forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 (Južno)korejska kinematografija

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
vice Posted - 21/10/2019 : 22:50:39
Filmska industrija ovog mladog Azijskog Tigra više nije ni blizu marginalizmu i undergroundu kao što je bila prije 15 godina, te je respektabilni broj filmova zauzeo svoje mjesto na ozbiljnim listama i člancima filmske kritike, ali i publike.

Recentan primjer je Parasite, novi film, po mnogima (pa i domaćoj, korejskoj publici) najboljeg korejskog redaatelja, Joon-ho Bonga.

Moja zamisao je da ovo bude okupljalište za korejofilmofile, pa da u ovom stripovsko-svaštarskom mikrosvemiru imamo i ovaj nanokutak. :)

Izvrstan YT kanal koji vodi Korejac, student režije i vrsni poznavalac engleskog jezika. Gušt ga je slušat, a zanimljiva je i perspektiva korejskog fana:

https://www.youtube.com/user/hybridrhapsody




Par kul sajtova:


http://eontalk.com/

https://asianmoviepulse.com/

https://www.hancinema.net/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 17/12/2020 : 04:26:47
quote:
Originally posted by vice

Stinky, sve pet. Gušti su gušti, ka i afiniteti.

Gutam glupave slashere u abnormalnim količinama, obožavan korejske filmove i sucker san za 3 motiva u priči: povratak u rodni grad, osveta, outcast/underdog. Dodaj tu i whodunnit/murder mystery i guštan ka moj ljubimac hrčak u novoj piljevini. ^^



Vice je l bi napisao koji su ti omiljeni najbolji filmovi sa motivom povratka u rodni grad?
stinky Posted - 16/12/2020 : 19:57:22
quote:
Originally posted by vice
[sucker san za 3 motiva u priči: povratak u rodni grad, osveta, outcast/underdog.



svaka čast
ja volim takve određenosti, kad je čovjek beskompromisan. dobro, sad tu postoji opet dijalektika, jer ponekad takva određenost može biti i patološka fiksiranost. ali za tebe se ne bojim;))
a i baš mi se sviđaju tvoji glavni motivi, pogotovo povratak u rodni grad

obzirom na ove tvoje gušt-motive, jedino bez misterije, javljam ti EYE OF THE TIGER 1986. https://www.imdb.com/title/tt0091027/
nije korejski, ali je tu Gary Busey, neovestern i sasvim okej film za onaj vukozecov projekt kultnih, grindehouse i ostalih malih filmova.

ps - mogli bismo popričati o ovom motivu povratka u rodni grad. nemam pojma na kojem topicu, možda na tom grindehouse. stavi svoju listu takvih filmova, pogotovo ako su akcijski, da vidim. i ja ću ubuduće obratiti pozornost pa ti javiti neobične izvedbe.
vice Posted - 16/12/2020 : 17:56:20
Stinky, sve pet. Gušti su gušti, ka i afiniteti.

Gutam glupave slashere u abnormalnim količinama, obožavan korejske filmove i sucker san za 3 motiva u priči: povratak u rodni grad, osveta, outcast/underdog. Dodaj tu i whodunnit/murder mystery i guštan ka moj ljubimac hrčak u novoj piljevini. ^^
BeaGea Posted - 16/12/2020 : 12:30:32
quote:
Originally posted by vukozec

Tokyo Sonata nisam, evo dodan na watchlistu.



Za pola sata počinje na pink worldu, pa tko ima totalTV može ga pogledati jer su ovaj mjesec svi programi otključani.
BeaGea Posted - 15/12/2020 : 18:38:46
Pobrko sam loncice
Shaner Posted - 15/12/2020 : 18:35:15
quote:
Originally posted by BeaGea

A "Shijie" kineske reziserke Jie Zhananke?


Kakve režiserke? Valjda režisera.

Inače, nedavno sam pogledao njegov najnoviji (igrani) film Ash is Purest White i bio mi je dosta dobar. Pisao sam nešto sitno o tome u filmovi&co. temi.

BeaGea Posted - 15/12/2020 : 14:50:03
A "Shijie" kineske reziserke Jie Zhananke?
vukozec Posted - 15/12/2020 : 14:46:20
Tokyo Sonata nisam, evo dodan na watchlistu. Mad Dective nisam siguran, gledao sam nešto od Johnnie Toa, ali to je bilo prije nego što sam počeo evidentirati sve gledano u lboxd-u :)
BeaGea Posted - 15/12/2020 : 14:33:06
quote:
Originally posted by vukozec

Gledao sam Infernal trilogiju. I ostale glavne novije, Oldboya i par onih povijesnih operetnih spektakala, par od Takashi Miikea itd.



A ove koje spominjem, osim IA?
vukozec Posted - 15/12/2020 : 14:17:34
Gledao sam Infernal trilogiju. I ostale glavne novije, Oldboya i par onih povijesnih operetnih spektakala, par od Takashi Miikea itd.
BeaGea Posted - 15/12/2020 : 14:15:19
quote:
Originally posted by vukozec

Meni također ne leže Azijati ("kulturološko, antropološki itd."). Volim Bong Joon-Hoa i... to je to.
A njega vjerojatno zato što je miks zapadnjačkog i istočnjačkog senzibiliteta.
U top 100 mi je samo on upao i to njegov film za koji možemo reći da je tipično zapadnjačkog žanra.

Nisam još odustao, možda ipak nešto klikne, ali zasad nije.

PS: lažem, upao mi je i Ringu, kao najostvareniji predstavnik J-horror pomame koja jest nešto najupečtaljivije što se hororu desilo u zadnjih 30 god.



Pokušaj s filmom Tokyo Sonata, pa Mad Detective ili Infernal Affairs (remake je snimio stari martin i dobio oskara)!
A nije na odmet pogledati ni Jia Zhangkin The World aka Shijie!

Sve su ti filmovi 2000.+
vukozec Posted - 15/12/2020 : 13:51:10
Meni također ne leže Azijati ("kulturološko, antropološki itd."). Volim Bong Joon-Hoa i... to je to.
A njega vjerojatno zato što je miks zapadnjačkog i istočnjačkog senzibiliteta.
U top 100 mi je samo on upao i to njegov film za koji možemo reći da je tipično zapadnjačkog žanra.

Nisam još odustao, možda ipak nešto klikne, ali zasad nije.

PS: lažem, upao mi je i Ringu, kao najostvareniji predstavnik J-horror pomame koja jest nešto najupečtaljivije što se hororu desilo u zadnjih 30 god.
BeaGea Posted - 15/12/2020 : 12:07:14
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Zatoichi je ok, ali realno je to na razini špageti vesterna, a i slično po sadržaju, tako da bi ti se moralo svidjeti, osim ako baš nemaš fobiju na Japance



Samo puno duhovnije od špageta, tak da ne nisu na istoj razini. Zatoichi serijal od 25 epizoda ne pada kvalitetom, što dodatno daje na kvaliteti.




Gledao sam samo jednog Zatoichija, tako da ne mogu govoriti o cijelom serijalu.



Meni su još ostale dvije ili tri priče.
Jedan od rijetkih serijala kod kojeg ne možeš po kvaliteti prepoznati jel je 3. epizoda ili 23. epizoda. Ionako je svaka epizoda dobrim dijelom priča za sebe.
Zoroasterixx Posted - 15/12/2020 : 11:49:48
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Zatoichi je ok, ali realno je to na razini špageti vesterna, a i slično po sadržaju, tako da bi ti se moralo svidjeti, osim ako baš nemaš fobiju na Japance



Samo puno duhovnije od špageta, tak da ne nisu na istoj razini. Zatoichi serijal od 25 epizoda ne pada kvalitetom, što dodatno daje na kvaliteti.



Gledao sam samo jednog Zatoichija, tako da ne mogu govoriti o cijelom serijalu.
BeaGea Posted - 15/12/2020 : 11:44:33
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Zatoichi je ok, ali realno je to na razini špageti vesterna, a i slično po sadržaju, tako da bi ti se moralo svidjeti, osim ako baš nemaš fobiju na Japance



Samo puno duhovnije od špageta, tak da ne nisu na istoj razini. Zatoichi serijal od 25 epizoda ne pada kvalitetom, što dodatno daje na kvaliteti.
Zoroasterixx Posted - 15/12/2020 : 11:19:08
Zatoichi je ok, ali realno je to na razini špageti vesterna, a i slično po sadržaju, tako da bi ti se moralo svidjeti, osim ako baš nemaš fobiju na Japance
stinky Posted - 15/12/2020 : 11:14:54
kung fu filmovi ne, to me ne zanima. Zatoichija sam se premišljao da pogledam jednog (ne znam sad kojeg), ali eto, kolebam se, nije mi baš napeto.
Sedam samuraja, ma ne znam. kažem, jednostavno mi je sve to manje zanimljivo. ne gorim na japance, kineze, korejce. iako, ajde, prije nekih pola godine ili više, svidio mi se Kurosawa TENGOKU TO JIGOKU, 1963. odličan film. al' opet...
corto33 Posted - 15/12/2020 : 10:46:24
Stinky, pokušaj sa filmovima o Zatoichiju iz 70-ih, to bi ti moralo odgovarati. Ili neki old-school kung fu, recimo Crippled Avengers.
Zoroasterixx Posted - 15/12/2020 : 10:40:51
Što, ni Kurosawa ne ide u top 500 sa Sedam samuraja?
stinky Posted - 15/12/2020 : 10:25:48
meni nijedan azijat ne bi ušao vjerojatno ni u top 500. jednostavno su mi manje zanimljivi, kulturološki, filozofski, religijski, estetski, antropološki, ma u svakom smislu. da ga je***, ali tako stoje stvari kod mene. njih sam i najmanje gledao, iako jesam pogledao ponešto. čak ako pogledam, najbolji i najzanimljiviji mi je Dersu Uzala, a to je već prijelaz prema nečem mongolskom. pa i ti korejski su mi zanimljiviji kada ima Mongola, planina, šuma, pustinja... Parazit mi je prosječnjak: dobar, ali takvih ima na tone.

zanimljivi su mi kao varijacije vesterna Joheunnom nabbeunnom isanghannom, 2008. i Daeho, 2015. https://www.imdb.com/title/tt5066556/

eto, vice, bez ljutnje, tako je kako je. ova dva filma preporučam onima koji vole pustolovinu, a manje te bizarnosti, psihološke razrade i ostalo tupljenje. ni kada sam volio horore i bio više šonjo sa fensi-šmensi psihologijom, nisam se mogao natjerati da se zanimam dalekoistočnim fizionomijama, koji svi imaju isti dosadni tip kose itd. itd. tek ovi neki urođenici, Mongoli, što li su, pa tamo prijelaz prema Kurdistanu, Gruziji, Afganistanu, čak Turskoj, to su meni već zanimljivije fizionomije i vizije života, dinarske, pretjerane, buka i bijes...
corto33 Posted - 15/12/2020 : 08:27:45
Da, baš šteta. Jedan od onih rijetkih redatelja sa "mudima".
stripofil Posted - 14/12/2020 : 23:46:52
quote:
Originally posted by corto33

Odličan je i njegov The Net iz 2016. godine.
Inače meni jedan najzanimljivijih / najboljih redatelja 21. veka.
Neka počiva u miru.



Nisam još pogledao, ali mi je već duže u listi za pogledati.
Stvarno šteta, mogao je on još puno toga dati zemljanima.
corto33 Posted - 13/12/2020 : 23:33:11
Odličan je i njegov The Net iz 2016. godine.
Inače meni jedan najzanimljivijih / najboljih redatelja 21. veka.
Neka počiva u miru.
Poli Posted - 13/12/2020 : 22:23:05

Uf.


stripofil Posted - 13/12/2020 : 21:45:55
Napustio nas je i Kim Ki-duk.
Navodno od komplikacija uzrokovanih COVID-om.
R.I.P.

Definitivno jedan od bitnih "novo" valnih Koreanskih redatelja.

Njegovi 3-Iron I Spring, Summer, Autumn... su obavezna filmska lektira. Zadnje od njega sam pogledao jako dobru Pietu.

60 godina, premlad. Unatoč problemima činilo se da ih je prevazišao i da se vraća na stare staze, nažalost bolest je ovaj put pobjedila.

Preminuo je 9 dana prije 60-og rođendana.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000