtez ima mana, ali kompletne price su pri samom vrhu strip stvaralastva.
tesko ce bilo koji autor nadmasiti crtez i detalj koji su davali Hal Foster, Ben Hogarth . . . da ne nabrajam dalje.
naravno da i ja zelim jos dobro nacrtanih prica s njegove strane
Poli Posted - 17/07/2018 : 23:20:22

Hermann je legenda, nesumnjivo. Ali da crta kobile umjesto zena, nesumnjivo. Da li mu to treba, nesumnjivo ne.

A nije samo zbog godina. Neke proporcije ga isto prcaju kao Ferrija, ali mu fanovi to ne ne prebacuju, isto kao kod Bonelli freaka.

Govorim samo o njegovom crtanju, pustimo price. Meni je iskreno ponekad muka gledati neke kadrove i neke likove, odnosno "likove". Ono, ne znas da li je to mutant pred tobom ili protivnik Filipovic Mirka poslije 10 rundi trkanja.


Drukcije mi izgleda iznimno simpatican brko i vjerujem da je dobar covjek. E, isto kao sto je Ferri bio.


Sretan mu rođus, a za sebe bih pozelio jos koji dobro nacrtan strip s njegove strane.

smogy_boy Posted - 17/07/2018 : 20:15:19
quote:
Originally posted by Poli


Moze i samo jedan-dva dobra stripa, na racun ovih losih (i Boze, daj koju konjsku facu manje, ako moze).






moje je mišljenje da autor poput Hermanna ne zaslužuje ovakve prizemne komentare (da ne upotrijebim neku težu riječ) .
ako ga ne voliš i/ili ne cijeniš ne trebaš ga pljuvat.
pratim strip 40-tak godina i čitao sam stvarno svašta, ali strip mi je i dalje u srcu i tako će i ostat.
Hermann je imao veliki utjecaj na ovim prostorima zahvaljujući Ervinu i Strip Artu (ali to su već neke druge priče).
da je nacrtao samo Sarajevo Tango, na način da progovori protiv svih oblika agresije i zločina, meni dosta.
živio
smogy_boy Posted - 17/07/2018 : 20:05:14
quote:
Originally posted by King Warrior

Zar ne bi bilo bolje da si mu pisao na fejs?
Em ne razumije naški, em si zalutao u sportski pdf.


ma ne volim Zuckerberga, ja sam ti iz onih sretnijih vremena kada smo imali više privatnosti i kada smo više uživali u malim a ipak velikim stvarima.
valjda zato nisam ni razumio tvoju drugu rečenicu da sam zalutao u sportski pdf?
moja jedina namjera je bila čestitati rođendan čovjeku čiji rad iznimno cijenim, a politički bodovi me ne zanimaju
vice Posted - 17/07/2018 : 19:46:33
Nezaboravni 1. Mafest. Njegov potpis u Drakuli mi je vridniji i od Ferrijevog u nekom random Zagoru, di više nije bilo one čari. Taman san na 1. Mafestu i kupija one dvi glomazne Comanche i oduševija se likom Red Dusta.
NESVRSTANI Posted - 17/07/2018 : 19:37:50
quote:
Originally posted by Poli


Moze i samo jedan-dva dobra stripa, na racun ovih losih (i Boze, daj koju konjsku facu manje, ako moze).





ivanl Posted - 17/07/2018 : 18:39:15
80-setka vec...
Uz pjesmu; stari se...i mi i on...
Sritan rodendan! I crtaj nam koliko god jos mozes...
velka031 Posted - 17/07/2018 : 16:38:43
quote:
Originally posted by Poli


Moze i samo jedan-dva dobra stripa, na racun ovih losih (i Boze, daj koju konjsku facu manje, ako moze).








Sretan rođendan Hermannu
nenno Posted - 17/07/2018 : 13:25:35
Pridruzujem se cestitkama... autor zahvaljujuci kojem sam prvi put upoznao strip drugaciji od Bonellija... crtaj nam jos dugo...
Poli Posted - 17/07/2018 : 12:34:58

Moze i samo jedan-dva dobra stripa, na racun ovih losih (i Boze, daj koju konjsku facu manje, ako moze).


King Warrior Posted - 17/07/2018 : 12:12:42
Zar ne bi bilo bolje da si mu pisao na fejs?
Em ne razumije naški, em si zalutao u sportski pdf.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000