forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 292 - Vladari

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 11/08/2019 : 16:35:12
Još jedno turističko odredište uništio napredak...



Scenarij: Antonio Zambreletti
Crtež: Alessandro Chiarolla

Broj originala 611.

20.08. U SnK i shop.strip-agent.hr
Od 21.08. na kioscima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Duke Zill Posted - 21/08/2019 : 19:48:46
O ukusima se može raspravljati, no treba pritom poštivati tuđe mišljenje.
Da nismo različiti ne bi uopće bilo rasprava ni ovdje na forumu niti bilo drugdje. Čar je u raznolikosti.
Gru Posted - 21/08/2019 : 19:33:47
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by anto

tuga je kako zagorovci neshvataju kako dobrog crtača imaju;ne zezam se,ozbiljan sam.Voleo bih da je Kjarola u Teksovom stafu.



Ukoliko on nakon nekoliko decenija nije zavrsio kod Texa, ne mirise ga ni vecina zagorovaca, onda se nemoj pitati sta je sa zagorovcima, vec sta fali tvom ukusu. Prosta stvar.



Gdje je ona: "O ukusima se ne raspravlja."?
Chiarolla možda nije onako stilom klasičarski bonelijevac, ali daleko od toga da je loš crtač, samo ga treba malo zauzadati.
Duke Zill Posted - 21/08/2019 : 19:16:36
Ova me priča podsjeća na "Prokletu dolinu", nadam se da će biti podjednako dobra. Čini mi se da Chiarolla malko bolje crta Zagorovo lice u krupnijim kadrovima.
WOLF-HUNTER Posted - 21/08/2019 : 19:11:56
Chia ima malo slobodniji stil, pristup linijama mu nije strogo tacan zbog cega njegov crtez cesto djeluje vrcav. Da nije brzoplet sa potezima onda bi mu likovi bili manje isprekidani i osakaceni. Medutim, to je jednostavno njegov slobodnjacki stil, mahnit na potezima al dobar sto se tice detalja. Odlicno mu ide prikazivanje dima, eksplozija i sikljanja krvi sto rijetko vidam kod mnogih ilustratora. Meni nije najdrazi niti ga stavljam u top 5, ali u poredenju sa trenutnom ekipom njegovo mjesto je dakako u top 10.
Daleko mi je bolji od Sediolija, Cassarovih, Di Vittovih, DArangela. Medutim, kada dolazi do ovakvih western pucacina onda tu mjesto Chia odlicno ispunjaje.
DODSFERD Posted - 21/08/2019 : 18:45:27
Chiarolla je dobar... ali samo u usporedbi s Cassarovima.
King Warrior Posted - 21/08/2019 : 16:21:01
U manjini si.
dzoni Posted - 21/08/2019 : 16:15:58
ja sam zagorovac pa mi je chiarola jedan od omiljenih crtaca na zagoru danas
King Warrior Posted - 21/08/2019 : 14:03:34
quote:
Originally posted by anto

tuga je kako zagorovci neshvataju kako dobrog crtača imaju;ne zezam se,ozbiljan sam.Voleo bih da je Kjarola u Teksovom stafu.



Ukoliko on nakon nekoliko decenija nije zavrsio kod Texa, ne mirise ga ni vecina zagorovaca, onda se nemoj pitati sta je sa zagorovcima, vec sta fali tvom ukusu. Prosta stvar.
adriano Posted - 21/08/2019 : 13:36:08
Meni je u tajanstvenom otoku Bio dobar
Duke Zill Posted - 21/08/2019 : 12:43:24
Stigli "Vladari" i meni dragi Chiarolla na kioske.
Falio mi je od "Posljednje bitke" u redovnoj seriji.
Tonka24 Posted - 19/08/2019 : 18:24:50
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Tonka24

Trebaju nekako ubrzati redovnog da dođemo na 2 do tri zaostatka i onda se može dalje, neka netko izračuna, koliko brojeva smo u zaostatku?


Pa moglo se jednostavno to napraviti ubacivanjem "lažnih"Giganata i Maxija ali onda je trebalo te epizode preskočiti kad dođu na red u redovnoj seriji a ne ih ponovitiZa par godina bi došli na prihvatljivu razliku od par brojeva.


To nije niti opcija.
anto Posted - 18/08/2019 : 21:24:27
da,možda je takav utisak zbog MM.
Ali mi je svakako u Cibloli odličan.
Curunir Posted - 18/08/2019 : 21:20:36
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Pretezno sam ljubitelj Chiarolle, samo sto je kod mene pak problem sa scenarijem. Ako prica nije neka onda mi se automatski crtez umanji kao dojam. Ova epizoda pristaje Chiji jer je cista westernska prica sto uglavnom njemu kao ilustratoru pristaje. Vjerujem i ja da bi bio dobar na Texu, narocito sa epizodama gdje Indijanci uzimaju bitnu ulogu.


ja baš mislim suprotno - njemu bolje leže neke fantastične priče,poput Sedam gradova Sibole,nego klasične kaubojsko/indijanske.

Mada,Dugo putovanje,koja je klasična vestern epizoda da klasičnija ne može biti,je sjajno nacrtao,i to mi je možda i najbolji Zagor ikad.



Meni je isto kao Wolfu. Evo si sam dao primjer zašto.
Možda si navikao na nj u MM-u, ali mi je Chia antitalent za SF, prelepršav je.
Na robotima ili u nekakvim bazama nema mjesta slobodnim, vrludavim linijama.
WOLF-HUNTER Posted - 18/08/2019 : 21:10:02
Ima malo vrcav stil, ne prati strogo pravilnost linije pa mi je zbog tog razloga dobar kada dolazi do prikaza pustinja, travurina, kamenja itd.
Istina dobar je i na fantaziji ali ga rijetko vidamo jer ga autori sve manje traze na takvim epizodama. Ono sto meni bas prija kod njega su njegovi izrazi na facama likova. Mislim da se epizoda zvala “Tajanstveni otok” gdje se moglo primijetiti uzas na licima likova. A i krvave scene mu nekako leze.
anto Posted - 18/08/2019 : 20:42:43
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Pretezno sam ljubitelj Chiarolle, samo sto je kod mene pak problem sa scenarijem. Ako prica nije neka onda mi se automatski crtez umanji kao dojam. Ova epizoda pristaje Chiji jer je cista westernska prica sto uglavnom njemu kao ilustratoru pristaje. Vjerujem i ja da bi bio dobar na Texu, narocito sa epizodama gdje Indijanci uzimaju bitnu ulogu.


ja baš mislim suprotno - njemu bolje leže neke fantastične priče,poput Sedam gradova Sibole,nego klasične kaubojsko/indijanske.

Mada,Dugo putovanje,koja je klasična vestern epizoda da klasičnija ne može biti,je sjajno nacrtao,i to mi je možda i najbolji Zagor ikad.
WOLF-HUNTER Posted - 18/08/2019 : 16:33:01
Pretezno sam ljubitelj Chiarolle, samo sto je kod mene pak problem sa scenarijem. Ako prica nije neka onda mi se automatski crtez umanji kao dojam. Ova epizoda pristaje Chiji jer je cista westernska prica sto uglavnom njemu kao ilustratoru pristaje. Vjerujem i ja da bi bio dobar na Texu, narocito sa epizodama gdje Indijanci uzimaju bitnu ulogu.
jaki Posted - 18/08/2019 : 16:16:45
quote:
Originally posted by Tonka24

Trebaju nekako ubrzati redovnog da dođemo na 2 do tri zaostatka i onda se može dalje, neka netko izračuna, koliko brojeva smo u zaostatku?


Pa moglo se jednostavno to napraviti ubacivanjem "lažnih"Giganata i Maxija ali onda je trebalo te epizode preskočiti kad dođu na red u redovnoj seriji a ne ih ponovitiZa par godina bi došli na prihvatljivu razliku od par brojeva.
anto Posted - 18/08/2019 : 15:46:40
tuga je kako zagorovci neshvataju kako dobrog crtača imaju;ne zezam se,ozbiljan sam.Voleo bih da je Kjarola u Teksovom stafu.

ajde za Kasarove i mogu da ih shvatim,tako sam isto mišeljenje imao i ja dugo vremena dok sam ih gledao u Marti Misteriji,ali Kjarola mi je na prvu bio sjajan autor.
ReemCP Posted - 18/08/2019 : 15:31:20
quote:
Originally posted by velka031

Vladari su broj 611, a u Italiji je sada aktualan broj 650, po tome zaostajemo 39 brojeva ili 3 godine i 3 mjeseca.


Samo da dodjemo do #616 broja, onda smo na konju, Piccineli zaista ima krasnih radova i gust ce bit kupovat te brojeve a sad, sto je unutra, no comment
Duke Zill Posted - 18/08/2019 : 09:24:17
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

“Gospodari” ili “Vladari” - meni je sasvim nebitno.
Nakon procitane price mogu reci da su ocekivanja bila opravdana. Solidna epizoda sa finim momentima. Zambrelleti ne prikazuje niti dodaje nista novo pa da covjek moze reci da je procitao nesto originalno. Posto je u pitanju prosjecna prica prosjecnog autora, ovdje bi, makar po mom ukusu, zakljucio o sasvim korektnoj epizodi koja i ne moze dosegnuti nikakav “wow” efekat, jer je naposljetku epizoda obiljezena velikom pucacinom i izlizanom porukom o ranjenoj prirodi za sta su odgovorni ljudski gospodari.

Za razliku od “Sjenke faraona”, koja je sasvim nepotrebna, ova prica makar ima smisla te ne pokusaje da se prebacuje sa zanra na zanr. Sada sto je uradena od strane Chiarolle je druga prica. Po mom misljenju, Chia je ovdje daleko bolji nego Toricelli u predhodnoj epizodi.

Na kraju dana sam zadovoljan jer nisam nista veliko ocekivao od ovoga, a to se cesto pokaze kao dobra stvar



Hvala ti! Osvježio si mi dan, pošto se veselim ovoj priči.
WOLF-HUNTER Posted - 18/08/2019 : 04:58:36
quote:
Originally posted by Tonka24

Previše stvarno...treba netko javiti Berniju da malo poradi na smanjivanju zaostatka.



Ne vjerujem da ce poslusati.
Vjerovatno i oni sami cekaju da se odredeni broj ocekivanih primjeraka proda prije no sto krenu stampat sljedecu svesku. Vjerovatno se ne isplati ubrzavat tempo ako mjesecna prodaja ocekivanog broja stripa tece traljavo.
WOLF-HUNTER Posted - 18/08/2019 : 04:55:07
“Gospodari” ili “Vladari” - meni je sasvim nebitno.
Nakon procitane price mogu reci da su ocekivanja bila opravdana. Solidna epizoda sa finim momentima. Zambrelleti ne prikazuje niti dodaje nista novo pa da covjek moze reci da je procitao nesto originalno. Posto je u pitanju prosjecna prica prosjecnog autora, ovdje bi, makar po mom ukusu, zakljucio o sasvim korektnoj epizodi koja i ne moze dosegnuti nikakav “wow” efekat, jer je naposljetku epizoda obiljezena velikom pucacinom i izlizanom porukom o ranjenoj prirodi za sta su odgovorni ljudski gospodari.

Za razliku od “Sjenke faraona”, koja je sasvim nepotrebna, ova prica makar ima smisla te ne pokusaje da se prebacuje sa zanra na zanr. Sada sto je uradena od strane Chiarolle je druga prica. Po mom misljenju, Chia je ovdje daleko bolji nego Toricelli u predhodnoj epizodi.

Na kraju dana sam zadovoljan jer nisam nista veliko ocekivao od ovoga, a to se cesto pokaze kao dobra stvar
Tonka24 Posted - 18/08/2019 : 02:38:01
Previše stvarno...treba netko javiti Berniju da malo poradi na smanjivanju zaostatka.
velka031 Posted - 18/08/2019 : 00:45:10
Vladari su broj 611, a u Italiji je sada aktualan broj 650, po tome zaostajemo 39 brojeva ili 3 godine i 3 mjeseca.
Tonka24 Posted - 17/08/2019 : 21:18:54
Trebaju nekako ubrzati redovnog da dođemo na 2 do tri zaostatka i onda se može dalje, neka netko izračuna, koliko brojeva smo u zaostatku?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000